Profile cover photo
Profile photo
Persian Hair (‫کاشت موی طبیعیی‬‎)
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
کاشت ابرو و هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از روشهای زیبایی چالش برانگیزی است که انجام می گردد، اما زمانی که توسط متخصصین انجام می شود، می تواند یک نتیجه قابل توجه داشته باشد. این نوع کاشت ابرو را می توان با تکنیک های FUE یا FUG / strip انجام داد، اما مهمترین کار ایجاد با دقتِ بخش های گیرنده برای موهاست تا جهت و زاویه رشد درست باشد و همچنین طراحی کاشت ابرو طبیعی داشته باشد تا با سایر ویژگی های صورت بیمار همخوانی کامل داشته باشد.

اگرچه هنگامی که ابروها کامل و با فرم مناسب هستند بندرت ممکن است کسی متوجه آنها شود، اما چنانچه ابروها بیش از حد نازک شده باشند یا ریخته باشند، بسیار مشخص است. و با این اتفاق ظاهر و چهره فرد ممکن است روی او تأثیر بگذارد و اعتماد به نفسش را کاهش دهد. با توجه به پیشرفت های تکنیک های کاشت مو طی ۱۰ سال گذشته، پیوند ابرو و کاشت ابرو امکان پذیر است و هنگامی که به درستی انجام می شود، می تواند نتایج خوبی داشته باشد؛ خواه بدلیل ریزش موی دائمی در منطقه مشخص یا نازک شدن ابرو به دلیل برداشتن بیش از حد و یا مسائل ژنتیکی، کاشت ابرو می تواند ابروها را بازسازی کند.
Add a comment...

Post has attachment
ریزش مو و درمان آن
حقایقی در مورد ریزش مو و طاسی :

ریزش مو در مردان:

بیشتر موارد ریزش مو مردانه، ناشی از آلوپسی آندروژنیک ارثی است که بیشتر با عنوان طاسی و ریزش مو مردانه شناخته می شود. ریزش مو و طاسی مردانه به صورت ژنتیکی از والدین به ارث می رسد و بعد از بلوغ شروع به پیشرفت می کند. وجود هورمون دی هیدروتستوسترون(DHT)، در مردی که از نظر ژنتیکی مستعد است، برای وقوع طاسی مردانه لازم است. درمانی در این مورد وجود ندارد. افسانه های زیادی در مورد طاسی و ریزش مو وجود دارند، اما به احتمال قریب به یقین، علت ریزش مو مواردی همچون گردش ضعیف جریان خون، فولیکول هایی که خونرسانی به آنها به خوبی انجام نمی شود، شامپو زدن مکرر، پوشیدن کلاه یا کلاه کاسکت و مسائلی از این قبیل نمی باشد. همچنین تغذیه مناسب، می تواند تأثیر مثبتی بر کیفیت، و نه کمیت، مو داشته باشد.

ریزش مو در بانوان:

ریزش مو در بانوان مساله ای می باشد که همچنان در دست بررسی است، اما به نظر می رسد تأثیرات هورمونی در ریزش مو زنانه نسبت به طاسی و ریزش مو مردانه متفاوت باشد. از جمله دلایلی که باعث ریزش مو و کچلی در بانوان می شود و قابل درمان هستند عبارتند از:
بیماری های تیروئید، کمبود آهن، تب بالا، جراحی یا بیهوشی عمومی، رژیم های شدید، زایمان و یک سری پروسه های درمانی خاص .همچنین ناهنجاری های درماتولوژیک خاص جمجمه می تواند به صورت موقتی یا دائم باعث ریزش مو یا طاسی بشوند، مانند لوپوس، پلانوپیلاریس لیشن و آلوپسی آرئاتا.
به علت این که ریزش مو در زنان می تواند ناشی از بیماری های زمینه ای باشد، بهتر است زنان مبتلا به ریزش مویی که علت ریزش مو در آنها مشخص نیست، به یک درماتولوژیست مراجعه کنند.
Add a comment...

Post has attachment


روش های مختلف کاشت مو: روش کاشت موی FUT، روش کاشت موی FIT

جدیدترین روش کاشت مو در این مرکز به روشهای زیر قابل انجام است.

روش کاشت موی FUT:
تکنیکی که ما در این روش استفاده می کنیم در واقع پیوند دادن واحدهای فولیکولی یا کاشت مو FUT (follicular unit grafting) نامیده می شود. این روش کاشت مو بسیار حالت طبیعی ایجاد می کند. در این بیمار تنها یک جلسه تحت پیوند مو قرار می گیرد و ظاهری طبیعی بدست می آورد. در روش کاشت موی FUT ، واحد های فولیکولی (گرافت) موی طبیعی جدا می شوند. در این روش از پشت سر بیمار قطعه ای از پوست با فولیکول برداشته می شود می شود. این روش بسته به تعداد قطعات پیوند چندین ساعت بطول می انجامد. برای کاشت مو یک قطعه ۲۰۰۰ تایی ، متوسط زمان حدود ۶ ساعت است. در این روش بیهوشی موضعی (مانند بیهوشی مورد استفاده در دندانپزشکی) و یک آرام بخش و استراحت یا تماشای فیلم / تلویزیون استفاده می شود. بیهوشی موضعی تنها بخش دردناک جلسه است و تکنیک فوق معمولا ناراحتی کمتری نسبت به دندانپزشکی ایجاد می کند. بانداژ سر اجتناب ناپذیر است. روز بعد بیمار مجددا مراجعه می کند تا منطقه مورد بررسی قرار گیرد و شسته شود. پس از انجام مراحل، بیمار پوسته پوسته شدن و قرمزی خفیفی در ناحیه گیرنده خواهد داشت که حدود ۷ تا ۱۰ روز طول می کشد و ریزش موهای پیوند شده در چند هفته اول طبیعی است. موها پس از آن مجددا باز می گردند در حدود سه تا چهار ماه شروع به رشد مجدد می کنند. نتایج اغلب حدود شش ماه و یا مدت طولانی تری قابل مشاهده نیست و حدود ۱۲ ماه بعد مشهود است. نتایج دائمی خواهند بود.

هدف ما ایجاد یک ظاهر طبیعی و همچنین تراکم کافی از مو است و در این خصوص مقالات زیادی که معرفی کننده راه های رسیدن به این هدف هستند ارائه کرده ایم. ما مهارت کافی بمنظور ایجاد نتایج طبیعی را دارا هستیم. به طور کلی، نیمه جلویی سر که بی مو باشد، برای ایجاد یک پوشش طبیعی، نیاز به تنها یک جلسه درمان دارد. نیمه پشتی را نیز می توان در یک جلسه تکمیل کرد. تعداد جلسات “کاشت مو” در روش کاشت موی FUT بسته به تراکم مورد نظر بیمار انجام می شود. تعداد موهای پیوندی که در یک جلسه پیوند زده می شود و تعداد و تکرار جلسات پیوند مو بستگی به خصوصیات فردی هر بیمار دارد که برای هر بیمار پیش از آن برنامه ریزی شده است. به عنوان مثال، موهای ضخیم نسبت به موهای نازک پوشش دو برابری ایجاد خواهند کرد. تعداد فولیکول هایی که می توانند در یک روش پیوند مو زده شوند بستگی به ویژگی های منظقه دهنده مانند قابلیت ارتجاعی پوست و تراکم فولیکول دارد.

دو تکنیک بمنظور برداشتن فولیکول از ناحیه دهنده وجود دارد:

۱-روش Strip Donor یا کاشت موی FUT
کاشت موی FUT
در این روش مو در ناحیه دهنده با حدود ۲ تا ۱۰ میلی متر جدا می شود. موی بالای ناحیه دهنده به طور معمول بلافاصله بعد از برداشت، منطقه را می پوشانند. برای ایجاد این پوشش، توصیه می شود که مو در این منطقه حداقل ۱-۱ ½ اینچ طول داشته باشد.
پس از بیهوشی ناحیه دهنده، یک تیغ جراحی مخصوصی بمنظور برداشت “نواری” از پوست موی ناحیه دهنده مورد استفاده قرار می گیرد. این منطقه معمولا با روش trichophytic closure “LEDGE” که توسط دکتر رز (Dr. Rose) طراحی شده، بسته می شود، تا موها در ناحیه زخم رشد کند و نمایان بودن منطقه برداشت به حداقل برسد. در ۹۰٪ یا بیشتر موارد، خطوط اسکار عرضی حدود ۲ میلی متر یا کمتر دارند و فقط در صورتی که موها با شانه بالا زده شوند و به دقت نگاه شود، خطوط دیده می شوند. سپس “نوار” جدا شده، زیر میکروسکوپ به واحد های فولیکولی کوچک که حاوی ۱-۴ تار مو است تقسیم می شود. شکاف های کوچک که از اندازه ای حدود سر سوزن تزریقی دارند، در ناحیه گیرنده ایجاد می شود و پیوندها در این دهانه های کوچک قرار می گیرند. مصرف داروهای کاهنده در اولین شب توصیه می شود.

۲-روش Follicular Unit Extraction/Follicular Isolation Technique / ARTAS (شیوهFUE (استخراج واحد فولیکولی) یا کاشت موی FIT (تکنیک جداسازی فولیکول ها)):
کاشت موی FIT
در روش کاشت موی FIT بر خلاف روش strip نواری یا کاشت موی FUT، کل نواحی پشت سر باید کاملا تراشیده شود. روش کاشت موی FIT روشی متفاوت برای جداسازی واحدهای فولیکولی از ناحیه دهنده است. در این روش از یک سوزن کوچک (۰٫۸-۱mm قطر) به نام “پانچ” به منظور برداشت واحدهای فولیکولی مجزا بصورت غیر تهاجمی از منطقه دهنده استفاده می شود و زخم های کوچک “نقطه مانندی” به جای زخم خطی ایجاد می شود. مزیت روش کاشت موی FIT این است که می توان بدون نمایان بودن، موهای ناحیه دهنده را کوتاه تر کرد، البته اگر کاملا سر تراشیده شود، نقطه های FIT قابل مشاهده است.
اخیرا در دنیا از سیستم روباتیک مبتنی بر پزشک ARTAS برای روش کاشت موی FIT استفاده می کنند که پیشرفته ترین روش از نظر تکنولوژی در سراسر جهان است. با روش ARTAS، تکنولوژی پیشرفته دیجیتال با استفاده از هدایت لیزر، یک کاشت رباتیک دقیق انجام خواهد شد؛ مو را از پشت سر برداشته و در مناطق دچار طاسی قرار می دهد و موها بصورت دائم رشد کرده و ظاهری کاملا طبیعی خواهند داشت.
دکتر Rose یکی از بنیان گذاران روش کاشت موی FIT بوده و از سال ۲۰۰۴ این روش را انجام داده است. هدف کلینیک ما استفاده از آخرین تکنولوژی روز (ARTAS) به همراه مهارت های تخصصی یک جراح کاشت موی FIT با تجربه، برای شماست.
مزایای این روش عبارتند از: ناحیه دهنده بدون زخم های خطی خواهد بود، در حقیقت، منطقه دهنده نسبت به روش های سنتی بهبود سریع تری خواهد داشت و تقریبا هیچ دردی پس از عمل وجود ندارد. پس از آن بیمار می تواند موهای خود را کاملا کوتاه کند (اما به طور کامل اصلاح نکند) بدون اینکه اثری از جراحی دیده شود. علاوه بر این، بیماران که به وسیله روش Strip Donor یا کاشت موی FUT به طور گسترده ای تحت درمان قرار گرفته اند، و دیگر نمی توان این تکنیک را برایشان اجرا کرد، می توانند از تکنیک ARTAS یا کاشت موی FIT به کاشت فولیکول بپرازند.

برتری های تکنولوژی ATRAS یا کاشت موی FIT برای بیماران چیست؟
۱٫ دقت، انسجام و صحت بیشتر برای برداشت موهای منطقه دهنده.
۲٫ با حداقل تهاجمی بودن.
۳٫ بدون ایجاد زخم خطی
۴٫ فولیکول های مو را می توان در نواحی که زخم های خطی بدلیل روش strip ایجاد شده، قرار داد.
۵٫ بهبود سریع با درد کمتر.

بیماران اغلب در مورد تفاوت بین روش‌های کاشت موی FUT و کاشت موی FIT می پرسند. در اینجا اطلاعاتی درمورد این دو روش وجود دارد. لطفا توجه داشته باشید که ما هر دو تکنیک را ارائه می دهیم.

روش strip یا کاشت موی FUT:
۱٫ قادر به برداشت تعداد بیشتری از واحد های فولیکولی (گرافت) در یک زمان کوتاه است.
۲٫ بدون نیاز به تراشیدن کامل منطقه دهنده
۳٫ جلسات متعددی را می توان با استفاده از همان اسکار پیش برد.
۴٫ موجب یک زخم خطی می شود. با ” ledge closure”، دیدن زخم بسیار دشوار است اما اگر مو خیلی کوتاه شود نمایان خواهد بود.

روش کاشت موی FIT :
۱٫ بدون اسکار خطی
۲٫ بیمار قادر خواهد بود موهایش را بسیار کوتاه تر از حالت مجاز در روش خطی (strip) کند.
۳٫ منطقه دهنده سر باید به طور کامل تراشیده شود.
۴٫ اگر چندین جلسه لازم باشد، ممکن است ناحیه دهنده کم پشت شود.
۵٫ زخم هایی که به صورت “نقاط کوچک” هستند، تنها در صورت تراشیدن کامل مو نمایان خواهند شد.

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)
PRP روشی است که در آن از خون خود بیمار در پیوند استفاده می شود. پلاسمای غلیظ شده خون دارای مقادیر زیادی پلاکت است که حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم هستند. این فاکتورها به ترمیم زخم کمک کرده و ممکن است در رشد فولیکول های پیوند شده موثر باشند. مطالعات نشان داده اند که PRP باعث کاهش قرمزی و پوسته پوسته شدن در محل پیوند شده و درصد رشد فولیکول های پیوندی را بهبود می بخشد. ما PRP برای تمام روش ها توصیه می کنیم، اما به ویژه برای بیماران که پیوند قبلی داشته اند.
®EXPAREL
برای کاهش ناراحتی پس از عمل جراحیstrip donor در روش کاشت موی FUT در پایان فرآیند پیوند EXPAREL را می توان به منطقه دهنده بیمار تزریق کرد.
• EXPAREL یک ضد درد موضعی است که حاوی بی حس کننده موضعی بوپیواکائین است. بی حس کننده های موضعی با بی حس کردن بافت اطراف محل جراحی، موجب تسکین درد می شوند.
• EXPAREL به گونه ای طراحی شده است که رها شدن دارو در طول زمان انجام می گیرد و می تواند درد را تا ۴۸ ساعت کنترل کند.
• علاوه بر EXPAREL، جراح ممکن داروهای دیگری برای کنترل درد ارائه دهد.
• هر بیمار متفاوت است و بسته به اینکه چگونه به EXPAREL پاسخ می دهد، ممکن است در طول بهبودی به داروهای کم تری برای تسکین درد نیازمند باشد.

http://persianhairclinic.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%85%D9%88/

Add a comment...

Post has attachment
ریزش مو و درمان آن

حقایقی در مورد ریزش مو و طاسی :

ریزش مو در مردان:

بیشتر موارد ریزش مو مردانه، ناشی از آلوپسی آندروژنیک ارثی است که بیشتر با عنوان طاسی و ریزش مو مردانه شناخته می شود. ریزش مو و طاسی مردانه به صورت ژنتیکی از والدین به ارث می رسد و بعد از بلوغ شروع به پیشرفت می کند. وجود هورمون دی هیدروتستوسترون(DHT)، در مردی که از نظر ژنتیکی مستعد است، برای وقوع طاسی مردانه لازم است. درمانی در این مورد وجود ندارد. افسانه های زیادی در مورد طاسی و ریزش مو وجود دارند، اما به احتمال قریب به یقین، علت ریزش مو مواردی همچون گردش ضعیف جریان خون، فولیکول هایی که خونرسانی به آنها به خوبی انجام نمی شود، شامپو زدن مکرر، پوشیدن کلاه یا کلاه کاسکت و مسائلی از این قبیل نمی باشد. همچنین تغذیه مناسب، می تواند تأثیر مثبتی بر کیفیت، و نه کمیت، مو داشته باشد.

ریزش مو در بانوان:

ریزش مو در بانوان مساله ای می باشد که همچنان در دست بررسی است، اما به نظر می رسد تأثیرات هورمونی در ریزش مو زنانه نسبت به طاسی و ریزش مو مردانه متفاوت باشد. از جمله دلایلی که باعث ریزش مو و کچلی در بانوان می شود و قابل درمان هستند عبارتند از:
بیماری های تیروئید، کمبود آهن، تب بالا، جراحی یا بیهوشی عمومی، رژیم های شدید، زایمان و یک سری پروسه های درمانی خاص .همچنین ناهنجاری های درماتولوژیک خاص جمجمه می تواند به صورت موقتی یا دائم باعث ریزش مو یا طاسی بشوند، مانند لوپوس، پلانوپیلاریس لیشن و آلوپسی آرئاتا.
به علت این که ریزش مو در زنان می تواند ناشی از بیماری های زمینه ای باشد، بهتر است زنان مبتلا به ریزش مویی که علت ریزش مو در آنها مشخص نیست، به یک درماتولوژیست مراجعه کنند.تأثیر ماینوکسیدیل در کاهش و حتی در برخی موارد توقف ریزش مو و همچنین رشد مجدد مو در رأس سر به اثبات رسیده است. محلول ماینوکسیدیل ۲% ، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده و اولین دارو برای پوست سر است که تأثیر آن در رشد موی انسان به اثبات رسیده است. اگر چه که این محلول تأثیر کمی بر روی طاسی فرونتال (ناحیه ای که طاسی آن ، بیشترین نگرانی مردان را در بر دارد.) را نشان می دهد. برای اثرگذاری، ماینوکسیدیل باید به صورت روزانه استفاده شود و می توان آن را به صورت آنلاین و یا از داروخانه ها تهیه کرد.
روگین نام برند معمول محلول ماینوکسیدیل است که می تواند در قالب محلول های ۲% یا ۵% خریداری شود. به نظر می رسد که محلول ۵% تقریبا ۵۰۰% موثرتر از محلول ۲% می باشد. بیشترین تأثیر دارو در دوره های مصرف بین ۵ ماه تا ۲ سال دیده شده است که اثر آن پس از این مدت کاهش یافته است. همچنین شواهد نشان داده اند که استفاده از روگین در شب نزدیک به ۸۰% موثرتر از استفاده آن در روز است.
اگرچه مکانیسمی که ماینوکسیدیل از آن طریق باعث تحریک رشد مو می شود ناشناخته است، اما احتمالا آن از طریق طولانی کردن چرخه رشد فولیکولی مو عمل می کند. در واقع اثر دارو، افزایش کیفیت مو از طریق افزایش قطر و طول موها می باشد. بیشتر بیمارانی که با رشد مو مواجه می شوند، موهایی ریش ریش و کوتاه خواهند داشت که به آنها موهای هلویی گفته می شود. در نقاطی که کچل است مویی نخواهد رویید. به نظر می رسد که اثر ماینوکسیدیل موقتی است. زمانی که دارو متوقف شود، الگوی ریزش موی قبلی ادامه خواهد یافت و حتی اگر دارو برای سال های زیادی استفاده شود، باز هم با قطع دارو، تمامی اثار آن در عرض ۲ تا ۳ ماه از بین خواهد رفت. این محدودیت در دیگر دارو های مورد مصرف برای ریزش مو نیز وجود دارد.
در گذر زمان، مردانی که از ماینوکسیدیل استفاده می کردند، کچل شدند، اگرچه با سرعت بسیار کمتری این اتفاق افتاد. استفاده همزمان ماینوکسیدیل و فیناستراید به شدت توصیه شده است چرا که به نظر می رسد اثرات سینرژیکی بین این دو دارو وجود دارد. آنها از طرق متفاوتی با ریزش مو مقابله می کنند، اما مکمل یگدیگر می باشند.

به این علت که اثرات ماینوکسیدیل موقتی است، مبلغ مورد نیاز برای استفاده از ماینوکسیدیل در تمام عمر ممکن است بیشتر از قیمت جراحی پیوند مو بشود.
استفاده در بانوان:
مطالعات اولیه در مورد ماینوکسیدیل تنها بر روی مردان طاس انجام شد، اما به نظر می رسد که ماینوکسیدیل در بانوان موثرتر باشد. در حقیقت ماینوکسیدیل تنها داروی مورد تأیید FDA برای ریزش موی بانوان است. همانطور که در مورد مردان گفته شد، ماینوکسیدیل تنها به میزان متوسطی در ترمیم مو موثر است و به نظر نمی رسد که در زنان مسن تر و یائسه تأثیرگذار باشد. اگرچه که به بانوان توصیه می شود محلول ۲% را مصرف کنند، اما بسیاری از آنها از محلول ۵% استفاده کرده و نتایج بهتری را نیز دریافت کرده اند.
به نظر می رسد که بانوان مقداری بیشتر به دارو ها حساس هستند و خطر پیشرفت درماتیت تماسی در آنها بیشتر هست. همچنین واکنش موضعی در آنها قابل توجه تر است و مصرف این دارو موجب پر مویی در برخی موارد شده است. پیشرفت رشد موهای صورت بعد از قطع دارو به آرامی بهبود می یابد. اگرچه به نظر می رسد که استفاده موضعی ماینوکسیدیل بی ضرر است، اما ایمن بودن آن در طولانی مدت تأیید نشده است. ممکن است مشکلات بالقوه طولانی مدتی وجود داشته باشد که در حال حاضر ما از آنها بی خبر هستیم.

تأثیر ماینوکسیدیل در کاهش و حتی در برخی موارد توقف ریزش مو و همچنین رشد مجدد مو در رأس سر به اثبات رسیده است. محلول ماینوکسیدیل ۲% ، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده و اولین دارو برای پوست سر است که تأثیر آن در رشد موی انسان به اثبات رسیده است. اگر چه که این محلول تأثیر کمی بر روی طاسی فرونتال (ناحیه ای که طاسی آن ، بیشترین نگرانی مردان را در بر دارد.) را نشان می دهد. برای اثرگذاری، ماینوکسیدیل باید به صورت روزانه استفاده شود و می توان آن را به صورت آنلاین و یا از داروخانه ها تهیه کرد.
روگین نام برند معمول محلول ماینوکسیدیل است که می تواند در قالب محلول های ۲% یا ۵% خریداری شود. به نظر می رسد که محلول ۵% تقریبا ۵۰% موثرتر از محلول ۲% می باشد. بیشترین تأثیر دارو در دوره های مصرف بین ۵ ماه تا ۲ سال دیده شده است که اثر آن پس از این مدت کاهش یافته است


https://goo.gl/Xd8LW6
Add a comment...

Post has attachment
شوره سر می تواند نشانه چه باشد؟
پرشین هیر:مشکلات مو می توانند کاملا بی خطر و یا بسیار جدی باشند.اما چطور متوجه شویم مشکل آنقدر جدی است که باید به پزشک مراجعه کنیم و چگونه بفهمیم که این مشکل آنچنان هم جدی نیست و با انجام تغییراتی قابل حل است؟!

به گفته دکتر دینا استراچان، متخصص پوست و مو در نیویورک، سلامت موها می تواند بازتابی از شیوه های ضعیف نظافت، کمبود آهن یا پروتئین در برنامه غذایی، کم خونی، بیماری تیروئید و دیگر مسائل باشد. در ادامه برخی از موارد مهمی که موها می توانند درباره سلامت بگویند را برای شما توضیح می دهیم.

۱- می توانید از والدین خود کمی سرنخ بگیرید.
اگر به یکی از والدین خود دقت کردید و متوجه شدید خط موهایش کمی عقب تر از چیزی است که باید باشد، ممکن است همان اتفاقی باشد که با بالا رفتن سن قرار است برای شما هم بیفتد. گاهی ریزش مو می تواند به سادگی دریافت ژن از والدین باشد و متاسفانه در این صورت نمی توانید کاری کنید. برخی درمان ها یا داروها کمکتان می کنند بهتر با آن روبرو شوید اما اساسا اجتناب ناپذیر است. قبل از اینکه ناامید شوید، این را به خاطر بسپارید که روزانه از دست دادن ۱۰۰ تار مو طبیعی است. اگر خیلی نگران هستید، قبل از اینکه به پزشک مراجعه کنید، یک قسمت از موها را کمی بکشید تا ببینید چند تار مو جدا می شود.

۲- ممکن است دچار کمبود ویتامین های مهم شده باشید.
اگر موهایتان همگی با هم شروع به نازک شدن و ناپدید شدن کردند، می تواند نشانه مشکلات جدی در سیستم ایمنی بدنتان باشد. دکتر آریل لواتین متخصص پوست و مو می گوید: نازک شدن تارهای مو در بیشتر مواقع، نشانه کمبود ویتامین های کلیدی است. این مواد مغذّی را با استفاده از مکمل ها یا تغییر در برنامه غذایی تان جایگزین کنید. اضافه کردن مقداری آهن و پروتئین، به برنامه غذایی می تواند درمان مشکلتان باشد. اما حواستان باشد این فرآیند بسیار کند است و ممکن است حدود ۶ ماه زمان ببرد تا تغییرات ظاهری را ببینید.

https://goo.gl/jWW18p

Add a comment...

Post has attachment
کاشت مو چیست؟
دکتر محمد حسن ناصح (متخصص پوست و مو ) عضو انجمن متخصصين پوست و موي ايران
ریختن موی سر و طاسی دغدغه بزرگ بیش از نیمی از مردان جهان است. دغدغه ای که با روش کاشت مو قابل برطرف کردن است عملا به طور خلاصه كاشت مو يعنی انتقال مو از پشت سر به جلوى سر و جاهاى خالى سر و صورت.کاشت مو امروزه با بهره گیری از تکنولوژی جدید امکان پذیر است . با کاشت موی طبیعی می توان نقاط کم مو یا عاری از موی سر را به گونه ای در مان نمود که ظرف مدت کوتاهی پوشیده از مو شوند. امری که تا چندی بیش حتی تصورش هم دشوار بود.
درحال حاضرتنها راه درمان وترمیم موهای ازدست رفته استفاده از کاشت موی طبیعی است که کاشت مو درنواحی مختلف ازجمله(سر – ابرو – ریش و سبیل – مژه – نواحی اسکار) قابل انجام است . کاشت مو اولین بار درسال ۱۹۳۹توسط پزشک ژاپنی آقای دکتر Dr.Okuda مطرح وسپس درسال ۱۹۵۹توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی گردید.

مهم ترین دلایل استقبال از کاشت مو چیست:
درسالهایی که گذشت تجارب و روش های متعددی جهت کاشت مو موردآزمایش قرارگرفت ودرنهایت امروزه بابهرگیری ازتکنولوژی جدید از دسته های کوچکترمو موسوم به میکروگرافت (micrograft) برای کاشت مو استفاده می شود که سبب نتایج رضایت بخش وظاهری طبیعی شده است وامری که تاچندی پیش حتی تصورش هم دشواربودامروزه تبدیل به یکی از اعمال جراحی سرپایی وبسیار سبک شده است که برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص وکاشت آنها درنقاط مورد نظر استوار است. پرشین هیر به عنوان بهترین مرکز کاشت مو یکی از مراکز مهم در این حوزه میباشد

مهم ترین مزایای کاشت مو:
در جدیدترین روش کاشت مو طبیعی جهت جایگزین کردن موهای از دست رفته از فولیکول موهای موجود در نواحی مقاوم به ریزش (پشت و دور سر) موسوم به بانک مو استفاده می شود.بنابراین فولیکول یا پیاز موی پیوند شده نه تنها یک موی کاملا طبیعی است بلکه تقریبا تا پایان عمر باقی مانده و نسبت به ریزش مقاوم می باشد.
با توجه به اینکه فولیکول موهای برداشت شده در هر ناحیه از پوست بدن قابل رشد می باشند لذا میتوان به راحتی عمل کاشت مو را در نواحی مختلف بدن از جمله سر ، ابرو ، ریش وسبیل ،مژه،و یا حتی در نواحی جوشگاه (اسکار) ناشی از زخم ها و یا سوختگی ها نیز با موفقیت به انجام رسانید و خوشبختانه موهای جدید نیاز به مراقبت دارویی و غیر دارویی خاصی نداشته و مادام العمر رشد خواهند کرد واین موها را مانند موهای دیگر می توان شست و حالت داد و کوتاه کرد.

کاشت مو طبیعی
بهترین روش کاشت مو طبيعی موثر ترین و قطعی ترین روش درمان ریزش مو است. کاشت مو بصورت یک عمل سرپایی و بدون بيهوشی ، همراه با بی حسی موضعی مي باشد. بنابراین شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچ گونه دردی که حاصل از موهایی است که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. اگرچه کاشت موی طبيعی روشی است که نقطه آغاز آن سال ها قبل بوده اما به گفته متخصصین علم زیبایی در ۵ سال گذشته و با تحقيقات پیشرفته پزشکان متخصص پوست و مو دچار تحولات شگرفی شده بطوريکه در حال حاضر به سختی می توان کاشت موی طبيعی را در يک فرد تشخيص داد و نتايج به طرز شگفت انگيزی طبيعی و زيبا جلوه می کند.

http://persianhairclinic.com/%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%85%D9%88/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
کاشت مو FUE

در کلینیک پرشین هیر متخصصان کاشت مویی فعالیت دارند که بطور تخصصی کاشت مو را به کاشت مو روش FUE برای بیماران انجام می دهند.این روش (کاشت خط موی پیشانی)بسیار تکنیکی و همچنین موثرترین راه برای بهترین نتیجه می باشد و از هر موی طبیعی هم بهتر است.

کاشت مو FUE چیست؟

استخراج واحد فولیکولی که به آن پیوند واحد فولیکولی نیز می گویند, تکنیکی مدرن در ترمیم مو می باشد. کاشت مو به روش FUE یک روش ترمیم مو است که از روش های سابق مثل پیوند نواری یا کاشت مو FIT (پیوند واحد فولیکولی) پیشرفته تر است.


کاشت مو FUE به چه روشی انجام میشود؟

در روش کاشت مو FUE یک پزشک بسیار با تجربه فولیکول های موی طبیعی را معمولا از قسمت پشت گردن , بااستفاده از ابزار مخصوصی به قطر ۱ میلی متر,خارج می کنند.فولیکول ها به ناحیه ی مورد نظر در پوست سر منتقل می شوند. کاشت مو با استفاده از میکروسکوپ های سه بعدی بسیار قوی که موها را با دسته های ۱ تا ۴ تایی دقیقا مانند موی طبیعی می کارد, انجام می شود.

این جراحی کمترین میزان تعرض را دارد و بیمار در طول جراحی کاملا هوشیار است و فقط از بی حسی موضعی استفاده می شود.بیمار بهبودی خود را در کمترین زمان ممکن بدست می آورد و خطر و عوارضِ آن بسیار کم است.

پس از حراجی نیز تمام توضیحات و مراقبت های دوران نقاهت به طور واضح و کامل گفته می شود و توصیه می شود که داروها را مصرف کرده و مراقبت های لازم را برای بهبود کامل و دریافت بهترین نتیجه انجام دهید.


چه چیزی این روش را متفاوت می سازد؟

کاشت مو FUE از جهات بسیاری با روش های دیگر پیوند مو متفاوت است.اول اینکه در این رروش هیچ گونه جای زخم قابل مشاهده ای باقی نمی ماند.و با گذر زمان تغییری در شکل موها ایجاد نمی شود(بجز تغییراتی جرئی در سالهای بعد.)

کاشت موی نواری ,روشی است که قسمتی از پوست سر که موهایش درحال ریزش هستند را با فولیکول های قسمت پشت سر پُر می کنند . که این روش جای زخم بسیار مشخصی را در پشت سر باقی می گذارد.

جراحی کاشت مو به روش نواری, در مقایسه با روش FUE دوران نقاهت طولانی تری دارد.در روش FUE خونریزی های جزئی در سر دیده می شود که تنها پس از ۷ روز بیمار بهبود کامل می یابد.اما در روش نواری قسمتی از پوست سر این بین می رود و پس از هفته ها ترمیم می شود. مهم ترین مزیت این روش , نتیجه ی بسیار خوب و با کیفیت و طبیعی ترین حالت ممکن می باشد. ( در این مطلب بخوانید : کاشت مو به روش FIT )

موی طبیعی شما با ارزش ترین منبع است

نکته ی مهمی که باید در نظر داشت این است که پیوند مو تنها می تواند از ناحیه ای از بدن شما به ناحیه ای دیگر منتقل شود و نمی توان موی طبیعی تولید کرد.موی شما منبعی محدود و متناهی است و پزشکان در حین جراحی حداکثر دقت خود را در محافظت از هر دانه ی مو به کار می گیرند.هیچ دانه ی مویی نه از دست می رود و نه آسیب می بیند. موی طبیعی را از قسمت هایی که دچار ریزش مو نمی شوند استخراج می کنند که در مردان معمولا از کناره ها و پشت سر است.سپس فولیکول ها به قسمت های قابل مشاهده ی سر پیوند داده می شوند. به همین دلیل اگر می خواهید که بهترین نتیجه ی ممکن را بدست آورید نمی توانید از رفتن به بهترین کلینیک صرفه نظر کنید. ( در این مطلب بخوانید : کاشت مو به روش FUT )

چیزی که کاشت مو FUE را بسیار قابل توجه کرده است,روش پیوند موهاست:متخصصان باتجربه با دقت نقشه ی ریزش موهای شما را دنبال می کنند و به همین دلیل دقیقا می دانند که کجا و با چه زاویه ای هر فولیکول را در پوست قرار دهند.این دقیقا همان چیزی است که تجربه و خبرگی بسیاری می طلبد اما برای ما نتیجه مهم تر است:با یک پیوند موفق به روش کاشت مو FUE موهای طبیعی و به همان حالت معمول خود رشد می کنند و بلند می شوند.این روش بهترین و با کیفیت ترین پیوند موی حال حاظر می باشد.

از آنجایی که موهای طبیعی شما از ناحیه ای به ناحیه ی دیگر منتقل می شوند, دقیقا مثل موهای طبیعی خودتان شد می کنند و دائمی هستند.هیچ نیازی به قرص و دارو هم ندارید فقط از موهای طبیعی خود لذت ببرید

http://persianhairclinic.com/fue-hair-transplant/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
شوره سر می تواند نشانه چه باشد؟
پرشین هیر:مشکلات مو می توانند کاملا بی خطر و یا بسیار جدی باشند.اما چطور متوجه شویم مشکل آنقدر جدی است که باید به پزشک مراجعه کنیم و چگونه بفهمیم که این مشکل آنچنان هم جدی نیست و با انجام تغییراتی قابل حل است؟!

به گفته دکتر دینا استراچان، متخصص پوست و مو در نیویورک، سلامت موها می تواند بازتابی از شیوه های ضعیف نظافت، کمبود آهن یا پروتئین در برنامه غذایی، کم خونی، بیماری تیروئید و دیگر مسائل باشد. در ادامه برخی از موارد مهمی که موها می توانند درباره سلامت بگویند را برای شما توضیح می دهیم.

۱- می توانید از والدین خود کمی سرنخ بگیرید.
اگر به یکی از والدین خود دقت کردید و متوجه شدید خط موهایش کمی عقب تر از چیزی است که باید باشد، ممکن است همان اتفاقی باشد که با بالا رفتن سن قرار است برای شما هم بیفتد. گاهی ریزش مو می تواند به سادگی دریافت ژن از والدین باشد و متاسفانه در این صورت نمی توانید کاری کنید. برخی درمان ها یا داروها کمکتان می کنند بهتر با آن روبرو شوید اما اساسا اجتناب ناپذیر است. قبل از اینکه ناامید شوید، این را به خاطر بسپارید که روزانه از دست دادن ۱۰۰ تار مو طبیعی است. اگر خیلی نگران هستید، قبل از اینکه به پزشک مراجعه کنید، یک قسمت از موها را کمی بکشید تا ببینید چند تار مو جدا می شود.

۲- ممکن است دچار کمبود ویتامین های مهم شده باشید.
اگر موهایتان همگی با هم شروع به نازک شدن و ناپدید شدن کردند، می تواند نشانه مشکلات جدی در سیستم ایمنی بدنتان باشد. دکتر آریل لواتین متخصص پوست و مو می گوید: نازک شدن تارهای مو در بیشتر مواقع، نشانه کمبود ویتامین های کلیدی است. این مواد مغذّی را با استفاده از مکمل ها یا تغییر در برنامه غذایی تان جایگزین کنید. اضافه کردن مقداری آهن و پروتئین، به برنامه غذایی می تواند درمان مشکلتان باشد. اما حواستان باشد این فرآیند بسیار کند است و ممکن است حدود ۶ ماه زمان ببرد تا تغییرات ظاهری را ببینید.

درمان شوره سر
۳- ممکن است نشانه یک مشکل پزشکی بزرگ باشد.
دکتر کیمبرلی سالکی متخصص پوست و مو در دانشکده پزشکی ویرجینا می گوید: برخی از مشکلات پزشکی مانند کم خونی و مشکلات تیروئید می توانند باعث شکننده شدن مو و ریزش آن شوند. بنابراین گاهی شکنندگی و تغییر در بافت، می تواند به دلیل بیماری های خاص باشد. همیشه بهتر است هوشمند و مراقب بود تا بی توجه! بنابراین اگر نگرانی ای دارید با پزشکتان مطرح کنید تا کمکتان کند.

۴- شوره سر می تواند نشانه چه باشد؟
گزینه های زیادی برای کنترل شوره سر وجود دارد، چه از طریق درمان و چه دارو. اما اگر شوره های سرتان زرد بود ممکن است داستان به کلی فرق کند. دکتر کتی تقی پور متخصص تغذیه می گوید: شوره های زرد رنگ می توانند علامت دیگر مشکلات سلامت، از جمله بیماری پارکینسون باشد. اگر مشکلتان این گونه است باید به پزشک مراجعه کنید.

۵- قرمزی و پوسته پوسته شدن کفِ سر می تواند بیشتر از ناراحت کننده بودن، مشکل ساز شود.
به گفته دکتر تسیپورا شین هاوس، متخصص پوست و مو، پسوریازیس مشکلی همراه با خارش و پوسته پوسته شدن کفِ سر است که خود را به صورت قسمت های قرمز – صورتی ملتهب و چسبنده، فلس سفید ضخیم نشان می دهد. با اینکه این مساله می تواند ناراحت کننده باشد و ظاهری زشت داشته باشد، داروهای موضعی و خوراکی می توانند کمکتان کنند مشکل را حل کنید. بیشتر مواقع پسوریازیس مربوط می شود به دیگر بیماری ها نظیر بیماری قلبی، سندروم متابولیک یا حتی آرتروز. بنابراین اگر مشکلتان پسوریازیس است، رعایت برنامه غذایی سالم و ورزش روتین را باید تثبیت کنید.

۶- ممکن است هورمون هایتان دچار عدم تعادل شده باشند.
درست مانند کمبود ویتامین، گاهی تغییر در وضعیت موها می تواند مربوط به هورمون ها باشد. به صورت طبیعی عدم تعادل هورمون در خانم ها در دوران یائسگی، پیش یائسگی یا بارداری اتفاق می افتد.

۷- برخی از داروها ممکن است روی شما تاثیر گذاشته باشند.
گاهی، برخی داروها می توانند برای موها مشکل ساز شوند و دلیلش هم مواد به کار رفته در آنها است که برای فولیکول های مو ضرر دارند. باید نگاهی به داروهایی که استفاده می کنید بیندازید تا متوجه شوید آیا ممکن است ریزش مو، نازکی یا شکنندگی از عوارض آنها باشد یا خیر؟

۸- شکنندگی موها می تواند به علت حضور هورمون استرس باشد.
تحت برخی شرایط، شکنندگی مو می تواند نشانه ای از سندروم کوشیگ باشد که با نام هایپرکورتیزولیسم نیز شناخته می شود و زمانی است که مقدار زیادی کورتیزول – که هورمون استرس نیز خطاب می شود – در بدن آزاد شود. اگر شکنندگی مو با دیگر نشانه ها مانند افزایش وزن، نازک شدن پوست، ضعف عضلانی همراه شود خیلی سریع باید به پزشک مراجعه کنید.

۹- ممکن است تحت تاثیر مقدار زیادی استرس قرار گرفته باشید.
ریزش مو یا مشکلات مو ممکن است بر اثر استرس شدید رخ دهد و گاهی هم می تواند به خاطر شرایط زیست محیطی باشد. مو تنها در چند روز می تواند استرس یا مریضی را نشان دهد. استرس چه فیزیکی باشد و چه احساسی، به صورت طبیعی باعث ریزش مو می شود.

۱۰- ممکن است عادات مضر رسیدگی به مو داشته باشید.
رنگ کردن موها به انواع مختلف و برخی مدل ها ممکن است به ضرر موها باشد. معمولا استایل دهی به موها همراه با گرمای زیاد مواد شیمیایی است و گرمای بیش از حد ممکن است منجر به شکننده شدن موها شود. وقتی موهای خود را با مقدار زیادی محصولات آرایشی استایل می دهید، مکن است موها ضعیف تر رشد کنند و بیشتر به آسیب دیدگی و ریزش حساس شوند.


https://goo.gl/Ed3JQt
Photo
Add a comment...

Post has attachment
http://persianhairclinic.com/

چرا ریزش مو در تابستان بیشتر می شود؟‎


پرشین هیر :آیا شما هم در تابستان از میزان ریزش مو خود متعجب می شوید؟ آیا شما در فصل گرم سال زمانی که به برس موی خود نگاه می کنید نگران می شوید؟ فکر می کنید فصل ها چه تأثیری در افزایش یا کاهش میزان ریزش موی ما ایفا می کنند؟

اگر شما هم احساس می کنید تابستان ها با ریزش مو بیشتری مواجهه هستید بدانید که تنها نیستید. در واقع، افزایش میزان موهای مرده در گرم ترین اوقات سال امری طبیعی است که از نوع فعالیت بدن ما نشأت می گیرد. در واقع، این موضوع یک کچلی ناگهانی یا بیماری خاصی نیست بلکه چرخه طبیعی بدن است.

به گفته متخصصین پوست: فولیکول مو که در طول سال وظیفه تولید مو را به عهده دارند در تابستان ها قدرت عمل چندانی ندارند؛ و همین موضوع منجر به افزایش ریزش مو می شود. این در حالی است که در ایام گرما سر به حجم بیشتری از مو برای مراقبت از جمجمه برابر نور خورشید نیاز است. از طرف دیگر، گرما باعث فعال شدن بخشی از هورمون های بدن می شود که ارتباط مستقیمی با بیشتر شدن ریزش مو دارد.

افزایش حجم موهای از دست رفته در تابستان اغلب موجب نگرانی و افزایش مراجعه به پزشک و گاهی صرف هزینه های بسیار برای درمان می گردد. در صورتی که باید همواره توجه داشت این موضوع امری است کاملاً طبیعی که در چرخه زیست انسان اتفاق می افتد؛ چراکه نمی توان از تغییر فصول و آب و هوا جلوگیری کرد.

هرچند برای این مسئله راه حل قطعی وجود ندارد و هر چه انجام دهیم باز هم در گرم ترین فصول سال با میزان بیشتری موی از دست رفته رو به رو می شویم؛ اما برای کاهش این روند باید تا حد ممکن از مو محافظت به عمل آورد. پوشاندن موها زیر آفتاب مستقیم و استفاده از کلاه یکی از بهترین راه کارها است.

http://persianhairclinic.com/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
هزينه كاشت مو چه مقدار است؟


هزینه کاشت مو بر اساس شرایط مشخصی تعیین میگردد. افرادی گمان میکنند که هزینه عمل کاشت مو بسیار زیاد میباشند و به این علت از انجام این عمل خودداری میکنند ، هزینه و قیمت کاشت مو در روشهای مختلف طبق نظر متخصصین متغیر میباشند.، و چنانچه عمل کاشت مو طبق معیارهای اصولی و در کلینیک های مجهز و دارای مجوز انجام گردد هزینه پرداختی بر اساس خدمات دریافت شده محاسبه می شود و به صرفه است.

هزینه کاشت مو بر اساس میزان سطح طاسی و با توجه به تعداد کرافت های مو و تعداد جلسات و نیز نوع و مکان کلینیک و پزشک معالج متغییر خواهد بود.

https://goo.gl/zvCwCJ
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded