Profile cover photo
Profile photo
Okulistyka MMB - Małgorzata Mitura- Burzyńska Okulista Lublin
About
Posts

Okulista Lublin - Soczewki kontaktowe cz. 1
Gabinet okulistyczny Lublin przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 zajmuje się aplikacją soczewek kontaktowych zarówno dla dzieci i dorosłych. Mamy szeroki wybór soczewek jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych. Dysponujemy również soczewkami kolorowymi jednodniowymi, soczewkami multifokalnymi zarówno do dali jak i bliży.

http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/267-okulista-lublin-soczewki-kontaktowe-cz-1

Okulista Lublin na Czubach poleca soczewki jednodniowe 1-Day AcuvueMoist firmy Johnson & Johnson oraz inne soczewki jednodniowe tej firmy: 1-Day AcuvueMoist for Astigmatism. Soczewki 1-Day AcuvueDefine mają w materiale z którego są wykonane umieszczony składnik nawilżający PVP – czyli poliwinylopirolidon, pomaga on utrzymać stabilny film łzowy na powierzchni soczewki kontaktowej minimalizując w ten sposób uczucie suchości i dyskomfortu związane z ich noszeniem.
Okulista dziecięcy Lublin nadmienia, że wszystkie soczewki kontaktowe z rodziny Acuvue mają filtr UV zapewniający ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Okulistyka MMB poleca również soczewki jednodniowe Dailies Total 1 firmy Alcon, są to soczewki z bardzo dużym gradientem uwodnienia. W części wewnętrznej soczewki uwodnienie wynosi 33%, a w warstwie powierzchniowej 80%. Strefa wewnętrzna soczewki wykonana z materiału silikonowo-hydrożelowego zapewnia to wysoką transmisję tlenu, sprawia to że pacjenci używający tych soczewek prze cały dzień mają doskonałą jakość widzenia i dobry komfort, nie czują suchości oczu.

Post has attachment
Okulista Lublin - Wady wzroku cz. 3
Okulista Lublin informuje, że najczęściej występujące wady układu optycznego gałki ocznej to nadwzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm. W nadwzroczności gałka oczna jest za krótka i promienie światła zostają zogniskowane poza siatkówką. Nadwzroczność w gabinet okulistyczny Lublin przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 korygujemy za pomocą soczewek dwuwypukłych, które zwiększają siłę załamującą soczewki gałki ocznej. W krótkowzroczności gałką oczną soczewki dwuwklęsłej powoduje nieznaczne rozproszenie promieni światła przed wniknięciem ich do gałki ocznej i zogniskowanie ich na siatkówce. Nieskorygowana nadwzroczność może powodować bóle głowy oraz niewyraźne widzenie. Również nieskorygowana krótkowzroczność powoduje nieostre widzenie dużych odległości i problemy w nauce u dzieci i młodzieży.
http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/266-okulista-lublin-wady-wzroku-cz-3
Okulista dziecięcy Lublin zajmuje się korekcją wyżej wymienionych wad wzroku za pomocą szkieł korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Korygujemy również astygmatyzm za pomocą szkieł cylindrycznych. Z astygmatyzmem mamy do czynienia, gdy rogówka lub soczewka mają nieregularny kształt. Pacjenci z astygmatyzmem widzą obraz niewyraźny i rozmazany niezależnie od odległości w jakiej znajdują się obserwowane przedmioty.

Okulista Lublin - Alergiczne zapalenie spojówek

Okulista dziecięcy Lublin informuje, że spojówki są stale narażone na styczność z różnymi alergenami. Ich stan zapalny może towarzyszyć atopowemu zapaleniu skóry, astmie oskrzelowej i alergii pokarmowej, ale na ogół występuje łącznie z alergicznym nieżytem nosa. Alergiczne zapalenie spojówek dokucza głównie osobom cierpiącym na sezonową postać tej choroby, czyli na katar sienny. W obu bowiem chorobach najczęstszym alergenem są pyłki roślin. W związku z tym dolegliwości pojawiają się wiosną i ustępują późną jesienią.

http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/265-okulista-lublin-alergiczne-zapalenie-spojowek-2

Okulista Lublin nadmienia, że podstawowym symptomem jest świąd. Towarzyszą mu łzawienie, światłowstręt, uczucie ciała obcego w oku, zaburzenia widzenia, gęsta śluzowa wydzielina. Może wystąpić pogorszenie ostrości wzroku, tworzenie się na górnej powiece brodawek (czasami są one tak duże, że powodują opadanie powieki), ubytki w nabłonku rogówki. Testy skórne mogą dawać wynik ujemny, nie zawsze więc udaje się ustalić czynnik wywołujący reakcję alergiczną. U chorych stwierdza się we łzach obecność histaminy.

Gabinet okulistyczny Lublin informuje, że dolegliwości ustępują samoistnie wraz z końcem pylenia roślin, ale chorobę należy leczyć, aby nie dopuścić do zapalenia rogówki czy też zakażeń bakteryjnych i wirusowych. Zaleca się wypłukiwanie alergenów z worka spojówkowego chłodnym roztworem soli fizjologicznej lub tzw. sztucznymi łzami (bez konserwantów) i stosowanie miejscowo leków przeciwhistaminowych i obkurczających naczynia krwionośne. Tylko w ciężkich przypadkach sięga się po krople ze sterydami lub preparaty przeciwalergiczne doustne.

Okulista Lublin – Czy Soczewki kontaktowe nie są zdrowe ?
Gabinet okulistyczny Lublin nadmienia, że materiały, z których wytwarza się soczewki kontaktowe są biokompatybilne. Podobne materiały używane są często w wielu innych dziedzinach medycyny. Materiały te przepuszczają wystarczającą dla oczu ilość tlenu. Dlatego też w przypadku nowoczesnych silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych problem z niewystarczającą ilością tlenu docierającego do rogówki należy do przeszłości.

http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/263-okulista-lublin-czy-soczewki-kontaktowe-nie-sa-zdrowe

Okulista dziecięcy Lublin Informuje, że soczewki kontaktowe produkowane są w oparciu o konstrukcję odpowiadającą kształtowi rogówki, co zapewnia maksymalny komfort. Oznacza to, że jeżeli soczewki zostały prawidłowo dobrane przez specjalistę oraz są właściwie pielęgnowane, to stanowią zdrową metodę korekcji wad wzroku. Ponieważ soczewki kontaktowe są wyrobami medycznymi, przestrzeganie zaleceń specjalisty jest szczególnie ważne.
Aby oczy były zdrowe, konieczne jest, by do okna oka, czyli rogówki docierała odpowiednia ilość tlenu. Tlen znajduje się w Twoim otoczeniu i najpierw musi przeniknąć przez soczewkę kontaktową. Jego ilość zależy od tego czy będziesz nosił soczewki tylko w dzień, czy też chcesz w nich spać.


Okulista Lublin zaproponuje Ci soczewki najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb oraz trybu życia, jaki prowadzisz. Jeżeli zastosujesz się do jego zaleceń możesz być pewien, że twoje oczy będą miały dość tlenu, by swobodnie oddychać.
Choć decydujący wpływ na ilość tlenu docierającego do rogówki ma materiał, z jakiego wykonano soczewki, to znaczenie mają także inne czynniki. Jednym z nich jest na przykład właściwa pielęgnacja soczewek. Wszelkie osady na soczewce będą zmniejszać ilość przepływającego przez nią tlenu. Jest to kolejny powód, dla którego właśnie czyszczenie i dezynfekowanie soczewek ma tak duże znaczenie dla utrzymanie dobrego stanu zdrowia oczu. Właściwa pielęgnacja połączona z krótkim okresem wymiany soczewek pozwoli Ci w pełni czerpać przyjemność z noszenia soczewek kontaktowych.

Post has attachment
Okulista Lublin – Soczewki kontaktowe - mity
Mit 1 - Soczewki kontaktowe są niewygodne.
Od chwili wynalezienia pierwszych soczewek kontaktowych upłynęło dużo czasu, a w ostatnich latach nastąpił prawdziwy postęp w technologii wykonania soczewek. Nowe soczewki są niezwykle miękkie, cienkie i elastyczne oraz, co bardzo ważne, doskonale utrzymują wilgoć, dzięki czemu odczuwasz w nich jeszcze większy komfort.

http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/260-okulista-lublin-soczewki-kontaktowe-mity

Gabinet okulistyczny Lublin informuje, że materiały, z ja-kich są produkowane oraz konstrukcja umożliwiają ich dopasowanie do unikalnego kształtu gałki Twojego oka. Ponieważ wymienia się je regularnie na nową parę, to zawsze cieszysz się uczuciem czystości, świeżości i kom-fortu. W istocie soczewki kontaktowe są tak wygodne, iż szybko zapominasz, że je nosisz.
Mit 2: Nie podoba mi się pomysł wkładania sobie czegokolwiek do oka. Jest to zupełnie normalna reakcja osób, które nigdy nie nosiły soczewek kontaktowych.
Okulista dziecięcy Lublin nadmienia, że początkowe uczucie niepewności i strachu jest całkowicie zrozumiałe - odczucie to jednak bardzo szybko znika. Gdy specjalista pokaże Ci, jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki, szybko przekonasz się, że jest to tak proste, jak zakładanie i zdejmowanie butów. Miliony ludzi to robi każdego dnia, więc czemu nie miałbyś i Ty? Spróbuj, a przekonasz się sam!
Mit 3: Noszenie soczewek kontaktowych zwykle prowadzi do infekcji oczu. Soczewki kontaktowe same z siebie nie powodują zakażeń. Infekcje mogą zapoczątkować chorobo-twórcze drobnoustroje znajdujące się na powierzchni brudnej soczewki kontaktowej. Zatem do tego typu problemów prowadzić może tylko nieprzestrzeganie zasad higieny lub niewłaściwe używanie soczewek kontaktowych. Jeżeli będziesz stosował się do zaleceń Okulista Lublin
- będziesz mógł korzystać z wygody, jaką daje noszenie soczewek i zminimalizujesz ryzyko powstania komplikacji. Należy także pamiętać, że im częściej wymieniasz soczewki na nowe, tym zdrowsze może to być dla Twoich oczu. Mniejsza jest wtedy możliwość odkładania się osadów, takich jak tłuszcze i białka znajdujące się w filmie łzowym, a które stanowią pożywkę dla zarazków. Jeżeli będziesz prawidłowo dezynfekował soczewki, dokładnie je czyścił i wymieniał na nowe zgodnie z zaleceniami.

Post has attachment
Okulista Lublin - Adenowirusowe zapalenie rogówki i spojówek
Okulista Lublin informuje, że wykazano, że 10 z 31 serologicznych typów adenowirusów może wywoływać zakażenia oka. Obraz choroby może być różny, począwszy od zakażeń łagodnych i prawie niezauważalnych, aż do przypadków zaawansowanych, charakteryzujących się występowaniem dwóch zespołów objawów: gorączki gardłowo-spojówkowej oraz nagminnego zapalenia rogówki i spojówek. Oba zespoły mają charakter epidemny i przez pierwsze dwa tygodnie cechuje je wysoka zakaźność.

http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/259-okulista-lublin-adenowirusowe-zapalenie-rogowki-i-spojowek

Okulista dziecięcy Lublin nadmienia, że gorączka gardłowo-spojówkowa wywoływana jest przez adenowirusy typu 3 i 7. Dotyczy głównie dzieci, a jej cechą charakterystyczną jest objęcie procesem chorobowym górnych dróg oddechowych. W 30% przypadków dochodzi do zapalenia rogówki. Nagminne zapalenie rogówki i spojówek najczęściej jest spowodowane przez adenowirusy typu 8 i 10, nie towarzyszą mu żadne objawy ogólne. Zapalenie rogówki występuje w 80% przypadków.

Gabinet okulistyczny Lublin informuje, że pierwsze objawy zapalenia spojówek polegają na nagłym wystąpieniu łzawienia, zaczerwienienia, dyskomfortu i światłowstrętu. W 60% przypadków chorobą zajęte są oba oczy Badaniem stwierdza się obrzęk powiek i grudkowy odczyn spojówkowy, któremu często towarzyszy powiększenie przyusznych węzłów chłonnych. W ciężkich przypadkach może dochodzić do wylewów podspojówkowych, obrzęku spojówki gałkowej i powstawania błon rzekomych. Zazwyczaj choroba cofa się samoistnie po 2 tyg. Do czasu wykluczenia zakażenia wirusem Herpes simviex należy unikać kropli steroidowych, wyjątkiem są schorzenia o bardzo ciężkim przebiegu.

Post has attachment
Okulista Lulin - Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

Okulista Lulin informuje, że soczewki kontaktowe są idealną alternatywą dla używania okularów. Są wygodne w noszeniu, łatwe w zakładaniu, zdejmowaniu i pielęgnacji. Można powiedzieć, że odmieniły życie milionom ludzi. Nosząc soczewki kontaktowe możesz cie-szyć się pełną swobodą jaką ci dają, wtedy gdy spotykasz się ze znajomy-mi, uprawiasz sporty, czy po prostu dla poczucia komfortu, że możesz wyjść z domu bez okularów.
Jak wybrać właściwe soczewki kontaktowe?


http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/258-okulista-lulin-dlaczego-warto-nosic-soczewki-kontaktowe

Kiedy już zdecydujesz się wypróbować soczewki kontaktowe udaj się do
Gabinet okulistyczny Lublin
i poproś o soczewki marki i jakości cieszącej się powszechnym zaufaniem
Okulista dziecięcy Lublin
zada ci kilka prostych pytań, aby mógł wybrać soczewki jak najlepiej dopasowane do twoich oczu i twojego stylu życia. Zanim specjalista zaaplikuje ci próbne soczewki kontaktowe, najpierw przedstawi ci dostępne opcje i przeprowadzi badanie okulistyczne. Specjalista wyjaśni i zademonstruje ci jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe. Poznasz również zasady prawidłowej pielęgnacji soczewek. Badanie zajmuje jedynie kilka minut i jest całkowicie bezbolesne. Przekonaj się, jaką swobodę mogą wnieść do twojego życia soczewki kontaktowe.

Post has attachment
Okulista Lublin - Stadia zapalenia rogówki i spojówek

Okulista Lublin informuje, że zapaleniem rogówki i spojówek może mieć ciężki prze-bieg. Badaniem można stwierdzić trzy stadia choroby: 1. Stadium 1 pojawia się 7-10 dni- po wystąpieniu dolegliwości. Charakteryzuje się rozlanymi, punktowymi uszkodzeniami nabłonka rogówki Zmiany te mogą się cofnąć w ciągu dwóch tygodni lub mogą przekształcić się w stadium 2.

http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/257-okulista-lublin-stadia-zapalenia-rogowki-i-spojowek

Gabinet okulistyczny Lublin nadmienia, że stadium 2 charakteryzuje się pojawieniem się białych, podnabłonkowych zmętnień, które rozwijają się zmianami w nabłonku. Uważa się, że stanowią one odpowiedź immunologiczną obecność adenowirusów. Czasami mogą im towarzyszyć objawy przemijającego, łagodnego zapalenia przedniego odcinka błony naczyniowej.

Okulista dziecięcy Lublin informuje, że stadium 3 charakteryzuje się obecnością nacieków zlokalizowanych w przedniej części istoty właściwej rogówki, które bardzo rzadko mogą pozostawać przez miesiące lub lata. Leczenie miejscowe steroidami wskazane jest tylko wtedy, gdy objawy są dokuczliwe lub ostrość widzenia osłabiona z powodu powstania zmian trzeciego stadium. Stosowanie steroidów nie skróci naturalnego przebiegu choroby, lecz osłabi proces zapalny w rogówce. Zmiany mogą pojawić się ponownie, jeśli leczenie zostanie przerwane zbyt wcześnie.

Okulista Lublin - Wady wzroku cz. 2

Wady refrakcji mają największe znaczenie u małych dzieci, ponieważ mogą one powodować niedowidzenie i w jego następstwie zeza. Okulista dziecięcy Lublin zajmuje się leczeniem zeza i niedowidzenia u dzieci.
http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/256-okulista-lublin-wady-wzroku-cz-2

Okulista Lublin nadmienia, że inną częstą przyczyną obniżonej ostrości wzroku, mającą związek z siłą łamiącą oka jest Presbiopia (starczowzroczność) jest ona spowodowana zmniejszeniem się zdolności soczewki oka do akomodacji. Normalnie soczewka może zmieniać swoją krzywiznę i siłę łamiącą na skutek specjalnego mechanizmu akomodacji.

Gabinet okulistyczny Lublin przy ul. Matki Teresy z Kalkuty 18 informuje, że w wyniku zmian związanych z wiekiem staje się coraz mniej elastyczna i siła łamiąca zmniejsza się, staje się tak zwykle po 45 roku życia w oczach nie posiadających wad refrakcji. W oczach z wadą nadwzroczności wcześniej pojawia się problem z widzeniem z bliska. Koryguje się to szkłami plusowymi przepisywanymi do bliży.

Okulista Lublin - Bakteryjne i grzybicze zapalenie spojówek

Gabinet okulistyczny Lublin wskazuje, że alergiczne zapalenie spojówek może być spowodowane nie tylko przez pyłki czy roztocze, lecz także przez soczewki kontaktowe. W takiej sytuacji poleca się zmienić je na inne lub ograniczyć czas ich noszenia i zastosować inny płyn czyszczący.

http://mmb.com.pl/start/blog-okulista-lublin/255-okulista-lublin-bakteryjne-i-grzybicze-zapalenie-spojowek

Okulista dziecięcy Lublin nadmienia, że atak bakterii jest najczęstszą przyczyna infekcji, objawami są wydzielina ropna lub surowiczo-ropna w worku spojówkowym i łzowym, przekrwienie i obrzęk spojówek, czasem całych powiek. Na spojówkach mogą pojawić się wybroczyny krwiste albo szarożółte plamy. Zwykle dotyczy jednocześnie obojga oczu. Przy leczeniu podaje się sulfonamidy lub roztwory antybiotyków w postaci kropli i maści. Jeśli po 7 dniach stan się nie poprawi, okulista może zalecić odstawienie leków na 3-4 dni, a następnie wykonanie posiewu z worków spojówkowych z określeniem antybiogramu. Po stwierdzeniu, jaki rodzaj bakterii wywołuje zakażenie, zaleci odpowiednią kurację.

Okulista Lublin informuje, że atak grzybów występuje rzadko, na ogół pojawia się jako powikłanie długotrwałej kuracji antybiotykami albo jako skutek przeniesienia zakażenia z innych części ciała. Objawami są swędzenie, zaczerwienienie spojówek, łzawienie. Wydzielina może być wodnista albo śluzowo-ropna. W kanalikach łzowych często pojawiają się białe złogi. Przy leczeniu podaje się leki przeciwgrzybiczne w postaci kropli lub maści.
Wait while more posts are being loaded