Profile cover photo
Profile photo
Študuj strojárinu
Hľadáš vzdelanie s budúcnosťou? Študuj na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity.
Hľadáš vzdelanie s budúcnosťou? Študuj na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity.
About
Posts

Post has attachment
Strojárstvo je super odbor na študovanie. Progresívny, zaujímavý, s výborným uplatnením. Bohužiaľ má stále patinu socializmu, keď sme tu 40 rokov budovali ťažké strojárstvo. Všetci vieme, ako neslávne dopadli všetky ZŤS (Závody ťažkého strojárstva). Kde fabrika padla, vytvorila sa hladová dolina alebo mesto rapídne upadlo (viď napr. Detva). Ak si však predstavujete strojárstvo ako fabriku z Marečku, podejte mi pero, zaspali ste dobu pár desiatok rokov :-)

Aby všetci chápali, čo vlastne strojárstvo je, pomôžme si definíciou z wikipedie. Strojárstvo alebo strojársky priemysel je priemyselné odvetvie, ktoré sa zaoberá aplikáciou fyzikálnych princípov na analýzu, výrobu a údržbu strojných zariadení. Strojári sa vyznajú v mechanike, kinematike, termodynamike a energetike.

Chcete niečo vyrábať? Strojári vám vymyslia výrobnú linku. A nielen to. Strojní inžinieri navrhujú automobily, lietajúce stroje, vykurovacie či chladiace systémy, konštrukcie či mosty atď. Je úžasné, v čom všetkom má strojárstvo prsty.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded