Profile cover photo
Profile photo
Wikiooz Co
106 followers
106 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post is pinned.Post has attachment
شبکه حرفه ای کسب و کار چیست؟

شبکه حرفه ای کسب و کار به مفهوم کلی شامل به کارگیری فناوریهای جدید برای برقراری ارتباطات زنجیره ای بین تولیدکننده، توزیع کننده و مصرف کننده می باشد. این شبکه ها همانند یک نمایشگاه دائمی مجازی می باشند که با عضویت در آن می توان محصولات و خدمات مربوط به کسب و کار را در معرض دید هزاران مشتری قرار داد. نمونه های مشابه این شبکه در جهان که موفقیت های چشمگیری نیز برای صنعت و تجارت کشورهایشان به ارمغان آورده اند عبارتند از : Alibaba.com, Madeinchina.com .
Photo

Post has attachment
ساخت پروتز لاله گوش با فناوری نوین و جدید چاپ سه بعدی

در این مقاله می خواهیم در مورد فناوری جدیدی که با استفاده از چاپگر های سه بعدی به جهان عرضه شده است، شما عزیزان را آشنا کنیم. این فناوری نوین که جدیداً به جهان وارد شده است، برای کودکانی که با ناهنجاری مادر زادی لاله گوش به دنیا می آیند، کاربردی باشد. به این صورت که کودکانی که با ناهنجاری لاله گوش به دنیا می آیند، می توانند به زودی صاحب لاله گوش مصنوعی شوند.
این فناوری چاپ سه بعدی توسط کارشناسان دانشگاهی در استرالیا در دست بررسی و اقدام است.
در پی به دنیا آمدن دختری با اختلالات مادر زادی لاله گوش در استرالیا، کارشناسان به این نتیجه رسیدند که می توانند با فناوری های نوین به ساخت لاله گوش مصنوعی برای این نوزاد دست پیدا کنند. آنها در حال تهیه و ساخت لاله گوش مصنوعی برای دختر بچه ای که اکنون دو ساله است و تنها یک لاله گوش دارد، می باشد. مادر مایا، این دختر دو ساله دارای اختلال ژنتیکی مادرزادی، در مورد فرزندش اینطور می گوید که : مایا مهربان و با انرژی است، و دارای اعتماد به نفس است و من نمیخواهم که او این ویژگی هایش را از دست بدهد. این واقعیت تلخی است که او با یک گوش به دنیا آمد. اما خوشحال هستم که با استفاده از این فناوری، می توانم به او بگویم که تو می توانی یک گوش دیگر نیز داشته باشی.
در صورتی که این کارشناسان استرالیایی، در ساخت لاله گوش مصنوعی، موفق شوند، این فناوری استفاده از چاپگر سه بعدی می تواند انقلابی در ساخت دیگر اعضای مصنوعی بدن باشد. و البته که این فناوری بسیار از شیوه معمول و روال برای ساخت پروتز ارزان تر میشود.
میا وودراف استاد دانشگاه کویینزلند در این زمینه می گوید : پروتز لاله گوش با استفاده از فناوری چاپگر سه بعدی تا به حال در دنیا ساخته نشده است، و فکر میکنم که هزینه ساخت این پروتز کمتر از هزینه یک جفت دستکش باشد. این پروژه در دو مرحله زمانبندی شده است، گام اول برای این پروژه راه حل زیبایی میان مدت است که طی آن پروتزی که از سیلیکون ساخته شده است را با چسب جراحی یا مغناطیسی به سر پیوند زده میشود. اما در راه حل بلند مدت، هدف مورد انتظاری که دانشمندان می خواهند به آن برسند، ساختن پروتز با استفاده از سلول های کودک است. بعد از اینکه اندام بیمار در بیوراکتر شبیه سازی می شود، لاله گوش همراه با فناوری شنوایی به سر بیمار پیوند زده می شود.
دانشمندان و کارشناسان معتقدند و بر این باور هستند که این پروتز لاله گوش با استفاده از فناوری چاپگر سه بعدی، تا یک یا دو سال آینده قابل دسترس خواهد بود و به پایان میرسد که امید است بیماران نیازمند با استفاده از این فناوری به لذت شنوایی دست پیدا کنند و این حس را بهتر تجربه کنند.
با اینکه این پروژه در مراحل ابتدایی و اولیه خود است، ولی در حال تولید و ساخت و اجرا می باشد، اما مادر مایا، مطمئن و امیدوار است که این پروتز با فناوری نوین، تأثر قابل ملاحظه و چشمگیری در زندگی و آینده دخترش خواهد داشت.
http://www.wikiooz.ir/blog/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%AA%D8%B2-%D9%84%D8%A7%D9%84%D9%87-%DA%AF%D9%88%D8%B4-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C


توزیع کننده و وارد کننده پرینتر :

http://www.wikiooz.ir/base_categories/load_products_of_specific_category?came_from_search_path=false&category_id=51344144fdeac517d686680dfe7662e7&category_title=%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1&page=1&search_query=

Post has attachment
ماسک های خانگی روشن کننده پوست

اگر به دنبال چیزی هستید که پوستتان را درخشان کند ( پوست لیمو و آبلیمو)، پف چشمانتان را بخوابند ( برش های خیار ) و یا سوزش را کم کند ( تخم مرغ از املت صبحانه تان بیشتر معجزه می کند ) چرا نگاهی به کابینت های آشپزخانه خودتان نمی اندازید ؟ در همین کابینت ها بود که من، راه حل بسیاری از مشکلات پوستی ام که مانع زیباییم می شد را کشف کردم. آنچه می خواهم درباره اش برایتان بگویم همین حالا هم در آشپزخانه تان موجود است و یا حداقل رسیدن به آن کار ساده ای است.
در ادامه می خواهم چند ماسک صورت فوق العاده به شما آموزش دهم که می توانید خودتان به سادگی در خانه بسازید.
ماسک لیمو روشن کننده پوست
ماسک های خانگی- ماسک لیمو
لیمو سرشار است از AHA ها و BHA ها که سلول های مرده ی پوست را از بین می برند و به تمیز کردن جوش های سر سیاه، آکنه و روشن کردن پوست کمک می کنند. عسل نیز در این ماسک حضور دارد که خود سرشار از آنتی اکسیدان طبیعی و نیروگاه ضد باکتری است.

مواد لازم :
یک دوم قاشق چای خوری آب لیمو
یک چهارم قاشق چای خوری پودر ویتامین C ( یک کپسول ویتامین C را باز کنید از پودر درون آن استفاده کنید )
سه قطره روغن طبیعی لیمو
مایعاتی که می توانید از بینشان یکی را انتخاب کنید: آب آلوئه ورا ( تسکین دهنده و درمان کننده )، ماست یونانی ( زداینده و تمیز کننده ) و عسل ( تغذیه کننده و صاف کننده ).

نحوه استفاده:
1- تمام مواد گفته شده را در یک کاسه با هم ترکیب کنید تا خمیری نرم و ضخیم به دست بیاورید.

2- خمیر را به صورت و گردن خود بمالید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند.

3- با یک لیف حمام خیس و گرم صورت و گردن خود را تمیز کنید و این ماسک را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید.
اسکراب صورت بلغور جو دوسر

بلغور جو دو سر سرشار است از گلوکان بتا تغذیه کننده پوست. همچنین در این ماسک از تازگی میوه هایی همچون پرتقال و لیمو نیز استفاده شده و همانطور که می دانید اینها سرشار هستند از ویتامین C و خاصیت درخشان کنندگی پوست. اضافه کردن عسل به این اسکراب آن را تبدیل به معجونی سرشار از آنتی اکسیدان می کند که سرشار از ویتامین های دوستدار پوست است.

مواد لازم:
یک دوم فنجان عسل
یک دوم قشاق غذا خوری آب پرتقال
یک دوم فنجان بلغور جو دو سر فوری
یک دوم قاشق چای خوری آب لیمو

نحوه استفاده:

1- بلغور جو دو سر را با آب لیمو خیس کنید.
2- سپس عسل و آب پرتقال را ترکیب کنید.

3- سپس صورت و بدن را با این اسکراب بپوشانید
همچنین شما می توانید برای شادابی بیشتر پوست تان از محصولات زیبایی و مراقبت از پوست بطورهفتگی استفاده کنید.

برای آشنایی بیشتر با وارد کننده و توزیع کننده محصولات مراقبت از پوست با ما در ویکیوز همراه شوید : http://www.wikiooz.ir/base_categories/load_profiles_of_specific_category?came_from_search_path=false&category_id=a2e98a091c2730250ec3d8a059966a1a&category_title=%D8%A2%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4+%D9%88+%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA+%D8%A7%D8%B2+%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA&page=1&search_query=
Photo

Post has attachment
دیدنی های چابهار _ بخش دوم

در مطلب گذشته در مورد 4 تا از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری چابهار برایتان گفتیم، و اشاره کردیم که چابهار شهری ساحلی و بسیار زیبا در استان سیستان و بلوچستان می باشد که در این مطلب نیز به معرفی دیگر دیدنی ها و جاذبه های دیدنی و گردشگری این شهر باستانی و زیبا می پردازیم.
5- موزه محلی چابهار
این موزه در حقیقت ساختمان فرمانداری سابق شهر چابهار می باشد که متعلق به زمان قاجاریان است.
یکی از نکات جالب در مورد این ساختمان این است که این مکان در ارتفاع یک و نیم متری از سطح زمین و بر روی سکویی با ارتفاع یک و نیم متر ساخته شده است. مساحت کل این بنا حدود ششصد و پنجاه متر مربع است که دارای سه درب ورودی می باشد، مجموعه اتاق ها، راهرو و ... این بنا در ساختمانی دو طبقه ایجاد شده است که قسمتی از آن بوسیله سکویی با سقف چوبی و ستون آهنی احاطه شده است. معماری خاص و زیبای این بنا یکی از علت هایی است که به شما توصیه می کنیم حتماً در برنامه سفرتان به چابهار از این مکان دیدن کنید.
6- قلعه پیروز گت
این قلعه در بخش مرکزی 5 کیلومتری از شمال غربی چابهار واقع شده است. این قلعه متلق به دوران ساسانیان و اشکانیان است. این قلعه یا دژ بر فراز تپه ای در میان دره تیس قرار دارد. بلندی و ارتفاع این تپه از ارتفاع دو رشته کوه اطراف تپه بیشتر نمی باشد. در ضلع شمالی و جنوبی این قلعه آثاری از برج ها دیده می شود که به احتمال زیاد همان برج های دیدمانی بوده است که از آن قسمت ها بیرون را زیر نظر میگرفتند و میدیده اند.
7- گِل افشان
یکی از زیباترین و حیرت انگیزترین دیدنی های چابهار کوه های گل افشان می باشد که مهم ترین آنها در نقطه ای نزدیک به کنارک به نام بندر تنگ قرار دارد. کوه گل افشان در بندر تنگ با ارتفاعی معادل تقریباً صد متر و قطر قاعده ای به اندازه کمی بیش از صد متر و در فاصله حدود صد کیلومتری شهر چابهار قرار دارد. این قسمت یکی از بی نظیرترین تجربه های سفر شما به چابهار خواهد بود که تجربه زیبایی از طبیعت را در یک شهر زیبای ساحلی در کنار یک کوه جالب خواهید داشت. در فصول که بارندگی نمی باشد بالا رفتن از کوه بسیار آسان است و می توانید به راحتی از آن بالا بروید. در بالاترین نقطه ی این کوه چاله ای حدوداً به قطر کمتر از یک متر و با عمق حدوداً نیم متر وجود دارد، که با گل پوشیده شده است. در فواصل زمانی معین حدوداً هر یک دقیقه از این چاله با صدای خاصی، مقداری گل از این چاله خارج می شود و به اطراف پراکنده می شود که صدایی شبیه به ترکیدن یک حباب دارد. در کنار این کوه، دو کوه کم ارتفاع دیگر نیز وجود دارد که زمانی آنها نیز گل افشان بوده اند.

8- مسجد جامع تیس
یکی دیگر از مناطق دیدنی چابهار که می توان به آن اشاره کرد، مسجد جامع تیس است که معماری آن شبیه به معماری مساجد پاکستان و هندوستان می باشد. صحن این مسجد هر زائری را برای اولین بار به یاد تابلوهای نقاشی می اندازد. این مسجد نیز مانند دیگر مسجد های اهل تسنن، یک مناره دارد. مناره و گنبدهای این مسجد با رنگ سبز و قرمز کار شده است و بر روی درب های ورودی آن نیز شیشه کاری های منظم و غیر منظم رنگارنگ جلوه ی زیبا و چشم نوازی را برای ورودی این مسجد ایجاد کرده است.
در منتهی الیه جنوب شرقی ایران، در آخرین نقطه مرزی شهرستان چابهار و تماس با مرز پاکستان بندری کوچک و قدیمی اما زرخیز به نام «گواتر» قرار گرفته است. گواتر، تکه کوچکی از محدوده سیستان و بلوچستان واقع در منتهی الیه جنوب شرقی سرزمین زرخیز ایران اسلامی، چون گوهر بهشتی در ساحل دریای عمان می‌درخشد.
گواتر به واسطه قرار گرفتن در مجاورت جنگل‌های حرا یکی از مناطق حفاظت شده محیط زیست به شمار می‌رود.
http://www.wikiooz.ir/blog/%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1-_-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AF%D9%88%D9%85

تور داخلی :

http://www.wikiooz.ir/base_categories/load_products_of_specific_category?came_from_search_path=false&category_id=521412694f4f7ee507b2d4c9d6e8de0c&category_title=%D8%AA%D9%88%D8%B1+%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C&page=1&search_query=

Photo

Post has attachment
دیدنی های چابهار _ بخش اول

چابهار یکی از شهرهای بندری در استان سیستان و بلوچستان می باشد که همیشه به دلیل موقعیت سیاسی و فرهنگی و اجتماعی خاص آن مورد توجه بوده است. این بندر در جنوب شرقی این استان واقع شده است و تنها بندری است که در کرانه دریای مکران و اقیانوس هند قرار دارد. چابهار علاوه بر موقعیت های بازرگانی فراوان، دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی و فرهنگی زیادی می باشد. آب و هوای این شهر بندری همیشه معتدل و بهاری بوده و اطراف آن نیز دارای آب و هوای بهاری و معتدل هستند، به همین دلیل نیز به چابهار خوانده می شود که در حقیقت همان چهاربهار است که در گفتار عامیانه به چابهار ساده شده است.
وجه تسمیه نام چابهار
اغلب مردم گمان می کنند که نام چابهار تغییر یافته چهار بهار است، چرا که آب و هوای این منطقه همیشه بهاری است. گمان دیگری که در مورد این نام وجود دارد، در قدیم مردم چابهار به این بندر چه بار می گفتند، که به معنای اینکه از مسافران پرسیده می شده که چه باری دارند، بوده است. پس برخی بر این باورند که چابهار تغییر یافته ی " چه بار " است. چابهار در گویش مردم محلی این منطقه به کسانی گفته می شود که در اطراف چاه آب ساکن شده اند. در این شهر از دیرباز مردم برای تأمین آب مورد نیاز خود در زمان های قدیم از چاه هایی که مردم حفر می کردند، استفاده میکردند که از این نظر چه به معنای چاه آب می باشد، و به معنای پیرامون و اطراف نیز معنا می دهد. این نام در گذر زمان پس از ورود غیربومیان به این منطقه و توسعه شهر به نام چابهار و چهار بهار تغییر یافت.
در این مطلب می خواهیم تا دیدنی های این شهر بندری را به شما همراهان گرامی معرفی کنیم.
این شهر دارای دیدنی های تاریخی و طبیعی زیادی می باشد که از همین لحاظ نیز، دارای جاذبه های گردشگری بسیاری برای گردشگران ایرانی و خارجی می باشد.
1- کوه های مینیاتوری
این کوه های زیبا یکی از دیدنی های حیرت انگیز و زیبای چابهار می باشد که به موازات ساحل، از منطقه کچور تا نزدیکی خلیج گواتر کشیده شده است و یکی از پدیده های مورفولوژی این منطقه محسوب می شود.
2- تالاب لیپار
این تالاب که به تالاب صورتی نیز معروف می باشد، از مناطق زیبا و طبیعی منطقه چابهار می باشد که چشم اندازی فوق العاده دارد و در 15 کیلومتری شرق چابهار در نزدیکی روستای رمین و در مسیر جاده ساحلی چابهار – گواتر واقع شده است. زیبایی این منطقه با وجود پرندگان خاص و زیبایی همچون چنگر، فلامینگو، کشیم، انواع حواصیل، طاووسکن، باقرقره، تیهو، عقاب دشتی و ... در این تالاب، دو چندان شده است.
3- مسجد جامع دزک
این مسجد در روستای دزک که در 3 کیلومتری شرق سراوان می باشد، واقع شده است. البته که زمان ساخت این مسجد هنوز کاملاً مشخص نیست. ولی احتمال آن میرود که زمان ساخت این مسجد به زمان دوره صفویان متعلق باشد. مصالح به کار رفته در این مسجد مواد به خصوصی است. در دیوارها و ستون های این مسجد از خشت و چینه استفاده شده است و در پوشش سقف آن نیز از فرآورده های نخل و خرما و گز و کنار بکار رفته است.
4- غارهای بن مسیتی
این مجموعه غارهای زیبا در 5 کیلومتری شمال باختری روستای تیس در دامنه کوه شهبازبند که روستایی در نزدیکی چابهار است، گفته می شود. این غار شامل یک غار طبیعی و دو غار مصنوعی می باشد، غار طبیعی به شکل نیم دایره است که با استفاده از روش تراشکاری درون غار و دهانه آن توسعه یافته است. یک آرامگاه کوچک از گچ بصورت دو سطح افقی که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند، می باشد که فاقد آثاری مانند سنگ نبشته و خط و لوحه در عمق یک متری از سطح غار دیده می شود که در گرد آن یک فضای کوچک نیز وجود دارد.
در مطالب بعدی باز هم دیگر دیدنی هاو جاذبه های گردشگری چابهار را برای شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. امیدواریم که از این مطالب نهایت استفاده و لذت را ببرید و تجربه سفری خوب و خوش را نیز ایجاد کنید.
http://www.wikiooz.ir/blog/%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1---%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D9%88%D9%84

Post has attachment
امروز در بخش مقالات زیبایی و سلامت بلاگ ویکیوز با یک مطلب جذاب و هیجان انگیز برای خانم ها در خدمتتان هستیم. امروز می خواهیم در مورد آموزش آرایش کردن و نحوه آرایش چشم برایتان توضیحاتی بدهیم و شما را با نحوه ی صحیح آرایش چشم که یکی از آموزش های جذاب و کاربردی برای خانم ها می باشد، آشنا کنیم.
آرایش درست چشم ها و ابرو می تواند بسیار در رفع تیرگی های دور چشم یا پف زیر چشم شما مؤثر واقع شود، فقط به شرطی که نحوه صحیح آن را به خوبی بدانید و درست این کار را انجام دهید. پس تا انتهای این مطلب را با ما همراه باشید و از نکات ارائه شده در این مطلب استفاده کنید.
مواردی که همیشه باید سعی کنید که آنها را برای داشتن سلامت و زیبایی چشم ها و پوست خود رعایت کنید به شرح زیر هستند :
همیشه به مقدار کافی بخوابید و به اندازه استراحت داشته باشید، زیرا کم خوابی باعث تغییر در ظاهر صورت می شود. و همچنین خواب بیش از اندازه نیز باعث تغییراتی در ظاهر فرد می شود.
آب به اندازه لازم و ترجیحاً زیاد بنوشید زیرا باعث رفع سموم و آلودگی ها از بدن می شود، و در این صورت بدن شما سم زدایی میشود، و پوست و چشم های شما حالت خمودگی و خستگی نخواهند داشت. پس همیشه در مصرف آب بسیار دقت داشته باشید، مخصوصاً در فصول گرم سال، آب مصرفی بدن نیز افزایش می یابد، ولی در فصول دیگر نیز نباید مصرف آب به کل قطع شود، در روزهایی که هوا نیز آلوده می باشد، مصرف آب زیاد تر توصیه می شود.
از خوردن زیاد غذاهای فست فود و ناسالم خودداری کنید، چون چربی های انباشته در این غذاها موجب ایجاد گرفتگی عروق بدن و همچنین ایجاد لک در پوست شما می شود. غذاهای سالم و طبیعی انتخاب بهتری هم برای سلامتی شما می باشد و هم برای زیبایی شما بهتر می باشد. انتخاب غذاهای سالم و غذاهایی که دارای پروتئین و ویتامین ها می باشد، بسیار گزینه مناسبی است .
تأثیر ژن خوب پوست نیز تأثیرات شگرفی در سلامتی پوست شما خواهد داشت. البته که در این نکته آخر کنترل و انتخاب در دست خود فرد نیست و کاملاً تصادفی می باشد و می بایست که خوش شانس باشید که پوست خوبی داشته باشید و ژن پوست خوب را دارا باشید.
ولی مسئله ی بعدی این است که برخی با رعایت این نکات، باز هم مشکل دارند که این هم جای نگرانی ندارد و شما می توانید با آرایش صحیح مشکلات پوست و دیگر موارد را رفع کنید، فقط کافیست که نحوه ی صحیح آرایش را بیاموزید. حالا روش صحیح و درست آرایش چشم و ابرو را با هم مرور می کنیم.
ابتدا اشاره ای به آرایش با استفاده از کانسیلر خواهیم داشت. کانسیلر به زبان بسیار عامیانه و خودمانی به همان بتونه کاری تعبیر می شود. که دقیقاً همانند بتونه بر روی پوست قرار می گیرد، و همان کرم پودر غلیظ و بسیار فشرده است که بیشتر برند ها و مارک های معروف تولید کننده لوازم آرایشی، این محصول را دارند، و برای استفاده در زیر چشم ها استفاده می شود. استفاده از این محصول بصورت نیم دایره در زیر چشم کار اشتباهی است که اکثراً نیر به اشتباه این کار را می کنند، زیرا در این صورت فقط تیرگی پوست زیر چشم را شاید بپوشاند ولی باعث افزایش و بیشتر نشان دادن پف زیر چشم شما خواهد شد که در اینصورت بسیار بد خواهد بود. اگر کانسیلری که شما استفاده می کنید بسیار غلیظ و خمیر مانند است، برای اینکه بر روی پوست طبیعی تر به نظر برسد، بهتر است که با کمی کرم مرطوب کننده آن را ترکیب کرده و بر روی پوست تان استفاده کنید.
برای جلوگیری از ایجاد تمرکز و توجه بر روی تیرگی و پف زیر چشم، بهتر است که دور چشم ها را خط چشم نکشید، زیرا تمرکز و توجه بر روی تیرگی و پف زیر چشم شما بیشتر خواهد شد که در این صورت بیشتر نشان داده میشود. بهتر است که برای آرایش بهتر و زیباتر شدن، و برای رفع پف زیر چشم، از یک سایه ملایم قهوه ای برنز در دور چشم ها استفاده کنید که با این کار هم چشم هایتان درشت تر به نظر خواهد رسید و ایرادات و مشکلات زیر چشم نیز رفع خواهد شد و کمتر در دید واقع می شوند.
در پایان لازم است به این نکته نیز اشاره کنیم که ابروهای نازک باعث برجسته تر شدن مشکلات زیر چشم ها می شود، ولی ابروهای پهن، توجه و تمرکز بیننده را بر قسمت بالای چشم متمرکز می کند که این کار باعث می شود پف زیر چشم ها و تیرگی و ایرادات کمتر به چشم برسد و دیده شود. البته با توجه به رعایت آن نکات و اصولی که برای رفع تیرگی و پف و ایرادات زیر چشم ذکر کردیم، می توانید آرایش بهتری داشته باشید.
شما برای مراقبت بیشتر از پوست خود می توانید از محصولات مراقبت از پوست استفاده کرده و همچنین برای رفع مشکلات و برای افراد با سن بالاتر، برای رفع چین و چروک ها و تیرگی ها و پف زیر چشمان از کرم دور چشم مناسب استفاده کنید تا آرایش بهتری داشته باشید و ضمن اینکه از زیبایی و سلامت خود نیز مراقبت می کنید.
امیدواریم که از این مطلب استفاده لازم را برده باشید و از آرایش کردن و به خصوص آرایش چشم خود، لذت ببرید.

Photo

Post has attachment
استیون هاوکینگ را بیشتر بشناسید _ بخش دوم

آغاز دوران بیماری استیون هاوکینگ :
در سال آخر تحصیل در دانشگاه کمبریج، استیون از پله ها زمین خورد و سرش با زمین برخورد شدید داشت. در نتیجه این اتفاق، وی اندکی حافظه اش را از دست داد. دوستان وی گمان می کردند که این اتفاق به دلیل مستی استوین برای او به وقوع پیوسته است. ولی این اولین باری نبود که استیون از پله ها می افتاد، گاهی هم گره زدن بند های کفشش برایش دشوار می شد. استیون در عبور از پله ها مواظب خودش بود و حواسش را جمع می کرد اما آن گره زدن بند کفش ها همچنان دشوار بود. روز پایانی نخستین نیم سال تحصیلی در ژانویه 1963، در آغاز بیست و یک سالگی، استیون از کمبریج به خانه رفت و در همان روز پدرش تصمیم گرفت وی را برای معاینه نزد پزشک ببرد. اما نتیجه تلخ تر از تلخ ترین کابوسی بود که می توانست به سرغ یک جوان بیست و یک ساله بیاید. نتایج آزمایشات انجام شده بر روی استیون گواه از وجود بیماری نادر و درمان ناپذیر ALS یا همان خواب اندام بود. این بیماری بخشی از نخاع، مغز و سیستم عصبی بدن را تحت شعاع قرار می دهد و به تدریح اعصاب حرکتی بدن را از بین می برد و از راه ضعیف کردن ماهیچه ها، منجر به فلج عمومی می شود. در نتیجه به مرور توانایی هر گونه حرکتی از شخص گرفته می شود. معمولا مبتلایان به این بیماری درمان ناپذیر، زیاد زنده نمی مانند و زمان باقی مانده برای ادامه حیات برای استیون حدود دو الی سه سال تخمین زده شد. هاوکینگ به کمبریج باز گشت، با روحی تاریک و ذهنی سرشار از افکار سیاه و قلبی افسرده. او تمام آرزو های خود را بر باد رفته می دید و در طی چندین ماه به ندرت خانه اجاره ای خود را ترک می کرد. تنها صدایی که از خانه استیون شنیده می شد موسیقی واگنر گسیل و شیشه های وودکایی بود که بیرون گذاشته می شد. دوره دکترا، دانشمند شدن، فهمیدن اسرار آمیز ترین علم دنیا و کیهان شناسی همگی به آرزو ها و رویاهای از دست رفته ی استیون تبدیل شده بودند. در عوض این همه جنب و جوش و ذهن پر تلاش، استیون ساعت ها متفکر و بی حرکت می ماند. تنها با خیال پردازی ساعت ها می نشست تا لحظات فلج شدن عمومی اش بگذرند و دو سال سپری شود و لحظه ی موعود مرگ فرا رسد. او به اتاقی که در دانشگاه داشت پناه برد و بدون هیچ حرکتی ساعت ها متفکر بر جای خود باقی ماند. بعد ها تعریف می کرد که چطور آن شب با کابوس وحشتناکی از خواب پریده است. در خواب دید که او را اعدام می کنند. در زمانی که او را برای اجرای حکم اعدام می بردند با تمام وجود احساس می کرد که هر لحظه که می گذرد چه قدر برایش ارزشمند است. بعد از آن که از خواب پرید به یاد آورد که در بیمارستان با یک بیمار مبتلا به سرطان خون هم اتاق بود و او از درد چه فریاد ها که نمی کشید. بنابراین توانست خود را قانع کند که اگر به بیماری بدون درمان مبتلا است حداقل هیچ دردی نمی کشد. به علاوه از آن جا که همیشه لجوج بود به خود توانست القا کند که از کجا معلوم پزشکان درست تشخیص داده اند، شاید این یک اشتباه از نوع اشتباهات کتب درسی است.

ازدواج هاوکینگ :
آشنایی استیون با دختری به نام جین وایلد در همان دوران سبب شد تا وی بتواند محکم تر از قبل با بیماری خود مبارزه کند و نا امید نشود. جین دختری بود که استیوندر مهمانی سال نو با او ملاقات کرده بود. جین پس از آن ملاقات تصمیم گرفت در کمبریج به ملاقات استیون برود. جین وایلد 18 سال داشت و دختر کم رو و خجالتی بود. او درس های ای لول را در دبیرستان سن آلبانز نزد خودش می خواند و تصمیم داشت سال بعد به دانشگاه لندن برود. زمانی که استیون به وی گفته بود که مشغول مطالعه در رشته کیهان شناسی است، جین برای پیدا کردن معنی "کیهان شناسی" به لغت نامه رجوع کرده بود. او به خدا اعتقاد داشت و قلبا ببر این بار بود که هر اتفاقی بنا به دلیل خاصی در دنیا به وقوع می پیوندد. در حالی که استیون رشد بیماری و فلج شدن عضلات و ماهیچه هایش را به مرور زمان شاهد بود و در ابتدا بعه کمک یک عصا و سپس به کمک دو عصا راه می رفت، اما با دیدن جین به یاد آورد که چه قدر یک دنده و لجوج است و می تواند با هر چیزی مقابله کند. در سال 1965 بود که استیون با جین ازدواج کرد. از نظر استیون این اتفاق سبب تغییر همه چیز بود. اکنون استیون دلیل جدیدی داشت که بتواند به خاطرش زندگی کند و برای حفظ آن همه چیز را از دست بدهد. یک موضوع ارزشمند. اما اگر قرار بر آن بود که استیون ازدواج کند پس باید شغل و پیشینه ای برای خود مهیا می کرد. پس برای این کار به درجه دکتری نیاز داشت. به این ترتیب استوین بار دیگر توانست اعتماد به نفس خود را به دست آورده و برای ادامه زندگی انگیزه کسب کند. استیون دوباره شروع به اندیشیدن برای پیدا کردن موضوع مناسبی در خور پایان نامه دکتری بود و خود را بسیار خوشبخت می پنداشت.

بازگشت به زندگی :
استیون در سال 1965، در سن بیست و سه سالگی، فعالیت خود را برای دریافت دکتری تخصصی آغاز نمود و توانست در ژوئیه همان سال ازدواج کند. در پاییز جین برای گذراندن آخرین سال دانشگاهش به لندن رفت که البته برای روز های آخر هفته به کمبریج می آمد. استیون توانست به یک خانه که در ردیف خانه های هم شکل قرار داشت، اثباب کشی کند. این خانه در فاصله هزار متری بخش ریاضیات کاربردی و فیزیک نظری قرار داشت. استیون بخشی از پول عروسی خود را برای تهیه یک خودروی سه چرخه خرج کرد تا به کمک آن بتواند به رصد خانه حومه شهر رفت و آمد کند.
از اواخر دهده 60 استیون برای جا به جایی از صندلی چرخ دار استفاده می کرد. در آن زمان تنها عضوی که در بدن وی همچنان حس داشت و استیون می توانست آن ها را حرکت دهد دو انگشت دست چپش بود. وی در سال 1985 قدرت تکلم خود را نیز از دست داد و فقط به کمک آن دو انگشت می توانست دکمه رایانه ی پیشرفته ای را که برایش ساخته بودند تا کارهایش را به کمک آن انجام داده و به کمک آن با دنیای پیرامونش در ارتباط باشد. این رایانه حتی قادر بود به جای استیون حرف زده و آنچه در ذهنش وجود دارد را به اطرافیان منتقل کند.

فعالیت های پژوهشی استیون هاوکینگ :
زمینه اصلی مطالعات و فعالیت های استیون هاوکینگ کیهان شناسی و گرانش کوانتومی بود و از مهم ترین دست آورد های وی می توان به رابطه سیاه چاله ها و قانون های ترمودینامیک اشاره کرد. استیون که دیگر قادر به صحبت کردن نبود اکنون به کمک سیستم جدیدی که با استفاده از هوش مصنوعی به وجود آمده بود با صدای رباتی صحبت می کند. این صدا و این سیستم به نشانه ای از استیون تبدیل شده است که دیگر حاضر نیست آن را با صدای طبیعی خودش با لهجه بریتانیایی عوض کند. او شنیده است که کودکانی که قادر به صحبت کردن نیستند و به صدای کامپیوتری نیاز دارند ترجیح می دهند با صدایی که استیون از آن استفاده می کند صحبت کنند.
اگر قصد مطالعه دستاورد های علی و پژوهشی استیون را دارید با ما در مقالات بعدی همراه باشید، نظریه ها و دست آورد های استیون هاوکینگ را درباره سیاه چاله ها، ستاره شناسی و فیزیک کوانتوم در مقالات بعدی با شما در میان خواهیم گذاشت.

Photo

Post has attachment
راهنمای سفر به ارمنستان _ بخش اول

ارمنستان با قدمت 3000 ساله تنها کشور باقی مانده از آناتولی قدیمی می باشد، که در بین آسیا و اروپا قرار دارد، و کوه های معروف آرارات و رشته کوه های قفقاز در این منطقه واقع شده اند. جاده ابریشم از ارمنستان نیز می گذشته است که به همین خاطر این کشور را دارای موقعیت خاص اقتصادی می کرده است.
از نظر موقعیت جغرافیایی این کشور از سمت غرب با امپراتوری بیزانس و بعد ها با عثمانی ها، و از سمت شرق و جنوب خود با کشورهای ایران و روسیه همسایگی داشته است.
از نظر موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی این کشور دارای موقعیت کوهستانی می باشد که دارای طبیعتی بسیار زیبا و بکر می باشد، که به آب های آزاد هم راه ندارد.

فرهنگ و هنر در ارمنستان

فرهنگ این کشور برگرفته از فرهنگ کشورهای گرجستان و یونان و روسیه می باشد که به خوبی این فرهنگ در سطح کشور مشاهده می شود. ارمنستان اولین کشوری است که به دین مبین مسیح گرویدند و بیش از 99 درصد از مردم ارمنستان از نژاد ارمنی هستند که به دین مسیحیت (کاتولیک) اعتقاد دارند.
ارمنستان از نظر جمعیتی یک جمعیت یکدست دارد که تمام جمعیت این کشور کوچک حاصل پیوندهای درون خانوادگی می باشد . مردم ارمنستان بسیار مهمان نواز و بلند طبع هستند.
شما در این سفر با فرهنگ غنی این کشور آشنا شده و لذت دیدن زیبایی هایی از طبیعت و فرهنگ و تاریخ را تجربه خواهید نمود و سفر خوب و لذت بخشی خواهید داشت.
به دلیل موقعیت کوهستانی و صخره ای ارمنستان، اوج هنر باستانی سنگ تراشی و بناهای صخره ای و پیکر تراشی بر روی سنگ در این کشور مشاهده می شود. ضمناً ارمنیان از دیرباز با تئاتر آشنا بوده و شاید علت علاقه ی مردم ارمنستان به تئاتر را بتوان در علاقه ی وافر یونانیان باستان به تئاتر جستجو کرد.

مناسب ترین زمان برای سفر به ارمنستان
به دلیل موقعیت جغرافیایی کوهستانی ارمنستان، در زمستان با بارش برف کوه های پوشیده از برف وزیبایی های کوهستان گردشگران را برای اسکی و تماشای مناظر زیبای زمستانی به خود جذب می کند، هم چنین در تابستان هم مناظر بکر و زیبای طبیعت بی نظیر ارمنستان جاذبه های فراوانی برای جذب گردشگران از سراسر دنیا دارد.
مناظر بی نظیر رشته کوه های قفقاز و آرارات گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. بهترین زمان برای سفر به ارمنستان بین ماه می تا ژوئن (اردیبهشت تا خرداد) و ماه سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) می باشد.

رستوران های ارمنستان
شباهت های فرهنگی بین ایرانیان و ارمنیان زمینه ساز شباهت های ذائقه ای و سلیقگی بسیاری بین ایرانیان و ارمنیان در زمینه غذا شده است.
رستوران های بسیاری در ارمنستان وجود دارد، که از جمله ی آنها رستوران های ایتالیایی، مکزیکی، چینی، لبنانی و ایرانی وجود دارد. رستوران ایرانی آریا، شیروان و رستوران سنتی آرارات را حتماً در سفر خود امتحان کنید .
از بهترین و لذیذ ترین غذاها در ارمنستان که به شما توصیه میکنیم: کباب ماهی، املت روسی، زاوراپلاف، خاش (شبیه کله پاچه ایرانی)، هوناکان از معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای لذیذ ارمنی می باشد که ما توصیه میکنیم حتماً آنها را امتحان و تست کنید و از طعم های لذت بخش هر یک در سفر خود لذت ببرید.

لذت خرید در ارمنستان
به غیر از بازارهای تولیدات محلی و سنتی ارمنستان ، فروشگاه های نمایندگی برندهای مختلف دنیا را میتوانید در سفر خود یافته و لذت خرید خوب را نیز در سفر خود تجربه کنید .
بازار شوکا محل مناسبی برای علاقه مندان به میوه ها و سبزیجات و انواع مواد خوراکی می باشد.
بازار بازر و رنیساج از بازارهای معروف ارمنستان می باشند که در آنها علاوه بر انواع صنایع دستی محلی، فروشگاه های برند معتبر دنیا نیز وجود دارند.

از مهمترین جاذبه های گردشگری ارمنستان که حتماً رفتن به آنها را به شما توصیه میکنیم از قرار زیر است : رصدخانه کاراهونج، معبد گارنی، خور ویراپ، صومعه های معروف تاتو و از جاذبه های طبیعی گردشگری ارمنستان هم میتوان به دریاچه سوان و شهر معروف دلیجان اشاره کرد.

سفر به ارمنستان، مطمئناً خاطرات بسیار زیبا و لحظات بی نظیر و به یادماندنی را برایتان رقم خواهد زد.
در ادامه باز هم از جاذبه های گردشگری و لذت سفر به ارمنستان برایتان خواهیم گفت. همچنان با مقالات گردشگری ویکیوز همراه باشید.

http://www.wikiooz.ir/blog/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D9%88%D9%84


Post has attachment
استیون هاوکینگ را بیشتر بشناسید

در میان مردم کمتر کسی دیده می شود که اندکی سر از علوم فیزیک و ستاره شناسی بیاورد و استیون هاوکینگ را نشناسد. در تمام کتاب ها، ویدئوها، تیزرهای آموزشی و خلاصه هر آنچه که درباره ی توصیف مبحثی از دنیای بزرگ علوم فیزیک و کیهان شناسی باشد، نامی از وی به چشم می خورد. در این مقاله قصد داریم شما را با گوشه ای از زندگی سراسر علم و دانش وی و نظریه های تکان دهنده او درباره کیهان شناسی و سایر مباحث، آشنا کنیم.

دوران کودکی استیون هاوکینگ :

استیون ویلیام هاوکینگ متولد 8 ژانویه 1942 بوده و در شهر دانشگاهی آکسفورد از فرانک و ایزابل هاوکینگ دیده به جهان گشود. مادرش او را در روز های جنگ جهانی دوم به دنیا آورد. خانه ی آن ها در هایگیت واقع در شمال لندن بود. فرانک و ایزابل برای آن که در شلوغی و نا امنی آن زمان فرزندی سالم و به دور از خطر به دنیا آورند تصمیم گرفتند به صورت موقت به آکسفورد رفته و در آن جا ساکن شوند. در نتیجه ایزابل توانست به سلامت پسرش استیون را به دنیا آورد. زادروز او مصادف بود با سالروز مرگ گالیله، دقیقا سی صد سال پیش یعنی سال 16244 در چنین روزی از دنیا رفته بود. نکته جالب دیگر آن که باز بنا به تصادف تاریخ تولد نیوتون در حدود همان روز ها و در همان سال بود. علم به ریاضیات از زمانی که استیون توانسته بود از دوران نوپایی خارج شود در وی دیده می شد. با این حال او را در مدرسه به عنوان یک شاگرد خودسر و البته بسیار بد خط می شناختند. استیون هاکینگ هرگز دانش خود را به کتاب های درسی محدود نمی کرد. در نتیجه به دلیل آن که همیشه سطح دانشش از آن چه که در کلاس های درس به او آموزش می دادند بالا تر بود، همواره با معلمان خود بر سر مباحث درسی که از نظر او غلط بودند جر و بحث داشت. خانواده هاوکینگ از طبقه متوسط جامعه به حساب می آمدند و همواره در خانه ای فرسوده و شلوغ زندگی می کردند اما سرتاسر خانه آن ها را کتاب فرا گرفته بود و همین امر علاقه به مطالعه را در فرزندان آن ها تقویت می کرد. پدر خانواده هاوکینگ، فرانک، پزشک متخصص بیماری های مناطق گرمسیری بود و به همین جهت بیشتر زمان خود را در سفر های پژوهشی در مناطق آفریقا سپری می کرد. البته این غیبت پدر برای فرزندان آن چنان عادی شده بود که آن ها تصور می کردند تمام پدران دنیا این گونه اند. هر چند این غیبت های متوالی و پی در پی برای فرزندان آن قدر ها هم بد نبود، چرا که آن ها را به حرکت به سمت استقلال و اتکا به خود سوق می داد.
استیون 8 سال داشت که خانواده آن ها به شهر سنت آلبنز، جایی در 32 کیلومتری شمال لندن، مهاجرت کردند. در آنجا استیون به بهترین مدرسه محله رفته و توانست نبوغ خود را در آن مدرسه آشکار سازد. استیون هاوکینگ در آن دوره به علوم طبیعی علاقه بسیاری پیدا کرد و توانست یک آزمایشگاه علمی در خانه دایر کند. اما با این حال استیون نیاز به یک نقطه عطف داشت، یک موضوعی که وی را تکان دهد تا تمام آنچه در ذهن اندیشمند او وجود دارد بروز پیدا کرده و شکل گیرد. این اتفاق در 16 سالگی استیون درست زمانی که قصد درس خواندن برای امتحانات AA لول را داشت به وقوع پیوست. او به همین منظور نزد خانواده همفری که از دوستان نزدیک هاوکینگ ها بودند ماند. پدرش از او خواست تا به مطالعه زیست شناسی بپردازد تا همانند او به حرفه پزشکی رو آورد. اما استیون بیشتر به ریاضیات علاقه مند بود. با اینکه استیون در درس ریاضی بسیار موفق بود اما پدرش همواره بر این باور بود که مطالعه ریاضیات راهی است که به بن بست ختم می شود. راهی که در آخر فقط می توانی با تدریس آن مخارج زندگی خود را تامین کنی. اما سرانجام آن ها به تفاهم رسیدند و قرار بر آن شد که استیون به مطالعه ریاضیات، فیزیک و شیمی بپردازد. در کنار امتحانات A لول، استیون یک آزمون ورودی آکسفورد نیز پیش رو داشت که سبب می شد وی با تلاش هر چه تمام تر به راه خود در این زمینه ادامه دهد.
سر انجام استیون چنان تحسین بر انگیز از پس امتحان آکسفورد بر آمد که توانست به پاس آن یک کمک هزینه تحصیلی قابل توجهی از دانشگاه دریافت کند.

دوران جوانی استیون هاوکینگ :

استیون هاوکینگ توانست در هفده سالگی وارد دانشگاه آکسفورد شود. وی در آن جا به تحصیل در رشته علوم طبیعی با تاکید بر علم فیزیک پرداخت. در همان زمان بود که وی به اختر فیزیک و علم کیهان شناسی علاقه مند شد. احساسی در وی، استیون را بر آن می داشت تا سر از کار رمز آلود ستاره ها و مبدا جهان هستی در آورد. سال های دهه 600، همان دوره طلایی بود که منجر به کشف فضا و پرتاب اولین ماهواره ها و مهم تر از همه سفر فضانوردان به کره ماه شد. بازتاب این واقعه تاریخی در رسانه ها جوانان را مجذوب خود کرد. استیون که از کودکی عاشق رمان های علمی تخیلی بود، از شنیدن این وقایع بسیار هیجان زده شده و کاملا مجذوب این اخبار شده بود. در دوارن دانشگاه استیون تقریبا از اکثر دانشجویان کوچکتر بود به طوری که بزرگترین آن ها دو سال با استیون فاصله سنی داشتند و بیشتر آن ها حتی دوره سربازی خود را نیز به پایان رسانده بودند.
علاقه استیون به جهان بزرگتر از خانه و زمین خودش بود و همین امر سبب می شد تا وی سال اول دانشگاه را کاملا در اتاق خودش بگذراند و شب ها با رصد های پی در پی سر از کار کائنات و ستاره ها در آورد. در دوره امتحانات بود که استیون یک شب را تا صبح بیدار ماند و به همین دلیل فردای آن روز هر طور شده به سوال های امتحان پاسخ داد و زمانی که نتایج را دریافت کرد بین شاگرد اول و دوم رتبه آورده بود در نتجه وی را فرا خواندند تا درباره ی سرنوشتش با او مصاحبه کرده و برایش تصمیم بگیرند. استیون به آن ها گفت که اگر اول شوم به کمبریج خواهم رفت و اگر دوم شوم در آکسفورد می مانم، از این رو انتظار دارم مرا شاگرد اول کنید.
بعد ها دکتر برمن در این زمینه این گونه توضیح داد : " مصاحبه کنندگان دانشگاه آکسفورد به اندازه کافی از خرد و هوش برخوردار بودند که تشخیص داده و متوجه شوند، شخصی که با او در حال مصاحبه هستند، استیون هاوکینگ، از هوش بسیار بیشتری نسبت به آن ها برخوردار است."
بنابراین هاوکینگ اول شد و طبق آن چه انتظار می رفت، در پاییز 1962 و در سن بیست سالگی وارد ترینیتی هال کمبریج شد. ورود وی به آکسفورد ناخوشایند بود اما ورودش به کمبریج بسیار بد تر اتفاق افتاد. در همان ابتدا متوجه شد که با تمام نبوغ و تلاشی که به خرج داده است، فرد هویل او را به عنوان دانشجو نپذیرفته. بنابراین دستیار هویل به عنوان استاد راهنمای وی بر گزیده شد. در نتیجه ی این تصمیم گیری، به غرور هاوکینگ ضربه سختی وارد شد و سبب شد این بی اعتنایی و تحقیر را هرگز فراموش نکند. بنابراین در دوره فوق لیسانس دانشگاه کمبریج، استیون دیگر آن دانشجوی پر تلاش و درخشان دوره لیسانس در دانشگاه آکسفورد نبود.
این مقاله ادامه دارد و در مطلب بعدی در مورد دوران بیماری ، ازدواج و دوره بازگشت به زندگی استیون هاوکینگ صحبت خواهیم کرد. در بخش بیوگرافی از بانک مقالات با ما همراه باشید و ادامه این مقاله را در مطلب بعدی دنبال کنید.
Photo

Post has attachment
با پرینتر سه بعدی آشنا شوید

شاید شما هم مانند اکثر افراد بر این باور باشید که پرینتر های سه بعدی به تازگی پا به عرصهی تکنولوژی نهاده و در فضای زندگی ما جای باز کرده اند. اگر چنین است باید بدانید که سخت در اشتباه هستید!
مدت های زیادی است که پرینتر های سه بعدی متولد شده و پیرامون ما مشغول به زندگی و رفع نیاز های بشر هستند. اما به دلیل قیمت بسیار بالای آن ها، تنها در اختیار موسسات و شرکت های بزرگ و معتبر قرار داشته اند.
همانطور که به مرور زمان انتظار می رفت، با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و فن آوری ساخت این پرینتر های سه بعدی، هزینه ی طراحی و ساخت آن ها کاهش یافته و در نتیجه عموم مردم و یا بهتر بگوییم اشخاصی که به هر دلیلی نیاز به کار کردن با این پرینتر ها را داشته اند، توانایی تهیه ی آن را به دست آوردند.
مقالات مرتبط: پردازنده یا cpu چیست؟
امروزه در بیشتر تبلیغات تلویزیونی و تیزر ها، ماکت های شرکت های مهم و معتبر، پروژه های مهم و بزرگ ساخت و سازی و دیگر موارد این چنینی، شاهد به کار گیری پرینتر سه بعدی هستیم.
فرآیند ساخت در این پریتنر سه بعدی روش افزودنی به معنی روی هم گذاری مواد است. دیگر روش های تولید نیز مانند براده برداری قطعه نیز وجود دارد اما فرآیند ساخت در پرینتر سه بعدی خلاف این روش ها می باشد. پرینتر سه بعدی حتی در دانشگاه های معتبر اروپا، آمریکا و شرق آسیا نیز به سرعت وارد کلاس های درسی شده است و انقلابی در سیستم های آموزشی ایجاد کرده است.
حضور پرینتر سه بعدی در سیستم آموزشی به معنای یک فرصت طلایی برای دانش آموزان و دانش جویان است تا به کمک آن، تمام آنچه که در ذهن خلاق و جوان خود می پرورانند را به یک طرح فیزیکی قابل ملموس تبدیل نمایند. در نتیجه ی حضور پرینتر سه بعدی، فاصله ی بین ایده تا واقعیت بسیار کوتاه و کم هزینه شده است. بنا بر این جوانان، دانش آموزان و تمام ایده پروران، از خطا هایی که ممکن است در ایده ی آن ها رخ دهد، دیگر هراسی ندارند و به خوبی می توانند ایده های خود را با چشم ببینند و آن را پخته تر کنند. محققین، مخترعین، طراحان، مهندسین و پزشکان دنیای فردا با ابزار جدیدی وارد حیطه های کسب وکار می شوند. اشتیاق دانش پژوهان در یادگیری به خاطر فهم بهتر مطالب توسط پرینتر سه بعدی افزایش می یابد، در نتیجه دنیای فردا قطعا با آنچه ما امروز در ذهن داریم متفاوت خواهد بود.
امیدواریم شما نیز با کمک این پیشرفت چشمگیر تکنولوژی بتوانید ایده های خلاقانه ای را که مدت هاست در ذهن خود می پرورانید، به صورت فیزیکی مشاهده کرده و تمام خطاها و ایراد های آن را بررسی و تحلیل و در نهایت برطرف نمایید.
برای آشنایی بیشتر با تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و واردکنندگان انواع پرینترمی توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

http://www.wikiooz.ir/base_categories/load_profiles_of_specific_category?came_from_search_path=false&category_id=b197a5f6f24b1c3bfd6eedb96706c46a&category_title=%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1+%D9%88+%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1&page=1&search_query=
Photo
Wait while more posts are being loaded