Profile cover photo
Profile photo
Antdata
Firma analityczna Business Intelligence pomagająca organizacjom podejmować lepsze decyzje biznesowe oparte o dane.
Firma analityczna Business Intelligence pomagająca organizacjom podejmować lepsze decyzje biznesowe oparte o dane.
About
Posts

Post has attachment
Trendy wyszukiwania Google ukazują wzrost popularności oprogramowania Power BI. Nietrudno zauważyć, dlaczego coraz więcej przedsiębiorców inwestuje w rozwiązania Business Intelligence - do zalet tej klasy oprogramowania można zaliczyć:
integrację danych z różnych źródeł,
automatyzację raportowania,
minimalizację błędu ludzkiego,
szybkość i łatwość analizy danych przedsiębiorstwa

Więcej o Business Intelligence i Power BI na naszej stronie: https://antdata.pl/o_power_bi.html
Add a comment...

Post has attachment
Power BI to bardzo elastyczne narzędzie do wizualizacji i analizy danych. Przedstawiamy przykład raportu do analizy portfolio. Jeśli chcesz nauczyć się, jak tworzyć taki raporty, zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoleń i kursów Power BI: https://antdata.pl/szkolenia_power_bi.html
Add a comment...

Post has attachment
Power BI umożliwia (dzięki skryptom języka R) na tworzenie narzędzi do prognozowania np. sprzedaży. Poniżej przykład narzędzia stworzonego w Power BI przez zespół Antdata.
Add a comment...

Post has attachment
Kolejna część kursu Power BI z zestawem danych. W tej części tworzymy interaktywną mapę oraz tworzymy pierwszą relację. Oferta szkoleń Power BI dla firm na stronie: https://antdata.pl/szkolenia_power_bi.html
Add a comment...

Post has attachment
Zaczynamy kurs podstawowy Power BI - poniżej lekcja pierwsza. Zestaw danych https://antdata.pl/kurs_bi.zip

więcej o szkoleniach Power BI - https://antdata.pl/szkolenia_power_bi.html
Add a comment...

Post has attachment
Power BI ma wiele zastosowań w biznesie produkcyjnym - poniżej efekt naszej pracy - analiza BI dla magazynu (optymalizacja i zarządzanie wizualne). Ilość niepotrzebnego ruchu skrócona o 32%!
Add a comment...

Post has attachment
Forbes Polska: „Intuicja to nie wszystko. Na czym opierać decyzje biznesowe w czasach chaosu danych?”

Dotychczas intuicja stanowiła istotną cechę szerokiego spojrzenia przedisębiorcy z powodu trudu oraz ograniczonych możliwości technicznych zaawansowanej analizy dużych i zróżnicowanych źródeł danych.

Dzięki rozwojowi narzędzi analizy biznesowej, aktualnie jesteśmy w stanie poradzić sobie z terabajtami złożonych danych, których dotychczas więkoszość firm nie była w stanie analizować skutecznie i co ważniejsze, osiągalnie kosztowo.
Jako analitycy wierzymy w dane. Twarde, obiektywne, służące poszukiwaniu jednej prawdy jako solidnej podstawy decyzji biznesowych, a rewolucja Business Intelligence właśnie staje się powszechna.

Podobnego zdania jest Paweł Brach, redaktor Forbes Polska:
„Duzi gracze już to rozumieją: połączenie systemów Business Intelligence i wiedzy doradczej umożliwia rozwój przedsiębiorstwa, jak i stwarza nowe, nieznane dotąd perspektywy optymalizacji oraz modernizacji. (…) wyspecjalizowani analitycy będą w stanie znaleźć elementy, na które nikt wcześniej nie zwracał uwagi, a które znacząco przyczynią się do modernizacji przedsiębiorstwa.”

Link do pełnego artykułu Forbes Polska:
https://www.forbes.pl/technologie/intuicja-to-nie-wszystko-na-czym-opierac-decyzje-biznesowe-w-czasach-chaosu-danych/dtf4t17
Add a comment...

Post has attachment
Q&A czyli czat z raportem Power BI dzięki komendom języka naturalnego

Microsoft w styczniowej aktualizacji oprogramowania Power BI wprowadził zapowiadaną funkcję komunikacji z raportem za pomocą, uwaga, poleceń i pytań do programu w języku angielskim wpisywanych w widoku raportu.
Jakie to możliwości dla raportowania? Dzięki niej możemy zadawać proste pytania logiczne i wydawać komendy dotyczące elementów modelu danych, których rezultaty możliwe są do pokazania za pomocą wizualizacji raportu.

Pytanie może dotyczyć (zależnie od posiadanych danych w modelu) łącznych kosztów, przychodów, wielkości sprzedaży względem produktu, linii produkcyjnej, daty itp.
Zależnie od wybranego ujęcia, program dobierze najczęściej stosowane typy wykresów do określonego typu danych, który jednak można później dowolnie zmienić, wybierając z przybornika inny rodzaj wizualizacji.

Co ta funkcja oznacza dla nowych użytkowników BI oraz osób mniej zaznajomionych z językiem DAX oraz R?
Dzięki tej funkcji, w zautomatyzowany sposób możemy otrzymać trafne wizualizacje do najczęściej spotykanych wykresów. Takie rozwiązanie jest mniej przewidywalne w formie niż samodzielny wybór wizualizacji lub własna formuła, jednak sprawdzi się w przypadku chęci zobaczenia szybkich podglądów lub rozpoczęcia pracy z BI przez nowych użytkowników.
Także taka forma pracy z programem jako rozmowy (czatu) skróci proces budowania raportu dla użytkowników, którzy bezpośrednio mogą pominąć etap tłumaczenia pytań o dane (co chcemy zobaczyć w raporcie) na język programu.

W praktyce oznacza to łatwiejsze modyfikowanie i wizualizowanie danych dla członków kadry, którzy nie posiadają zaawansowanej wiedzy statystycznej lub analitycznej - czyniąc raporty Business Intelligence jeszcze łatwiejszymi w tworzeniu.

Funkcję, określaną jako eksperymentalną, należy uruchomić w opcjach programu w zakładce Preview features → Q&A.

Pełne omówienie funkcji znajduje się pod adresem:
https://docs.microsoft.com/pl-pl/power-bi/power-bi-q-and-a


Antdata. Od danych do działania.
http://www.antdata.pl


Zrzut ekranu z programu Microsoft Power BI Desktop:
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kurs Business Intelligence: Power BI Fundametals - co nas wyróżnia?

Dzięki posiadanemej przez nas wiedzy oraz doświadczeniu korporacyjnemu, potrafimy rozpoznać potrzeby i wyjść naprzeciw konkretnym oczekiwaniom firm.

Nasze szkolenia pozwolą Państwu podejmować trafniejsze decyzje biznesowe oparte o twarde dane, jak i zdecydowanie skrócić proces analizy i raportowania: od zbierania danych po zamianę informacji w wiedzę, a tym samym konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Do oferowanych przez nas umiejętności należą między innymi:
• tworzenie modeli danych i interaktywnych raportów analitycznych
• łączenie danych z różnych źródeł zarówno pod względem technicznym, jak i otoczenia firmy: analiza sytuacji na rynku, konkurencji, trendów w branży
• zautomatyzowanie procesu raportowania: wdrożone modele wymagają jedynie aktualizowania źródła ich danych, oferując automatyczne wyniki dla bieżących okresów
• przedstawianie danych na mapach, wykresach, wizualizacjach dopasowanych do konkretnych obiektów, których dotyczą.

Nasze szkolenia zwieńczone są certyfikatem Power BI Fundamentals potwierdzającym przejście szkolenia. Zapraszamy do zapoznania się z jego pełnym opisem na stronie:
https://antdata.pl/szkolenia_power_bi.html
Add a comment...

Post has attachment
Dlaczego Business Intelligence jest ważny dla każdej firmy?

BI to przede wszystkim proces przekształcania danych w informacje, zaś informacji w wiedzę, która może być wykorzystana w podejmowaniu decyzji i zwiększyć konkurencyjność przedsiębiorstwa. To sposób widzenia zarówno więcej i szerzej, ale także bardziej szczegółowo i specyficznie.
Ten udoskonalony dzięki rozwojowi technologii i gromadzeniu danych proces może pozwolić każdej firmie na analizę przeszłej i bieżącej działalności, jak i prognozowanie przyszłych scenariuszy działania dzięki symulacjom i analizom "co jeżeli".
Analizowane dane mogę nie tylko dotyczyć środowiska wewnętrznego firmy, ale i jej otoczenia oraz globalnych trendów na podstawie informacji dostępnych publicznie w internecie.
Od danych do działania. Po prostu.

Dowiedz się więcej na temat wdrożenia Business Intelligence w oparciu o wiodące oprogramowanie Microsoft Power BI pod adresem:

https://antdata.pl/wdrozenie_power_bi.html
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded