Profile cover photo
Profile photo
Mohsen محسن Moossavi موسوی زاده
Artist, Designer, Photographer, Origami Artist, lover, Climbing, Cycling, Eco_Tourism , Blogger, ...
Artist, Designer, Photographer, Origami Artist, lover, Climbing, Cycling, Eco_Tourism , Blogger, ...
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Jaghargh جاغرق
Jaghargh جاغرق
Jaghargh جاغرق
mashhadtour.blogspot.com

Post has attachment
Origami Learning آموزش اوریگامی (کاغذتا)
کاربردها و فایده های اوریگامی (کاغذتا)

Post has attachment
درود به شما

📹 این یکی از ویدئوهایی هست که از کلاس بخش نخست آموزش سازه های محسن تهیه شده است.🔺گزارش بخش های بعدی را که سه بعدی هستند در پست های بعدی پیشکش حضورتان می گردد.

✅ بخش نخست سازه های محسن: یک مثلث و بی نهایت مدل

خوشحالم که توانستم راهکار های گوناگون ساخت بزرگترین سازه های آموزشی محسن (سام) را با ساده ترین واحد دو بعدی با امکان گسترش به سه بعدی به دنیای دوستداران علم و هنر عرضه کنم.
بخش نخست شامل سازه هایی است که با ساده ترین شکل دوبعدی یعنی یک مثلث ساخته می شود. به علت گویا بودن شکل ها توضیح بیشتر لازم نیست تنها کافی است بدانیم بخش زیادی از شکل ها و نماد های کاربردی را می توان تنها با ترکیب همین یک مثلث ساخت.
🔺 ویژگی های مهم، فایده و کاربرد سازه های آموزشی محسن(س.آ.م)

1. کاربرد بسیار گسترده در رشته های مختلف: تعداد مدلهای این مجموعه بی نهایت و کاربردهایش در اغلب درس های آموزشی از مهد کودک گرفته تا رشته های مختلف دانشگاهی از جمله معماری، ریاضی، شیمی، روانشناسی و روان درمانی، فیزیوتراپی، رشته های مختلف مهندسی، رشته های مختلف هنر ، بازی فکری و...بسیار زیاد است که ویژگی های برخی از این موارد بیشتر بیان خواهد گردید.
2. حرکت درمانی دست ها: چون ساخت تمام این سازه ها با دست انجام می شود و به صورت یک نوع بازی هیجان انگیز ادامه می یابد می تواند به فیزیوتراپی حرکات دست از جمله درمان حرکات دست و زیاد نمودن حرکت دقیق و سریع آن کمک زیادی داشته باشد.
3. ارزان بودن: تهیه و ساخت یکا های این سازه ها بسیار ساده و ارزان است و با هر امکاناتی توانایی تهیه ی آن ها وجود دارد.
4. کاربرد گسترده در طیف ها و سنین انسانی: این سازه ها دامنه استفاده و کاربرد گسترده ای دارد و با این یکاها از خردسالان تا بزرگ سالان و حتی متخصصین و اساتید دانشگاه می توانند مدل های ویژه و کاربردی را مناسب رشته ها و اهداف کاربردی خود خلق نمایند.
🔺 برای دیدن کامل کاربردها و فایده های سازه های آموزشی محسن فایل پی دی اف سازه های آموزشی محسن در کانال «بازی، شادی، آموزش» را ببینید.
@MohsenMoossavi آی دی محسن موسوی زاده
@amootour کانال طبیعت
@bashadi کانال بازی شادی آموزش
I am contented that I have been able to present the best way of making the biggest Structures collection based on the 2D and 3D units for all Art and Science lovers of Mohsen's Educational Structures (M.E.S).
The models of this collection are indefinitely varied, and they could be employed in different fields including architecture, sculpturing, mind games and so on. The wide range of uses of this unit vary from kids and adult even to professionals and university professors.
#سازههای_آموزشی_محسن #محسن_سازه #آموزشی #وسیله_کمک_آموزشی #عمومحسن #محسن_موسوی #زندگی #محسن_موسوی_زاده #بازی_شادی_آموزش #زندگی #بومگردی #بوم_گردی #اکوتوریسم #محیطزیست #محیط_زیست #زیستگاه #پدر_اوریگامی_ایران #اوریگامی #کاغذتا #ایده_پرداز #طراح #شهرداری #شهرداریمشهد #شهرداری_مشهد #سام #کپی_رایت #کپیرایت #حق_طراح_محفوظ #کپی_ممنوع

Post has attachment

Post has attachment
🌸💦 چشمه قلعه نجفی💦🌸
نزدیک دویست متر که انتهای بلوار دلاوران مشهد را به سمت ارتفاعات جنوبی مشهد ادامه دهید به چشمه ای پر آب و گوارا می رسید که پیش از این برکه ای هم داشت و گل و سبزه و درختی هم داشت.
به خاطر کم توجهی آب آن هدر می رود که می توان با اندکی هزینه یک بوستان کوچک چشمه ای آنجا بنا نهاد تا مردم هم لذت بودن در طبیعت را بچشندو هم آب گوارای آن را بجای آنکه این آب زلال را تانکر ها برای آب غیر شرب ببلعند، استفاده کنند.🌸🌱💦
#چشمه #چشمه_قلعه_نجفی #چشمه_نجفی #آب #ارتفاعات_جنوبی_مشهد
@amootour

https://goo.gl/XT6odV

Post has attachment
✅🌸🌷🌱 این جا همان چشمه ی قلعه ی نجفی است که پیش از این در یک ویدئو کوتاه معرفی کردم و پس از آن هم دوستان عزیز در شهرداری مشهد آنجا را برنامه ریزی کردند که به یک تفرجگاه طبیعی تبدیل شود و محیط را کاملاً بازسازی نمایند.

✅ الان یک مشکل بزرگ را برای چشمه و مردم و پرندگان و حیوانات پیش آورده اند و آن اینکه برای آبیاری فضای سبز شهرداری از آنجا با تانکر آب زلال و قابل شرب را که مردم برای آشامیدن بر می دارند آنها برای آبیاری درختان بر می دارند که می توانند از آب غیر شرب نیز استفاده کنند. به همین منظور آنجا یک چاه زده اند که بتوانند راحت لوله ی تانکر را در آن قرار داده و تمام آب چشمه را به درون تانکر ها یشان پمپاژ نمایند که با این کار هم به محیط زیست خسارت وارد نموده اند و هم مردم را از حق قانونی خود محروم کرده اند و هم به پرندگان و حیوانات دیگر که آبشخورشان آنجاست ستم می کنند.

✅ 🔴 مهم ترین نکته این است که اگر کودک یا شهروندی که به خاطر برداشت آب با تانکر سطح آب در چاه پایین رفته و مردم مجبورند تا کمر درون چاه خم شوند تا آب بردارند، درون این چاه بیفتند که احتمال چنی حادثه ای بسیار زیاد است چه کسی پاسخگو است و مسئولیت آن را می پذیرد؟ متولیان امینیت و سلامت شهر در کدام خواب خرگوشی فرو رفته اید که تا حادثه ای ناگوار اتفاق نیفتد انگار وجود ندارید؟

✳️ طبیعت گردی مسؤلانه یا مهم تر از آن اکو توریسم (بوم گردی) تنها خوش گذرانی و رفیق بازی و استفاده از امکانات موجود و ندیده گرفتن مشکلات به خاطر اینکه هوایت را همه داشته باشند و حلوا حلوایت کنند نیست بلکه مهم ترین بخش آن همین دیدن مشکلات و گام برداشتن برای حل آن حتی به قیمت جانت می باشد آبرو و احترام که جای خود دارد.

🌷بمیرید بمیرید در این عشق بمیرید
در این عشق چو مردید همه روح پذیرید

بمیرید بمیرید و زین مرگ مترسید
کز این خاک برآیید سماوات بگیرید

بمیرید بمیرید و زین نفس ببرید
که این نفس چو بندست و شما همچو اسیرید

یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان
چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید

بمیرید بمیرید به پیش شه زیبا
بر شاه چو مردید همه شاه و شهیرید

بمیرید بمیرید و زین ابر برآیید
چو زین ابر برآیید همه بدر منیرید

خموشید خموشید خموشی دم مرگست
هم از زندگیست اینک ز خاموش نفیرید

✅ امروز هر که برای برداشتن آب از چشمه می آمد می دید آب مانند همیشه لبریز نیست و نمی توانستند آب بردارند.

✅ همین جایی هم که اکنون پرنده ها آب می خورند را خاک ریخته و خشک کرده اند که تانکر هایشان راحت تر آمد و رفت کنند.

✅ از مسؤلین و متولیان محترم درخواست رسیدگی سریع به موضوع را دارم پیش از آنکه مشکل بسیار حادتر شود.

✅ با توجه به حیاتی و مهم بودن موضوع از دادستانی ارجمند نیز درخواست پیگیری لازم را داریم.

#قلعه_نجفی #نجفی #قلعه_نجفی_مشهد #چشمه #چشمه_نجفی #مشهد #سپاه #آب #پرنده #آبشخور #چشمه_را_آزادکنید #شهرداری #پیمانکار #طبیعت #عشق #محسن_موسوی #عمومحسن #مهربانی #زندگی #بومگردی #بوم_گردی #اکوتوریسم #محیطزیست #محیط_زیست #زیستگاه

این هم آدرس محل در نقشه ی گوگل که با اختیارات راهنمای محلی گوگل آن را ثبت کرده ام ( راهنمای محلی گوگل نیز هستم که تا کنون ده ها هزار نفر از محل های ثبت شده توسط نگارنده بازدید نموده و راهنمایی شده اند.)
https://goo.gl/xNKzvz

کانال طبیعت که بجای کپی و چسباندن مطالب دیگر کارهایی اجرایی در سطح کلان شهر مشهد و ایران دارد.
@amootour
و این هم لینک کلیپ چشمه ی گوارایی که با بی مبالاتی تبدیل به چاهش کردند.
https://www.instagram.com/p/BUi2xcsF9Ls/

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded