Profile cover photo
Profile photo
Europejska Federacja Doradców Finansowych EFFP Polska
2 followers -
Stowarzyszenie doradztwo finansowe certyfikacja członkostwo lista certyfikowanych doradców
Stowarzyszenie doradztwo finansowe certyfikacja członkostwo lista certyfikowanych doradców

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Przedstawiciel Stowarzyszenia EFFP Polska Marta Zięba-Szklarska wzięła udział w konferencji pt. „Polskie wyzwanie: oszczędzanie” na której zaprezentowane zostały wyniki IX edycji badania „Postawy Polaków wobec finansów” – jednego z najważniejszych badań kompetencji finansowych w Polsce.
Na konferencji zostały poruszone tematy dotyczące barier w oszczędzaniu Polaków, o tym jak dużo powinniśmy oszczędzać, jak przekonywać do długoterminowego oszczędzania na przyszłość a także o tym, czy edukacja finansowa w Polsce leży odłogiem.
Wydarzenie było jednym z elementów obchodów Światowego Dnia Oszczędzania (30 października).
Raport badania „Postawy Polaków wobec finansów” dostępny jest na stronie www.effp.pl w zakładce aktualności
http://effp.pl/1220-2/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Szkolenie drugiego stopnia EFG European Financial Guide na Certyfikowanych Doradców Finansowych - DRUGA EDYCJA JESIENNA 2016!
Zapraszamy serdecznie!
PhotoPhotoPhotoPhoto
29.09.2016
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Na portalu DISCOVERIA możesz przeprowadzić szybką i kompleksową analizę finansów klienta. Finanse osobiste zawarte są w 4 działach: zadłużenie, wydatki, majątek i dochody. Zerknijcie poniżej jak to wygląda w praktyce.
A więcej informacji na www.analitica.pl
Add a comment...

Post has attachment
 Decyzja o tym czy kupić mieszkanie czy wynająć wcale nie jest oczywista .
Czy wynika z rzeczywistego przeliczenia czy tez czy tez decydują zwyczaje i przekonania .... ?
Statystyki w Europie zaskakują .
 
http://m.onet.pl/biznes/branze/nieruchomosci,v5gm4w
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Z przyjemnością informujemy, że właśnie wystartowaliśmy z nową stroną internetową www.effp.pl! Mamy nadzieję, że nowa odsłona www.effp.pl przypadnie Wam do gustu
Add a comment...

Post has attachment
Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję Ubezpieczenia - nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży, którą objęliśmy patronatem honorowym.

Różnorodność produktów ubezpieczeniowych dostępnych na rynku sprawia, że firmy muszą konkurować zarówno na płaszczyźnie pozyskania nowego klienta, jak i utrzymania dotychczasowych kontrahentów zapewniając im kompleksowy i wysoki standard usług.

Już 15 września w Warszawie odbędzie się 5 edycja konferencji "Ubezpieczenia - nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży". Podczas wydarzenia poruszone zostaną takie zagadnienia jak:

• Zarządzanie i bezpieczeństwo,
• Business Intelligence – analizy i raporty- archiwizacja danych, back-up, kopie zapasowe
• Rozwiązania dla placówek wielooddziałowych, obsługa oddziałów,
• Mobilny Agent,
• Usługi i aplikacje mobilne,
• Narzędzia wspierające organizację, obsługę sprzedażową i posprzedażową oraz doradztwo około-ubezpieczeniowe,
• Systemy mailingowe i SMS-owe,
• Praca w sieci i wsparcie internetowe – alternatywne kanały informacji i sprzedaży,
• Elektroniczny kanał ubezpieczeń,
• Social media w ubezpieczeniach.

Prelekcje poprowadzą m.in.:

- Franciszek Zięba - Prezes Zarządu Europejskiej Federacji Doradców Finansowych Polska
Marta Zięba-Szklarska - Doradca ds. rozwoju Europejskiej Federacji Doradców Finansowych
"Plan Finansowy jako podstawa komunikacji między Klientem a firmą ubezpieczeniową"
Narzędzie informatyczne jako kanał komunikacji

- Agnieszka Wnuczak - Business Account Manager, EPSON EUROPE B.V. Sp. z o.o.
"Nowoczesne i oszczędne rozwiązania Epson dla druku w sektorze ubezpieczeń"

- Dorota Jezierska - Dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie/ Biura Ubezpieczeń Osobowych, SIGNAL IDUNA Życie Polska TU S.A./ SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
"Optymalizacja procesu oceny ryzyka w ubezpieczeniach na życie, możliwe rozwiązania"
(To krótkie wprowadzenie w praktyczny świat procesu oceny ryzyka ubezpieczeniowego w ubezpieczeniach na życie, dowiemy się kto to taki undewriter, co to jest underwriting, antyselekcja oraz zaznajomimy słuchacza z różnymi możliwymi ścieżkami stosowanymi w procesie oceny ryzyka które mają na celu skrócenie procesu zawarcia umowy z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa finansowego Towarzystwa i jego Klientów. Poznamy możliwości jak sprawić aby ocena ryzyka ubezpieczeniowego przy zakupie ubezpieczenia na życie nie kojarzyła się z uciążliwością przy wypełnianiu ankiet medycznych i innych dodatkowych formularzy i jednocześnie nie powodowała rozczarowania Klienta na etapie wykonania umowy ubezpieczenia (np.: odmowa wypłaty świadczenia z uwagi na fakt zatajenia informacji istotnych do oceny ryzyka).)

- Piotr Siekański - e-Commerce Project Manager, Ubezpieczenia online.pl Sp. z o.o.
"Krytyczne punkty komunikacyjne w modelu ROPO. Internetowy przekaz marketingowy a konwersja na spotkaniu z doradcą"
(Jak rozumieć model ROPO (Research Online, Purchase Offline)? Jakie ubezpieczenia były, a jakie będą w nim promowane? Krytyczne punkty komunikacyjne, czyli kiedy użytkownik podejmuje decyzje i jak z nim rozmawiać:na stronie www, w Call Center, u Doradcy Ubezpieczeniowego – tryb „offline”. Przygotowanie rynku ubezpieczeń do klienta sprowadzonego z „online”.)

- Wojciech Gargul - Kierownik Handlowy, Pion Rozwiązań Moblinych ,Innergo Systems Sp. z o.o.
"Urządzenia przenośne Apple i aplikacje mobilne jako idealne narzędzia wsparcia agenta ubezpieczeniowego"

- Michał Kopyt - Polska Izba Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych
"Agile, offshore, onshore i nearshore – na przykładzie doświadczeń EY w dużych transformacjach biznesowych w zakładach ubezpieczeń w Europie Zachodniej i Polsce"

- Marek Deutsch - Doradca Zarządu,Pentacomp Systemy Informatyczne S.A.
"Technologie IT - wsparcie sprzedaży produktów ubezpieczeniowych"


Do udziału zapraszamy:

– dyrektorów oraz kierowników placówek centralnych i oddziałów,
– kierowników zespołów sprzedażowych,
– agentów i brokerów,
– osoby decydujące o zakupie nowych technologii,
– przedstawicieli z działów: rozwoju i sprzedaży, IT, marketingu, komunikacji, wsparcia sprzedaży oraz obsługi klienta, bezpieczeństwa, zarządzania jakością i bezpieczeństwem danych, analityków baz danych, integracji oraz systemów i aplikacji, operacyjnych oraz telefonicznej obsługi klienta, Call Center, komunikacji wewnętrznej, finansowych, controllingu, windykacji i rozliczeń, zapobiegania nadużyciom i oszustwom, prawnego.

Więcej informacji na stronie: http://multiexpo.pl/ubezpieczenia-1
Bezpłatna rejestracja: http://multiexpo.pl/ubezpieczenia-1/rejestracja

Organizatorem wydarzenia jest Polski Instytut Rozwoju Biznesu Sp. z o.o.

Kontakt:
Anastazja Iwanczenko
mobile: +48/531 645 512
e-mail: promocja@pirbinstytut.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już niedługo dostępna będzie aplikacja do Planowania Finansowego - proste i intuicyjne narzędzie wspierające dla doradców finansowych oraz dla ich Klientów - skonsolidowana informacja o naszych finansach osobistych. Szczegóły wkrótce! http://www.discoveria.pl
Narzędzie rekomendowane przez European Federation of Financial Professionals (EFFP) oraz Europejską Akademię Planowania Finansowego.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Katedra Pieniądza i Bankowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prowadzi nabór na studia podyplomowe Bankowość i doradztwo finansowe, które spełniają wymogi w zakresie kształcenia zgodne ze standardami EAFP z możliwością zdobycia certyfikatu EFG po ukończeniu studiów i przystąpieniu do egzaminu. Szczegółowe informacje o studiach:

http://ue.poznan.pl/pl/uniwersytet,c13/wielkopolska-szkola-biznesu-uniwersytetu-ekonomicznego-w-poznaniu,c1383/studia-podyplomowe,c4865/finanse,c4866/bankowosc-i-doradztwo-finansowe,c4975/
Add a comment...

Post has attachment
Potrzebujemy regulacji rynku

„Przemiany zachodzące na rynkach finansowych, w tym w systemach bankowych, polegają w głównej mierze na różnicowaniu struktury podmiotowej systemów finansowych oraz na ciągle rosnącej dostępnej ofercie instrumentów i produktów finansowych dla klientów indywidualnych. Z drugiej strony wzrasta ochrona konsumenta usług finansowych. Skłania to do poszukiwania odpowiedzi na pyta- nie, jak zapewnić bezpieczeństwo finansowe konsumentów, w tym gospodarstw domowych, a przez to bezpieczeństwo instytucji finansowych i całego systemu finansowego.  Rozwiązaniem stosowanym w krajach rozwiniętych są usługi oferowane przez niezależnych doradców finansowych (ang. IFA). Taki „internista” Finansów domowych, jako niezależny i wynagradzany przez klienta profesjonalista, służy mu wiedzą finansową i pomocą w budowie indywidualnego, wieloletniego(20-40 lat) planu finansowego, a także przygotowuje klienta do kontaktu z instytucją finansową lub pośrednikiem finansowym…….”
Więcej w  publikacji Przewodnik dla Pośredników Finansowych, gdzie ukazał się artykuł Prezesa Europejskiej Federacji Doradców Finansowych EFFP Polska pt. „Potrzebujemy Regulacji Rynku”
Dla Członków Stowarzyszenia mamy voucher który uprawnia do zakupu publikacji na preferencyjnych warunkach.
PhotoPhotoPhoto
2016-07-01
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Co dalej z bezpieczeństwem finansowym konsumentów korzystających z produktów i usług finansowych?

