Profile cover photo
Profile photo
hashem mousavi
996 followers
996 followers
About
hashem's posts

Post has attachment
#متن
#صراط
@einsadd

در هر مرحله اگر اقدام نکنی، افت می کنی و مدام پایین می آیی و اگر اقدام کردی پیش می روی و جلو می افتی. تو که فهمیدی باید از این لقمه چرب بگذری. اگر توجیه کردی، تو در همین جا نمی مانی که رفته رفته، بخل در تو سبز می شود. با اینکه چند لقمه داری، از بشقاب رفیقت برمی داری تا آنجا که یک انبار احتکار کرده ای و باز هم نگاهت به کاسه ی دیگران است تا آنجا که مجبور می شوی با کسانی دوست شوی که احتکار می کنند و چشم به انبارت ندارند تا آنجا که در بزمشان راه می یابی و... تا آنجا که از دست می روی. و اگر در این آخرین پله یک قدم برداشتی، یک حرکت کردی، قدرت گام دوم را به تو می دهند تا آنجا که می توانی دو لقمه و بیشتر و بیشتر بدهی و از تمامی انبارهایت بگذری.
داستان انسان، داستان شکر و کفر است، در هر لحظه پیش می برد و یا عقب می افتد.استاد علی صفایی حائری
(کتاب صراط_ص92)


Photo

Post has shared content
نکته ی لطیف در دعا(دعای روز شنبه) این است که تو وسعت در دنیا را طالبی((وسِّع عَلَینا فی الدُنیا)) نه وسعت با دنیا را. نگفته وسِّع علینا بالدُّنیا. تو با امکانات دنیا به وسعت نرسیده ای؛که:(( اِجعَل غِنایَ فی نَفسی و رَغبَتی فیما عندَکَ))'1'
این بی نیازی در دل تو آمده. چرا که با وجود همه ی امکانات، تو رنج فردا را داری و با اینکه در کنار محبوبت هستی، ترس از جدایی را. و آدمی به این تجربه و شهود رسیده و آن را چشیده، بارها زمینش زده اند و او را بلند کرده اند و فهمیده است که در هر شادی، رنجی نهفته است و در هر بهاری پاییزی پنهان...
1_تهذیب شیخ طوسی

استاد علی صفایی حائری(کتاب شرحی بر دعاهای روزانه حضرت زهرا_ص40-41)

Photo

Post has shared content
یک موقع آدم می دود پول ها را جمع می کند یک جا می گذارد و به آنها دست می مالد. طلاها را جمع می کند مثل موش روی آنها جفتک اندازی می کند. یک موقع نه، با اینها کار می کند. مشکل حل می کند. می آید طلا را تبدیل به محبت می کند، تبدیل به معرفت می کند، تبدیل به عمل می کند، از اینها کار می سازد. آدم می سازد. نمی ارزد؟! اگر بتوانی این دنیا را تبدیل کنی کار خیلی بزرگی را دنبال کرده ای... استاد علی صفایی حائری(کتاب روزگار ستمگر_ص132-133)

Photo

اااااه یکسال و چهارده روزه پست نزدم البته الانم بزنم خیلی اتفاق خاصی نمیوفته خواستم دوستان پلاسی بدونن هنوز زندم نگران نشید

Post has shared content
 انسان، طرفه معجونى است و عجيب آفريده‏ اى است. در درون او غوغاست. انگيزه‏ ها و عوامل درونى او، مكانيك روح او، سخت در هم پيچيده است.
چه بسا خودنمايى‏ ها و يا منفعت‏ جويى‏ ها او را از سودهاى زياد جدا كند. و چه بسا عشق به ثروت او را از ثروت‏هاى زياد آزاد كند. و چه بسا عشق به تعريف و شهرت، او را از تمام هستى‏ اش منها كند.
آن‏ها كه نفس خويش را مراقب بوده‏ اند و زير نظر داشته‏ اند و كنترل كرده‏ اند، بازى‏ هاى او را خوب مى‏ شناسند و نمايش‏هاى او را خوب‏ مى‏ فهمند و اين است كه فريب نمى ‏خورند و اسير اعمال نيستند و در محاسبه، به اعمال خود توجهى ندارند، بلكه در انگيزه‏ ى اعمال دقت مى‏ كنند؛ كه گفته‏ اند: «حاسبوا انفسكم‏[1]» و نگفته‏ اند «حاسبوا اعمالكم».
اين مهم نيست كه در امروز چه كارهايى كرده‏ ام، مهم اين است كه اين كارها را براى چه انجام داده‏ ام و از چه عاملى كمك گرفته‏ ام و از چه نفسى به اين عمل رسيده ‏ام.
فقر و انفاق/استاد علی صفایی حایری/ص60و61

[1] ( 1)- محاسبة النفس، سيد بن طاوس، ص 13
Photo

Post has shared content
پیروزی دلچسب ایران برابر ایالات متحده ی آمریکا مبارک
ایران 3 ارمریکا 2

به این میگن #نرمش_قهرمانانه  

باریک الله بچه های دلاوران ایرانی

پ.ن : ورزشکران که خوب نرمش کردند .... باید دید ژنرال ها چه می کنند ؟!
Photo

Post has shared content
سال با محرم آغاز می شود و محرم ماه حسین است
سال با حسین آغاز می شود. آیا می توانیم عمر خود را و سال های خود را و لحظه لحظه های خود را با حسین آغاز کنیم و با حسین به انجام برسانیم؟
اگر با حسین آغاز نکنیم با چه کسی و چه چیزی آغاز خواهیم کرد؟! و برای چه کسی و چه چیزی به انجام خواهیم رساند؟
با چه محبوبی؟!
یا چه مقصودی؟!
با کدام قدرت و لذت و ثروت و ریاست با کدامیک از میوه های دنیا و با کدام صاحب نعمت و صاحب عنوان و صاحب مقام حسین را مبادله می کنیم؟!
آیا حسین را میتوانیم با تمامی دنیا، حتی با تمامی حدود و قصور و با تمامی لذت ها و شادی های بهشت مبادله کنیم؟!
آیا در این مبادله برده ایم و به غنیمت رسیده ایم و یا باخته ایم و از دست داده ایم و بالاتر، از دست رفته ایم؟!
من خودم را میگویم که به محبت رسیده ام و با تمامی روشنی و بینات یافته ام. خودم را میگویم که با حسین ... شادی رنجها را تجربه کرده ام و دور از او ... خستگی شادیها را چشیده ام
من خودم را میگویم؛ چگونه میتوانم حسین را با حکومت ری با گندم ری نه، بالاتر با حکومت شام و با حکومت دنیا عوض کنم؟
چگونه میتوانم معامله کنم؟!
چگونه میتوانم؟!
دست نوشته استاد صفایی/برگرفته از سایتeinsad.ir
Photo

Post has shared content

Post has attachment
یه همچین هنرمندی بینتون هست حالا قدر ندونید
Photo

اقا به من بگید چطور میشه عکس هایی کهبا موبایل میگیرم به highlight گوگل نره
Wait while more posts are being loaded