Profile cover photo
Profile photo
Przedszkole ZDRÓJ
10 followers
10 followers
About
Przedszkole ZDRÓJ's posts

Post has attachment
Czerwcowy deszcz nie był nam straszny, kiedy w sobotę 10.06.2017 mieliśmy okazję do spotkania się na boisku szkolnym podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego przez rodziców szkół i przedszkoli ZDRÓJ I ISKRY. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
14.06.2017
17 Photos - View album

Post has attachment
Wraz z końcem maja, w grupie Niedźwiadków zakończył się tygodniowy projekt pt. "Co w trawie piszczy?". Przedszkolaki miały możliwość bliższego poznania środowiska niektórych owadów: mrówek, pszczół czy pająków. Niesamowitych doświadczeń dostarczyła zarówno obserwacja części owadów pod mikroskopem, jak i wizyta w Muzeum Przyrodniczym we Wrocławiu. Dzieci mogły zobaczyć znane owady w prawdziwych rozmiarach i dowiedzieć się, które z nich są pożyteczne bądź szkodliwe dla człowieka. Na zakończenie projektu Niedźwiadki zaprezentowały wybrane owady, które przygotowały wcześniej wraz ze swoimi rodzicami. Wszystkie zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele wrażeń i radości, dzięki czemu poznane wiadomości zostaną na dłużej w ich pamięci. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
12.06.2017
17 Photos - View album

Post has attachment
ZDROJOWY Dzień Sportu za nami! Bieg po bieżni boiska, skoki w workach, przenoszenie piłeczek na łyżkach, skok w dal, rzut woreczkiem, tor przeszkód – to tylko kilka przykładów z wielu konkurencji sportowych, przygotowanych specjalnie dla podzielonych na małe drużyny dzieci. Warto zauważyć, że każda drużyna tworzona była przez reprezentantów z różnych grup przedszkolnych. Pomimo różnicy wieku, starszaki i maluchy szybko podejmowały się współpracy i z chęcią pomagały sobie nawzajem.
Wszystkie drużyny zostały nagrodzone wyjątkowymi medalami. Radosne uśmiechy na twarzach dzieci mówiły same za siebie!

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
02.06.2017
13 Photos - View album

Post has attachment
Nie od dziś wiadomo, że Dzień Mamy to święto niezwykle ważne i wyjątkowe! W przedszkolu ZDRÓJ na Biskupinie dzieci ze wszystkich grup, przygotowały dla swoich ukochanych Mam specjalne przedstawienia. Dzieci śpiewały, recytowały, a nawet…tańczyły!
Wszystkie ZDROJOWE Mamy -zachwycone i obdarowane wyjątkowymi prezentami (przygotowywanymi przez dzieci własnoręcznie i z wielką starannością), nie kryły dumy ze swoich pociech, uśmiechu i łez wzruszenia.
Przyłączamy się do naszych przedszkolaków, dziękując wszystkim Mamom za to, że są tak wspaniałe!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
30.05.2017
23 Photos - View album

Post has attachment
We wtorek grupa Orłów mogła rozwijać wyobraźnię i kreatywność podczas wyjątkowych zajęć. Dzieci wysłuchały 3 z 10 utworów z cyklu miniatur fortepianowych Modesta Musorgskiego. Wcześniej zapoznały się z historią przyjaźni malarza Wiktora Hartmanna z muzykiem, która miała wpływ na powstanie miniatur muzycznych. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
16.05.2017
9 Photos - View album

Post has attachment
Niedźwiadki poznawały już historię i geografię Polski: stare i nowe granice naszego kraju, symbole narodowe oraz krainy geograficzne. Potrafią już rozpoznać na mapie swój kraj – Polskę. W parach pracowały nad właściwym wypełnieniem konturów Polski. Wyklejały odpowiednimi kolorami bibuły: żółtym, pomarańczowym, zielonym, niebieskim, krainy geograficzne - góry, wyżyny, niziny, pojezierza.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
08.05.2017
6 Photos - View album

Post has attachment
Grupy Jeżyków i Wilczków, miały okazję poznać dobrą praktykę segregowania odpadów. Wiadomo, odpady pojawiają się codziennie w każdym domu. Lekcja, stała się dla dzieci wyzwaniem zachęcającym do ruchu i aktywności. Podłogę sali wypełniły rozmaite rekwizyty: zużyte opakowania po produktach spożywczych, gazety, folie, kartony, plastikowe butelki i wiele innych, które dzieci miały za zadanie posegregować zgodnie z poznanymi zasadami i umieścić w pojemnikach – odpowiednio na: szkło, plastik i makulaturę. Nasze przedszkolaki, wiedzą doskonale, jak dbać środowisko. Również i tym razem spisały się na medal!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
08.05.2017
5 Photos - View album

Post has attachment
Grupa Orłów tymczasem, dowiedziała się ostatnio, jak dbać o środowisko i co znaczy wykorzystywanie surowców wtórnych. Zainspirowani tematem podjęli się wykonania prac plastycznych z plastikowych nakrętek. Było to czasochłonne i wymagało cierpliwości, by najpierw ułożyć ciekawy obrazek z nakrętek, a później przykleić je do kartki. Trud się opłacił, dzieci są szczęśliwe, a prace prezentują się pięknie.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
08.05.2017
8 Photos - View album

Post has attachment
ZDROJOWY Wiosenny Przegląd Wierszy zyskał nową odsłonę! Tym razem, zaangażował dzieci z obydwu placówek i zgromadził je w jednym miejscu. Z tej okazji bowiem, dzieci z Przedszkola ZDRÓJ II na Ostrwie Tumskim przybyły do przedszkola na Biskupinie.
Dość liczna publiczność zebrana na sali gimnastycznej w budynku na ul. Pautscha, a także obecność specjalnie przygotowanej na tą okazję dekoracji, mogły nieco onieśmielić występujące dzieci. Nasze przedszkolaki jednak wspaniale poradziły sobie z tremą i zaprezentowały piękną recytację różnorodnych wierszy, używając przy tym specjalnie przygotowanych rekwizytów i przebrań. Nie dziwi zatem, że każdy występ, był nagradzany gromkimi brawami.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
26.04.2017
16 Photos - View album

Post has attachment
Współpraca, twórcze działanie, szacunek dla zasad – na tych trzech elementach opierały się środowe zajęcia Orłów. Przedszkolaki w małych grupach, podejmowały decyzję o tym, jakie klocki chcą kupić i co z nich zbudują. Zgodna praca nagradzana była możliwością dokupienia kolejnych elementów. Pod koniec zajęć, dzieci mogły podzielić się efektami swojej pracy. Opisywały budowle i wskazywały osobę z grupy, która była najbardziej zaangażowana. Uczyły się w ten sposób doceniać i zauważać pracę kolegów.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
21.04.2017
5 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded