Profile

Cover photo
Kosmo.cz - skupina webů o kosmonautice
44 followers|6,315 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
 
Fotky z výroby Curiosity, aneb co to na tom Marsu vlastně přistálo:

Velký je to jako běžné auto a montovali to ve sterilním prostředí. Obdivuhodný kus techniky.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
 
Jak jsem už sem psal včera a měl s tím relativně úspěch na Twitteru: přistání na Marsu je moje Olympiáda (a v článku vysvětlím proč) ... a #NASA dnes získala další zlatou medaili v řadě. V řídícím sále dnes po přistá MSL #Curiosity zavládalo naprosto autentické nadšení. #solarsystem #spaceflight #rover [Summary: #Mars #landing is my Olympics] 
 ·  Translate
1
1
Add a comment...
 
Tak jsem se rozhodl, že tato G+ stránka bude fungovat jednoduše: 1) bude zpětně followovat všechny, kdo jí budou followovat 2) bude sdílet vybrané zajímavé G+ příspěvky týkající se kosmonautiky 3) co dál, to se uvidí až časem
 ·  Translate
2
Add a comment...
 
Veřejné diskuzní fórum je jedno z nejzajímavějších míst na celém webu Kosmo.cz
 ·  Translate
1
Add a comment...
In their circles
9 people
Have them in circles
44 people
 
 
Chcete do vesmiru? Zkuste nasi Hvezdnou Tramvaj. Pristi stanice nizka obezna draha Zeme, pripravte si pytliky na zvraceni :)
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Tak pro začátek by bylo dobré si ujasnit, co přesně z Kosmo.cz má smysl publikovat tady... nějaké nápady?
 ·  Translate
1
1
Martin Vorel's profile photo
 
To by mne také zajímalo. Osobně žádný výrazný smysl těchto sociálních výběžků "old-style" komunit nevidím. Pokud by se sem dali importovat nová vlákna z kosmo fóra, tak pak by to mohlo mít smysl v informování lidi na G+.
 ·  Translate
Add a comment...
 
As one informed source on the Novosti Kosmonavtiki forum reported the main problem with controlling the spacecraft had stemmed from the fact that the spacecraft's low-gain antennas had been abstracted by the external tank of the MDU propulsion unit still attached to the spacecraft, thus preventing signals from the ground reaching the flight control computers. In the meantime, the probe's high-gain antenna was in folded position at that phase of the flight. To make the situation worse, for some unknown reason, the spacecraft would not downlink telemetry to the ground either.
1
1
Add a comment...
People
In their circles
9 people
Have them in circles
44 people
Story
Tagline
Kosmo klub, diskuzní fóra o kosmonautice, apod.