Profile cover photo
Profile photo
Jezus.pl
52 followers -
To może zmienić Twoje życie
To może zmienić Twoje życie

52 followers
About
Posts

Post has attachment
​Czasem, w chwilach kryzysu, niektórzy zastanawiają się: Czy nie lepiej byłoby nie być chrześcijaninem? Czy miałbym wtedy mniej problemów, mniej dylematów?

Pastor Robert Miksa pokazuje, jakie są praktyczne skutki wyłączenia Chrystusa ze swojego światopoglądu. Wskazuje również, że najbardziej logiczną i praktyczną odpowiedzią na problemy i pytania współczesnego człowieka jest Golgota.
Add a comment...

Post has attachment
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie (Jana 14:6). Fragment, na którym się oprzemy, to słowa Jezusa skierowane do tych, którzy z nim żyli, i szczerze martwili się, ze względu na zapowiedź zdrady Judasza i śmierci Mistrza
​Jezus pociesza więc uczniów. W w. 1 czternastego rozdziału przypomina im, że są w stanie wierzyć w Boga, którego nie widzą. Wierzcie więc i we mnie, kiedy już mnie nie będziecie widzieć - dodaje. Wierzcie, że wciąż jestem z wami, choć mnie nie zobaczycie. ​
Add a comment...

Post has attachment
Ewangelia to Boże przesłanie o ratunku. Jest – słowami św. Pawła – mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. Jest największym skarbem Kościoła, zdeponowanym w Piśmie Świętym, które należy głosić wszelkiemu stworzeniu oraz samemu sobie, w każdej chwili, jako Boże konieczne orędzie łaski.
Add a comment...

Post has attachment
Jak dobry musisz być, aby trafić do nieba?

Czy wystarczy, by Twoje dobre czyny przewyższyły ilość czynów złych? Czy w ogóle jesteśmy w stanie zebrać wystarczającą liczbę punktów? Obejrzyj krótki film odpowiadający na to pytanie i przedstawiający – w bardzo obrazowy sposób – działanie Bożej łaski.
Add a comment...

Post has attachment
Czy lubisz podróżować koleją? Życie każdego z nas można do takiej podróży przyrównać. Jedni odbywają ją bardzo szybko, ekspresem - to znaczy krótko żyją na ziemi, inni podróżują powoli i długo.
W różnych też warunkach przychodzi nam podróżować podczas tej ziemskiej podróży. To zależy od tego, w którym wagonie człowiek się znajduje. Jest wagon dla ludzi bogatszych i ceniących sobie wygodę. Wagon restauracyjny dla tych, którzy ciągle myślą o jedzeniu i piciu.
Add a comment...

Post has attachment
O Bogu możemy wiedzieć to, co On sam nam objawił. Biblia twierdzi, że jest spisanym objawieniem od Boga. Czytamy w niej, że istnieje tylko jeden Bóg, w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. „Bóg jest duchem" (Jan 4:24) – nie można Go dotknąć lub zobaczyć. W Jezusie Chrystusie „stał się ciałem i zamieszkał wśród nas" (Jan 1:14).
Mimo popularnych karykatur, wiemy, że Bóg nie jest dżinem, który pojawia się, gdy ktoś potrze lampę Alladyna. Nie jest też Świętym Mikołajem, ani staruszkiem, który siedzi na chmurze. Bóg nie jest człowiekiem – Jego myśli przewyższają nasze. Anzelm, średniowieczny filozof, powiedział: „Bóg jest większy od rzeczy, których nie możemy pojąć".
Add a comment...

Post has attachment
Czy otworzyłeś Jezusowi Chrystusowi drzwi swego serca i duszy? Czy całkowicie poddałeś Mu swoje życie? Jeśli tak, stałeś się chrześcijaninem. Lecz stać się chrześcijaninem to jedno, a być nim – to zupełnie co innego.

Zachęcamy do lektury rozważania poświęconego podstawowym przywilejom i obowiązkom chrześcijanina.
Add a comment...

Post has attachment
I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich (Rdz 1:27).

Kim jestem? Kim jest człowiek? Każdy w jakiś sposób odpowiada na to pytanie. Każdy człowiek ma bowiem pewien obraz siebie. Istnieje więc bardzo dużo odpowiedzi. Warto chwilę zastanowić się nad tymi najczęstszymi.
Kim jestem?
Kim jestem?
jezus.pl
Add a comment...

Post has attachment
Kiedyś pewien słuchacz zadzwonił do audycji radiowej poświęconej Biblii i zapytał: „Czy Biblia nie zaprzecza samej sobie?". Gospodarz programu, poprosił dzwoniącego o konkretny przykład. Ten jednak nie był w stanie go podać. Po chwili przerwano połączenie, aby nie marnować czasu...
Zostałem chrześcijaninem w wieku 15 lat i od tego czasu regularnie czytam Biblię. Przeczytałem ją już wiele razy i nigdy nie znalazłem w niej żadnej sprzeczności. Jej nauki są jak dobrze pasujące do siebie elementy układanki.
Add a comment...

Post has attachment
My, ludzie, jesteśmy jedynymi istotami ziemskimi, które pytają o sens. Interesują nas trzy kwestie: Skąd pochodzę? Po co żyję? Dokąd zmierzam?
Wielu ludzi rozmyślało nad tym. Hans Lenk, filozof z Karlsruhe, zaznacza, że na gruncie filozofii nie możemy oczekiwać odpowiedzi na te pytania. Pisze on: „Filozofia bardzo rzadko daje ostateczne rozwiązania, gdyż jest ona dziedziną zajmującą się problemami, a nie dziedziną badań materialnych i ich wyników. Dla nas ważniejsza jest ewentualna nowa perspektywa problemu, niż częściowa odpowiedź na postawione pytanie".
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded