Profile cover photo
Profile photo
Sukces z Pasja
33 followers -
Ekspert w komunikacji i relacji miedzy ludzmi
Ekspert w komunikacji i relacji miedzy ludzmi

33 followers
About
Posts

Post has attachment
Zarzadzanie swoim czasem i energia
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Zarejestruj sie na darmową prezentacje poniżej:

http://www2.onlinemeetingnow.com/register/?id=1e8b390b67
Add a comment...

Post has attachment
Efektywne negocjacje – część 4
Zsada 7 – Cena produktu nie jest najważniejsza.Wielu ludzi skupia sie tylko...

http://ow.ly/gQzjo
Add a comment...

Reportaż z Dubaju

Czy umiejętność budowania bardzo dobrych relacji i rozwój osobisty i biznesowy ma aż tak ogromne znaczenie?

To, że ma w Europie wiemy na pewno. Postanowiliśmy sprawdzić jakie ma to znaczenie w całkowicie innej kulturze i ich zwyczajach.

Ewelina, jeden z naszych trenerów, pojechała do Dubaju na spotkanie z klientami. Jak mówi to co zobaczyła przewyższyło jej najśmielsze oczekiwania.

Pisze:

"Dubaj aż wrze od ludzi pełnych energii, którzy chcą zrobić i robią dobry biznes. Projekty i biznesy rozwijają się tutaj pełną para i na każdym kroku widać wielkie pieniądze. Po recesji, która była tu kilka lat temu nie zostało nawet śladu.

Po kilku spotkaniach doświadczyłam jak niesamowicie ważna jest sztuka efektywnej komunikacji i budowania relacji. Praktycznie nikt z tobą nie będzie rozmawiał, jeśli najpierw nie zbudujesz z nim więzi. Podstawą jest tutaj mowa ciała i umiejętność perswazji.

W czasie mojej prezentacji miałam bardzo aktywną grupę właścicieli biznesów, którzy dzielili się swoimi największymi problemami i potrzebami z którymi się spotykają. Okazało się, że większość z nich może być rozwiązana przez efektywną komunikacje, rozwój biznesowy, leadership i budowanie bardzo dobrych relacji. Dla nas jest to zrozumiałe, ponieważ Dubaj to miejsce, gdzie mieszają się różne kultury i zwyczaje z całego świata.

Jest to fascynujące zobaczyć tak szybko rozwijający się kraj, który jest jednym z najbardziej luksusowych krajów świata. Na porządku dziennym są tutaj spotkania biznesowe w 7 gwiazdkowych hotelach. Ludzie, z którymi pracowałam mają ogromną potrzebę na trening i coaching, żeby lepiej móc wykorzystać możliwości, które oferuje to miasto. Po kilku dniach spotkań nasza firma podpisała kontrakty na szkolenia w Dubaju. Jest to bardzo korzystne dla obydwu stron, ponieważ my dostarczymy metod budowania relacji i sprzedaży, a sami nauczymy się bardzo wiele z arabskiej kultury oraz tego jak się robi biznes na wschodzie.

Kultury arabskie mają to do siebie, że dla nich jest bardzo ważne zbudowanie więzi emocjonalnej z partnerem biznesowym.

U nas koniec roku jest słoneczny i pracowity, a nowy rok zapowiada się bardzo ekscytujący i aż wrze od nowych wyzwań i okazji.

Jak widzicie te same zasady, których uczymy, działają wszędzie na świecie. Pamiętaj zawsze możesz osiągnąć to czego chcesz kiedy wiesz jak sprawić, żeby ludzi Cię lubili i chcieli Ci pomóc robiąc z Tobą biznes.


Serdecznie pozdrawiam z Dubaju i życzę Wam wspaniałego Nowego Roku 2013, pełnego sukcesu z pasja i wspaniałych relacji."

Ewelina Gawłowska

Cały nasz zespół również przyłącza się do tych życzeń i do usłyszenia w Nowym roku.

http://ow.ly/go0YQ
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Mowa ciała jako element budowania relacji.Przykłady stosowania mowy ciała jako cześć budowania dobrych relacji.Wyobraź sobie ze będziesz miał za chwile spotkanie z nowym znajomym czy klientem.


Jak myślicie co powinniście zrobić i jak poprowadzić rozmowę, żeby osiągnąć cel twojego spotkania.


Masz tylko jedna szanse, żeby osoba z którą rozmawiasz Cię polubiła i zaakceptowała, ponieważ pierwsze wrażenie zachodzi tylko raz.
Badania naukowe potwierdzają, że ludzie wyrabiają sobie opinie o tobie już w ciągu pierwszych sekund spotkania i dlatego jest to bardzo ważne, żeby wiedzieć co należy zrobić by ten czas dobrze wykorzystać.


Na przykład za chwile masz wejść do pokoju gdzie zobaczysz osobę z która masz spotkanie.

(Nie będziemy się tu rozpisywać na temat pozytywnego nastawienia i ubrania się adekwatnie do typu spotkania i norm obowiązujących w tym środowisku bo na ten temat znajdziecie więcej na naszej stronie w nowych artykułach).


Więc wchodzisz i osoba ta siedzi na fotelu.

Witasz się z nią i też siadasz.

Najlepiej zajmij miejsce po skosie albo obok, unikaj siadania frontalnie ponieważ podświadomie często wzbudza to negatywne reakcje.


Twoim zadaniem jest zbudowanie jak najlepszej podświadomej relacji używając (na razie) tylko mowy ciała poprzez dokładne lub odwrotne naśladowanie jego ruchów (Matching and Mirroring), ponieważ o reszcie dopiero się dowiecie z następnych części naszego mini szkolenia.


Czyli analizujesz to co widzisz i zaczynasz powoli naśladować mowę ciała drugiej osoby.

Jeśli osoba ta siedzi prosto i opiera się plecami o fotel ty też tak będziesz siedział. Jeśli osoba ta będzie oddychać szybko a ty wolno to w czasie rozmowy musisz zacząć oddychać szybciej i dopasować się do jej tempa.

Oddychanie jest niesamowicie ważne w podświadomej akceptacji.

Chodzi o to ze kiedy widzimy kogoś podobnego do siebie to akceptujemy taką osobę i się z nią utożsamiamy na poziomie podświadomym a to właśnie podświadomość decyduje czy kogoś polubimy i będziemy mu ufać.


Skąd będziesz wiedział ze połączyłeś się już podświadomie z druga osoba?

Kiedy będziesz myślał, że już zbudowałeś dobre relacje przychodzi moment na przeprowadzenie małego testu.

Jeśli relacja była poprawnie zbudowana to nasz rozmówca podświadomie będzie robił to co my. Czyli jeśli np w czasie rozmowy my zmienimy nasz sposób siedzenia nasz rozmówca tez go zmieni!


Albo my pochylimy się do przodu to on też się pochyli. Jeśli zauważymy, że tak jest to gratulujemy Ci, ponieważ zbudowałeś swoja pierwsza prawdziwa relacje z druga osobą.


Im lepiej opanujesz sztukę budowania podświadomej relacji tym łatwiej i skuteczniej będziesz nawiązywał bardzo dobre relacje z innymi i osiągniesz swój cel spotkania.

Aby dowiedziec sie wiecej na ten temat zapraszamy na nasza strone:
http://ow.ly/gjctC
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded