Profile cover photo
Profile photo
GOCAL odszkodowania
odszkodowanie/zadośćuczynienie/rekompensata/usługi_prawnicze
odszkodowanie/zadośćuczynienie/rekompensata/usługi_prawnicze
About
Posts

Post has attachment
Polisolokaty, czyli polisy inwestycyjne, to produkty finansowe sprzedawane przez towarzystwa ubezpieczeniowe klientom "pod przebraniem" produktów ubezpieczeniowych. Ich dystrybucja prowadzona była za pośrednictwem banków oraz powiązanych z bankami doradców finansowych. Polisolokaty promowane były jako bezpieczne, obarczone małym ryzykiem, pozbawione wad i tożsame tradycyjnej lokacie bankowej. W rzeczywistości były to produkty toksyczne, a ich dystrybucja napędzana olbrzymimi prowizjami miała znamiona tzw "missellingu", czyli stanowiła praktyki naganne pod względem etycznym i prawnym. Polisolokaty sprzedawane jako produkt bezpieczny były obarczone dużym ryzykiem inwestycyjnym. Doradcy finansowi oferujący polisolokaty nie informowali klientów o ryzyku, kryteriach doboru aktywów oraz o tzw. opłatach likwidacyjnych. Umowy zawierały przeciętnie od 30 do 60 stron zagęszczonego tekstu. Tekst obfitował w skomplikowaną terminologię prawno-finansową, zawierał treść zasadniczą i tabele oraz regulamin. W poczuciu zaufania do instytucji jakimi są banki i towarzystwa ubezpieczeniowe klient nie analizował wnikliwie tekstu uważając, że przekazane przez doradcę informacje i obiecywany zysk są prawdziwe. W istocie zysk dotyczył doradcy i TU, a nie klienta i był motorem tych działań, co potwierdza rzecznik finansowy w raporcie " Wysokie wynagrodzenie prowizyjne, z reguły wypłacane z góry, niepowiązane praktycznie z jakimkolwiek ryzykiem zwrotu nawet jego części w przypadku przedterminowego rozwiązania umowy (ryzyko zostało przerzucone na klientów w formie opłaty likwidacyjnej), stało się zachętą do nieuczciwej sprzedaży produktów z UFK".
Odzyskujemy środki finansowe, gdzie klient zawarł umowę na poczet, której jednorazowo lub w określonych odstępach czasu wpłacał środki pieniężne, które miały przynieść mu dochód, a ubezpieczyciel zastosował zapis umowy, który umożliwiał zmniejszenie wypłaty środków o określoną sumę lub wartość procentową.
Zgłoś swoją sprawę za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie www.gocal.eu
Photo
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment

Odszkodowanie za SPAM

Nasze skrzynki e-mailowe codziennie są zaśmiecane korespondencją, która nas nie interesuje, przez co tracimy czas na czytanie i usuwanie czegoś co nie powinno do nas trafić. Kara za spam może być dotkliwa. Rozsyłanie spamu podlega karze grzywny w wysokości do 5000 zł.
Uzyskujemy odszkodowanie za maile ofertowe, które zostały wysłane na prywatne i firmowe skrzynki, za wyjątkiem skrzynek biuro@... po 1 stycznia 2015 roku, pod warunkiem, że nie wyrazili Państwo zgody na otrzymywanie korespondencji. Maile muszą być kierowane do osób fizycznych. Najchętniej uzyskujemy odszkodowania od dużych firm zarejestrowanych w Polsce. Dobrze jest jeśli maile się powtarzają. Interesują Nas maile z oznaczonym nadawcą, czyli np AUDI, BMW, PEUGEOT itp.

Korzystając z formularza na naszej stronie internetowej i napisz do Nas zgłoszenie. Skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o dalszych krokach.
Photo
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
Photo
Commenting is disabled for this post.

Otrzymałeś odszkodowanie z OC ? Nie jesteś pewien czy zostało rozliczone prawidłowo ? Wystarczy że podeślesz kosztorys, a my go zweryfikujemy i DOPŁACIMY ZANIŻONĄ KWOTĘ ODSZKODOWANIA ! ! ! Uzyskaj dopłatę do już wypłaconego odszkodowania !!!

SZKODY DO 3 LAT WSTECZ !!!

NAWET JEŚLI SAMOCHÓD ZOSTAŁ SPRZEDANY.
Commenting is disabled for this post.

Ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania z polis OC, a zaoszczędzone kwoty idą w miliardy złotych - alarmuje Rzecznik Ubezpieczonych. Liczba skarg właścicieli samochodów rośnie.

Rzecznik Ubezpieczonych opublikował raport dotyczący skarg na ubezpieczycieli w pierwszym kwartale 2013 roku. Jak wynika z dokumentu, sytuacja właścicieli samochodów staje się coraz gorsza. Od stycznia do marca do RU wpłynęły 2 252 skargi właścicieli polisy OC. W porównaniu z pierwszym kwartałem roku 2012 ich liczba wzrosła o 8,8 proc. Zmotoryzowani najczęściej skarżyli się na to, w jaki sposób ubezpieczyciele likwidują szkody. Grzechem głównym towarzystw jest zaniżanie wartości szkód. W przypadku niektórych firm zdarzało się, że wypłata odszkodowania była pomniejszona nawet o 70 proc. Argumentem jest np. wiek samochodu. Wtedy odszkodowanie pomniejsza się o amortyzację czyli zużycie części. Jest to niezgodne z prawem, gdyż Sąd Najwyższy w kwietniu 2012 r. orzekł, że odszkodowanie musi być pełne, a do naprawy muszą być używane nowe części. Jednak większość zakładów ubezpieczeniowych tego nie respektuje.

Innym sposobem towarzystw ubezpieczeniowych na oszukiwanie klientów jest nieuprawnione orzekanie szkody całkowitej. Gdy tak się stanie, ubezpieczyciel zaniża wartość samochodu przed wypadkiem i zawyża wartość wraku. Właściciel polisy oczywiście nie może potem liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego w sprzedaży wraku za kwotę, na jaką oszacowano jego wartość.

Poszkodowanym, którzy wykupili ubezpieczenie OC odmawia się m.in. uzyskania pełnej rekompensaty za wynajem pojazdu zastępczego po kolizji, prawa do decydowania o wyborze części stosowanych do naprawy pojazdu, wypłaty odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej pojazdu, czy zwrotu pełnych kosztów związanych z holowaniem i parkowaniem pojazdu.
Ubezpieczyciele bezprawnie stosują zasadę amortyzacji części, co wpływa na dalsze obniżenie należnej kwoty. Żądają też przedstawienia faktur, stwierdzających rodzaj i źródło nabycia części zamiennych stosowanych przy naprawie pojazdu i obniżają stawki za roboczogodziny. Szereg problemów rodzi też kwestia uwzględnienia w ramach odszkodowań podatku VAT.

Myślisz, że wykupienie ubezpieczenia AC daje gwarancję spokoju? Jesteś w błędzie! Tu również zdarza się wiele skarg - w pierwszym kwartale 2013 roku Rzecznik Ubezpieczonych odebrał ich czterysta. Najczęściej chodziło w nich o zaniżanie wartości odszkodowania. Sprawy z tego zakresu odnosiły się także do problemów związanych z likwidacją skutków zdarzenia metodą szkody całkowitej, mało starannego i profesjonalnego określenia autentyczności dokumentów i kluczyków danego pojazdu oraz jego wartości przy zawieraniu umowy ubezpieczenia i przy likwidacji szkody.

Rzecznik Ubezpieczonych rozpatrywał też skargi dotyczące samych składek. Zmotoryzowani informowali m.in. na występowanie zjawiska tzw. podwójnego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. W razie zakupu używanego samochodu zakład ubezpieczeń wzywał do zapłaty składek powstałych na skutek ponownej kalkulacji, jak również przedawnionych składek ubezpieczeniowych lub ich rat wraz z odsetkami za zwłokę. Problemem było również uzyskanie zwrotu niewykorzystanej części składki za OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w następstwie zbycia pojazdu.
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-10-25
7 Photos - View album
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-10-25
19 Photos - View album
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
Film in english.
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
Film en français.
Wait while more posts are being loaded