Europejska Federacja Doradców Finansowych Polska oraz Europejska Akademia Planowania Finansowego Polska wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu i innymi organizacjami z polskiego rynku finansowego, zorganizowały konferencję na temat Społecznej odpowiedzialności  instytucji finansowych.
Temat aktualny, zwłaszcza w okresie gdy instytucje finansowe (czytaj: dostawcy produktów finansowych i ich pośrednicy finansowi) tracą zaufanie społeczne a Konsumenci skarżą się na nieuczciwe praktyki stosowane przy sprzedaży produktów finansowych.
Zaprezentowano wiele ciekawych referatów, koncepcji i opinii. Główna dyskusja toczyła się jednak wokół pojęcia CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), praktycznych aspektów jej stosowania oraz form jej realizacji przez instytucje na rynku finansowym.
Na początku postawiono pytanie: czy CSR w firmie  ma charakter strategiczny, systemowy czy raczej marketingowy? Niektórzy uczestnicy przyznawali wprost, że CSR w instytucjach finansowych to tylko zabieg marketingowy. Inni przedstawiali, lub próbowali przedstawiać, konkretne działania firm mające realizować zasady CSR.
Moim zdaniem CSR w instytucjach finansowych, rozumiany jako odpowiedzialność wobec Klienta (właściwe podejście do Klienta, z uwzględnieniem skutków wynikających z postępowania instytucji finansowej),  ma charakter  marketingowy i bez zmian w charakterze usług finansowych taki marketingowy jeszcze długo pozostanie.
Na konferencji odnosiło się wrażenie , że jedynymi instytucjami dbającymi o Klienta, szkolącymi Klienta i podnoszącymi jego świadomość finansową, są instytucje finansowe i pośrednicy finansowi. Ci ostatni, często bez żadnego zastanowienia  nazywają się Doradcami Finansowymi, wprowadzając w błąd Klienta, co ma niewiele wspólnego z CSR. Istnieje już w Polsce wyraźnie rozdzielenie zawodów Doradca Finansowy (kod zawodu:241202) oraz zawodu Pośrednika Finansowego(kod zawodu: 331103), wraz z określeniem w Standardzie Zawodu Doradcy Finansowego(zgodnie z zasadami KRK) ,wymogów kwalifikacji i kompetencji. Zachowywanie się przez Pośredników Finansowych niezgodnie z tymi wymogami jest naruszaniem prawa i dobrych obyczajów (czy „lekarz” bez odpowiedniego wykształcenia może nazywać się lekarzem?). Niestety nadzór finansowy nie reaguje na to, ze szkodą dla Konsumentów.
Taka niezdrowa sytuacja, w zakresie obsługi   Klienta na rynku finansowym ,w tym przestrzeganie zasad CSR, występuje nie tylko w Polsce. Stąd odpowiednie instytucje UE starają się obecnie wprowadzić nowe regulacje zwiększające rolę Doradców Finansowych w ochronie interesów Klienta.
Na ostatnim Kongresie Niezależnych Doradców Finansowych ( CIFA) w Monte Carlo – 31.05 – 3.06.2016r. w którym uczestniczyli także przedstawiciele EFFP Polska, przedstawiono główne założenia regulacji  wprowadzających doradztwo finansowe w  obszarze między instytucją finansową a Konsumentem. Celem tych regulacji jest edukacja Klienta przez Doradców Finansowych oraz przygotowanie Klienta do korzystania z usług instytucji   finansowych. Często deklarowana, przez instytucje finansowe i ich pośredników, potrzeba posiadania świadomego finansowo Klienta, może stać się faktem!
W ciągu najbliższych 18 miesięcy zamierza się wprowadzić w państwach UE przepisy regulujące zasady doradztwa finansowego oraz zasady dopasowania produktów do potrzeb konsumenta, w celu zapewnienia bezpieczeństwa finansowego Konsumentów. Niektóre są już wprowadzane ,jak np. MIFID,MIFID II, PRIIPS, Rekomendacje tworzenia produktu, Rekomendacje doboru produktu, itd. Opracowywane regulacje opierają się na doświadczeniach w USA i Kanadzie i sprowadzają się głownie do:
zmiany w systemie oferowania produktów do kupowania przez Klientów, polegającej na zwiększeniu roli Doradcy Finansowego i zmiany w systemie wypłat prowizji,
płacenia za usługę doradztwa finansowego przez Klienta,
zwiększenie wymogów kwalifikacyjnych i kompetencyjnych wobec pośredników finansowych,
ograniczenie  prowizji  wypłacanej przez instytucję finansową pośrednikowi do niezbędnego minimum a skoncentrowanie się na wynagrodzeniach za doradztwo finansowe,
transparentność przy tworzeniu i sprzedaży produktów finansowych.
Mamy nadzieję, że nowe zasady usług finansowych uporządkują rynek doradztwa finansowego, wprowadzą większą odpowiedzialność społeczną instytucji  finansowych i w konsekwencji  doprowadzą do podniesienia wiedzy i świadomości finansowej, zwiększenia bezpieczeństwa finansowego Konsumentów , w tym finansów  gospodarstw domowych.
 
European Federation of Financial Professionals POLSKA
Franciszek Zięba
Prezes Zarządu
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-07-01
24 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded