Profile cover photo
Profile photo
Mimarizm
26 followers -
Mimarlık ve Tasarım Yayın Platformu
Mimarlık ve Tasarım Yayın Platformu

26 followers
About
Mimarizm's posts

Post has attachment
Public
“İstanbul Limanı’na Dair” bir konuşma

İstanbul Modern’in Türkiye modern ve çağdaş sanatında liman konusunu ele alan yeni sergisinin ilk etkinliğine Prof. Dr. Murat Güvenç konuk olacak. Güvenç, 23 Şubat 2017 tarihinde İstanbul Modern’de İstanbul Limanı’nın tarihine dair bir konuşma yapacak.

Post has attachment
Public
“Cevher ve Zanaat: Kapalıçarşı Kuyumculuğunun İzinde”

Rezan Has Müzesi, yeni sergisinde Kapalıçarşı’nın köklü kuyumculuk geleneğinin öyküsünü gözler önüne seriyor. Sergide, 550 yıllık bir geleneği yaşatan ve UNESCO’nun ‘Yaşayan İnsan Hazineleri’ envanteri kriterlerini karşılayan ustaların hikâyeleri, onlarla özdeşleşen eserlerle birlikte sunuluyor. 

Post has attachment
Public
Yaratma Cesaretini Geliştiren Oyuncak; GOM

GOM, geçtiğimiz Temmuz ayında raflarda yerini alan bir tasarım oyuncağı. 3 boyutlu formlar tasarlayıp, inşa etmek için kâğıt modüllerden oluşan oyuncak, 5 yaş üzerindeki oyun oynamaktan keyif alan herkesi bu tecrübeyi denemeye davet ediyor.

Post has attachment
Public
'Volumes & Voids' Sergisi

ECNP Galeri, DAY Studio’nun, limitli sayıda ürettiği sehpa ve masa üzeri aksesuarlardan oluşan koleksiyonu ‘Volumes & Voids’a 23 Şubat – 18 Mart 2017 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Post has attachment
Public
Dünyanın En Büyük Mondrian’ı

Richard Meier’in The Hague’deki ikonik belediye binasının dış cephesi, dünyanın en büyük Mondrian tablosuna dönüştürüldü.

Post has attachment
Public
Dünyadan Çarpıcı 13 Yeşil Çatı Örneği

Son yıllarda yeşil ve yaşayan çatı konseptinin giderek yaygınlaşmasında ve popüler hale gelmesinde; yaşadığımız ortamlarda daha çok yeşile gereksinim duyduğumuzu ortaya koyan bilimsel bulguların ve çevre bilincinin gelişmesinin büyük katkısı var. Bu nedenle en iyi yeşil çatı örneklerini planlarıyla birlikte bir araya getirerek yeşilin yaşamımızdaki öneminin altını bir kez daha çizmek istedik.

Post has attachment
Public
Geçtiğimiz hafta akşam saatlerinde ani bir şekilde yıkılan Karaköy Yolcu Salonu ile ilgili TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nden açıklama geldi. 

Post has attachment
Public
Modern mimarlık mirasının simge yapılarından Karaköy Yolcu Salonu'nun denize bakan cephesi dün akşam henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü.

Post has attachment
Public
Sektörün geleceğine yön verecek yaratıcı ve başarılı moda tasarımcılarını hayata kazandırmayı hedefleyen Vakko Esmod Moda Akademisi, genç yeteneklere burs imkanı sunuyor. 2017-2018 eğitim yılı için sunulan ve 3 yıllık eğitim sürecini kapsayan burs başvuruları ve portfolyoların son teslim tarihi ise 27 Nisan 2017.

Post has attachment
Public
“Kıyı - Mekan Atölyesi: Tümdengelim / Tümevarım”

Özyeğin Üniversitesi (OzU), Istanbul Institute of Design tarafından düzenlenen Kıyı Mekan Atölyesi, 24-26 Şubat'ta ATÖLYE İstanbul'da yapılacak.
Wait while more posts are being loaded