Profile cover photo
Profile photo
Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji
8 followers
8 followers
About
Posts

Post has attachment
Z połączenia energii Tlen fitness klub i Geopark Kielce - Centrum Geoedukacji , powstał aktywny dwudniowy program zajęć fitness i nie tylko w ramach Święto Kielc 2017

24-25 czerwca w godzinach 12:00-17:00 będziemy serwować dla Was różnego typu zajęcia dla dorosłych i dzieci.
Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja drogą mailową lub telefoniczną podając imię, nazwisko i wybrane zajęcia 
CENTRUM GEOEDUKACJI 
tel.41 36 76 800 
mail: rezerwacje@geopark-kielce.pl

Więcej informacji będziemy podawać na bieżąco na wydarzeniu.
Do zobaczenia tym razem na Wietrzni :)
Add a comment...

Post has attachment
Miasto Kielce znalazło się w gronie sześciu miast Polski, gdzie zorganizowane będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA EURO U21 Polska 2017. Prócz udziału w rozgrywkach stadionowych, kibiców i wszystkich gości zapraszamy również do Geoparku Kielce. W dniach 16-19 czerwca (piątek – poniedziałek), w godzinach od 12.00 do 18.00, odbywać się będą bowiem Dni Otwarte Centrum Geoedukacji, pod wspólnym hasłem „Euro U21-2017 Gramy Geologicznie”. W programie Dni Otwartych: indywidualne zwiedzanie Galerii Ziemi wraz z Kapsułą Symulatorem 5D „Podróż do wnętrza Ziemi” oraz gra edukacyjna „Paleo-Detektyw. Wstęp na wszystkie atrakcje w tych dniach jest wolny, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. Ostatnie wejście na wystawę przewidziane jest w okolicach godz. 17.00. Szczegóły programu poniżej oraz na plakacie.


*Sugerujemy natomiast by przy planowaniu wizyty w Centrum Geoedukacji, zagospodarować nieco więcej czasu, w związku z możliwością pojawienia się kolejki do Kapsuły Symulatora 5D. Przypominamy, że Kapsuła na swój pokład zabiera 9 osób a seans filmowy pt. „Podróż do wnętrza Ziemi” trwa ok. 8 min.

Mamy nadzieję, że wszyscy goście Dni Otwartych zakończą zwiedzanie Centrum Geoedukacji, mają w pamięci niesamowite przeżycia i geologiczne i paleontologiczne. Zapraszamy :)

Euro U21-2017 Gramy Geologicznie

16 -19.06.2017 (piątek-sobota-niedziela-poniedziałek)

godz. 12.00 -18.00

WSTĘP WOLNY

Opcja 1: Podróż przez dzieje Ziemi
Opis atrakcji: nieodpłatne zwiedzanie wystawy stałej w Centrum Geoedukacji z atrakcjami w postaci dioram prezentujących prehistoryczne morza i ich mieszkańców, kapsuły-kina 5D z filmem ,,Podróż do wnętrza Ziemi’’ oraz interaktywnej jaskini;

Opcja 2: Gra edukacyjna ,,Paleo-tropiciel’’
Opis atrakcji: alternatywna wersja zwiedzania wystawy stałej w Centrum Geoedukacji, w której zwiedzający w minimum 2-osobowych zespołach wykonują specjalne zadania i rozwiązują zagadki geologiczne; częścią gry ,,Paleo-tropiciel’’ jest seans w kinie-kapsule 5D; gra przygotowana będzie w wersji polskiej i angielskiej, czas trwania ok. 1 godzina, ograniczenia wiekowe – nie wskazana dla dzieci poniżej 8 lat; rejestracja uczestników gry i wydawanie materiałów będzie odbywać się w oznaczonym stanowisku w holu głównym Centrum Geoedukacji w terminie od 16 do 19 czerwca, w godzinach od 12:00 do 17:00.
#gramy #geologicznie #Kielce #EURO #U21 #Geopark
Add a comment...

Post has attachment
Mamy dla Was dobrą informację już 25 i 26 II 2017 roku w +Kieleckie Centrum Kultury odbędzie się kolejna Giełda Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich organizowana przez Świętokrzyskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk Geologicznych.
#Geology #Giełda #Skamieniałości #Fossils #Geopark #Kielce
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już 31 stycznia rusza cykl specjalnych warsztatów geologicznych w okresie ferii zimowych. Kolejna edycja GEO-ferii to interaktywne spotkania z geologią świętokrzyską. Oferta obejmuje zarówno zajęcia dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Na wszystkie zajęcia wstęp wolny, wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja. Szczegóły oferty na plakacie.
Zachęcamy do wspólnych zimowych geo-eksperymentów!
#Geopark   #Kielce   #Ferie  
Add a comment...

Post has attachment
Jak tylko warunki na zewnątrz pozwolą na spacery, to zachęcamy do odwiedzenia Kadzielni z przepięknym lodospadem. Dzisiaj możecie zobaczyć kilka przedpołudniowych zdjęć.
#Geopark #Kielce #Geology #Lodospad #Kadzielnia
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2017-01-27
20 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Wesołych Świąt!
Photo
Photo
2016-12-23
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Centrum Geoedukacji w okresie świątecznym...

*ostatnie wejście na Galerię Ziemi w Wigilię, odbywać się będzie na godzinę przez zamknięciem obiektu
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wesołych Świąt!
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy do udziału we wspólnych obchodach SPiN Day 2016 czyli ogólnopolskiej akcji popularyzatorów nauki w Polsce. Impreza odbędzie się w czwartek, 10 listopada. W Geoparku Kielce towarzyszyć jej będzie hasło GEO-DAY.
W tym dniu na naszych gości czeka specjalnie przygotowany program warsztatów geoedukacyjnych, w godzinach od 12.00 do 19.00, skierowany zarówno do grup szkolnych jak i rodzinnych.
Warto również, dodać, że wspólnym motywem ogólnopolskiej akcji będą chmury. W związku z czym, w przestrzeni Centrum Geoedukacji pojawią się różnego rodzaju „chmurzaste” elementy i eksperymenty.... Szczegółowy program imprezy znajdziecie na naszych stronach internetowych: www.centrum-geoedukacji.pl , www.geopark-kielce.pl
Add a comment...

Post has attachment
W poniedziałek, 7 listopada 2016 r., w Centrum Geoedukacji odbędzie się show popularnaukowe dr Andrzeja Boczarowskiego Andrzej Boczarowski„Sfery świata”. Pokaz rozpocznie się o godzinie 17.30 i potrwa 2 godziny, tj. do 19.30.
Dr Andrzej Boczarowski na stałe związany jest z Uniwersytetem Śląskim oraz Stowarzyszeniem Delta. Z zawodu paleontolog, geolog, muzeolog, grafik i informatyk programista. Łącząc te wszystkie umiejętności, profesjonalnie zajmuje się trójwymiarowymi rekonstrukcjami kopalnych organizmów i ich środowisk naturalnych na potrzeby wydawnictw, filmu, telewizji, muzeów i parków tematycznych. Jako nauczyciel z powołania, efekt swoich prac chętnie przedstawia w formie prezentacji multimedialnych. W jego wykładach bierze udział po kilka tysięcy słuchaczy miesięcznie.
Pokaz „Sfery Świata” to jeden z najniezwyklejszych pokazów popularnonaukowych, podsumowujący całą wiedzę przyrodniczą. Trwa ok. 2 godzin, jednak jak to wielokrotnie sprawdzono – widz nie zauważa upływu czasu i będzie chciał więcej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w pokazie, wstęp bezpłatny.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded