Profile cover photo
Profile photo
Abecedavina.cz
20 followers -
Databáze vín, hodnocení a správa domácí vinotéky
Databáze vín, hodnocení a správa domácí vinotéky

20 followers
About
Posts

Post has shared content
Největší vinařská slavnost v České republice, Znojemské historické vinobraní, začíná odhalovat svoji tvář letošního ročníku. Nejen že představilo novou, svěží a moderní vizuální podobu, ale novinky má připravené i pro samotné návštěvníky. Pestrý páteční a sobotní program na deseti scénách, korunovaný velkolepým, téměř pětsethlavým historickým průvodem, je doplněn příjemným bonusem v podobě odpočinkového nedělního programu. Kdo chce zažít jedinečnou atmosféru, kdy se v krásném historickém centru města snoubí kultura a víno, nechť si zapíše zřetelně do kalendáře: 11. až 13. září = Znojemské historické vinobraní 2015 
Add a comment...

Post has attachment
Podzimní ochutnávku Znovínu Znojmo hodnotíme velmi kladně. Vánoce 2013 se mohou snadno povést ;-).
Hodnocení naleznete na http://www.abecedavina.cz

Nezapomeňte, že na zimu je třeba se řádně připravit...

#víno   #Znovín  
Add a comment...

Post has attachment
Královské město Znojmo letos již po třicáté ožije historií, kulturou, hodováním a vším, co k tradičnímu vinobraní patří. 13. – 14. září 2013 otevře Znojmo brány městské památkové rezervace velkolepé oslavě historie, kultury, vinařství a gastronomie. Umožní tak desetitisícům návštěvníků prožít historickou atmosféru v kulisách středověké architektury. Kromě tradičního velkolepého historického průvodu nabídne Znojemské historické vinobraní také pestrou multižánrovou nabídku vystoupení současných umělců na několika scénách a bohatý doprovodný program. 
Add a comment...

Post has shared content

Společně s akce.kemza.eu vyhlašujeme soutěž o nejlepší burčák letošního Znojemského historického vinobraní 2012. Podmínkou je, že burčák musí být nakoupen v době průběhu akce na území Znojma.

V odpovědi na tento post prosím napište výrobce a místo nákupu. Odpovědi slosujeme a výherce odměníme lahví vína ze Znojemské vinařské podoblasti.
Add a comment...

Post has shared content
Pozvánka na Znojemské historické vinobranní
Add a comment...

Mobilní verze abecedavina.cz

Pro usnadnění vyhledávání vín na mobilních telefonech jsme pro Vás na m.abecedavina.cz připravili aplikaci pro mobilní telefony a PDA.

Nová aplikace pro mobilní telefony je uzpůsobena dotykovému ovládání. Doufáme, že Vám zjednoduší vyhledávání vín v naší databázi na mobilních zařízeních. Současná verze slouží jako nadstavba nad současnou webovou aplikací, v plánu je její další rozšiřování tak, aby vám umožnila hodnotit a zadávat vína do databáze i v terénu. Přivítáme Vaše návrhy a připomínky.
Add a comment...

Post has attachment
Ochutnávka Znovínu Znojmo - únor 2012
Letošní zimní ochutnávka vín Znovínu Znojmo degustátory příliš nenadchla

Tentokráte jsme měli možnost ochutnat zejména mladá vína ročníku 2011. Ročník je to nadějný, avšak některá vína by potřebovala ještě vyzrát. V minulých ročnících jsme byli zvyklí na lepší vzorky.

Tomu odpovídají i přidělené známky, které se pohybovaly níže, než bylo obvyklé v předchozích ročnících. Doporučit můžeme velmi komplexní Pálavu 2011 - Pozdní sběr, kterou jsme ohodnotili devíti body z deseti možných.
Add a comment...

Post has attachment
19. ročník soutěže GRAND PRIX VINEX má svého šampióna - stalo se jím slámové Rulandské šedé 2009 firmy ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.
Add a comment...

Post has attachment
Jak funguje hodnocení vína na abecedavina.cz

Odborné hodnocení vín obvykle probíhá pomocí stupnice sestávající z pevně daných kategorií s určitou bodovou hodnotou za úspěch v každé jednotlivé kategorii (viz například námi používaná tabulka). Pro účely našeho webu používáme jednoduchou stupnici 1-10 bodů, přičemž nejvyšší číslo je nejlepší. Odborníci mohou k číslu dojít pomocí tabulky a vydělením výsledné hodnoty deseti. Všichni ostatní mohou hodnotit pouze celkový dojem na jednoduché škále.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded