Profile cover photo
Profile photo
Dny GIS Liberec
10 followers -
Dny GIS Liberec - mapy všemi smysly
Dny GIS Liberec - mapy všemi smysly

10 followers
About
Posts

Post has attachment
Dny GIS začaly. První den se nám nad očekávání vydařil. Přijďte se podívat! 
V krásném prostředí knihovny je to na vážné téma povodní, ale také si hrajeme a malujeme. Od deště a přenosu informací z povodňových čidel (vše živě!) do informačních systémů, po ukázky proudění vody a sedimentů v řece (zase živě) až po honění démonů po mapové herní ploše, pořizování 3D modelů a modelek, poznávání přírody a čuchání ke všem vůním světa.
Zítra do pěti, v pátek do dvou.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Dny GIS Liberec 2015 - první den akce
72 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
"Voda naživo" - to je jméno expozice, kterou budete mít na Dnech GIS k dispozici. Jak proudí voda přes jez? Jak se mění vlna pod jezem v důsledku průtoku? Jak v řece proudí sedimenty, kde a jak se usazují? Vše v "přímém přenosu", s dálkovým ovládáním v ruce. Od 18. do 20.listopadu v Krajské knihovně Liberec.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Za týden začínáme! Tři dny map, vody, malování, 3D modelů, her.... http://geoportal.kraj-lbc.cz/documents/31511/192886/DnyGIS_skoly_18a20-11-2015.pdf/ 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
CHCETE SE NECHAT ZAŽIVA ROZPIXELOVAT? Odejít domů s vlastní 3D podobiznou v kapse? Šumperská firma 3D Johny představí praktické ukázky 3D technologií při dokumentaci kulturně-historických předmětů. Budete si moci prohlédnout ukázky fotogrammetrických 3D modelů s vysokým detailem, příklady vizuálních rozdílů mezi 3D modely s texturou a bez textury, možnosti popisu 3D modelů i zajímavé způsoby prezentace 3D modelů veřejnosti. Chybět nebudou ani praktické ukázky 3D tisku na nízkonákladových 3D tiskárnách a skenování osob do 3D modelů.
http://www.3djohny.cz/ - https://www.facebook.com/3djohny
Add a comment...

Post has attachment
ZEMĚ PŘÍBĚHŮ. Kdo rád maluje, může se přidat k malovací štafetě a podílet se na spoluvytvoření rekordně velké malované mapy. Namaluj kousek mapy svého světa, jak ho vidíš nebo jaký ho chceš mít. Mapa k mapě, příběh k příběhu a vznikne nám velká “Země příběhů”. 
PRO KOHO JE AKCE URČENA? pro malé školní skupinky a pro jednotlivce každého věku, váhy a pohlaví. Info o registraci zde: https://goo.gl/jYseyD - druhá záložka. Malování bude probíhat nezávisle na ostatním programu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Něco unikátního na letošních Dnech GIS? ANO!
Hlavní téma letošních Dnů GIS je voda. Nabídneme Vám vodu “naživo”. Na unikátních demonstračních zařízeních se mohou návštěvníci přesvědčit, že voda může vařit i za studena. Poučíme je, jak se neutopit pod jezem při letních výpravách. Na vlastní oči uvidí, jak se vlastně vytvoří v řece výmoly, jak proudí sedimenty a jak dochází k zanášení koryt.
Add a comment...

Post has attachment
ČASOVÝ PLÁN letošních Dnů GIS v Krajské knihovně Liberec. 
Program ještě možná dozná nějaké změny. Letos je zaměřen hlavně na veřejnou správu a pracovníky povodňové ochrany (druhý den), zde bude otevřena registrace. Téměř nonstop poběží malovací štafeta - pokus o velikáááánskou mapu "Země příběhů" a možnost vyzkoušet naše mapy ve hrách. První a třetí den pak veřejný program, zaměřený na vodu, povodně, sucho... s velkým překvapením. Info přineseme včas.
Add a comment...

Post has attachment
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ "POVODEŇ 2010" UVEDE LETOŠNÍ DNY GIS. Přijďte vzpomenout na události před pěti lety do Krajské knihovny Liberec. Připomene Vám je výstava POVODNĚ 2010 fotografa Petra Šimra. Fotografie na této výstavě vznikly v době povodní v srpnu 2010, kdy Petr Šimr jako fotoreportér Deníku fotografoval události kolem velké vody na Liberecku. Výstava potrvá celý listopad 2015. Bude se konat jako první akce Dnů GIS Liberec, letos zaměřených na povodňovou ochranu. Stálý program na téma Mapy a hry zůstává zachován.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Program Dnů GIS 2015 v Krajské knihovně Liberec - je sice ještě trochu v pohybu, ale rámcová představa je pevná.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
... a ještě pokračování. Byl to dlouhý, přínosný večer s Googlími technologiemi.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded