Profile

Cover photo
AtlantiS.mk
47 followers|26,340 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Ексклузивна понуда! Хотел St. Ivan Rilski ★★★★ во #Банско, потврда на резервација веднаш за термини со поаѓање на 08.01, 15.08, 22.01, 29.01, 05.02, 12.02 & 19.02.
www.atlantis.mk/ponudi?id=1661
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Нова Година 2017! Последни места кај автобуските програми со сигурна реализација за #Прага, #Виена, #Лутраки и #Белград.
Побрзајте и резервирајте!
https://goo.gl/xMoyvm
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Нова Година во #Банско! Хотел #Orbilux ★★★
3 ноќевања со појадок и вечера - 112€ по лице
Бесплатно користење на базен,сауна, фитнес центар, ски гардероба и трансфер до гондола.

www.atlantis.mk/ponudi?id=1840
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Бидете дел од големото отварање на ски сезоната во #Банско на 17.12.2016.
2 ноќевања со појадок и вечера во Casa Karina ★★★★ - 51€ по лице.
http://www.atlantis.mk/mk/ponudi?id=1565
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
#Зимување во Belvedere Holiday Club ★★★★ во #Банско! -10% за резервации до 30.11.2016!

► ноќевање со појадок & вечера од 37€ по лице

Хотелот се наоѓа во непосредна близина на ски лифтот. Опремен е со детски оддел, затворен базен, паркинг, интернет , ресторан, бар, СПА центар...
 ·  Translate
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на ски лифтот. Опремен е со отворен базен со детски оддел, затворен базен, паркинг, интернет , ресторан, бар, СПА центар и квалитетна услуга. Особено е удобен за зимски одмор. Се наоѓа на 400 метри од ски лифтот и 900 метри од центарот на Банско. Комплексот...
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Нова година во земјата на Дедо Мраз!
8 дневна авионска програма за #Лапонија со организиран дочек на Нова Година од 1690€.

Дознајте повеќе - https://goo.gl/49krKS
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Последни места за автобуската програма за Нова Година во Виена. Сигурна реализација!

5 дена / 2 ноќевања со појадок во хотел Böck Brunn 4* (https://goo.gl/GYkP16) во #Виена + панорамски разглед на градот со локален водич

www.atlantis.mk/ponudi?id=32803
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
-20% попуст во хотел Premier Luxury Mountain Resort ★★★★★ во #Банско за пресотј во период од 22.12 до 26.12
www.atlantis.mk/ponudi?id=1351
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Дочек на Нова Година во #Прага + разглед на Виена. Сигурна реализација! 189€ по лице.

6 дена / 3 ноќевања со појадок во хотел со 3* + панорамски разглед на Прага со локален водич.

Погледнете ја комплетната програма - http://www.atlantis.mk/ponudi?id=32802
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Нова Година во земјата на насмевката - #Тајланд.
15 незаборавни дена во Бангкок и одмор на остров Пукет (сместување во хотел со 5 ѕвезди).
http://www.atlantis.mk/mk/ponudi?id=34715
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Бидете дел од големото отварање на ски сезоната во #Банско на 17.12.2016.
2 ноќевања со појадок и вечера во Grand Hotel ★★★★ - 59€ по лице.
Повеќе - https://goo.gl/CBdHjh
 ·  Translate
1
Add a comment...

AtlantiS.mk

Shared publicly  - 
 
Нова Година во Будимпешта! 120€ за резервации до 28.11.2016!

5 дена / 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* & разглед на Будимпешта со локален туристички водич

Повеќе - https://goo.gl/Ahnx4P
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
Travel, Travel Agency, Exotic Places, Tour Operator
Introduction
ДТУ ДООЕЛ Атлантис Струмица, е приватна туристичка агенција, основана на 24-ти мај, 1995 година. Атлантис е постојана членка на IATA(International Air Transport Association) и СКТМ (Стопанска комора за туризам на Македонија), исто така е активен постојан член на разни асоциации и здруженија сврзани со туристичката дејност. Атлантис поседува А лиценца за вршење на туристичка дејност. 

Седиштето на Т.А. Атлантис се наоѓа во Струмица а има и свои претставништва во: 
* Радовиш (од октомври 1999) 
* Охрид (од јануари 2004) 
* Штип (од мај 2010) 
* Скопје (активна од мај 2008) 
* Гевгелија (од февруари 2012) 
* Прилеп (од декември 2013) 
* Битола (од јануари 2014) 
* Кавадарци (од ноември 2014) 
* Тетово (од февруари 2015)

 Т.А. Атлантис одсекогаш завзема солидно место и сериозен пристап во туристичката дејност. Од своето постоење, па до денес Атлантис е препознатлива агенција по својот перманентен растеж во речиси сите сфери на локално и меѓународно рамниште. 

Се одликува со ексклузивни и висококвалитетни аранжмани и квалифициран кадар за различни профили. 

Стратегија на Атлантис е континуирано да ги подобрува сите свои процеси од својата дејност: 
  • Сектор за развој: Развој на нови продукти и маркетинг; Претставништва и суб-агенти; Букинг; 
  • Сектор за продажба: Класична(шалтерска) продажба; Авио билети; Корпоративна(директна) продажба; 
  • Сектор за превоз: Превоз на патници; Одржување на возила; 
  • Сектор за поддршка: Финансии и сметководство; 

Човечки ресурси и прави работи; Одржување на опрема и простор; Со воведување на систем на организација со квалитет се трудиме на поголема одговорност и свест на нашите вработени при исполнување на обврските и надлежностите, зголемување на степенот на задоволување на барањата на корисниците и континуирано унапредување на квалитет и ефикасност. Нашите обврски ги исполнуваме следејќи ги процедурите за квалитет и со тимска работа следејќи ги целите за квалитет сврзани со сите идентификувани процеси предводени од највисокото раководство. 

Политиката за квалитет взаемно е поврзана со политиката во нашата агенција и затоа во нејзина основа е: 
  • Грижа и мотивација на нашите вработени преку давање на континуирани обуки, подигнување на свеста преку организациски методи за квалитет и овозможување на максимално прилагодливи услови; 
  • Професионален однос, комуникациски вештини и постојана грижа да ги задоволиме барањата на нашите корисници и да ги надминеме нивните очекувања; 
  • За работната средина се грижиме со посебно внимание. Модерни системи и современа технологија за континуирана следливост и организираност со што на нашите кортисници им нудиме најдобар можен квалитет; 
  • Нашиот успех во нагорна линија беспрекорно го следиме судејќи по препознатливоста на туристичката сфера, судејќи по годините зад нас (постоиме од 1995г.), иновацијата, постојаноста пронижена со растеж и богата понуда на активности, големи проекти акредитирани и признаени од високо поставени инстанции; 
  • Секако, не на последно место, наша инспирација и наша водечка сила е нашата лојална и верна клиентела и долгогодишни партнери. Нивното задоволство и нивниот повратен одговор се наше мерилo да ги унапредуваме и прошируваме нашите надлежности.

Contact Information
Contact info
Phone
+389 34 345 212, +389 2 3229 922
Address
ул. "Димитар Влахов" бр.18 2400 Струмица
Луј Пастер 1, Локал 8, Палата Македонија 1000 Скопје
бул. "Јане Сандански" бр.82/1-12 , Т.Ц Бисер, о.Аеродром 1000 Скопје
ул. "Климент Охридски" бр. 33, Пелагонка 2, Локал 4, 1 кат 7000 Битола
ул. "Борис Кидрич" бб 2000 Штип
ул. "Сотка Ѓоргиоски" 3-К Гаража 7500 Прилеп
Булевар Туристичка 3/4 (зграда Ремис) 6000 Охрид
ул. "Бранд Петрушев" бб (Стара Чаршија) 1480 Гевгелија
ул." Свети Спасо Радовишки" бр.121 2420 Радовиш
ул. "Илинденска" бр. 16 1430 Кавадарци
ул. "Маршал Тито" комплекс стара пожарна бб 1200 Тетово