Profile cover photo
Profile photo
Jan Morkes
73 followers
73 followers
About
Posts

Post has attachment
Vydal jsem nový článek o českých hokejových nadějích, založený na unikátních, ručně sbíraných datech z Ivan Hlinka Memorial Cup​.

- Obsahuje jedinečné hodnocení české hokejové reprezentace
- Premiérově sledujeme nové metriky
- Vytipováváme zajímavé hráče: možné hvězdy pro draft
-  A samozřejmě analyzujeme, co z čísel vyplývá a jak daleko měl český tým k úspěchu na turnaji.

Pokud se vám článek líbí, určitě mu pomůžete tím, že ho bude lajkovat nebo sdílet. Díky!
Add a comment...

Post has attachment
Sbírám data z Memoriálu Ivana Hlinky (prestižní turnaj 17letých a budoucích hvězd draftu):

Data z dnešního zápasu na Ivan Hlinka Memorial Cup​ s Kanadou. Nejlepší zápas měl Matyáš Kantner, i on ale stejně jako všichni ostatní skončil se zápornou bilancí (byl u víc střeleckých pokusů soupeře než u vlastních).

Celková čísla za zápas po třetinách:  8:18, 7:15, 7:26, 
Celkem střeleckých pokusů (připomínám v rovnovážném stavu): 22:59.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kdyby vás to zajímalo, na Twitteru a později i na webu TheHockeyNinja.com najdete pokročilé statistiky z Memoriálu Ivana Hlinky, největší mezinárodní juniorské hokejové akce léta.
Add a comment...

Post has attachment
Chtěli jste někdy vědět, za co jsou hráči nejvíc vylučovaní v #TELH? Ne? Tak to máte smůlu.:)

V mém článku se dozvíte vše o nejvylučovanějších hráčích, nejčastějších hříšnících i rozdílech mezi play-off a základní částí. Navíc si sami v interaktivních grafech můžete najít informace o svém oblíbeném klubu. Tak ať vám zpestří čekání na novou sezónu!
Add a comment...

Víkendová anketa: Jaké statistiky byste chtěli znát o svém oblíbeném klubu a hráčích? Které by vám připadly zajímavé/užitečné?
Add a comment...

Post has attachment
Měl jsem článek připravený už minulý týden, pak přišel skandál s Růžičkou. Posunul jsem na tento týden a skončilo NHL. Takže.... seru na to.

Pokud vás zajímá hokej, nabízím vám svůj zatím nejpodrobnější článek, odhalující, co všechno dokáží moderní statistiky odhalit, popsat a srovnat. Analýza českého týmu naznačuje, kdo byl pro reprezentaci důležitý a kdo se jen vezl. A taky vysvětluje, proč jsou plus/mínus hrozně blbým měřítkem, obzvlášť na tak krátkém a nevyrovnaném turnaji.

Článek obsahuje spoustu nových a nikde nepublikovaných dat i oproti dosavadním článkům na mém webu.

Pokud se vám článek líbí, určitě mě neurazíte jeho sdílením.:) Díky!
Add a comment...

Post has attachment
Sepsal jsem podrobnou analýzu dat českého nároďáku v z pohledu statistik (vlasnoručně sesbíraných).

- Co se dozvíte? Třeba to, že v PP naprostou většinu střel na branku zařídili pouze dva hráči. Asi uhodnete, kteří.smile emoticon
- Že ve většině zápasů byla střelecká produkce českého nároďáku v powerplay nižší než 1 střela na branku za minutu.
- A pro ty, co nebaví čísla, mám fotoseriál, který ukazuje, jak si statistiky představit v v praxi na ledě. Snad se kolegové z Buly nebudou zlobit. ‪#‎elektronickátužka‬

Podrobná analýza hry v rovnovážném stavu bude následovat.
Add a comment...

Post has attachment
Mike Babcock o hokejové analytice:

"What is your philosophy on analytics?
I love it. What I love about it is I love information. What I’ve tried to do is surround myself with as many young, smarter people than me, more learned in that area than me, and they give you information. Sometimes, the information they give you, you don’t think it’s very good, but lots of times it’s great ideas. I hired a kid last year; I phoned out to the University of Michigan, I said I need a math guy, a real smart guy, just graduated, real good social skills, loves hockey. Can you find me that guy? Couple days later, it just so happened my kids knew who he was. We put him in our office next to our video coach, I said, “I don’t know what your job is, figure it out.” My point is pretty soon that guy was making a huge impact. He had found things that we could use, reoccurring situations in the game, that led to success. Staying on offense, or getting out of the defensive situation fast, it was a great little thing he gave me. The next thing you know he’s evaluating my pregame talks. I come in after and say, “what did I say?” He’d tell me. There’s a 24 year old kid making you better. There’s so many great ways to use information that’s great, you just have to make sure it makes sense; you can’t cloud your vision of what’s going on. That to me is what analytics is."

http://mapleleafshotstove.com/2015/05/21/mike-babcock-on-analytics-making-the-leafs-an-attractive-destination-and-much-more/?utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed
Add a comment...

Turnaj skončil a já chci poděkovat všem za přízeň. Doufám, že vás statistiky na MS bavily. Pokusím se s odstupem času dát dohromady ještě podrobnější analýzu českého národního týmu. 

Co bude dál, to se ještě uvidí. Nápady jsou, pokud vás v souvislosti s Ninjou napadlo něco, na co bych určitě neměl zapomenout, napište mi sem nebo na me(zavinac)thehockeyninja.com. Díky!
Add a comment...

Post has attachment
Omlouvám se, nestíhám FB a G+ účty aktualizovat stejně rychle jako twitter (https://twitter.com/The_HockeyNinja

- #USAvCZE: Individuální střelecké pokusy. Přestože to bylo 28:62, několik CZ hráčů zůstalo v minusu. 
- Dnešní zápas zjevně nesedl Jágrovi, jehož řada byla přestřílena. Nejvíc přetlačila soupeře 1. a 4. řada. Druhá řada byla celé MS závislá na Jágrovi, takže když mu to nešlo, nebyl kdo to převzít. Nejvíc se tlačila do US branky první řada (nově s Eratem, s nímž to Voráčkovi šlo i v jiných zápasech).
- Vstupy do útočného pásma #USAvCZE jsou jednoznačně ovlivněny průběhem zápasu. USA se nikam netlačily. Jejich útoky byly většinou výrazně nebezpečnější.
- Zápas byl jiný než předchozí. Puky netahali obvyklí podezřelí z předešlých utkání. Nejčastěji útočili Vondrka, Koukal a Zaťovič. Jágrovi to dnes opravdu nešlo (únava?): 7/43%, Voráček 100%, ale jen 5 průniků do útočného pásma. Erat taky 100% ale jen 2 pokusy.

Na www.thehockeyninja.com už najdete kompletní běžné i moderní statistiky českých hokejistů z celého mistrovství (včetně dnešního zápasu). V interaktivních grafech si sami můžete filtrovat jednotlivé zápasy, soustředit se na útočníky/obránce nebo konkrétní hráče a najít nové souvislosti.
PhotoPhotoPhoto
MS2015
3 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded