Profile cover photo
Profile photo
Mydnn
13 followers -
پورتال فارسی دات نت نیوک (بزرگترین فریم ورک متن باز بر مبنای .Microsoft .Net framework)
پورتال فارسی دات نت نیوک (بزرگترین فریم ورک متن باز بر مبنای .Microsoft .Net framework)

13 followers
About
Posts

دات نت نیوک چیست؟

دات نت نیوک یک سیستم مدیریت محتوا (cms) است زیرا تمام قابلیت های یک cms را دارا میباشد. سیستم مدیریت محتوا چیست؟

دات نت نیوک یک فریمورک نیز میباشد زیرا چهارچوبی است که قابلیت های پایه مورد نیاز برای ایجاد و توسعه برنامه های تحت وب را فراهم کرده و علاوه بر آن قابلیت توسعه به شکل دلخواه را نیز دارد. برای مثال با نصب ابزار هایی مثل انواع ماژول ها در این سیستم میتوان علاوه بر استفاده از امکانات پایه دات نت نیوک به کارکرد های خاص مورد نظر دیگری که توسط این ابزارها فراهم میشوند نیز دست یافت.

دات نت نیوک کدباز و رایگان است بنابراین برای تهیه و یا توسعه آن هیچ محدودیتی وجود ندارد.

این سیستم بر مبنای Microsoft .Net framework پیاده سازی شده و به معنی این است که میتوان از زبانهای برنامه نویسی دات نت برای توسعه فریمورک دات نت نیوک و ابزار های آن استفاده کرد.

دات نت نیوک از ویژگی ها و قابلیت های قدرتمندی برخوردار است که باعث شده به عنوان *بزرگترین اپلیکیشن متن باز بر مبنای پلتفرم مایکروسافت و فناوری دات نت*، شناخته شود.

با دات نت نیوک میتوانید کلیه مراحل ایجاد و مدیریت یک وب سایت و محتوای آن را به سادگی تنها توسط یک مرورگر و لاگین در سیستم، بدون درگیر شدن با حتی یک خط برنامه نویسی انجام دهید. خیلی جالبه نه!؟ طراحی و ایجاد وب اپلیکیشن بدون برنامه نویسی! در اکثر موارد طراحی وب سایت با دات نت نیوک این امر امکان پذیر میباشد و تنها در مواردی که نیاز به پیاده سازی قابلیت هایی خاص که ابزار های آن موجود نباشد، ممکن است نیاز به برنامه نویسی باشد.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded