Profile cover photo
Profile photo
Orinta Leiputė
426 followers
426 followers
About
Posts

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Spalio 5 dieną Mykolo Romerio universiteto, Viešojo saugumo fakultete atidaryta foto paroda skirta pirmiesiems Lietuvos pasieniečiams padėjusiems įtvirtinti Lietuvos nepriklausomybę 1918 metais ir garbingai kovojusiems bei žuvusiems už nepriklausomybės įtvirtinimą. Istorinėse nuotraukose atsispindi Lietuvos Respublikos 20-to amžiaus pradžioje valstybės sieną saugojusių pasieniečių uniformos kaita, kai kurie tarnybos epizodai. Parodos atidaryme dalyvavo parodos iniciatorė ir globėja Lietuvos Respublikos Seimo narė Orinta Leiputė. Parlamentarė kartu su fakulteto dekanu prof .dr. Sauliumi Greičiumi perkirpo simbolinę juostelę taip atverdami parodą bei paskelbdami Valstybės sienos apsaugos muziejaus fakultete įkūrimo pradžią. Foto parodos atidaryme dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Kauno oro uosto užkardos vado pavaduotojas Kęstutis Šmitas, Vilniaus rinktinės Sienos kontrolės skyriaus specialistė Kristina Mažeikienė ir Vilniaus rinktinės Sargybų skyriaus specialistas Egidijus Lankelis, Viešojo saugumo fakulteto Valstybės sienos apsaugos katedros vedėja Danguolė Seniutienė, studentai. Parodoje eksponuojamos fotografijos iš kolekcininkų Aleksandro Steponenkos, Giedriaus Sakalausko ir Raimondo Juriaus privačių kolekcijų rinkinių.

Post has attachment
Kuo arčiau rinkimai, tuo garsesnis ir dažnesnis Prezidentūros varpas, skalambijantis vis baisesnius kaltinimus: „Korupcija! Vagystės! Medžioklės! Kur vakarietiški standartai?!“

Žmonės tą šauksmą girdi ir supranta – mušk kairiuosius, kelk ant šakių dešiniuosius. Bet muša, muša, o vis tiek – prie suskilusios reitingų geldos. Kaip bebūtų kažkam keista, žmonės vis dar pasitiki valdančiaisiais socialdemokratais, nors jų mušimui pasitelktos visos įmanomos tarnybos, teisėsaugos pajėgos, pakeisti prokurorai ir generolai. Ir kokie tik ginklai neišnaudoti: iš patrankų šaudyta į Vijūnėles, salmonelėmis į koldūnus, medžiokliniais šautuvais į cepelinų sąskaitas, šakutėmis badoma šalies kariuomenė ir labai akylai buvo stebima, kiek susimokės Premjeras, kviečiamas stebėti olimpiados į Rio de Žaneirą. Girdint pasisakymus apie vakarietiškus moralės standartus noriu paklausti – kuriuos. Ar tuos, kuriuos Prezidentė taiko politiniams oponentams, ar taikomus politiniais partneriais laikomoms partijoms, ar pritaikytus pačiai sau?

Pati sau Prezidentė nei melagysčių, nei valstybės pinigų išlaidavimo niekaip nelipdo. Atvirkščiai – visada teisi, nedaranti klaidų ir taupi. Šįkart apie taupumą. Jos ekscelencija labai plačiai ir viešai paskelbė savo komandos kelionės į Braziliją išlaidas. Per žiniasklaidą buvo informuojama, kad kartu su Prezidente D. Grybauskaite vyko vyriausioji patarėja kultūros ir sporto klausimais Rita Kačkutė, patarėjas žiniasklaidai Liudas Zakarevičius bei Užsienio reikalų ministerijos protokolo skyriaus vedėjas Donatas Kušlys, taip pat du prezidentę saugantys Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai. Prezidentės ir jos palydos kelionė mokesčių mokėtojams atsiėjo 15 tūkstančių eurų. Prezidentę lydinčių dviejų apsaugos darbuotojų kelionės išlaidas apmokėjo Vadovybės apsaugos departamentas. Tačiau nuotraukose iš Rio de Žaneiro akivaizdžiai matosi, kad Prezidentę ten saugojo mažiausiai trys vadovybės apsaugos darbuotojai. Be to, už Prezidentės palydos apgyvendinimą sumokėjo Tarptautinis olimpinis komitetas. Prezidentūra apmokėjo tik savo delegacijos skrydžio išlaidas. Taigi prie skelbiamų 15 tūkstančių eurų reikėtų, matyt, pridėti dar beveik tiek pat apsaugininkų kelionės ir visos delegacijos apgyvendinimo išlaidų. Ne tokia jau teisi ir taupi atrodo dabar Prezidentė. O tūlam olimpiados žiūrėtojui per TV – toks pasigrožėjimas Rio iš arti už keliasdešimt tūkstančių eurų nuneša ir Prezidentės išgarsintą brangiųjų šaukštų skandalą. Beje, ir „auksiniais“ vadinamų šaukštų skandale Prezidentė tendencingai neįžvelgia prokurorų vaidmens. Prokurorų, už kuriuos atsakinga Prezidentė, ir kurie tyrė Krašto apsaugos ministerijos iniciatyva pradėtą galimą sukčiavimą kariuomenės viešuosiuose pirkimuose. Prokurorai nusikaltimo nepamatė, kaip Prezidentė nemato pačių prokurorų kaltės, kodėl tyrimas buvo nutrauktas. Svarbiausia juk, kad rastas pretekstas vėl užkabinti socialdemokratų ministeriją. Ir skalambinti „vagystės! Melagystės!“ Ar Prezidentūros varpai pačiai Prezidentei neataidi?

Post has attachment
Rugpjūčio 23 d. LSDP Kauno miesto skyrius bičiulius ir kauniečius pakvietė į Baltijos kelio minėjimą  prie Kauno miesto Rotušės.Visiems susirinkusiems išdalintos Baltijos šalių vėliavėlės, skambėjo gyva muzika, muzikinius kūrinius atliko dainininkė Dagna ir Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos moksleivis Žilvinas Kovas, aidėjo patrankos šūviai skirti Lietuvai, Latvijai ir Estijai, į dangų kilo laisvę simbolizuojantys balionai. Minėjimo metu stengtasi atkurti prieš 27-erius metus tvyrojusią nuotaiką bei vienybės jausmą.
Baltijos kelias - 650 km ilgio susikibusių žmonių, sustojusių sujungti trijų Baltijos šalių sostines - Vilnių, Rygą ir Taliną - grandinė. Jis nusidriekė 1989 metų rugpjūčio 23dieną, minint 50-ąsias slapto Molotovo-Ribbentropo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, metines. Spėjama, kad iš viso Baltijos kelyje stovėjo apie 2-2,5mln. žmonių, iš jų - apie 1 mln. iš Lietuvos.

Post has attachment
Antradienį į Rio de Žaneirą Lietuvos parolimpinės rinktinės nariai palydėti iš Kauno. Rugsėjo 7-18 dienomis Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovaus 13 sportininkų, iš kurių du – kauniečiai. Iš Kauno į Rio de Žaneiro parolimpiadą vyksta lengvaatletis, LSU doc. dr. Kęstutis Skučas (diskas, 100 ir 1500 metrų vežimėlių važiavimas; treneris Vytautas Skučas) ir moksleivis, 17-metis plaukikas Edgaras Matakas (50, 100 ir 400 metrų laisvas stilius; treneris Ramūnas Leonas). Plaukikas E. Matakas per Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių atidarymą bus Lietuvos rinktinės vėliavnešys. Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas parolimpiečiams ir jų treneriams įteikė vardinius rinktinės nario ženklelius. Jie pagaminti moderniausia stiklo technologija su iškilia spauda, kad ant jų išgraviruotus iškilius tekstus galėtų apčiuopti regėjimo negalią turintys sportininkai. Džiaugiuosi mūsų šaunia parolimpiečių komanda, kurios sudėtyje yra labai pajėgūs sportininkai iš Kauno, sportininkams ir jų treneriams noriu palinkėti sportinės sėkmės parolimpiadoje.

Post has attachment

Post has attachment
Ketvirtadienio vakarą projektas „Rask laiko sau“ (#RaskLaikoSau) lankėsi Kaune, Čečėnijos aikštėje. Renginio globėja Lietuvos Respublikos Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė ir organizatoriai džiaugėsi, kad daugiau nei 200 moterų nepabūgo grasinančio lietaus ir susirinko pabendrauti, pasiklausyti projekto lektorių pranešimų ir pasportuoti.
Gausus būrys moterų ir vyrų klausėsi aromaterapeutės Oksanos Apanavičienės paskaitos „Eterinių aliejų paslaptys“. Lektorė papasakojo, kaip išgaunami eteriniai aliejai, pristatė šio novatoriško gydymo metodo pagrindus ir eterinių aliejų veiksmingumą bei naudą. Paaiškėjo, kad labai mažais kiekiais eterinius aliejus galima netgi vartoti į vidų.
Kaip gražiai atrodyti ir visada būti madingomis, kaip išmintingai sekti naujausias mados tendencijas, papasakojo stilistė Sandra Sabaliauskienė ir profesionali kirpėja Aušra Keturakienė. Moterys sužinojo, kas bus madinga kitąmet, kokį stilių, makiažą pasirinkti. Kirpėja A. Keturakienė parodė, kaip vos per penkias minutes galima pačioms pasidaryti elegantišką šukuoseną.
Trenerė Giedrė Bernotaitė paragino moteris pasportuoti, pamokė atsipalaidavimo pratimų. Vaikučius visą vakarą linksmino ir su jais žaidė, sekė pasakas ir piešė linksmoji Pepė – Laurita Galinauskaitė.
Renginio globėja socialdemokratė O. Leiputė dėkojo visoms susirinkusioms moterims, ragino nepasiduoti rutinai ir net intensyviausioje dienotvarkėje surasti laiko sau. „Sakoma, kad laimė yra ne tikslas, o kelias, tad svarbu išmokti mėgautis mažais ir dideliais gyvenimo malonumais. Mielosios, visada raskite laiko šokiui, menui, kūrybai, nuotykiams ir sau, kad geriau save pažintumėte. Nepasiduokite rutinai, išbandykite naujas veiklas, atsiverkite naujiems žmonėms. Nepraraskite smalsumo ir teigiamų lūkesčių gyvenimui“ , – sakė O. Leiputė.

Post has attachment
Tiek daug aistrų žmonėms sukėlęs „kalafiorų karas“ arba vadinamoji „kalafiorų revoliucija“ atslūgo taip staiga, kaip ir kilo.
Galima pagalvoti, kad gal per daug dirbtinai buvo sukeltas ir palaikomas, bet iš tiesų padidėjusių prekių ir paslaugų tema buvo ir tebėra jaudinanti mūsų visuomenę. Gyventojų atlyginimai, deja, nespėja taip greitai augti, nors statistika rodo jų didėjimą.
Galima numanyti, kad „kalafiorų revoliucijos“ skandalą užgožė kiti įvykiai, ypač politiniai, nes kainų didėjimo temą išties smarkiai bandė išnaudoti politinė opozicija iki tol, kol patys liberalai patyrė smūgį iš paties savo buvusio lyderio Eligijaus Masiulio, vidury baltos dienos pademonstravusio korupcinio cinizmo modelį. E. Masiulio apetito apakinti šalies gyventojai, atrodo, patys nustojo valgyti, pirkti ir piktintis sumomis ant etikečių. Liberalams neprilygsi...
Tačiau ne vien su E. Masiuliu siejamo kyšio istorija užčiaupė pasipiktinusius valgytojus. Kaip tik tuomet Lietuvoje duris atvėrė naujo pasaulyje populiaraus prekybos tinklo parduotuvės. Mažų kainų troškulys buvo malšinamas skandalingai stumdantis kelių valandų eilėse prie tų durų, vežimėlių, pigių bananų ir kitų gėrybių. Valgytojų energija, dėmesys ir laikas buvo skirtas naujai atrakcijai. „Kalafiorų revoliucijoje“ šalies senbuviai prekybos centrai liko blogiečių vaidmenyje.
Desperatiški bandymai išsikapstyti iš šios duobės iššaukė kitus fiasko. Jie padarė kelis atsakomuosius žingsnius ir viešųjų ryšių klaidas – paskelbę, kad kreipsis į VSD, ar sukeltas šurmulys nėra Kremliaus rankų darbas, po to šią informaciją atšaukė ir visų atsiprašė. Tokie taktiniai manevrai tapo raudonu kilimu pirkėjams bėgti į naujai atėjusį ir mažas kainas pasiūliusį prekybos tinklą. Tai ir buvo pastarojo apgulties paslaptis, visus stebinęs fenomenas.
Matyt, ne iš piršto buvo laužtos kalbos „kalafiorų karo“ metu, kad pirkėjų pasipiktinimą sukėlusios kainos prekybos centruose buvo dirbtinai pakeltos būtent tam, kad jas galima būtų sumažinti skelbiant įvairias akcijas ir viliojant žmones nuo naujojo konkurento.
Kainų mažėjimo tendencija buvo stebima visų prekybos centrų parduotuvėse sulig naujojo tinklo atidarymu Lietuvoje. „Tokios nuolaidos“, kokių dar nebuvo! Į senuosius tinklus pirkėjus viliojanti reklama čia nemeluoja, bet ar nemeluoja ir skelbdama nuolaidas, kurių pirkėjai neranda parduotuvėse? Neranda arba nuolaidų, arba pačių reklamuojamų prekių. Teko stebėti ne vieną vaizdą parduotuvėje, kai pasipiktinę pirkėjai reikalauja parduotuvės vadovo arba tiesiog šaukia ant raudonuojančios kasininkės: „Kur žadėtoji akcija, melagiai?!“
Vadinamieji melagiai turi gudriai paruoštą argumentą, ginantį nuo pirkėjų išpuolių ar kitokių, netgi ir teisinių pretenzijų – užrašą smulkiomis raidėmis šalia akcijų reklamos „Prekių kiekis ribotas“. Taigi, kokia tų akcinių prekių riba – vienas ar dešimt vienetų – žino tik ponas melagingų akcijų organizatorius.
„Kalafiorų revoliucija“ virto melagingų nuolaidų akcijomis. Abi pusės įklimpo į nesibaigiantį karą. Pirkėjai vargsta nuolatinėse akcijų medžioklėse, nuolat nusivilia, kad akcijos netikros – po akcinių prekių kainų lipdukais aptinkamos senosios etiketės, kuriose senosios kainos yra tokios pat, kaip naujosiose. Žmonės nusivildami eina iš parduotuvės į parduotuvę – galbūt ras tą paskelbtą prekę sumažinta kaina, neranda, piktinasi. Prekybos tinklai, matyt, viliasi, kad taip vaikščiodami žmonės nori nenori pirks ir kasdienio vartojimo produktus. Galbūt ir perka. Bet kaip ilgai tai tęsis?
Pripratę prie akcijų viliotinių pirkėjai jau nenori pirkti prekių, nepažymėtų nuolaidų ar išpardavimų akcijomis, prekybos centrai priversti gudrauti, sudarydami įvairiausias nuolaidų, akcijų iliuzijas. Pirkėjų – pardavėjų karas be pabaigos.
Galima į šią situaciją žvelgti kaip į komišką. Galima būtų pardavėjams pagaliau atsisakyti visų akcijų – ir tikrų, ir sumeluotų. Nusivylusiems pirkėjams galima patarti vėl sugrįžti į turgus, boikotuoti melagius ir t.t. Galima būtų, jeigu mūsų pirkėjams kasdienio vartojimo prekės, maistas neatimtų tokios didelės jų uždarbio dalies. Keliant kainas, viliojant melagingomis akcijomis daugelis žmonių tiesiog stumiami į dar didesnį skurdą, todėl mulkinimas parduotuvės, kur žmogus išleidžia didžiąją algos ar pensijos dalį, jau neerzina, o žeidžia ir skaudina. Ir ne veltui kyla „kalafiorų revoliucijos“, nes šioje šalyje pavojinga erzinti valgytojus.

delfi.lt

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Penktadienio vakarą „Eigulių Aukuro“, Eigulių bendruomenės centro ir Kaunėnų bendruomenės kauniečius bei Eigulių ir Kalniečių mikrorajonų gyventojus pakvietė į tradicinę Joninių šventę. Visus susirinkusius sveikino Seimo nariai Orinta Leiputė ir Arimantas Dumčius, kiti svečiai. Šventinėje programoje dalyvavo ansambliai „Saulutė“ ir „Guboja“, grupė „Dinamika“, atlikėjai Rūta Morozovaitė, Juozas Janušaitis. Geras oras leido švęsti, o į šventę susirinkę miestiečiai ir miesto svečiai stoviniavo ar šoko prie scenos, dainavo kartu su atlikėjais, sveikino varduvininkus. Neliko neapsėsti aikštėje įrengti suoleliai, kiti susėdo ant atsineštų patiesalų. Pirmieji scenoje pasirodė ansamblis “Saulutė”. Šokdami ar linguodami susirinkusieji lydėjo kiekvieną jaunų atlikėjų atliktą kūrinį, abejingų nepaliko ir grupė “Dinamika”, puikiai nuotaikai tiko ne tik simboliškas grupės pavadinimas, bet ir linksma muzika. Pasidavę linksmos muzikos skleidžiamai nuotaikai, sukosi rateliai ir poros. Po “Dinamikos” pasirodymo šventės vedantysis, Eigulių bendruomenės centro pirmininkas Vilius Kaminskas ir Kaunėnų bendruomenės pirmininkas Antanas Visockis arčiau scenos ateiti pakvietė visus susirinkusius Jonus ir Janinas. Pasveikinti varduvininkus jau yra tapę viena iš šventės organizatorių kasmetinių tradicijų. Visi Jonai ir Janinos už puikų pasirodymą šokių aikštelėje buvo apdovanoti skrybėlėmis. Šventės organizatoriai pasirūpino ir kitomis Joninių tradicijomis. Lietuvos Respublikos Seimo narė Orinta Leiputė ir bendruomenės „Eigulių Aukuras“ pirmininkas Ramūnas Parachomikas bei bendruomenės nariai pynė šventinius vainikus, kuriuos vėliau dovanojo Jonams, Janinoms ir Jonėms. Vėliau organizatoriai užkūrė laužą, kvietė į diskoteką, dovanojo šventinį fejerverką.
Šventės svečiai ir organizatoriai džiaugėsi gera nuotaika, puikiu oru ir smagia programa. Rajono gyventojai savo artimuosius varduvininkus sveikino dovanodami gėlių, buvo ir tokių, kurie Jonus ar Janinas pradžiugino ąžuolų vainikais.
Wait while more posts are being loaded