Profile cover photo
Profile photo
‫حسن سبحانی‬‎
27 followers -
پایگاه شخصی و اطلاع رسانی دکتر حسن سبحانی
پایگاه شخصی و اطلاع رسانی دکتر حسن سبحانی

27 followers
About
Posts

.دکتر حسن سبحانی :
"انتخابات قبل از آن که صحنه تقلای کاندیداها، برای گرفتن رای ملت باشد،عرصه تلاش عموم مردم، برای پوشانیدن ردای خدمت بر قامت فردی است که، نزدیک‌ترین قرابت را به آرمان‌هایشان دارد. انتخابات عرصه رقابت مردم، برای تحقق خواسته‌هایشان است، نه عرصه رقابت داوطلبان برای برگزیده شدن. دریای خروشان ملت، باید از درون خویش، اصلح ارزش‌ها و آرمان‌های خود را بیرون بیاورد. نه این که داوطلبان، با هزاران فعالیت جانکاه، و به مدد پول و سرمایه، خودشان را از درون صندوق‌های رای، بر ملت تحمیل کنند."
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
نسبت "من" و "جمهوری اسلامی"
کتاب"دعوت ابراهیم(ع)"؛ دکتر حسن سبحانی؛ انتشارات نگاه دانش
-------------------------------------------------------------------------------------------------
روزی در مدینه در ارتباط با حالات خوشی که دست داده بود برای استمرار و یا بازگشت مجدد به فعالیت های سیاسی با خداوند بزرگ مشورت کردم. البته معمولا استخاره نمی کنم زیرا عقل و مشورت برای تصمیم در این خصوص کافی است، لیکن بعضا با مراجعه و تفال به کتاب خدا، قرآن، تلاش می کنم از درسهایی که در هر سطری از قرآن است و عمدتا هم بازدارنده و یا دعوت کننده و بشارت دهنده می باشند استفاده بکنم و در راههایی که می روم حسب مورد تجدید نظر کرده و یا با اطمینان بیشتری طی طریق نمایم. برای من شرکت در فعالیت های سیاسی به منزله تکلیفی است که اگر به آن نپردازم احتمالا وظایف دینی و ملی خودم را در قبال جمهوری اسلامی مظلوم ایران به انجام نرسانده ام و لذاست که با وجود همه سختی های آن سالها و همه گشایش های زمانی این سال ها که به دور از مجلس و ظاهرا سیاست هستم، هیچ گاه و برای لحظه ای از آنچه در آن بوده ام احساس پشیمانی نکرده ام و البته حسرت آن چه را که از کف رفته است را نمی خورم.
من هرگز نمی توانم به نهضت های آزادی بخش متاثر از جمهوری اسلامی، و خود جمهوری اسلامی که حاصل صداقت و مجاهدت و سرمایه گذاری مردان و زنان بی توقع بسیاری است و شهیدان ارزشمند بسیار زیادی برای آن در اوج غربت به هجرت از این جهان فانی و رفتن به دیار باقی سبقت جسته اند، به لحاظ خدمات کارشناسی و خدمت به ارتقاء و سربلندی آن بی تفاوت باشم که این گناهی نابخشودنی است، حداقل در دادگاهی که در وجدان من تشکیل می شود و لذا هرگز گوارایم نیست که نسبت به آن عافیت طلبی کنم و یا گوشه ای بنشینم و برای آن و مسایل آن صرفا تحلیل بنویسم.
بر این مبانی و مناشی است که ادامه فعالیت سیاسی برایم موضوعیت دارد و در مسجد نبوی به کلام خداوند که به وسیله وحی بر قلب نازنین محمد(ص) فرود آمده است تفالی زدم تا راهی در جلوی پایم بگشاید که بیشتر در آن تامل کنم. آیات 30 و 31 سوره کهف حاصل این تفال بود.
این آیات شور و نشاط زاید الوصفی را در کسی که با خدا مشورت می کند بر می انگیزد و انسان را در پیمودن راه، هر راهی که به عمل صالح پس از ایمان به خدا مربوط می شود تشویق می نماید و بر آن است که خداوند ضایع کننده عمل کسی نیست.
آنچه من می فهمم این است که باید این مقوله مشارکتهای عملی را جدی بگیرم و خود را آماده کنم تا چنانچه خداوند اراده کرده بود که تکلیفی هم بر عهده من بگذارد از صحنه غایب نبوده باشم و امیدوارم که چنین کنم.
خداوندا تو خود می دانی که من در مدت 16 سالی که مستقیما در سیاست بودم سعی کردم که به ایران اسلامی خدمت کنم و در این راه عافیت طلبی نکردم و آگاهانه حقی را نا حق و باطلی را حق ننمودم کما این که حقی را هم به باطل نیالودم و البته کاستی ها و ریزه کاری های زیادی از نواقص و عدم مراقبه ها و استفاده از بیت المال، حتی اگر تلفنی برای کاری خصوصی باشد و یا نوشتن بر کاغذی از بیت المال و یا با قلمی از بیت المال وجود دارد. تو میدانی که این موارد خرد هم اگر بوده است (که بوده) حتما از سر غفلت و یا شلوغی کار و یا اجتهاد خودم به مشکل دار نبودن آن به لحاظ شرعی بوده است و اکنون در حرم پیامبر اسلام از تو استمداد می طلبم که آن کاستی ها و کوتاهی هایم را ببخشی و مرا به راه و راههایی هدایت کنی که حاصل آن ادای این نواقص و کاستی ها و دیون و خدمت گزاری به نهضت اسلامی و ارتقاء جمهوری اسلامی باشد.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
دولت قانون را تشكیل می‌دهم
اختصاصی ایلنا

نماینده مردم دامغان در مجلس پنجم، ششم و هفتم شورای اسلامی از تصمیم خود برای كاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم خبر داد.
حسن سبحانی در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت:تصمیم دارم به امید خدا و به پشتوانه مردم برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم وارد عرصه شوم.
استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینكه برنامه خود را برای حضور در انتخابات آماده كرده‌ام،تصریح كرد: در صورت حمایت و پشتیبانی ملت دولت قانون را تشكیل خواهم داد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا احزاب و گروه های خاصی از شما حمایت می‌كنند و آیا با جریان خاصی وارد مذاكره شده‌اید؟یادآور شد:برای حضور در عرصه انتخابات لزوما نیازی به معرفی احزاب نیست و تا این لحظه با هیچ یك از گروه‌ها و احزاب سیاسی رایزنی نكرده و به طور مستقل وارد عرصه انتخابات شده‌ام اما معتقدم ذیل گفتمان و برنامه‌ای كه ارائه خواهم كرد عقبه حمایتی من ایجاد خواهد شد.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded