Profile

Cover photo
ثنائی نوروزعلی
Lives in تهران،مازندران،کیش،قشم،بندرعباس،جزیره هرمز
AboutPosts

Stream

ثنائی نوروزعلی

بحث و گفتگو : تاريخچه گردان تخريب لشكر 27  - 
 
🌹امام خمینی:

🌹اگر دیر بجنبیم اسلام آمریکایی از جلسات سیاسیون ظاهرالصلاح وابسته به آمریکا و نیز از همین حوزه‌ها و دانشگاه‌ها چنان زیبا برای جهان پابرهنگان تشنه عدالت ترسیم می‌گردد که همگی محکوم به فنا هستیم.

صحیفه امام؛ ج21؛ ص617 / نامه به جامعه مدرسین؛
 3 تیر1367
 ·  Translate
4
Add a comment...
 
یادم میاد منطقه عملیاتی مهران رفتم به دوستم یحیی رحمانی که بچه محل بودیم سر بزنم.

یحیی رحمانی از بچه های اطلاعات عملیات بود و خیلی شوخ بود اصلا بمب خنده و روحیه بود.
یحیی تا منو دید گفت؛ ببببببه سلام ثنائی جان چه عجب اصلا خدا تورو رسونده بیا که برات سورپرایز دارم.

به شوخی گفتم ملعون باز چه نقشه ای داری؟

گفت: جون حاجی بیا مارو از شر سنگر کمین این نامردا خلاص کن که یه سنگر کمین دارن مارو کنترل میکنن تازه شناسایش کردم فقط کار خودته که دقیق بزنی زیرش بفرستیش هوا.

منم که پاسدارو با موتور تریلو آرپی جی روی به دوشو و عمامه طلبگی به سرو خب تو جمع بچه ها نمیشد بگم نه.

گفتم: باشه ولی این موقع روز خط بهم نمیریزه؟

گفت؛ نه بابا خیلی رفتم شناسایی، دیشبم اونجا بودم همشون تازه جایگزین شدن و خیلی هم ناشین فقط خواستن نیرو داشته باشن و فعلا نه ما برنامه ای برای عملیات داریم نه اونا، فقط جان من یه حالی به این سنگر کمینشون بده.

5 تا گلوله و خرجشو آماده کردمو به اتفاق یحیی نیم خیز نیم خیر از کانال کوتاهی که به سنگر کمین ما میرفت رفتیم تا رسیدیم به سنگر کمین خودمون.

عمامه سفید ما هم که خب معلومه که از دور پیدا و بهترین سیبل بود، ولی چون خط آروم بود ما هم گفتیم باشه سرجاش، کجا بزارم که خاکی نشه و یه وقت باز نشه که بستنش داستانیه.

با دوربین کنترل کردم دیدم تو سنگر کمین اونا کسی نیست ولی پشت سنگر کمین و تو خط مقدم خودشون خیلی راحتن دارن تردد میکنن لباس میشورن، با زیر پیراهنهای سفیدشون نشستن کنار همدیگه و....
به یحیی گفتم: بابا اینا چه راحتن.
یحیی گفت: گفتم که این منطقه فعلا خبری نیست.

با دوربین عمیقا و مفصل سرگرم بودم و داشتم دقیق نگاه میکردم ببینم چه خبره.

دیدم پشت خط مقدمشون انگار یه تعدادی از عراقی ها دارن میان به سمت خط مقدمشون.

اومدم به یحیی بگم که نکنه دارن تجدید قوا میکنن که دیدم یحیی کنارم نیست تعجب کردم.

ولی گفتم بادا باد بالاخره این گلوله آر پی جی هارو که نمیشه با خودم برگردونم باید سنگرو بزنم.

اولین گلوله و گذاشتم و شکلیک کردم خورد خیلی پاییتر از سنگر.

دومی زدم از بالای سنگر رد شد.
سومی رو که زدم سنگر رفت رو هوا.

جمع و جور کردم برگردم که چشمتون روز بد نبینه که ده تا ده تا خمپاره شصت بود که میخورد اطرافم.

نگو یه تعداد از گاردیاشون اومده بودن بازدید.
اینو بعدا یحیی برام گفت.

نیم خیز و با سرعت خودمو رسوندم خط خودمون، دیدم یحیی تو سنگر بلند بلند میخنده و تعریف میکنه که چه شانسی داره این بچه محل ما....
روح شهید یحیی رحمانی شاد
 ·  Translate
6
Add a comment...
 
سه شرکت خارجی که از کمپانی های معروف دنیا هستند به واسطه یکی از دوستانم درخواست ملاقات کاری، با هدف مشارکت و سرمایه گذاری داشتند.
قراری را تنظیم و جلسه ای را برگزار کردیم.
توافقات خوبی هم در حوزه های مختلف بویژه عمرانی بین ما انجام شد.
چیزی که برای من جالب توجه بود اشتیاق این شرکتها برای سرمایه گذاری و فعالیت در ایران بود.
و اینکه تاکید میکردند که تحریم ایران اشتباه بوده و بازار بزرگی را از دست داده اند که باید مجددا همکاریها آغاز شود.
 ·  Translate
7
 
رفتم مرقد امام(ره)دل سیری از عزا درآوردم.
یاد دورانی افتادم که که مامور بودم جماران حفاظت بیت امام بزرگوار و در خدمت عزیزان سپاه بودم.
معمولا در ملاقاتها منم قاطی جمعیت میرفتم به دیدار امام عزیز و هر بار تا ایشان وارد میشدند بی اختیار اشک شوق از دیدگانم...
 ·  Translate
8
نگین نگین's profile photo
 
بت شکن امام خمینی
 ·  Translate
 
 
گفتگو با جعفر فرجی یکی از حاضران در دیدار 26 خرداد 88 رهبر انقلاب با نمایندگان نامزدهای انتخابات
اعتراف مهم نماینده ستاد میرحسین به اینکه تقلبی نشده است/ گفتند منظورتان از تقلب را به مردم بگویید، قبول نکردند

امروز سالروز دیدار مهم و تاریخی رهبر انقلاب با نمایندگان ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات 88 است. ناآرامی‌های بعد از دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران کم‌کم داشت دامنه‌دار می‌شد و افراد تیزبین و هوشمند در پس این ناآرامی‌ها نه دعوای دو طرف انتخابات که شعله‌ور شدن فتنه‌ای بزرگ و برنامه‌ریزی شده را می‌دیدند. دیدار رهبر انقلاب با نمایندگان ستادهای چهار نامزد آن انتخابات یکی از بهترین معیارها بود برای اینکه ببینیم آیا معترضان واقعا پایبند قانون هستند یا اینکه با اردوکشی خیابانی و زیر پا گذاشتن مرّ قانون، در پی باج خواهی از نظام برآمده‌اند؟

جعفر فرجی یکی از حاضران در آن جلسه بود که بعنوان نماینده‌ای از طرف ستاد محمود احمدی‌نژاد در جلسه شرکت کرد. او پس از جلسه با انتشار متنی در وبلاگ خود، حاشیه‌هایی خواندنی از آن دیدار را روایت کرد. حال در سالروز آن جلسه سراغ وی رفتیم تابا گفتگویی در قالب «باشگاه چانه‌زنی رجانیوز»، کمی بیشتر از ماجراهای آن دیدار برایمان بگوید:

رهبری انقلاب فرمودند ابطال انتخابات تودهنی به مردم و به 40میلیون رای دهنده است. امروز آقای روحانی قدر این استقامت رهبری در برابر شورشی که برخی مدعیان دموکراسی بر علیه جمهوریت نظام و انتخابات و آراء مردم کردند را میفهمد. روزی گفتند در این مکانیزم تقلب میتوان کرد و 11 میلیون اختلاف رای را انکار میکردند اما امروز رییس جمهور با 300 هزار رای اختلاف پیروز می‌شود و کسی متعرض نتایج نمی‌شود.

شاید اگر مشی علوی و بزرگواری رهبر انقلاب نبود و صدا و سیما اجازه داشت همین صحبتهای اعضای جلسه و اعترافاتشان مبنی بر پذیرش عدم تقلب در سر صندوق را امروز پخش کند خیلی اتفاقها میافتاد. چه خونهایی که ریخته شد و چه خانواده هایی که فرزندان خود را از دست داند و چه سرمایه های اجتماعی و اعتمادهایی از دست رفت و آنهمه کشور در فشار و تحریم فرو رفت بخاطر اینکه عده ای جلوی آقا یک چیز گفتند و در بین مردم چیز دیگر.

می‌خواهم عرض کنم که وقتی اعلام شد جلسه با رهبری است احساس خیلی‌ها بر این بود که شاید از این شورش و اغتشاش، نظام احساس خطر کرده است. بنده هم با همان لباس و هیبت وسط صحنه اغتشاشات به جلسه رفتم؛ فکر کنم تنها کسی بودم که کت و شلوار نپوشیده بود!

چند خاطره مهم را آقا در آن جلسه نقل کردند که بسیار مهم و تاریخی بود.

خاطره اولی که آقا گفتند راجع به ابطال انتخابات بود.

 آقا فرمودند: یک مطلبی هم راجع به ابطال انتخابات بگویم که دیگر هیچ وقت چنین مطلبی را تکرار نکنید.اگر امروز تمام دنیا نیز رو به رویم جمع شوند و بایستند و بگویند انتخابات بایست ابطال شود بنده هرگز زیر بار نخواهم رفت. ابطال انتخابات تودهنی به مردم است و بنده به هیچ عنوان از حقوق مردم کوتاه نخواهم آمد.

ایشان گفتند: در همین انتخابات سال 76 وقتی جناب آقای خاتمی رای آوردند خیلی ها اعتراض داشتند و به دنبال ابطال انتخابات بودند گروهی از بزرگانی که شما هم می شناسید پیش بنده آمدند و تقاضای ابطال انتخابات را کردند و مدام هم اصرار می کردند. بنده آن زمان آنچنان تشری به این ها زدم که دیگر از آن زمان تاکنون دلشان با بنده صاف نشده.

بعد آقا با شوخی و تبسمی آرام فرمودند: البته امیدوارم این جلسه باعث نشود که شما هم مثل آن عزیزان شوید.اگر هم اعتراضی راجع به انتخابات دارید بروید در مجاری قانونی در نظر گرفته شده در قانون اساسی پیگیری نمایید .

خاطره دومی که آقا نقل کردند راجع به درخواست نمایندگان کاندیداها مبنی بر حکم حکومتی بود.ایشان فرمودند:

برخی از دوستانی که در این جلسه حضور دارند هر گاه به انتخاباتها نزدیک می شویم، مدام با یک ژست خاصی در شعارهایشان تبلیغ می کنند که اختیارات رهبری در چهارچوب قانون اساسی است و رهبری در چهارچوب قانون اساسی بایست عمل کند و اختیارات فراقانونی و یا حکم حکومتی نداریم .

جناب آقای خاتمی نیز وقتی  سال 76  می خواستند کاندیدای ریاست جمهوری شوند، آمدند پیش بنده و گفتند که بنده عقیده ام این است که رهبری بایست در چهارچوب قانون اساسی عمل کند. بنده به ایشان گفتم بسیار مطلب خوبی است ولی  شما جناب آقای خاتمی کسی خواهی بود که در آینده بیشترین تقاضاها را برای استفاده از اختیارات فراتر از قانون اساسی رهبری جهت حل مشکلات کشور خواهید داشت. در طول سالهای ریاست جمهوری، ایشان بارها نامه می زدند که فلان مطلب را تنها شما می توانید حل نمایید و بنده می نوشتم که با توجه به اینکه درخواست شما در چهارچوب قانون اساسی نیست مکتوب بنویسید که موضوع از طریق اختیارات فراتر از قانون اساسی رهبری حل شود  و ایشان بارها و بارها چنین مطلبی را مکتوب نمودند .

آقا ادامه دادند: شما ببینید این اختیارات رهبری در انتخاباتهای مختلف مثل تایید انتخابات مجلس تهران و یا تایید صلاحیت کاندیدای ریاست جمهوری و ... تاکنون به نفع چه جریانی بیشتر بکار گرفته شده است. در همین جمع اکثر دوستان در زمان تصدی خود بر پست های مختلف در مواقع بحرانی کشور، همین درخواستها را بصورت مکتوب برای استفاده از اختیارات رهبری داشته اند ولی چرا هر وقت انتخاباتی می شود، مدام تکرار می کنید که  حکم حکومتی نداریم و ... الان هم شما از بنده می خواهید بدون در نظر گرفتن شورای نگهبان و چهارچوب های قانونی، شورایی را فراتر از آنچه در قانون اساسی آمده، جهت حکمیت شکل دهم.نخیر بنده نظرم این است که بر اساس همان چیزی که خودتان مدام در ایام انتخاباتهای مختلف تبلیغ می کنید عمل شود و بایست همه گروهها  در چهارچوب قانون عمل نمایند. راه حل مساله رجوع معترضین به شورای نگهبان است و بنده حرکت در چهارچوب قانون را راه حل نهایی می دانم .»

عمده اعتراضات نمایندگان کاندیداها و این ادعای تقلبی که مطرح میکردند ناظر به قبل انتخابات بود و بارها در جلسه گفته شد که ما میدانیم آرا را دوباره بخوانید تغییری بوجود نمیاید.

 اولین دلیلشان که دائم تکرار شد در جلسه برداشت جدیدی از تقلب در انتخابات بود می‌گفتند که منظور ما از تقلب توزیع سهام عدالت، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان و... است.

دومین دلیلشان هم این بود که چرا احمدی نژاد در مناظره طوری رفتار کرد که موسوی و هاشمی را به هم پیوند زد و باعث شد مردم فریب بخورند و عدم محبوبیت فردی روی دیگری اثر بگذارد. یادم هست این تعبیر فریب خوردن مردم را یک نفر بکار برد. دلیل دیگری در جلسه از سوی کاندیداهای رقیب اعلام نشد و من نشنیدم

می‌گفتند اولا این کارهای اجرایی که میگویید که دولت در طول چهار سال انجام داده، شما با علم به همه این موارد کاندیدا شده بودید.میتوانستید اگر احساس میکردید توان رقابت ندارید و به قول شما عرصه رقابت نابرابر است اصلا کاندیدا نشوید .

 ثانیا اینکه اگر یک عده ای پیدا بشوند از موضوع قیم مابانه بگویند مردم فریب خوردند که عین دیکتاتوری است. یعنی شما از ما میخواهید یک دستگاه فریب سنج درست کنیم و بگذاریم ببینیم کدام مردم رایشان از روی فریب خوردگی است و آنها را ابطال کنیم. آنوقت آن گروه دیگر هم میگوید کسانی که به کاندیدای دیگر رای داده اند فریب خورده هستند .

ثالثا پیشنهاد میکنیم همین دلایلی که الان میگویید که اسناد تقلب است را بروید به مردم بگویید. مردم وقتی شما میگویید تقلب فکر میکنند که شما میگویید عده ای رای مردم در صندوقها را تغییر داده اند.

مثلاً بنده خدایی گفت آراء مهندسی شده بود طوریکه 24 میلیون رای احمدی نژاد بیشتر از خاتمی باشد و رای کروبی 300 هزار رای باشد کمتر از ارا باطله. و گفت مثلا در رودهن رای کروبی را صفر کردند .

آقا فرمودند که :البته یک چیزی را هم بگویم که شما که کار اجرایی انتخابات انجام داده اید، می دانید که احتمال تقلب در انتخابات نیم درصد هم نیست.حالا یک زمانی صحبت بر سر 100 هزار رای بود احتمال می دادیم. اگر 200 هزار رای بود 300 هزار رای بود می پذیرفتیم. الان صحبت نه بر سر یک میلیون یا دو میلیون رای است، اختلاف 11 میلیون رای است. مگر می شود پذیرفت. البته اشکال ندارد شورای نگهبان ترتیبی اتخاذ نماید تا با حضور نمایندگان کاندیداها آن صندوق هایی که اعتراض دارند بازشماری شود. هر چند که بنده مطمئن هستم تغییری در آراء بوجود نخواهد آمد.

یعنی در نهایت آقا فرمودند بروید هر صندوقی را فکر میکنید تقلب شده و حتی درصدی  از کل صندوقها را با نظارت خود نمایندگان کاندیداها بازشماری کنید. اینجا بود که آقای آخوندی اعتراف سنگینی را که لا به لای صحبتهای بقیه بصورت غیر شفاف بود بصورت کاملا شفاف عنوان کردند که آقا ما مطمئن هستیم صندوقها را هر چقدر بشماریم تغییری در آراء بوجود نخواهد آمد و منظور ما از تقلب تغییر آراء ریخته شده در صندوقها نیست. اعتراض ما به بداخلاقی های احمدی نژاد است .

آمریکا قبل انتخابات نامه ای به رهبر انقلاب داده بود که آمادگی مذاکره بدون هیچ پیش شرطی هستیم و به نوعی دست خود را بالا آورده بود. وضعیت پیشرفتهای علمی و آبادانی کشور و بسط گفتمان انقلاب در کل دنیا با شرکت 80 درصدی مردم داشت زمینه یک تحول و یک الگوی مردمسالاری دینی کامل را به جهان نشان میداد و به عنوان یک خاطره شیرین از جنبه و رقابت برادرانه را بوجود میاورد. چهره ای که با تبدیل آن به صحنه ای از دعوا و اغتشاش خیابانی و افزایش فشارهای خارجی و وضع تحریمهای سنگین و تحت فشار قرار گرفتن توده های مردم بخاطر حماقت و خودخواهی گروهی مایه تلخی و تاسف در تاریخ شد. به نظر من بزرگتر از دزدی و خیانت سه هزار میلیارد تومانی دزدی و خیانتی بود که از آینده تاریخی این کشور شد و مردم را نسبت به نظام و مکانیزم انتخابات بدبین کرد و دشمنان را برای فشار و ضربه به ایران تحریک کرد.

#نتخابات   #دروغ_بزرگ   #فتنه   #فتنه88   #موسوی   #احمدی_نژاد   #ایران   #سالگرد  

متن کامل را در لینک زیر بخوانید:
http://rajanews.com/detail.asp?id=192746
 ·  Translate
2

ثنائی نوروزعلی

بحث و گفتگو : تاريخچه گردان تخريب لشكر 27  - 
 
⛔⛔⛔⛔

⛔سران فتنه که در باره انتخابات اخیر اطلاعیه صادر میکنند همونهایی هستند که با دروغ تقلب بزرگترین ظلم را کردند و با آشوب و اغتشاش کشور را تا لبه پرتگاه کشاندند.

⛔انصافا این جماعت چقدر خائن و دروغگو هستند./ث
 ·  Translate
3
Add a comment...
 
اخیرا تعدادی از دوستان جوان و خوش ذوق نوانسته اند جنبشی را شکل دهند که توفیقات بسیاری نیز بدست آوزده اند
نام این جنبش؛
جنبش نجات جهان با امام حسین(ع) است.
این جنبش با حداقل امکانات(یک لپ تاپ قدیمی) کار مستندسازی را شروع کرد و به لطف اهلبیت، مجموعۀ نقاط قوت گروه موجب شد کارهای تولید شده در چندسال اخیر منشأ اثر در میان تودۀ مردم و نخبگان قرار گیرد. دغدغه گروه پیش از هرچیز(مانند ورود به جشنواره، کسب جوایز) التزام به تمام استانداردها متداول در سینمای ایران و جهان و تأثیرگذاری گسترده و ایجاد تحول بوده است
اولین مستند این گروه که به صورت گسترده دیده شد، مستند «یا اهل العالم» بود که با وجود نواقص فنی و هنری تحسین اهل فن را به جهت تأثیرگذار بودنش برانگیخت و به لطف خداوند مورد استقبال فراوان عموم مردم و موجب تحولی در توجه به پیاده‌روی اربعین نزد عموم مردم شد. آخرین کار تولیدی مستند «معبر» بود که مورد توجه عام و خاص قرار گرفت و انشاءالله در ایام محرم از شبکه‌های مختلف تلويزيوني و رسانه‌هاي جمعي پخش می‌شود.
چندین کار ممتاز و موثر دیگر نیز انشاءالله در هفته‌های آینده به بهره‌برداری کامل می‌رسد. برخی از تولیدات نیز با زیرنویس انگلیسی و عربی برای مخاطبان جهانی عرضه شده است. مستندها و کلیپ‌های تصویری بعدی با هدف معرفی امام حسین(ع) در مقیاس جهانی طرح‌ریزی شده و مقدمات آن در حال انجام است.گفتنی است بر اساس چشم‌انداز گروه جنبش نجات جهان با حسین عليه السلام، عمدۀ مصرف این تجهیزات پیرامون مستندهایی با محوریت امام حسین(ع) است و چنانچه فرصتی باقی ماند، در اولویت‌های بعدی به سایر مفاهیم دینی پرداخته خواهد شد.
این جنبش متشکل از جوانان متدین و انقلابی در قم و تهران هستند که با روحیۀ جهادی و با کمترین امکانات در حال فعالیت هستند و نیازمند حمایت مادی و معنوی عزیزانی هستند که بتوانند این گروه را یاری نمایند.
تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل، بهبود و گسترش کارهای گروه مستندسازی جنبش نجات جهان با حسین(ع) عبارت از موارد زیر است که دوستان بزرکوار گروه چه بلحاظ مشورت در تهیه این اقلام و چه تامین مالی به هر میزان برای این کار فرهنگی موثر همیاری فرمایند.
۱- اسپیکر مانیتور صوتی ADAM A5X - قیمت: 4.5 میلیون توماناسپیکر حرفه ای صدا جهت تدوین صوتی و تولید موسیقی؛ که به آنها مانیتور صدا گفته می‌شود که اگر چه ظاهرا شبیه اسپیکرهای معمولی است اما مهمترین خصوصیت آنها تولید صدای واقعی بدون هیچ حذف و اضافه ای در فرکانسهای صدا است که اهمیت بسیار مهمی در کیفیت نهایی تدوین صدا دارد.
۲- مانیتور تصویر LG 25UM65-P Ultrawide - قیمت: 1 میلیون تومانمانیتور حرفه ای تصویر فوق عریض با رنگهای واقعی که جزء ضروریات تدوین فیلم حتی در سطوح آماتوری است.
۳- دوربین فیلم برداری Sony NEX-VG900 - قیمت: 9.5 میلیون تومانهندی‌کم حرفه ای سونی با کیفیت فیلم برداری بالا و قابلیت نصب لنز و گان صدا بسیار مناسب جهت تولید مستند و فیلم کوتاه. البته این دوربین فاقد لنز است که باید به صورت جداگانه تهیه شود.
۴- لنز نرمال دوربین- قیمت: حداقل حدود 5 میلیون تومان حداقل لنزهای لازم برای تکمیل کار سه لنز مختلف است که هزینه بسیار بالاتری دارند اما فعلا میتوان تنها به خرید یک لنز نرمال اکتفا کرد.
۵- لوازم جانبی دوربین- قیمت: حدود 1.5 میلیون تومان کارت حافظه، باطری اضافی، شارژر، کیف، سه پایه
۶- لپ تاپ MacBook Pro Retina MGX C2- قیمت: ۳۲۰۰ دلار(حدود 10.5 میلیون تومان)لپ تاپ جهت تدوین تصویری که با توجه به 1. حجم سنگین پروژه های در حال انجام، 2. گزینه مناسب نرم افزارها و سخت افزار های شرکت apple، سازگاری با امکانات دیگر موجود، برای تدوینگر دوم نیاز است.
۷-هارد اکسترنال  My Passport Pro Thunderbolt 4T- قیمت: ۴۳۰ دلار(حدود 1.4 میلیون تومان
 ·  Translate
2
Add a comment...
 
حدیث معروف امام زمان (عج) درباره ولایت فقیه

در حوادث و رخدادهایی که واقع می شود به روایت کنندگان حدیث مارجوع کنید که آنان حجت من بر شمایند و من حجت خدا بر آنانم. (توضیح حدیث و منبع در "زندگی این عالم ("

وسائل الشیعه، ج 18، ص 101، ح 8.

حدیث معروف امام جعفر صادق (ع) درباره ولایت فقیه

از شما کسی که حدیث  ما را روایت کند و در حلال و حرام ما مطالعه کرده و صاحبنظر شده باشد و احکام و قوانین ما را بشناسد،بایستی او را به عنوان حاکم بپذیرید. زیرا که من او را بر شما حاکم قرار دادم. پس اگر بر این اساس(حکم ما)حکومت کرد و از او اطاعت نکردید،حکم خدا را سبک شمرده اید و ما را نافرمانی کرده اید و کسی که نافرمانی ما را کند خدا را نافرمانی کرده است و این در حد شرک به خداست.

اصول کافی، ج 1، ص 67؛ 

نظر امام خمینی (قدس سره) درباره ولایت فقیه

ولایت یعنی حکومت و اداره کشور و اجرای قوانین شرع مقدس یک وظیفه سنگین و مهم است نه اینکه برای کسی شان و مقام غیرعادی به وجود بیاورد و او را از حد انسان عادی بالاتر برد.

نظر آیت الله العظمی سید علی خامنه ای(دامت برکاته) درباره ولایت فقیه

ولایت فقیه  در رهبری جامعه اسلامی و اداره امور اجتماعی ملت اسلامی در هر عصر و زمان از ارکان مذهب حقه دوازده امامی است که ریشه در اصل امامت دارد.

نظر آیت الله العظمی سید علی سیستانی (دامت برکاته) درباره ولایت فقیه

حکم کسی که ولایت شرعی دارد در امور عامه (که نظام جامعه و معاش مردم بر آن مبتنی است.) بر همه نافذ است. حتی بر مجتهدین دیگر.

نظر آیت الله العظمی فاضل لنکرانی (قدس سره) درباره ولایت فقیه

مسئله ولایت فقیه از فروع فقهی نیست تا ما بگوییم فلان روایت دلالت دارد یا نه، کدام روایت سندش حجت است ، کدام روایت نیست. این یک مسئله عقلی و بدیهی است.

نظر آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (دامت برکاته) درباره ولایت فقیه

همه بر این عقیده محکم خود استوارند که با نظام امامت هیچ مشکلی در اداره امور و اجتماع و مسائل فرهنگی و سیاسی مردم پیش نمی آید وولایت فقیه هم نشات گرفته از نظام امامت است.

نظرآیت الله العظمی حسین نوری همدانی (دامت برکاته) درباره ولایت فقیه

بافت فقه در دوران غیبت کبری به گونه ای طراحی شده که باید حاکم و ولی برای اجرای قوانین فقهی در تمام ابواب فقه وجود داشته باشد و فقه بدون ولی فقیه ناکار آمد است.

نظر آیت الله العظمی بهجت (قدس سره)درباره ولایت فقیه

ایشان اصل ولایت فقیه را قبول دارند. نظر تفصیلی ایشان پیرامون ولایت فقیه در ضمن مباحث قضا ایراد شده است. 

نظر آیت الله شهید دستغیب (ره) درباره ولایت فقیه

مخالفت با ولایت فقیه ، مخالفت با امام زمان (عج) است.

نظر آیت الله العظمی مکارم شیرازی ( دامت برکاته) درباره ولایت فقیه

معتقدیم اداره شئون جامعه اسلامی باید از سوی خداوند باشد که خالق همه انسانهاست اجازه داده شود. (هرچند پذیرش مردم وسیله پیشرفت این هدف است.) و نیز معتقدیم که ولی فقیه نماینده امام عصر (علیه السلام) در زمان غیبت است.

نظر آیت الله العظمی خویی (قدس سره) درباره ولایت فقیه

جهاد ابتدایی در  زمان غیبت امام (علیه السلام) برعهده فــقـیه است.

نظر آیت الله العظمی بروجردی (ره) درباره ولایت فقیه

اگر کسی ولایت فقیه را مردود بداند ، نه تنها منکر فقه تشیع بلکه منکر ضروری فقه اسلام است.

نظر آیت الله العظمی جعفر سبحانی (دامت برکاته) درباره ولایت فقیه

در عصر غیبت به حکم روایات و احادیث ، امور وظایف امامت به مجتهد جامع الشرایط واگذار شده است.

اجرای احکام الهی و پیاده کردن نظام اسلامی ، بدون هدایت و نظارت فقیه امکانپذیر نیست.

نظر آیت الله جوادی آملی (دامت برکاته) درباره ولایت فقیه

در حکومتی که براساس ولایت باشد ، فقیه جامع الشرایط نائب امام عصر (علیه السلام) است.

نظر شیخ صانعی درباره ولایت فقیه

هنگامی که ولی امر حکمی داد مراجعه به دیگران معصیت و خلاف شرع است.حاکمیت ولی امر همه جا است و بر همه چیز مقدم است و هیچ چیز نمی تواند مقام ولی امر را تهدید کند.

نظر شیخ مفید درباره ولایت فقیه

اما مساله اجراى حدود الهى، مربوط به‏سلطان و زمام‏دار اسلام است که از جانب خداوند نصب شده است، این‏ها همان امامان آل محمد(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) و کسانى از امرا و حاکمان هستندکه از طرف امامان علیه‌السلام براى این امور نصب شده‏اند، امامان علیه‌السلام اظهار نظر در این امور را به فقهاى شیعه خود، در صورت امکان،واگذار نموده‏اند.

نظر سلار بن عبد العزیز دیلمی

امامان معصوم علیه‌السلام اجراى حدود و برپا داشتن احکام انتظامى بین‏مردم را به طور دقیق بهفقهاى شیعه واگذار کردند، و به عموم‏شیعیان دستور دادند که فقها را در این راستا پشتیبانى کنند، وآنان را در موارد اجرایى کمک نمایند.»

نظر شیخ طوسی درباره ولایت فقیه

حکم نمودن و قضاوت بر عهده کسانى است که از جانب ‏سلطان عادل (امام معصوم) به آن‏ها اذن و اجازه داده شده باشد،و این وظیفه از جانب امامان علیه‌السلام به فقهاى شیعه واگذار شده‏است.

نظر شیخ انصاری درباره ولایت فقیه

فقیه جامع شرایط مانند حاکمان منصوب در زمان پیامبر و صحابه هستند. بنابراین  مردم ملزم هستند که درامور یاد شده به آنها مراجعه کنند، ونظر آنها  را بپذیرند.

نظر محقق اول درباره ولایت فقیه

واجب است مصرف سهم امام علیه‌السلام در راه مستحقین را کسى‏بر عهده بگیرد که از امام معصوم علیه‌السلام نیابت دارد، همان گونه که‏او عهده‏دار واجبات افراد غایب است.

نظر علامه حلی درباره ولایت فقیه

اما اجراى حدود(احکام جزایى) در عصر حضور، مخصوص امام معصوم علیه‌السلام یا کسى است‏که امام معصوم علیه‌السلام به او اذن داده باشد، و در عصر غیبت‏با  "فقهاى شیعه"  است، و بر عهده فقها است که در صورت امن از گزندظالمان، بین مردم حکم و قضاوت کنند، و زکات‏ها و خمس‏ها رابگیرند و به مصرف برسانند.

نظر شهید اول درباره ولایت فقیه

اجراى حدود و تعزیرات (احکام حکومتى)بر امام و نائب او گرچه نائب عام او وظیفه واجب است، و درعصر غیبت وظیفه واجب فقیه است که در صورت امکان، به اجراى آن‏بپردازد. و بر مردم واجب است تا از فقیه جامع الشرایط پشتیبانى کنند، و در صورت امکان از آنان که شایستگى براى‏اجراى احکام ندارند، جلوگیری نمایند، و نیز بر فقیه واجب است‏که در صورت امنیت، فتوا دهد، و بر مردم لازم است که در مرافعات‏و حل اختلاف‏هاى خود نزد فقیه جامع شرایط بروند.

نظر محقق کرکی درباره ولایت فقیه

فقیهان شیعه اتفاق نظر دارند که فقیه جامع‏الشرایط که از آن به «مجتهد» تعبیر مى‏شود، از سوى امامان‏معصوم علیه‌السلام در همه امورى که نیابت در آن دخالت دارد، نایب است.

نظر شهید ثانی درباره ولایت فقیه

منظور از نایب به حق،(که مصرف سهم امام علیه السلام را به عهده می گیرد) فقیه عادل دوازده‏امامى است که داراى همه شرایط فتوا است ، زیرا چنین شخصى نایب‏امام معصوم، و نصب شده از سوى آن امام است.

نظر سید جواد بن محمد عاملی (ره) در مورد ولایت فقیه

مجتهد جامع الشرایط قائم مقام حضرت صاحب الزمان (عج) است.

نظر مقدس اردبیلی در مورد ولایت فقیه

فقیه جامع شرایط،خلیفه و جانشین امام معصوم است، پس رساندن مال به دست فقیه،همانند رساندن آن به دست‏شخص امام معصوم علیه‌السلام است.

نظر ملا احمد نراقی درباره ولایت فقیه

بر آن چه پیامبرصلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم و امام معصوم علیه‌السلام  بر آن ولایت دارند (و جزو اختیاراتشان به حساب می آید) ، فقیه عادل نیز بر آن ولایت رادارد.

نظر محمد حسین کاشف الغطا در مورد ولایت فقیه

همانا فقیه جامع الشرایط بر همه شوون عمومى ونیازهاى اجتماعى مردم، ولایت دارد.

نظر شیخ محمد حسن نجفى درباره ولایت فقیه

هرکس منکر اصل ولایت فقیه باشد معلوم می شود که از مزه فقه چیزی نچشیده است.

نظر آیت الله وحید بهبهانی (ره) درباره ولایت فقیه

فقیه نسبت به جان و مال اولی است اعم از اینکه خودش یا حاکمانی از جانب او بر امر مومنین نظارت و اقدام نمایند.

نظر میرزای قمی در مورد ولایت فقیه

همان گونه که اطاعت از امام بر مکلفین واجب است ، اطاعت از فقیه نیز در زمان غیبت به همین منوال است.

نظر شیخ عبدالله مامقانی(ره)درباره ولایت فقیه

تمام آنچه امام به عنوان ولی امر متولی آن است ، فقیه نیز در عصر غیبت ، تولیت آن را بر عهده خواهد داشت.ض
 ·  Translate
7
 
اصولا با ابهام و غیر شفاف بودن رابطه خوبی ندارم بخصوص تو فضای مجازی و اسمهای عجیب و قریبی که بعصی ها برای پروفایلشون انتخاب میکنند.
شفافیت و راستی با سایر همتوعان و افراد طرف مقابلمان،اطمینان و ارامش میبخشد.
واقعا حدیث زیبایی فرمودند امام جعفر صادق که:
نجات(موفقیت) در صداقت(روراستی) است
 ·  Translate
1
 
@@@@@
السلام علیک یا امام غریب نواز

یادم میاد بعد از عملیات خیبر در جزیره مجنون مجروح شدم و مارو با پرواز c130 به شهر مقدس مشهد بیمارستان قائم منتقل کردن.
در دوران بستری و درمان هیچ ملاقاتی نداشتم چون به دوستان همرزمم و حتی خانوادم اطلاع نداده بودم فقط برادر بزرگم که معاون تیپ110 خاتم النیاء بود بطور اتفاقی منو در بیمارستان اهواز دیده بود ولی ایشون هم درگیر مشغله های مسئولیت خودش بود و باید به کاراش میرسید.
من اینطوری بیشتر دوست داشتم که کسی ندونه و نمیخواستم به کسی زحمت بدم.

خیلی دلتنگ بودم و دوست داشتم کاش میشد با همین وضعیتم برم پابوس امام رضا و بگم که آقا ما سربازتیم.
شرایط جسمیم سخت بود ولی دوست داشتم بهر طریق با همین وضعیتم زیارت امام غریب نواز حضرت رضا علیه السلام برم.
فردا صبح اتفاق عجیبی پیش اومد، نماینده بنیاد شهید وقت برای سرکشی اومد به بیمارستان و از وضعیت مجروحین و چگونگی درمان بازید میکرد و تا به من رسید بعد از احوال پرسی و جویای روند درمانیم پرسید بچه کدوم شهری؟
گفتم: تهران و از گردان حبیب هستم.

یه دفعه گفت؛ پس بچه تهرانی و مهمان امام رضا(ع)در مشهدی؟
منم که هیچ ملاقاتی نداشتم و دلم گرفته بود گفتم:
بله
نماینده بنیاد یه دفعه رو کرد به منو گفت: آقای ثنائی دوست داری بری حرم زیارت آقا امام رضا(ع)؟
منو میگی وقتی اینو گفت از خوشحالی پر درآوردم فورا گفتم:
بله من از خدامه
ولی یادم افتاد که حرکت و جابجایی برام خیلی سخته
برگشتم گفتم:
نمیتونم حتی رو ویلچر بنشینم چجوری برم؟
نماینده بنیاد شهید گفت:
مهم نیست میگم با آمبولاس رو برانکارد ببرنت.
منم گفتم باشه

ایشون هماهنگ کردن و آمبولانس اومد پایین بیمارستان و منو گذاشتن تو آمبولانس و خودشم نشت کنار راننده و حرکت کردیم به سمت حرم.
امبولانس در حال حرکت تکون میخورد و من درد داشتم ولی تحمل میکردم.
نماینده بنیاد شهید کنار راننده بود و ورودی حیاط حرم هماهنگی کرد و آمبولانس رفت داخل حیاط حرم و نزدیدکترین مسیر ماشین رو و نزدیک ضریح.
جمعیت زیادی از زوار تو حیاط حرم بودن مردم تا آمبولانسو دیدن حجوم آوردن ببینن چه خبره.
وقتی درب آمولانس باز شد نماینده بنیاد شهید منو با برانکارد و کمک مردم بیرون آوردن.
زوار متوجه شدن که من مجروح جنگی هستم
مردم شروع کردن به صلوات فرستادن که این مسئله باعث شد جمعیت دورم جمع بشه.

جمعیت خیلی زیاد شده بود یه دفعه دیدم با برانکارد رو دست جمعیت زوار هستم و زوار منو با صلوات دارن میبرن سمت ضریح.
با این حال که جمعیت زیاد بود ولی خود بخود راه باز میشد و من روی موج دستهای زوار نزدیکترو نزدیکتر به ضریح میشدم...
با اون همه جمعیت یه دفعه دیدم زوار منو نزدیک ضریح رسوندن، همینکه دیدم دارم نزدیک میشم دست انداختمو ضریحو گرفتم و خودمو کشوندم به سمت ضریح و چسبیدم به ضریح امام امام قریب توازم.
دیگه نفهمیدم چی شد...
فقط همینو بگم که از یکطرف من گریه میکردم از طرف دیگه مردم.
فضای عجیبی شده بود و حال خیلی خاصی پیدا کرده بودم...
زیباترین قطعه عمرم همین بود
من بی لیاقت بودم ولی مردم انقلابی و مومن کشورمون انقدر خوب و با صفا هستن که فقط بخاطر در جمع بروبچه های جبهه بودن من بی لیاقت منو هم مورد لطف و مرحمتشون قرار دادن.
قربون مهمان نوازی امام رضا(ع)برم که غریب نوازن
 ·  Translate
7
Naderipoor Abdoulreza's profile photo
 
اجرکم عندالله...
 ·  Translate
 
 
بیانات رهبر انقلاب درباره قانون‌مداری در انتخابات از سال 88 تا 93/
 بر مدار قانون
http://www.ammarname.ir/node/55898
آخرین وصایای امام را به یاد بیاورید؛ قانون، فصل‌الخطاب است؛ قانون را فصل‌الخطاب بدانید. انتخابات اصلاً برای چیست؟ انتخابات برای این است که همه‌ی اختلافها سر صندوق رأی حل و فصل بشود. باید در صندوقهای رأی معلوم بشود که مردم چی میخواهند، چی نمیخواهند؛ نه در کف خیابانها....
http://www.ammarname.ir/node/55898
#امام_خامنه_ای   #فتنه   #رهیر_انقلاب   #انتخابات88  
 ·  Translate
5
Amin Amini's profile photoنگین نگین's profile photo
2 comments
 
جان نثاريم
 ·  Translate
 
 
تصویر جمعیتی انبوه و متراکم از شیعیان عراقی آماده برای جهاد در یکی از پادگان های عراق است!!
منظره ای که گریه شوق بر گونه های شیعیان علی علیه السلام می نشاند..
 ·  Translate
4
Add a comment...
Story
Tagline
لیاقت ندارم ولی آرزوم توفیق شهادته-اعتقادی به راست و چپ ندارم معیارم ولایت است
Bragging rights
توفیق عضویت در سپاه-رزمنده دوران جنگ-تحصیلات حوزوی
Education
  • علوم حوزوی
Basic Information
Gender
Male
Other names
سنایی
Work
Skills
عمران-گردشگری-تجارت-فن آوری اطلاعات
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
تهران،مازندران،کیش،قشم،بندرعباس،جزیره هرمز
Previously
تهران،مازندران،کیش،قشم،بندرعباس،جزیره هرمز