Profile

Cover photo
Shahrzad Tea | چای شهرزاد
22,624 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
ترکیب چای با دارچین و تاثیرات آن بر سلامتی
 
دارچین با طعم شیرین و در عین خال کمی تند خود و با خاصیت آرامش‌بخشی که دارد طعم لذت‌بخشی به چای می‌دهد. چای دارچین همچنین می‌تواند تاثیرات خوبی را بر بدن شما، ذهن شما و حتی احساسات شما بگذارد.
در  پست جدید چای شهرزاد می‌توانید خواص و فواید چای دارچین را بخوانید.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
ماه رمضان و چای
شاید برای شما هم سوال باشد که نوشیدن چه مقدار چای یا آب در ماه رمضان می‌تواند به شما کمک کند؟ هرچند در سالهای اخیر روزه گرفتن در هوای گرم بسیار سخت به نظر می‌رسد، اما آبرسانی به بدن کلید کاهش وزن در این ماه است. نوشیدن مایعات به اندازه کافی نه تنها از بدن شما در مقابل کمبود آب جلوگیری می‌کند، بلکه میل شما را به استفاده از مواد قندی و شیرین کاهش می‌دهد. اما چه مقدار مایعات لازم است؟ در پست جدید چای شهرزاد بخوانید.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
آیا چای می تواند از آب هم سالم تر باشد؟
محققان طی تحقیقاتی اینطور عنوان کرده اند که نوشیدن سه فنجان #چای یا بیشتر در طول روز می‌تواند به اندازه نوشیدن مقدار زیادی آب مفید باشد و حتی ممکن است فواید بیشتری هم داشته باشد. این تحقیق که در مجله اروپایی Clinical Nutrition  (تغذیه بالینی) منتشر شده، این باور نادرست که چای باعث از دست رفتن آب بدن انسان می‌شود را رد می‌کند. آیا این بدین معنی است که چای می‌تواند به اندازه آب مفید باشد؟ در پست جدید چای شهرزاد می توانید نظر کارشناسان را در این رابطه بخوانید.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
حتما شما هم می‌دانید که #چای فواید بسیاری دارد. چای علاوه بر تنظیم قند خون، دور نگه داشتن شما از استرس و افسردگی، حتی می‌تواند به خواب شما در هنگام شب کمک کند. از سالهای دور چای در میان مردم چین محبوب بوده و شاید یکی از دلایلی باشد که مردم چین عمر طولانی‌تری به نسبت مردمان کشورهای دیگر دارند. اما به جز این موارد، حقایق جالب‌تر دیگری هم در رابطه با چای وجود دارد که شاید در مورد آنها چیزی نشنیده باشید. در پست جدید  #چای_شهرزاد می توانید 11 حقیقت خواندنی از چای را بخوانید.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
نگاهی دوباره به مسابقه چای شهرزاد
سال گذشته چای شهرزاد مسابقه عکاسی اینستاگرامی با عنوان "لحظه های ناب"  برگزار کرد  که با استقبال چشمگیری مردمی روبه رو شد و جوایزویژه ای داشت. چای شهرزاد امسال نیز مسابقه و برنامه های ویژه ای را به همراه خواهد داشت.
 ·  Translate
اختتامیه مسابقه لحظه‌های ناب چای شهرزاد که در اینستاگرام انجام شد
2
Add a comment...
 
تاریخچه چای در جهان (قسمت دوم)
نخستین اروپایی که از چای استفاده کرد، یک پرتقالی مسیحی به نام «پدر جاسبر» ملقب به «کروز» و در سال هزاروپانصدوشصت میلادی بود. کشور پرتقال با بهره‌گیری از نیروی دریایی و فن‌آوری خود توانست نخستین امتیاز بازرگانی #چای را از کشورچین بگیرد. حوالی سال هزاروششصدوپنجاه نخستین محموله چای وارد انگلستان شد. سپس وارد هلند شد و بعد از آن در سایر کشورهای اروپایی نیز رواج پیدا کرد.
ادامه مطلب را در لینک زیر بخوانید:
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
چای نوشیدنی با خواص درمانی است و انواع مختلفی دارد. چای سیاه،چای سبز و .. اما کدام نوع چای مناسب‌ترین چای برای وضعیت‌های مختلف جسمی و روحی شماست؟
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
هند بزرگترین صادر کننده #چای در جهان است. بسیاری از محصولات چای در خانه‌ها مصرف می‌شوند و این موضوع اهمیت این محصول و تاثیر اقتصادی آن در کشور را نشان می‌دهد. مردم هند چای را به  روش‌های متفاوتی تهیه می‌کنند. در  پست جدید  #چای_شهرزاد  با فرهنگ مردم هند در مورد چای آشنا می‌شویم.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
چای پس از آب دومین نوشیدنی پرمصرف در جهان است. بسیاری از ما حداقل یک فنجان #چای در طول روز می نوشیم. شاید برای شما هم جالب باشد بدانید این #نوشیدنی پرطرفدار آداب خاصی در فرهنگ ها و کشورهای مختلف باشد. در پست هایی با موضوع «چای در فرهنگ های مختلف » می‌خوانیم که کشورهای مختلف چه سنت‌هایی برای نوشیدن چای دارند. در اولین پست به سراغ کشور چین رفته‌ایم.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
چای با رادیکال‌های آزاد می‌جنگد.
انواع چای ظرفیت جذب اکسیژن بالایی دارد و به همین دلیل نوشیدن #چای  یکی از راه‌هایی مبارزه با رادیکال‌های آزاد است. از آن‌جایی که رادیکال‌های آزاد نقش زیادی در ایجاد بیماری‌های خطرناک دارند، پیدا کردن راه‌هایی برای مقابله با آن‌ها ضروری به نظر می‌رسد. در پست جدید #چای_شهرزاد می توانید تاثیرات #نوشیدن_چای در مبارزه با رادیکال های آزاد و انواع بیماری ها را بخوانید.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
«شهریار داریانی» مدیرعامل چای شهرزاد برای تست و خرید بهترین محصول دارجلینگ هندوستان، به مزارع چای آن منطقه رفته است.
 ·  Translate
خرید بهترین محصول دارجلینگ
2
Add a comment...
 
تاریخچه چای در جهان
تحقیقات نشان می‌دهد که بوته چای را در حدود سه هزار سال قبل از میلاد مسیح در چین می‌شناختند. گیاه #چای به حالت وحشی در شمال هند در ناحیه‌ای به نام آسام و مناطقی مانند تونکین و لائوس نیز می‌روئید. بر اساس افسانه‌ای قدیمی، هنگامی که به طور تصادفی مقداری از برگ چای در ظرف آب جوش امپراتور چین ریخت، کشف شد.هزاروشش‌صد سال پس از میلاد، چای در میان مستعمرات اروپا و آمریکا متدوال شد. در سال هزارونهصدوچهار و در بحبوحه جنگ جهانی دوم چای یخی به وجود آمد و چهار سال بعد «توماس سالیوان» از نیویورک، فرهنگ استفاده از  #تی_بگ  را ابداع کرد.
ادامه مطلب را می توانید از لینک زیر بخوانید.
 ·  Translate
2
Add a comment...
Story
Tagline
لحظه‌های ناب
Introduction
چای شهرزاد با بیش از پنجاه سال سابقه در تهیه و بسته‌بندی مرغوب‌ترین محصولات مزارع چای دنیا - چای اصل کلکته، چای آسام و دارجلینگ هندوستان، چای سی تی سی کنیا و چای سیلان