Profile cover photo
Profile photo
Martyna Hordowicz
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Czytając na niektórych stronach wypociny o chorobie Hashimoto, czyli niedoczynności tarczycy mam wrażenie jakobym czytała list do ZUSu o przyznanie renty inwalidzkiej. Rzekomo wynik tych japońskich czarów da się odczynić w dużej mierze dietą – tylko kup nasz poradnik! Chciałabym powiedzieć, że za każdym razem, gdy wierzysz w coś przeczytanego na jakimś nieoficjalnym blogu w internecie, umiera mały kotek. Ale jesteśmy podobno samodzielnie myślącymi, dorosłymi jednostkami – sam musisz zdecydować, czy to co czytasz jest prawdą, czy też fikcją.
Add a comment...

Post has attachment
Koniec związku to jak odcięcie od źródła potężnych, chemicznych substancji działających w naszym mózgu - początkowo reaguje tak, jakby był na odwyku. Każe Ci wcinać lody, pić różne trunki prosto z butelki, chociaż w towarzystwie nie zawsze to przystoi, płakać oglądając 50 twarzy Greja mimo że uważasz to za tanią historię dla opóźnionych gospodyń domowych, i katować tą płytę Placebo, której tak nienawidzisz. Ale od uzależnień - również można się uwolnić.
Add a comment...

Post has attachment
Nie bacząc na ich merytoryczną poprawność, zwróć uwagę na poniższe dwa równania. Które w kontekście Twojego podejścia do świata, wydaje się bardziej prawdziwe?
Ja + 0 = 0
Ja = 1
A teraz pomyśl, jak poczucie samotności zaburza Twój osąd rzeczywistości.
Sama czy samotna?
Sama czy samotna?
lady0perfect.com
Add a comment...

Post has attachment
Jak spalić tabliczkę czekolady? Wszak nawet Chodakowska czasem skusi się na czekoladowy tort. Ale jeśli chcesz grzeszyć bez wyrzutów sumienia, najlepiej jest... trenować. Przy czym dobrze się biega? Czyli jak spalić tabliczkę czekolady... W mniej niż godzinę?
Add a comment...

Post has attachment
Spotkałam się z nim, bo miał całkiem ładne zdjęcie. Przyznaję się bez bicia. I używał polskich znaków, oraz znaków przestankowych i innych dostępnych zdobyczy polskiej ortografii. Ale nawet nie doszliśmy do wymiany światopoglądów, a już wiedzieliśmy że nic z tego nie będzie. Jednak najważniejsze jest nie to, jak mężczyzna zaczyna, ale to jak mężczyzna kończy. I że wie, czego nie mówić kobiecie po wybitnie nieudanej randce.
Add a comment...

Post has attachment
Do naszych drzwi coraz częściej puka nie przedstawiciel firmy farmaceutycznej, tylko prokurator. A ten pyta - po co pan to dawał? No po co? Kto mówił, że to pomaga? No?
Add a comment...

Post has attachment
Nawet, gdy już będziesz szefem wszystkich szefów, a nawet w szczególności, lepiej wiedzieć, kiedy trzeba komuś wybaczyć, zakopać topór wojenny, i pójść na kompromis. To nieodzowna cecha pracy zespołowej. A praca zespołowa to nie tylko praca sensu stricto, ale też budowanie związku, mieszkanie razem, albo wspólny rejs.
Add a comment...

Post has attachment
Obiecujesz sobie „od jutra będę lepszy dla świata”. Przez chwilę naprawdę tak myślisz. Przez chwilę, być może, nawet się starasz. A potem – STOP. Czy jesteśmy altruistami, czy z natury – samolubami? Co się dzieje w mózgu, kiedy pomagamy innym? Można powiedzieć, że z pomagania innym czerpiemy samolubną przyjemność.
Add a comment...

Post has attachment
Strach przed intymnością jest chorobą cywilizacyjną, dotyka blisko 17% osób w krajach rozwiniętych. A bez bliskości nie można tworzyć głębokich relacji – ani przyjaźni, ani… miłości.
Add a comment...

Post has attachment
Zauważ, że faceci nie przejmują się wieloma rzeczami. Zwykle nie liczą kalorii - po prostu jedzą, by zaspokoić głód. I niewielu z nich ma po zjedzeniu pizzy wyrzuty sumienia. A Ty zastanawiasz się co do gara włożyć, a jak już zjesz porcję frytek, to rzadko kiedy bez świadomości tego, że właśnie "grzeszysz".Kobiety za dużo analizują. Za dużo myślą. Zbyt wiele się martwią. Mężczyźni po prostu TO robią. Nie tylko "szalone" rzeczy.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded