Profile

Cover photo
Kompleksi Delfinat Istog
Worked at Subway
Attended ETH Zurich
Lived in Istog. Kosova
6 followers|61,559 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Have him in circles
6 people
Hysen Stublla's profile photo
Arvit Istogu's profile photo
AGD Consulting's profile photo
Jetmir Hasanaj's profile photo
tt tomki's profile photo
 
The Official Website of the Premier League. ... Barclays Premier League · Arsenal · Aston Villa · Chelsea · Everton · Fulham · Liverpool · Manchester City ...
1
Add a comment...
 
Cdo art autentik eshte shprehje e shpirtit dhe abstrakcionit,e ndare nga imitimi i thjeshte i mesueses sone te madhe:natyres.
                                          Lajonel Fajninger   

2 Art mund te quajme cdo gje, qe nga vizatimet ne shpellat parahistorike,deri edhe nje pirg hedhurinesh ne qoshkun e nje galerie.Fjalet art mund ta perdorim edhe ne rastin e muzikes,apo letersise,por me te kuptojm,kryesisht,artin pamor,apo cdo gje qe behet per t'u shikuar e,sidomos,pikturen.

3 Njerzit shpesh argumentojne gjithe pasion per vleren e artit.Vinsent van Gogh-u vdiq ne varferi,pasi askush si blinte pikturat e tij.Edhe miqte e tij thonin se ato ngjanin si vepra e nje te marri.Tashme,ato jane nder pikturat me me vlere ne bote.

4 Vlera e piktures nuk varet nga koha qe artisti e hargjon per te,por nga gjenia e tij dhe vitet qe ai ka studiuar.
                                          James Whistler

5 Pablo Pikaso ishte ftuar ne France qe te bente nje pikture murale per nje ekspozite te madhe ne Paris.Fillimisht,ai nuk dinte c'te pikturonte.Por,pas bombardimeve,brenda pese javesh,ai krijoi Guarniken.
Pikaso u frymezua per realizimin e kesaj pikture shum te madhe e tronditese per vdekjen dhe shkaterrimin,pasi avionet nazist bombarduan qytetin republikan te Guarnikes,me 1937,duke vrar qindra civile.

6   "Mona Liza shqiptare" Tabloja "Motra tone" e Kole Idromenos prej kohesh eshte cilesuar si "Mnona Liza e artit shqiptar.Por edhe gjithanshmerin e autorit.
 ·  Translate
1
Add a comment...
People
Have him in circles
6 people
Hysen Stublla's profile photo
Arvit Istogu's profile photo
AGD Consulting's profile photo
Jetmir Hasanaj's profile photo
tt tomki's profile photo
Education
  • ETH Zurich
Basic Information
Gender
Male
Work
Employment
  • Subway
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Istog. Kosova