Profile cover photo
Profile photo
Niebezpiecznik
5,680 followers -
o bezpieczeństwie i nie
o bezpieczeństwie i nie

5,680 followers
About
Niebezpiecznik's posts

Post has attachment
Ruszamy z projektem gościnnych wykładów z cyberbezpieczeństwa w polskich firmach. Zarezerwuj termin dla twojej firmy i przekaż tę informację swojemu działowi HR!

Post has attachment
Dobra reakcja ofiary na atak ujawniła zaplecze pentesterów z PwC z 2 lat. Nazwy firm i nazwiska niektórych ofiar. 

Post has attachment
Wykradziono mu z wszystkie pieniądze. Jednym telefonem do banku i prośbą o zamknięcie rachunku. Możliwe, bo jak się okazało, T-Mobile/Alior nie potwierdza takiej dyspozycji kodem z SMS. Przeoczenie? 

Post has attachment
Atak nie z tej Ziemi, czyli o tym, jak Słońce zhackowało wyniki wyborów w Belgii... (i prawie strąciło samolot) 

Post has attachment
Drobna, ale bolesna pomyłka mBanku w opisie autoryzacji przelewu. Już usunięta, ale to dobry powód, aby kolejny raz przypomnieć jak poprawnie TO robić ;) 

Post has attachment
Ostrzeżcie znajomych prawników. Dziś na skrzynki wielu kancelarii prawnych wpadły złośliwe e-maile, a załącznik jest obecnie wykrywany tylko 1 antywirusa... Ostrzeżcie zwłaszcza tych prawników, którym powierzyliście swoje dane, bo za chwilę te wasze dane mogą latać po internecie... :/ 

Post has attachment
Nie wpisujcie dziś Allegro w Google bo możecie stracić 12PLN na rzecz m.in. polskich firm. Ostrzeżcie znajomych!

https://niebezpiecznik.pl/post/nie-wpisuj-dzis-allegro-w-google/

Post has attachment
Kulisy ataku na KNF i powiązanego z nim (?) ataku na polskie banki i ubezpieczycieli. Ale celem był też urząd miasta warszawy i niektórzy posiadacze neostrady.

Post has attachment
Tej! Każdy mógł pobrać dane posiadaczy kart PEKA, używanych w Poznaniu jako karty aglomeracyjne. Wystarczyło inkrementować parametr id. ZTM mówi, że to wynik błędnej aktualizacji.

Post has attachment
Yanosik sprawdza czy łamiesz przepisy i daje znać Ergo Hestii. Na razie nie ma kar, są premie za jazdę niesprzyjającą wypadkom. Ale jak jeździsz nocą, to premii nie będzie. https://niebezpiecznik.pl/post/wyraz-zgode-na-sledzenie-a-dostaniesz-tansze-uzbezpieczenie/
Wait while more posts are being loaded