Profile cover photo
Profile photo
"Toma Seeds" Tomasz Marasik
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
W przypadku cukinii największym zagrożeniem jest mączniak prawdziwy cukinii. Jak się okazuje, do tej pory zarejestrowane fungicydy, nie zawsze są w stanie zapewnić zadowalający poziom ochrony. Korzystne może być natomiast włączenie do programów ochrony preparatów biologicznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/tomaseeds-doradztwo-ochrona-roslin.php.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Choroby odglebowe stanowią największe zagrożenie w przypadku uprawach prowadzonych w monokulturze. Aby im zapobiegać należy m.in. prowadzić regularny płodozmian. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/tomaseeds-doradztwo-ochrona-roslin.php.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zimowe pędzenie warzyw jest możliwe jedynie w obiektach w pełni ogrzewanych. Może być prowadzone zarówno w szklarniach, jak również w odpowiednio przystosowanych obiektach foliowych. Stare i wciąż użytkowane szklarnie wymagają pewnego dostosowania i docieplenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/tomaseeds-doradztwo-nawozeniowe.php.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Objawy PepMV są różnorodne i zależą od odmiany, warunków klimatycznych oraz szczepu wirusa. Na wierzchołkowych liściach porażonych roślin widoczne są chlorotyczne plamy, zaś na starszych – nekrozy. Owoce zawirusowanych pomidorów są pokryte pierścieniowymi plamami, natomiast na ogonkach liściowych oraz łodygach mogą występować nekrotyczne smugi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/tomaseeds-doradztwo-ochrona-roslin.php.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wiele roślin wymaga zabezpieczenia na okres zimowy przed wpływem niskich temperatur. Musimy zapobiec przemarznięciu roślin, a także często zabezpieczyć przed zamarznięciem również glebę wokół roślin. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/tomaseeds-doradztwo-ochrona-roslin.php.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Gdy nastają chłodniejsze dni i jesień zbliża się ku końcowi szczególnego znaczenia nabiera ochrona roślin ogrodowych przed zimą, mrozem i wiatrem - zwłaszcza gdy uprawiamy rośliny w strefie chłodniejszej niż strefa zalecana do ich uprawy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/tomaseeds-doradztwo-ochrona-roslin.php.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Aby uchronić pomidory przed chorobami grzybowymi, musimy zadbać o profilaktykę. Nie sadzimy ich w tym samym miejscu rok po roku, nie wykorzystujemy też stanowisk po innych psiankowatych (ziemniaki, papryka). Jeśli wystąpiły objawy choroby - w tej części ogrodu nie sadzimy pomidorów przez 5 lat, a kolejną grządkę zakładamy możliwie daleko. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/tomaseeds-doradztwo-ochrona-roslin.php.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Niestety, wyhodowanie pięknych pomidorów we własnym zakresie bez stosowania chemicznych środków ochrony roślin nie jest łatwe - co nie znaczy, że niemożliwe. Decydując się na uprawę w pełni ekologiczną, musimy jednak liczyć się z ryzykiem utraty plonów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/tomaseeds-doradztwo-ochrona-roslin.php.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W naszej ofercie papryki o czerwonych owocach można znaleźć takie odmiany jak: Cayetano, która należy do bardzo wczesnych odmian co oznacza wczesny zbiór. Owoc charakteryzuje się doskonałym kształtem i kolorem nawet okresie jesiennym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/fito-papryka.php.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Sałata głowiasta krucha, zwana sałatą lodową, była dawniej rzadko uprawiana w naszym kraju – wyłącznie amatorsko. Wzrastający popyt na nią i możliwość uprawy latem sprawiły, że producenci przekonali się do jej produkcji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: http://marasik.com.pl/fito-salaty-polowe.php.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded