Profile cover photo
Profile photo
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie
29 followers -
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów i usług edukacyjnych.
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów i usług edukacyjnych.

29 followers
About
Posts

Post has attachment
Lubisz poznawać obce kultury? Chciałbyś zasmakować tradycyjnych dań pochodzących z różnych stron świata? A może chcesz sprawdzić swoje umiejętności językowe w rozmowie z obcojęzycznym wolontariuszem? Przyjdź na Global Village, a będziesz miał taką możliwość!Global Village to wydarzenie mające na celu prezentację zagranicznych kultur z najdalszych zakątków świata. Dzięki niemu mieszkańcy naszego miasta mogą zapoznać się z tradycjami i kulturą naszych wolontariuszy, pochodzących między innymi z Chin, Kolumbii, Nowej Zelandii i Indii!Wydarzenie odbędzie się już 20.01.2018 r. w godzinach 12:00-16:00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie.
Nie wahaj się! Przyjdź i w ciągu kilku godzin przeżyj podróż dookoła świata!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na warsztaty szkoleniowe Teatr kamishibai i inne... Wybrane formy parateatralne w upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci. Zajęcia adresujemy do nauczycieli bibliotekarzy, polonistów oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Prowadzącymi szkolenie (oprócz bibliotekarek PBW) będą dr Małgorzata Centner-Guz (Zakład Pedagogiki Przedszkolnej UMCS) oraz Halina Kubarska-Klimek, trener I stopnia z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza”.


Termin: 24.01.2018 (środa), godz. 10:00-11:30.
Miejsce: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im Komisji Edukacji Narodowej, Lublin, I Armii Wojska Polskiego 1
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Na ferie zimowe 2018 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie przygotowała dla dzieci i młodzieży ofertę bezpłatnych zajęć. Spotkania odbywać się będą od poniedziałku do piątku przez cały okres ferii (29 stycznia-9 lutego) w siedzibie PBW przy ul. I Armii Wojska Polskiego 1 w godz. 10:00-14:00. Zajęcia poprowadzą nauczyciele bibliotekarze.

Zapraszamy grupy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i trochę starszych nastolatków.

Internetowe Centrum Medialne oferuje dzieciom bezpłatny dostęp do Internetu.

Zapraszamy do Wydziału Zbiorów Audiowizualnych na projekcje bajek i filmów dla dzieci i młodzieży, oferujemy również zajęcia z wykorzystaniem gier edukacyjnych.

Zgłoszenia grup przyjmujemy pod nr telefonu: 81 532 80 49 w. 14
Photo
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
Książka Miesiąca – bezpłatny e-book od IBUK Libra!

Książka Miesiąca – bezpłatny e-book od IBUK Libra!

W styczniowej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA
książką miesiąca są Przerwane igrzyska",
autorstwa Gabrieli Jatkowskiej.

Z książki dowiemy się m.in.:
Kto był ojcem polskiego sportu?
Czy najpopularniejsza lekkoatletka II RP była mężczyzną?
Jak pływak został agentem?
Dlaczego wybitnego piłkarza skazano na zapomnienie?
Jak zdjęcie z Hitlerem ratowało życie?

"Przerwane igrzyska" to sylwetki dziewięciu znanych polskich sportowców, których szczyt kariery przypadł na dwudziestolecie międzywojenne, a pasmo ich największych sukcesów gwałtownie przerwała II wojna światowa. Co ich łączy? Silne osobowości i fascynujące życiorysy: tajemnica, dramat, osobista tragedia.

Aby przeczytać książkę, wystarczy dostęp do internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w Wypożyczalni. Jednocześnie zachęcamy wszystkich czytelników, którzy jeszcze nie korzystali z książek elektronicznych na platformie IBUK LIBRA, do pobierania bezpłatnych kodów, pozwalających na założenie konta i e-czytania na laptopach, tabletach i smartfonach.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie ogłasza

IV Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego

CZYTANIE JEST PRZYGODĄ

pod patronatem

Pana Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka,

Pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty,

Pana Krzysztofa Żuka, Prezydenta Miasta Lublin,

Pani Anny Wende-Surmiak, Dyrektora Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem,

Pani Karoliny Kępczyk, Dyrektora Europejskiego Centrum Bajki
im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

Regulamin konkursu dostępny natronie internetowej Biblioteki.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy do obejrzenia świątecznych interpretacji na kartkach wykonanych przez dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim pod opieką artystyczną p. Stefanii Wójcik - nauczycielki plastyki oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Janowie Lubelskim.
PhotoPhotoPhoto
29.12.2017
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1
im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie

ogłasza

V Ogólnopolski Konkurs o ks. Stanisławie Konarskim

Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny

pod patronatem

Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego

oraz

Pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty

Regulamin konkursu na stronie Biblioteki.
Photo
Add a comment...

Informujemy, że 30 grudnia 2017 r.
Biblioteka będzie nieczynna.
Add a comment...

Post has attachment
Oczekując Świąt Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się 12 grudnia w Bibliotece na wspólnym kolędowaniu. Dzieci, młodzież i dorośli – wszyscy z radością uczestniczyli w muzycznym spotkaniu Cichuteńko, pośród nocy.

Wśród licznie przybyłych gości, swoją obecnością zaszczyciła nas pani Justyna Mikosz, dyrektor Katolickiego Przedszkola im. św. Franciszka z Asyżu oraz pani Marzena Radecka – nauczyciel bibliotekarz XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki.
PhotoPhotoPhotoPhoto
27.12.2017
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
13.12.2017 r. w PBW odbyły się warsztaty Przechowywanie zbiorów w bibliotece szkolnej. W części teoretycznej przedstawione zostały ogólne zagadnienia z zakresu ochrony zbiorów bibliotecznych przed zniszczeniem i zagrożeniami, a także przepisy i normy dotyczące przechowywania księgozbioru w bibliotece.

W drugiej, praktycznej części zajęć uczestnicy mieli okazję wypróbować profesjonalne produkty do konserwacji i naprawy książek - folię samoprzylepną do obkładania, taśmy naprawcze i in. Niektórzy przynieśli własne książki, by podczas warsztatów samodzielnie wykonać nową, trwałą oprawę – „niewidoczną okładkę”.
PhotoPhotoPhotoPhoto
27.12.2017
4 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded