Profile

Cover photo
Polskie Szlaki
61 followers|153,198 views
AboutPostsCollectionsPhotosVideos

Stream

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Akcja Atrakcja 2016: 19 października - 6 listopada
Zapraszamy do naszego sztandaroweg konkursu Akcja Atrakcja, w którym za dodanie atrakcji w portalu PolskieSzlaki.pl można wygrać ciekawe nagrody! W tym roku główną nagrodą jest pobyt w Hotelu Medical Spa Dwór Elizy w Długopolu Zdroju. Za II miejsce można zgarnąć 100 zł, za III 50 zł, wszystkie nagrodzone osoby otrzymują też gadżety Polskich Szlaków oraz przewodnik po Jurze wyd. Compass. Konkurs potrwa do 6 listopada 2016 roku. Szczegóły konkursu: http://www.polskieszlaki.pl/konkursy/akcja-atrakcja/
Dodawać atrakcje można tutaj po zarejestrowaniu: http://www.polskieszlaki.pl/pulpit/atrakcje/dodaj/
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Dziki Nadnidziański Park Krajobrazowy
Nadnidziański Park Krajobrazowy to serce Ponidzia, najcenniejszy przyrodniczo obszar w tym regionie, leżący w dolinie malowniczej Nidy, która w wielu miejscach jest meandrująca, ze starorzeczami i bagnami, tworząc fantastyczny, dziki krajobraz. Wije się w pobliżu ciekawych miast, jak Wiślica czy Pińczów.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 

Jak to zamek w Tworkowie spłonął...
Historia zamku w Tworkowie długa jest, bo sięga czasów średniowiecza, ale kształt przypominający dzisiejszy zarys ruin powstał w XIX wieku, w efekcie rozbudowy wcześniejszej budowli. A kiedy już stała ta cudna, ogromna jak na mały Tworków rezydencja, stała się tragedia. Spytasz, kto tak okrutny spalił tę piękną posiadłość?? Każdy powie, to pewnie wojna i będzie miał trochę racji, bo II wojna światowa przyczyniła się też do zgliszczy, ale to było później. Wspaniały zamek w Tworkowie podpalił w 1931 roku ... jego właściciel! A dlaczego?? Dla wyłudzenia odszkodowania. Pewnie koszty utrzymania go przerosły, niestety, fortel się nie udał, bo niskie odszkodowanie okazało się wielkim rozczarowaniem.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Stary nowy Ratusz w Pilicy
Mogłoby się wydawać, że powstawanie ratuszy jest już nie na czasie, a tu proszę, nie tak dawno, bo w 2014 roku w Pilicy koło Ogrodzieńca pokuszono się o wystawienie ratusza... i to nie byle jakiego! Jest on bowiem rekonstrukcją XVII-wiecznej, a może starszej budowli, która runęła podczas potopu szwedzkiego. I tak to już mogło zostać na zawsze, ale w 2000 roku odkryto jego ślady na pilickim Rynku. Początkowo zarys budowli został zaznaczony białym kamieniem, ale później jednak postanowiono go w całości zrekonstruować. Brawo! Piękny, niewielki murowany ratusz, z drewnianymi elementami jest dziś prawdziwą ozdoba rynku w Pilicy. We wnętrzu prezentowane są wystawy mówiące zwykle o regionie czyli o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Górki Wielkie mają dziś nazwę nieco mylącą, bo takie wielkie nie są, za to ciekawy to zakątek, który warto odwiedzić na weekendowej wycieczce, tym bardziej, że tak niedaleko stąd do Brennej czy Ustronia. W Górkach Wielkich polecam odwiedzić zespół dworski Kossaków. Dziś jest tu udostępnione Muzeum Zofii Kossak, w Domku Ogrodnika - ostatnim mieszkaniu pisarki, bowiem pobliski stary dwór spłonął w 1945 roku. W ostatnich latach jednak dwór został ładnie wyremontowany i zagospodarowany jako Centrum Kultury i Sztuki. Powstało ono z inicjatywy Fundacji im. Zofii Kossak, bo choć pisarce za życia nie udało się powrócić do życia dworu będącego swojego czasu jej gniazdem rodzinnym, to udało się to jej spadkobiercom. Niedaleko polecam też stary kościółek Wszystkich Świętych, a w Górkach Małych Chlebową Chatę z pysznym chlebem. Zaraz obok zakosztować można innych dobroci w restauracji Owce i Róża po rewolucjach Magdy Gessler.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Pacanów to słynna miejscowość w całej Polsce, leżąca na Ponidziu, nieco na południowy wschód od Buska Zdroju.
"W Pacanowie kozy kują, więc koziołek mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa" - Kornel Makuszyński.
Sławę Pacanów zawdzięcza "Przygodom Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego, a dodatkowo teraz rozsławia go Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Wszędzie tego Koziołka w Pacanowie odnajdziemy, a wzięło się to stąd, że niegdyś w Pacanowie żyła rodzina kowali o nazwisku Kozy, którzy bardzo wcześnie rozpoczynali pracę, a ich stukanie budziło pozostałych mieszkańców i oznaczało początek dnia. Mówiono wówczas "wstawajcie bo już Kozy kują" i stąd się wzięło powiedzenie "w Pacanowie kozy kują".
Dzieci na pewno będą zachwycone Pacanowem za sprawą Europejskiego Centrum Bajki - niecodziennego parku rozrywki.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Polskie Szlaki na Instagramie
Od paru dni Polskie Szlaki można podglądać na Instagramie. To aplikacja, w której dodaje się zdjęcia, toteż nie mogliśmy nie skorzystać z okazji, aby pokazać Wam piękną Polskę. Zdjęcia tam zamieszczone wykonane zostały w różnych regionach podczas naszego krajtroterzenia. Fotografie prezentują polskie krajobrazy, przyrodę i architekturę. Czasem coś pokazuję z bliska, innym razem z daleka. Jeśli bliskie jest Ci podróżowanie po Polsce, zapraszam, nie będziesz zawiedziony :)
https://www.instagram.com/aniapiernikarczyk/

 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
22.10.2016 Park w Świerklańcu, od godziny 11.30

Już dzisiaj chcemy zaprosić na tegorocznego Hubertusa w Świerklańcu, który odbędzie się za tydzień w sobotę - 22 października, przy ulicy Parkowej 30, w centralnej części zabytkowego parku. Impreza rozpocznie się mszą Św. polową, a później odbędzie się tradycyjna pogoń za liskiem. Podczas imprezy można też pooglądać wyścigi psów gończych oraz wystawę związaną z końmi w Pałacu Kawalera, który również stoi w parku.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Opactwo w Rudach w jesiennej szacie
Każdego roku jesienią przypominamy sobie o Rudach na Ziemi Raciborskiej. Wśród pięknej zieleni, mieszanej wtedy ze złotem i czerwienią, w otoczeniu magicznie niebieskich oczek wody, zagubiło się dawne opactwo cystersów. Dziś wspaniale odremontowane, dostępne jest do zwiedzania, a kościół poklasztorny stanowi sanktuarium MB Pokornej. Rozwija się to miejsce i staje bardzo przyjazne turystom. Polecam gorąco na jesienne weekendy!
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Skalne Miasto Podzamcza otacza niemal dookoła słynny zamek Ogrodzieniec w jurajskim Podzamczu. To wspaniała "kraina" białych, sterczących ostańców, wśród których można się zagubić... Nie tak łatwo jednak, bowiem biegnie tu ścieżka przyrodniczo-edukacyjna.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Na Babie Lato polecamy Równicę - bardzo popularny szczyt w Beskidzie Śląskim, górujący ponad Ustroniem, a oferujący sporo atrakcji. Dostępny jest dla każdego, bo można tu wjechać samochodem. Tłumy zbierają się koło schroniska oraz Dworu Skibówki. Sam szczyt leży jeszcze nieco wyżej i jest bardziej zaciszny.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Polskie Szlaki

Shared publicly  - 
 
Wspaniały sezon 2016 dla Polskich Szlaków!
1 maja - 31 tys. wizyt
15 sierpnia - 44 tys. wizyt
No to pochwalimy się jeszcze raz, tak na podsumowanie wysokiego sezonu turystycznego. Pisałam o tym, że w najlepszy dzień podczas Majówki portal Polskie Szlaki przekroczył 30 tys. wizyt, tak dobrze rozpoczęliśmy sezon :) A tymczasem jeszcze lepiej go zakończyliśmy, bowiem 15 sierpnia mieliśmy ponad 40 tys. wizyt. W całym wysokim sezonie odnotowaliśmy ponad 6 mln odsłon. Dziękujemy bardzo i już zaczynamy pracować na przyszły sezon ! :) Zapraszamy www.polskieszlaki.pl
 ·  Translate
1
Add a comment...
Polskie Szlaki's Collections
Story
Tagline
Portal pozytywnych podróżników :)
Introduction
PolskieSzlaki.pl to popularny portal turystyczny, odwiedzany każdego dnia przez 7-15 tys. osób. Mamy kilka tys. opisów atrakcji w Polsce, mapę z zaznaczonymi atrakcjami, galerię zdjęć, wycieczki Krajtorterów, prężne Forum. Zapraszam :)
Contact Information
Contact info
Mobile
Ania - 503-326-599