Profile cover photo
Profile photo
Kaspersky Lab Polska
551 followers -
Oprogramowanie antywirusowe dla wszystkich popularnych platform, ochrona, bezpieczeństwo, informacje o zagrożeniach
Oprogramowanie antywirusowe dla wszystkich popularnych platform, ochrona, bezpieczeństwo, informacje o zagrożeniach

551 followers
About
Kaspersky Lab Polska's posts

Post has attachment
Dzisiaj na blogu zastanawiamy się, czy weryfikacja dwuetapowa to wystarczające zabezpieczenie przed włamaniami cyberprzestępców na konta online: https://kas.pr/q21C.

Post has attachment
Analizujemy trojana #Dridex, nieustannie ewoluujące zagrożenie finansowe: https://kas.pr/pk3t.

Z przyjemnością informujemy, że nasze produkty dla konsumentów i biznesu otrzymały najwyższe wyróżnienie "Top Product" w nowych testach przeprowadzonych przez niezależne laboratorium AV-TEST. Testy zostały przeprowadzone w 64-bitowej wersji systemu Windows w okresie marzec-kwiecień 2017 r. Szczegóły znajdziecie na stronie https://www.av-test.org/en/antivirus.

Post has attachment
Chcecie szybko przeskanować plik lub adres strony WWW na obecność cyberzagrożeń? Teraz możecie to zrobić dzięki naszemu nowemu, polskojęzycznemu serwisowi Kaspersky VirusDesk: https://virusdesk.kaspersky.pl. Miłego skanowania :)

Post has attachment
Zbadaliśmy ewolucję szkodliwych programów w pierwszym kwartale 2017 r. Jeden z bardziej niepokojących trendów to ponad trzykrotny wzrost ilości oprogramowania blokującego urządzenia mobilne. Wygląda na to, że cyberprzestępcom nie wystarczy już wyłudzanie okupu za odszyfrowanie danych na komputerach. Teraz chcą także pieniędzy za przywrócenie normalnego działania zablokowanych smartfonów. Szczegóły tutaj: https://kas.pr/1m2y. 

Post has attachment
Systemy trzeba uaktualniać - pokazał to doskonale atak WannaCry, który do infekcji potrzebuje obecności luki w zabezpieczeniach Windowsa. Jednak nie wszyscy użytkownicy komputerów są "techniczni" i nie muszą wiedzieć, jak zainstalować łatę zamykającą drzwi temu szkodnikowi. Właśnie dla takich osób przeznaczony jest nasz dzisiejszy post na blogu: https://kas.pr/6XjD. 

Post has attachment
Nowe poszlaki w odniesieniu do ataków szyfrujących WannaCry - okazuje się, że działania te mogą być powiązane z grupą cyberprzestępczą Lazarus, która stoi za serią potężnych ataków na organizacje rządowe, media oraz instytucje finansowe. Największe operacje tej grupy dotyczą ataków na studio Sony Pictures w 2014 r., Centralny Bank Bangladeszu w 2016 r. oraz dalsze włamania do organizacji finansowych w 2017 r. - także w Polsce. Więcej informacji tutaj: https://kas.pr/atd2.

Post has attachment
Mamy dla Was więcej szczegółów dotyczących szkodliwego programu szyfrującego dane WannaCry, który od piątku szaleje na świecie: https://kas.pr/69mt. 

Post has attachment
Zidentyfikowaliśmy ogromną sieć zainfekowanych urządzeń mobilnych z Androidem - Ztorg. Zarażone urządzenia przynoszą zyski cyberprzestępcom poprzez wyświetlanie reklam i instalowanie dalszych aplikacji. Więcej na ten temat tutaj: https://kas.pr/j84f.

Post has attachment
Gracie w Clash of Clans lub Clash Royale? Uważajcie na oszustów, którzy chcą wyłudzić Wasze poufne dane: http://securelist.pl/blog/7399,clash_of_greed.html. Takie same mechanizmy dotyczą innych popularnych gier online. 
Wait while more posts are being loaded