Profile cover photo
Profile photo
FAYN Telecommunications
40 followers -
1. český VoIP operátor a mobilní virtuální operátor
1. český VoIP operátor a mobilní virtuální operátor

40 followers
About
Posts

Post has attachment
Dovolujeme si upozornit na nový zdroj informací od Asociace českých virtuálních operátorů: https://www.facebook.com/acvocz/

Dnes Poslanecká sněmovna projednává ve třetím čtení novelu Telekomunikačního zákona. Například Ivan Pilný k tomu před chvílí řekl: "Cena mobilních dat by mohla být výrazně ovlivněna, pokud by novela obsahovala pozměňovací návrh ve prospěch virtuálních operátorů. Ten mi tam prostě chybí. Virtuální operátoři by mohli trh výrazně ovlivnit, přičemž nyní jim jsou spíše házeny klacky pod nohy." Ano, naprosto souhlasíme a chybí nám tam také! Přitom jsme v rámci skupiny virtuálních operátorů takový návrh některým poslancům dodali a žádali je o podporu. Uvidíme, jak to dnes tedy dopadne.

LTE bude dostupné zhruba od začátku června na všech našich SIM.
Add a comment...

Níže si můžete přečíst výzvu Asociace českých virtuálních operátorů, která byla před týdnem odeslána dotčeným státním orgánům a také novinářům. Škoda, že novináře nechala bez zájmu a nikde se veřejně neobjevila. FAYN se s touto výzvou ztotožňuje a alespoň zde ji takto dáváme k vaší pozornosti:

---------------------

Veřejná výzva alternativních mobilních operátorů Vládě, Parlamentu České republiky a Českému telekomunikačnímu úřadu

Vážený pane premiére, vážená vládo, vážení členové parlamentu ČR, vážení zástupci Českého telekomunikačního úřadu. Aktuální vyhrocená diskuze o cenách služeb mobilního přenosu dat v ČR přiměla naší asociaci vydat následující stručné prohlášení, protože dosavadní argumentace v této diskuzi se nám jeví jako neúplná a poněkud zavádějící.

My, alternativní operátoři, jsme jakožto takzvaní virtuální mobilní operátoři začali vstupovat na trh v roce 2013 a pouhý vstup prvních virtuálních operátorů na trh významně přispěl k cenové revoluci na mobilním trhu. Ceny neomezených tarifů, které byly před rokem 2013 poskytovány třemi hlavními operátory za 4000 Kč měsíčně, klesly na tehdy neuvěřitelných 750 Kč, uživatelé předplacených služeb již nemuseli platit ceny volání u předplacených karet nad 5 Kč za minutu, ale již začátkem roku 2013 se cena snížila na 2,50 Kč.

Vstup virtuálních operátorů na trh tedy přinesl mimořádný výsledek a považujeme tedy za jasně prokázané, že posílení konkurence na mobilním trhu je správnou cestou ve prospěch koncových uživatelů.

Bohužel pro všechny spotřebitele v České republice však velkoobchodní podmínky pro virtuální operátory jsou nastaveny takovým způsobem, aby nemohli nadále reagovat na změny trhu a pomáhat tak rozvoji konkurenčního prostředí, které by mohlo výrazně zlepšit smluvní podmínky pro zákazníky a snížit spotřebitelské ceny.

Nákupní ceny běžného volání, SMS a datových balíčků pro všechny současné virtuální operátory jsou nyní totiž výrazně vyšší, než je běžná maloobchodní cena pro ostatní firemní zákazníky a v některých případech přesahuje i katalogové ceny pro spotřebitele. Některé služby nejsou virtuálním operátorům zpřístupněny. Dochází tedy k výrazné diskriminaci jednoho podnikatelského segmentu, což má přímý dopad na koncové spotřebitelské ceny!

Jediný možný způsob, jak snížit koncové spotřebitelské ceny na trhu mobilních komunikací, je posílení pozice nezávislých virtuálních operátorů, kteří nejsou vlastněni nebo ovládáni velkými operátory. Vyzýváme proto všechny zodpovědné instituce, aby do připravované novely zákona o elektronických komunikacích zapracovali princip rovného přístupu ke službám, a to za ceny, které virtuálním operátorům umožní předkládat koncovým uživatelům konkurenceschopné nabídky.

jménem představenstva
Pavel Humpolík,
Libor Kiner
René Matečný

Asociace Českých Virtuálních Operátorů
Purkyňova 103
61200 Brno
Tel: 778429702

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Snižujeme cenu mobilního internetu. V případě gigového balíčku skoro o pětinu, na 280 korun s daní a půl gigový balíček na 180 korun. Naše tarify jsou bez závazku, dostupné i na kredit, datové balíčky si lze svobodně volit v zákaznické zóně a na rozdíl od konkurence neřešíme, jestli se SIM voláte nebo nevoláte, zda si ji dáte do mobilu, notebooku nebo tabletu... http://www.fayn.cz/novinka/snizujeme-cenu-mobilniho-internetu/
Add a comment...

Nejlepší čas oprášit VoIP tarif, který přibalujeme k našemu mobilnímu volání. V březnu k němu získáte 100 volných minut do všech sítí zdarma! http://www.fayn.cz/novinka/akce-100-volnych-minut-vsem-zakaznikum-mobilnich-tarifu-zdarma/
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Máte účet u Fio banky? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Právě tam totiž přecházíme s naším bankovním účtem. Ostatní nemusí truchlit, i pro ně chystáme zlepšení platebních možností. 
http://www.fayn.cz/novinka/zmena-bankovniho-uctu/
Add a comment...

Zkoušíme nový prodejní kanál v podobě klasického e-shopu. Je sice určen zejména novým zákazníkům, ale třeba dotované zařízení si tam můžete objednat i Vy, stávající klienti. Budeme rádi, když Vás něco zaujme a obchod nám otestujete. Doporučujeme například chytrý mobil Avus A34. Za danou cenu je to naprostá BOMBA. Sami jsme jej vyzkoušeli a má i další nezávislé kladné recenze. Objednávejte nahttp://www.levnevolani.cz/dotace/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded