Profile cover photo
Profile photo
Femina.al
30 followers -
Portali i femrave Shqiptare
Portali i femrave Shqiptare

30 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Përgjatë viteve, cilësia e flokëve bie dhe në situata të tilla është gjithmonë më mirë që të kërkoni ndihmë nga produkte natyrore. Floku është një nga stolitë më të bukura për çdo grua. Me kalimin e kohës, duhet që sa më shumë të kujdesemi për atë, për…
Add a comment...

Post has attachment
Hulumtuesit kanë treguar se ushqimi i përgatitur në lëngje acide, të tilla si lëng limoni ose salcë domatesh, thithin më së shumti metale nga letra e aluminit. Përgatitja e ushqimit në letër alumini mund të jetë e dëmshme për shëndetin, sipas një studimi…
Add a comment...

Post has attachment
Edhe pse dihet që kujdesi i duhur dentar si pastrimi i dhëmbëve me pe, gargarë dhe larja janë shëndet për higjienën e gojës, një tjetër përfitim i pabesueshëm është larja e gojës me vaj kokosi. I njohur për “pastrimin e thellë”, shpëlarja e gojës me një…
Add a comment...

Post has attachment
Portokalli, molla, dardha, lakra dhe arra ndihmojnë femrat që të mbeten aktive edhe në moshë të thyer. Ky është përfundimi i një studimi amerikan, sipas të cilit dieta e bazuar në fruta, perime dhe me pak sheqer, kripë dhe yndyrna të përpunuara bën që…
Add a comment...

Post has attachment
Hurmat sjellin shumë përfitime shëndetësore. Ato ndihmojnë për të reduktuar aneminë, hipertensionin, kolesterolin e lartë, diarrenë etj..Që nga mesi i shtatzënisë secila grua fillon të mendojë për procesin e lindjes. Të gjitha shtatzënat duan që të kenë…
Add a comment...

Post has attachment
Hurmat sjellin shumë përfitime shëndetësore. Ato ndihmojnë për të reduktuar aneminë, hipertensionin, kolesterolin e lartë, diarrenë etj.. Në aspektin shëndetësor dhe ushqyes, hurmat konsiderohen si frutat më të shëndetshme në planet. Ky frut tretet shpejt…
Add a comment...

Post has attachment
Për shekuj të tërë njerëzit e kanë përdorur xhenxhefilin në kuzhinë, mirëpo edhe për qëllime mjekësore. Xhenxhefili ka origjinën nga Azia juglindore, dhe që nga atëherë njihet për vetitë e veta aromatike, kulinare dhe mjekësore. Xhenxhefili veçse ka…
Add a comment...

Post has attachment
Të gjithë sapunët të punuar me dorë kanë përparësi mbi sapunët komercialë. Por sapunët me qumësht dhie të ofrojnë edhe më shumë. Për ata që kanë lëkurë të ndjeshme ose ekzemë, sapuni nga qumështi i dhisë është zgjidhja perfekte dhe mund ta përdorin pa…
Add a comment...

Post has attachment
I dashur ti, Mendoj për këto pak vite të kaluara, të parët e atyre shumë që do të kaloj pa ty. Është çmenduri kur e kuptoj që nuk ke qenë pjesë e tyre. Ndonjëherë më duket e vështirë të pranoj që gjërat do jenë kështu, jo vetëm mes nesh, por edhe për mua.…
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded