Profile

Cover photo
Mehmet Emin Ertemür
Attends Anadolu University
Lives in Bursa
1,987 followers|773,068 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
 
Tankların önüne, uçakların üstüne atlayıp ülkemizi darbeden kurtaran cesur halkın,terör örgütünün menfur saldırılarına sessiz kalması üzücü.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür
moderator

Uygulamalar  - 
 
Samsung Galaxy 7 ile Samsung tarafından eklenen yeni uygulamalardan birisi de Game Launcher. Game Launcher ile Samsung oyun meraklısı kullanıcılarının işlerini kolaylaştırmaya çalışmış.
2
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
 
Bir dönemin efsane çoklu kullanıcılı ( multiplayer) oyunu Counter Strike geliştirici Alibek Omarov tarafından Android cihazlarda oynanabilecek şekilde düzenlenmiş. Bu sayede
1
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
 
Samsung Galaxy Serisinin son üyesi S7 ve S7EDGE modellerini root yapmak isterseniz aşağıdaki işlemleri uygulayabilirsiniz. Cihazı Root yapmak için için kullanacağım yöntem Chainfire
2
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
2
1
Özgür Turanlı's profile photo
 
Samsung'a bu kadar para vermek yerine iPhone gerçekten doğru karar. 2 yıl Android desteği, 5 yıl iOS desteği. Servis kalitesi ayrı. Bindikleri dalı kesmeye devam etsinler.
 ·  Translate
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
 
Samsung her zaman ki gibi gecikmeli olarak Android sürümlerini cihazlara göndermeye devam ediyor. Çok şükür sonunda Note 5 (SM-N920C) için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini Kamboçya v
1
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
 
50gr poğaça 1.5tl, 250gr ekmek 1tl. Fırıncılar mı çakal? Poğaça yiyen Halk mı salak? 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
 
Akp milleti böyle sömürüyor 
 ·  Translate
 
OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ GERÇEĞİ... :(
Bilâl'e anlatır gibi, tane tane anlatayım:
Günlerdir İzmit körfez geçişini kısaltacak Osman Gazi Köprüsü’nü konuşup duruyoruz. Kimine göre AKP iktidarının büyük bir hizmeti, kimine göre lüzumsuz. Bana sorarsanız büyük bir eserdir.

Tarihe geçmeyi hak etmiştir. Kızmayınız efendim. Bilâl'e anlatır gibi tane tane anlatayım, sizler ferasetinizle büyük bir eser mi değil mi değerlendiriverin.

Osman Gazi Köprüsü’nün maliyeti 1 milyar Amerikan Doları civarındadır. Yapımına harcanan bu paranın tamamı aralarında Halkbank ve Vakıflar Bankası gibi devlet bankalarının da olduğu dokuz bankadan AKP'nin verdiği gelir garantisi karşılığı kredi olarak temin edilmiş ve müteahhidin (yüklenicinin) cebinden hiç para çıkmamıştır.

Köprü dahil 12 km otoyol geçiş ücreti 35 USD + KDV'dir. Bu bedeli öder geçersiniz geçmezsiniz, o sizin cebinizdir beni ilgilendirmez.

Çok başarılı AKP iktidarı tarafından yükleniciye verilen araç geçiş garantisi günlük 40.000 araçtır. Şu anda İstanbul'da iki köprüden Anadolu istikametine geçen araç sayısı günde ortalama 200.000 araçtır. Sizce, bunların kaçı Bursa-İzmir istikametine gitmektedir?

KDV hariç Osman Gazi Köprüsü’nün günlük gelir garantisi 1.400.000 USD, yıllık gelir garantisi ise 511.000.000 USD'dir. Araç geçerse geçenler, geçmezse bütçeden yükleniciye ödenecektir.

Bu ödemeler her gün 15 Temmuz 2035 tarihine kadar taahhüt edilmiştir. Bu tarihe kadar toplam KDV hariç en az 9 milyar 709 milyon USD para yüklenicinin kasasına girecektir.

Özetle tekrar edeyim; yüklenici cebinden hiç para koymadan 2035 yılına kadar her sene 511 milyon USD parayı kasasına koyacaktır. Sizin hiç böyle gelir getiren bir işiniz oldu mu?

2016 yılının ilk 3 ayında Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm köprü ve otoyollardan elde ettiği gelir ise 288 milyon 600 bin TL'dir. KDV'sini çıkardığımızda mevcut köprü ve otoyollarımızın yıllık geliri 340 milyon USD civarındadır.

Devletimizin sahip olduğu iki Boğaziçi Köprüsü ve tüm otoyollar Osman Gazi köprüsünden % 35 daha az para getirmektedir.

Ve gözüken odur ki Osman Gazi Köprüsü’nden garanti edilen ücretle bu kadar araç geçmesi mümkün olmadığından tüm köprü ve otoyol gelirlerimiz yükleniciye ödenecektir.

Sevgili Bilâl'ler ve sevgili okurlar, bilmiyorum yeteri kadar açık anlatabildim mi?

Şimdi yukarıda okudunuz, ne dersiniz Osman Gazi Köprüsü büyük bir eserdir derken, haksız mıyım?

Böylesi muhteşem bir soygun eserinin tarihte benzeri yoktur. En azından bizim tarihimizde. Bunu Sadık Paşa bile başaramamıştı. Yazının başlığındaki Sadık Paşa'nın kim olduğuna gelince.

1800'lü yılların ikinci yarısında görev yapmış bir Osmanlı devlet adamıdır. Tam üç kere Maliye Nazırlığı görevinde bulunduğu gibi Gümrük Nezareti, Valilik gibi görevlerde yapmıştır. Adı ayyuka çıkmasına rağmen padişahların gönlünü ve cebini hep hoş tuttuğu için kellesini kaptırmadan ölmeyi becermiştir. Kendisi borsa işlerinden çok iyi anlardı.

İşte bu Sadık Paşa'ya devrin sadrazamlarından Şirvanzade Rüştü Paşa herkesin içinde demiştir ki; Efendi, İrtikap (yiyicilik, rüşvet) iki çeşittir. Biri alaturka irtikâp diğeri alafranga irtikâp. Alaturka irtikâp küçük devlet memurunun işini gördüğü kişilerden ufak sebeplenmesidir. Bunların içinde öldüğünde bir kaç bin lira servet bırakanlar pek nadirdir. Alafranga irtikâp ise zengin yerlere mahsus irtikâptır. Mesela bir şirket-i nafıa ile mukavele olunurken filan maddede "şirketin opsiyon hakkı olacaktır, opsiyon hakkı ile 100.000 lira ödenecektir" gibi şeylerin yazılmasıdır. İşte bunları kabul edemeyiz. Bunlar zengine mahsus alafranga irtikâplardır. Bir memleketin her şeyinin kendisine uygun olması lazım geldiği gibi irtikâbının da kendisine uygun olması gerekir.

Şirvanzade Rüştü Paşa günümüzdeki bu Osman Gazi Köprüsü sözleşmesine görse AKP iktidarına "vay be, boynuz kulağı geçmiş" mi derdi, bilebilmek mümkün değil.

Lakin, ben fikrimi açıkça söyleyebilirim; "Ey AKP'liler, bu yaptığınız alafranga irtikaptır. Osman Gazi Köprüsü büyük bir soygun eseridir. Sizler devleti soyuyorsunuz..."

27.04.2016 - M. Şevket Atalay
 ·  Translate
76 comments on original post
1
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
 
Geçen gün iş yerinde muhasebecimiz sahte bir hesaptan firmamız adına gönderilen TTNET faturasını açma hatasını yapıyor ve sonrasında bilgisayarın içindeki tüm MS Office dosyaları
1
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
 
Samsung, Galaxy Note 5 (SM-N920C) için XXU2BPC kodlu Androd 6.0.1 Marshmallow güncellemesini yayınladı. // Güncellemeyi yüklemek için Andorid cihazınız da kablosuz günce
1
Yusuf Demirtaş's profile photo
 
Degerlendirmenizi de beklerim. Galaxy s6 ya Android 6 gelmeyecek galiba 😠
Add a comment...

Mehmet Emin Ertemür

Shared publicly  - 
 
25 Şubat 2016 tarihinde 0850 288 3431 numaralı Konut Sağlık Destek Sigortası çağrı merkezinden Finansbank kredi kartıma istinaden arandığım söylendi. Arayan bayan 10 Şubat 2015 t
1
Alper ian's profile photo
 
Telefona ses kayıt uygulaması kurup kaydetmeli bu adamlar hakkında işlemler hızlı sonuçlanıyor. Geçen ay bir çete yakalandı. 
 ·  Translate
Add a comment...
Story
Tagline
Teknoloji Meraklısı
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Bursa
Previously
bursa
Education
  • Anadolu University
    present
Basic Information
Gender
Male