Profile cover photo
Profile photo
Shahrzad Tea | چای شهرزاد‎
لحظه‌های ناب
لحظه‌های ناب
About
Posts

Post has attachment
ترکیب چای با دارچین و تاثیرات آن بر سلامتی
 
دارچین با طعم شیرین و در عین خال کمی تند خود و با خاصیت آرامش‌بخشی که دارد طعم لذت‌بخشی به چای می‌دهد. چای دارچین همچنین می‌تواند تاثیرات خوبی را بر بدن شما، ذهن شما و حتی احساسات شما بگذارد.
در  پست جدید چای شهرزاد می‌توانید خواص و فواید چای دارچین را بخوانید.
چای دارچین
چای دارچین
shahrzadtea.com
Add a comment...

Post has attachment
چای نوشیدنی با خواص درمانی است و انواع مختلفی دارد. چای سیاه،چای سبز و .. اما کدام نوع چای مناسب‌ترین چای برای وضعیت‌های مختلف جسمی و روحی شماست؟
Add a comment...

Post has attachment
ماه رمضان و چای
شاید برای شما هم سوال باشد که نوشیدن چه مقدار چای یا آب در ماه رمضان می‌تواند به شما کمک کند؟ هرچند در سالهای اخیر روزه گرفتن در هوای گرم بسیار سخت به نظر می‌رسد، اما آبرسانی به بدن کلید کاهش وزن در این ماه است. نوشیدن مایعات به اندازه کافی نه تنها از بدن شما در مقابل کمبود آب جلوگیری می‌کند، بلکه میل شما را به استفاده از مواد قندی و شیرین کاهش می‌دهد. اما چه مقدار مایعات لازم است؟ در پست جدید چای شهرزاد بخوانید.
چای در رمضان
چای در رمضان
shahrzadtea.com
Add a comment...

Post has attachment
هند بزرگترین صادر کننده #چای در جهان است. بسیاری از محصولات چای در خانه‌ها مصرف می‌شوند و این موضوع اهمیت این محصول و تاثیر اقتصادی آن در کشور را نشان می‌دهد. مردم هند چای را به  روش‌های متفاوتی تهیه می‌کنند. در  پست جدید  #چای_شهرزاد  با فرهنگ مردم هند در مورد چای آشنا می‌شویم.
Add a comment...

Post has attachment
آیا چای می تواند از آب هم سالم تر باشد؟
محققان طی تحقیقاتی اینطور عنوان کرده اند که نوشیدن سه فنجان #چای یا بیشتر در طول روز می‌تواند به اندازه نوشیدن مقدار زیادی آب مفید باشد و حتی ممکن است فواید بیشتری هم داشته باشد. این تحقیق که در مجله اروپایی Clinical Nutrition  (تغذیه بالینی) منتشر شده، این باور نادرست که چای باعث از دست رفتن آب بدن انسان می‌شود را رد می‌کند. آیا این بدین معنی است که چای می‌تواند به اندازه آب مفید باشد؟ در پست جدید چای شهرزاد می توانید نظر کارشناسان را در این رابطه بخوانید.
Add a comment...

Post has attachment
چای پس از آب دومین نوشیدنی پرمصرف در جهان است. بسیاری از ما حداقل یک فنجان #چای در طول روز می نوشیم. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید این #نوشیدنی پرطرفدار آداب خاصی در فرهنگ ها و کشورهای مختلف باشد. در پست هایی با موضوع «چای در فرهنگ های مختلف » می‌خوانیم که کشورهای مختلف چه سنت‌هایی برای نوشیدن چای دارند. در اولین پست به سراغ کشور چین رفته‌ایم.
Add a comment...

Post has attachment
حتما شما هم می‌دانید که #چای فواید بسیاری دارد. چای علاوه بر تنظیم قند خون، دور نگه داشتن شما از استرس و افسردگی، حتی می‌تواند به خواب شما در هنگام شب کمک کند. از سالهای دور چای در میان مردم چین محبوب بوده و شاید یکی از دلایلی باشد که مردم چین عمر طولانی‌تری به نسبت مردمان کشورهای دیگر دارند. اما به جز این موارد، حقایق جالب‌تر دیگری هم در رابطه با چای وجود دارد که شاید در مورد آنها چیزی نشنیده باشید. در پست جدید  #چای_شهرزاد می توانید 11 حقیقت خواندنی از چای را بخوانید.
Add a comment...

Post has attachment
چای با رادیکال‌های آزاد می‌جنگد.
انواع چای ظرفیت جذب اکسیژن بالایی دارد و به همین دلیل نوشیدن #چای  یکی از راه‌هایی مبارزه با رادیکال‌های آزاد است. از آن‌جایی که رادیکال‌های آزاد نقش زیادی در ایجاد بیماری‌های خطرناک دارند، پیدا کردن راه‌هایی برای مقابله با آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد. در پست جدید #چای_شهرزاد می توانید تاثیرات #نوشیدن_چای در مبارزه با رادیکال های آزاد و انواع بیماری ها را بخوانید.
Add a comment...

Post has attachment
نگاهی دوباره به مسابقه چای شهرزاد
سال گذشته چای شهرزاد مسابقه عکاسی اینستاگرامی با عنوان "لحظه های ناب"  برگزار کرد  که با استقبال چشمگیری مردمی روبه رو شد و جوایزویژه ای داشت. چای شهرزاد امسال نیز مسابقه و برنامه های ویژه ای را به همراه خواهد داشت.
Add a comment...

Post has attachment
«شهریار داریانی» مدیرعامل چای شهرزاد برای تست و خرید بهترین محصول دارجلینگ هندوستان، به مزارع چای آن منطقه رفته است.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded