Profile cover photo
Profile photo
‫اپک تایمز فارسی‬‎
2,341 followers -
اِپُک تایمز فارسی
اِپُک تایمز فارسی

2,341 followers
About
Posts

Post has attachment
🔹چرا تجارت آزاد کانادا و چین نگران کننده است

🔻چین در لیست شریک بازرگانی کانادا در جایگاه چهارم قرار گرفته است؛ یافته‌‏هایی شبیه به نظرسنجی‌‏های دوره‌‏ای در سال‌‏های اخیر نشان دهنده کاهش علاقه کانادایی‌‏ها به تجارت آزاد با چین است.

🔻هدف تجارت آزاد کانادا با چین تلاشی برای ارسال سیگنالی به همسایۀ جنوبی آن است؛ اینکه کانادا در مورد انتخاب شرکای تجاری محدود نیست.

🔻اما دولت لیبرال بلافاصله پس از رسیدن به قدرت در پاییز سال ۲۰۱۵، مذاکراتی را در رابطه با تجارت آزاد با چین آغاز کرد. این مذاکرات مدتها پیش از حضور ترامپ به عنوان رئیس جمهور امریکا و انتقاد وی از شرایط نفتا به دلیل حمایت بیش از حد از کانادا طی قرار داد بوده است.

🔻بیشتر مقررات توافق جامع و تجاری اقتصادی (CETA) که کانادا با اتحادیه اروپا امضا کرده است، طی این ماه به اجرا در می‌‏آید. هنگامی که بریگزیت در سال ۲۰۱۹ برنامه ریزی شود، انگلستان از قرارداد تجارت خارج خواهد شد.

🔸قوانین بازی تجاری با چین چگونه است

🔻ابتکارات استفاده شده توسط لیبرال‌‏ها عناوینی چون« ارتباط انسانی » و « مبادلات مردمی » میان چین و کانادا طی چند سال گذشته به عنوان هدفی برای ازبین بردن جهت گیری‌‏های منفی نظرسنجی برای بیان دیدگاه کانادایی‌‏ها نسبت چین استفاده شده‌‏اند، اما به نظر می‌‏رسد چین نتوانسته در ایجاد روابط تجاری نزدیک تر با کانادا موفق شود.

🔻اگر توافقنامه تجارت آزاد کانادا – چین به پیش رود، نحوه کنترل در چین چیزی است که « دین آلیسون »، محافظه کار کانادایی و منتقد تجارت بین المللی را نگران می‌‏کند.

🔻وی در مصاحبه‌‏ای گفت : « ما (در تجارت) قطعا با مردم چین در حال معامله نیستیم. این به این دلیل است که شما دولت را به نحوی وسیع درگیر کرده باشید که این مسئله نگرانی‌‏های زیادی به ما می‌‏دهد. »

🔻این درسی است که « آمی چانگ » امیدوار است کانادایی‌‏هایی که مایل به تجارت با چین هستند یاد بگیرند. پدر و مادر چانگ، جان چانگ و آلیسون لو، شهروندان کانادایی هستند که کسب و کار خود را در بریتیش کلمبیا و انتاریو دارند. در حال حاضر توسط مقامات چینی در شانگهای با اختلاف نظر در مورد ارزیابی گمرکی روبرو شدند.

🔻الیسون گفت : « (پکن) دولتی است که طبق قوانین بازی نمی‌‏کند، بازی که بر اساس قانون نیست. اگر آنچه [در چین] می‌‏بینیم در کانادا رخ می‌‏داد، نقض قوانین به حساب می‌‏آمد. »

🔻این مسئله بدان معنی است که وقتی که به معامله تجارت آزاد با چین می‌‏رسد، تضمینی به وجود یک بازی برابر وجود ندارد.

+PersianEpochTimes
Photo

Post has attachment
✈️ تیم نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا، “فلش های قرمز”، در کویت مانور هوایی انجام دادند.

#عکس_روز

+PersianEpochTimes
Photo

Post has attachment
🔹چگونگی کسب سه نوع اعتماد به نفس رفتاری، عاطفی و معنوی

🔸چهار خصیصه مهم اعتماد رفتاری به خود

🔻باور به توانایی خود در عمل کردن؛ سعی کنید شروع کاری که قرار است انجام دهید را به تعویق نیاندازید. با تقسیم کردن هدف بزرگتان به قدم‌‌‌‌‏های کوچک و انجام دادن آنها، اعتماد رفتاری خود را بیشتر کنید.

🔻اطمینان به توانایی خود در دنبال کردن فعالیت‌‌‌‌‏ها و ثابت قدم بودن؛ نه تنها امور مهم را سعی کنید برنامه‌‌‌‌‏ریزی و شروع کنید، بلکه آنها را دنبال کرده و به انجام برسانید.

🔻باور به توانایی خود در عبور از موانع؛ به هنگام رسیدن به موانع، با خود تکرار کنید که : « آهان ! یک مانع ! انتظارش را داشتم ! » و تمام نیروی خود را متمرکز کنید.

🔻باور به توانایی خود برای درخواست کمک؛ تقاضای کمک کردن نشانه ضعف نیست، بلکه نشانه هوش و علاقه به خود است.

🔸پنج خصیصه مهم اعتماد عاطفی به خود

🔻باور به توانایی خود در شناخت و تشخیص احساسات خویش

🔻باور به توانایی‌‌‌‌‏تان در ابراز احساسات و آن‌‌‌‌‏چه در درون‌‌‌‌‏تان می‌‌‌‌‏گذرد. احساسات ابراز نشده به افراد درگیر در رابطه گرفتگی عاطفی ایجاد می‌‌‌‌‏کند و شما را از ابراز و دریافت عشق بازمی‌‌‌‌‏دارد.

🔻باور به توانایی خود در ایجاد ارتباط معنی‌‌‌‌‏دار و محبت‌‌‌‌‏آمیز با دیگر انسان‌‌‌‌‏ها؛ وقتی به برقراری ارتباط پرمعنی با دیگران اعتماد ندارید، از روابط اجتماعی دوری می‌‌‌‌‏کنید و منزوی می‌‌‌‌‏شوید.

🔻باور به توانایی‌‌‌‌‏تان در یافتن عشق، تفاهم، شفقت و مهر در هر موقعیتی، به‌‌‌‌‏خصوص در مواقع دشوار. باید عادت جستجو برای عشق را در خود پرورش دهید.

🔻اعتماد به توانایی خود در باور به این‌‌‌‌‏که، به عنوان یک انسان آن‌‌‌‌‏چه می‌‌‌‌‏توانید به دیگران هدیه کنید، ارزشمند است. وقتی به ارزش خود پی نبرده‌‌‌‌‏اید، معتاد به تائید دیگران هستید و تلاش می‌‌‌‌‏کنید همه را راضی نگاه دارید. شما در نوع خود یگانه‌‌‌‌‏اید.

🔸سه خصیصه مهم اعتماد معنوی به خود

🔻اعتقاد به اینکه یک سیر جهانی به سوی نیکی وجود دارد. در صورت عدم باور به آن، سعی می‌‌‌‌‏کنید همه چیز را کنترل کنید، و با مقاومت زندگی خود را دردناک‌‌‌‌‏تر می‌‌‌‌‏کنید.

🔻باور به نظم جهان، باور به نظمی هدف‌‌‌‌‏دار. اگر به آن باور نداشته باشید. احساس امنیت را از دست می‌‌‌‌‏دهید و محتاطانه رفتار می‌‌‌‌‏کنید، در نتیجه زندگی‌‌‌‌‏تان کمتر رضایت‌‌‌‌‏بخش است.

🔻باور به وجود خود به عنوان مخلوق معجزه‌‌‌‌‏آمیز خالق جهان هستی. وقتی که نمی‌‌‌‌‏دانید با مشکلات چه کنید، پاسخ فرا می‌‌‌‌‏رسد. به شخص مناسب برخورد می‌‌‌‌‏کنید، یا کتاب مربوط به حل مشکل را می‌‌‌‌‏خوانید، ناگهان راه‌‌‌‌‏حل درست را پیدا می‌‌‌‌‏کنید. این‌‌‌‌‏ها نشانه‌‌‌‌‏هایی است مبنی بر آن‌‌‌‌‏که مورد عشقید و معشوقی تمام و کمال.

#روانشناسی

+PersianEpochTimes
Photo

Post has attachment
🔻خواص کدوتنبل

🔹کدوتنبل مانند هویج سرشار از بتا کاروتِن است. بتا کاروتن ماده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ی سازنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ی ویتامین A بوده که برای سلامت چشم ضروری است. همچنین به تقویت حافظه، رفع چین و چروک پوست و درمان یبوست کمک می‌‌‌‌‏کند.

🔹کدوتنبل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ها را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏توان مانند کدوحلوایی زمستانه کباب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏کرد؛ در سوپ، خورش و دسر به‌‌‌‌‏کار برد و یا از آن به عنوان ماده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ی شیرین در ماست، نان و کلوچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ی میوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ای استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏کرد.

#سلامتی

+PersianEpochTimes
Photo

Post has attachment
🏙 نمای کلی از برج خلیفه در یک روز مه گرفته در دبی، امارات متحده عربی

#عکس_روز

+PersianEpochTimes
Photo

Post has attachment
🔹داستان کوتاه از آنچه چین بیش از همه پنهان می‌‌‏کند

🔻در ۱۳ ماه مه سال ۱۹۹۲، یک استاد چی‌گونگ جوان ۴۱ ساله به نام ‌آقای لی‌هنگجی از شمال شرقی چین، در شهر زادگاهش چانگ‌‌‏چون، مرکز استان جیلین، در مورد اخلاق سنتی و اصول کیهانی به سخنرانی پرداخت. شاگردان کلاس همچنین مجموعه پنج تمرین ‌فالون گونگ شامل چهار حرکات تمرینی ایستاده و یک تمرین مدیتیشن نشسته را آموختند.

🔻اثرات معجزه‌آسای فالون گونگ یا فالون دافا با اصول حقیقت، نیکخواهی و بردباری در بهبود سلامت جسمی و ذهنی شهروندان چینی به سرعت توجه حزب کمونیست چین را جلب کرد.

🔻تحقیقات رسمی در چین اثرات مثبت فالون گونگ را تأیید کرد – یک نظرسنجی توسط کمیسیون ملی ورزشی چین در سال ۱۹۹۸ نشان داد که نزدیک به ۹۸ درصد از ۱۲۵۵۳ تمرین‌کننده فالون گونگ که مورد بررسی قرار گرفتند، اعلام کردند که پیشرفت واقعی را در سلامت خود تجربه کرده‌اند.

🔻اما جیانگ زمین رهبر وقت حزب کمونیست چین، قادر به تحمل دیدن ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون چینی در کشور که ‌‌صبح‌های زود قبل از رفتن به سرکار تمرینات آرامش‌بخش را انجام می‌دادند نبود.

🔻در روز بیستم جولای سال ۱۹۹۹، جیانگ زمین مبارزه علیه فالون گونگ را اعلام کرد. از آن روز صدها هزار تمرین‌کننده دستگیر شده و مورد آزار و شکنجه قرار گرفته‌اند. تمرین‌کنندگان در بازداشت حتی در معرض خطر مرگ، به دلیل برداشت اعضای بدنشان قرار گرفتند.

🔻آزار و شکنجه فالون گونگ به دور‌ از دیدها با پنهان‌کاری ‌بیرحمانه در چین مدرن در حال وقوع است.

🔻به نظر می‌رسد جیانگ فعالانه شایعات بیماری خود را پنهان می‌کند، نشانه‌هایی از ضعف که حامیان باقی مانده خود را دلسرد می‌کند.

🔻چندی پیش، روزنامه های هنگ‌کنگ گزارش دادند که جیانگ زمین در بیمارستانی در شانگهای بستری و به شدت بیمار است. سفیر سابق مکزیک در چین با اشاره به منابع « قابل اعتماد در چین » در توییتر ابتدا گفت که جیانگ‌ مرده است، ولی بعد از آن اعلام شد که جیانگ « در وضعیت کما و عدم هوشیاری قرار دارد ».

🔻وضعیت سلامتی جیانگ نامساعد است. همچنین مشخص نیست که چرا یک مقام بلند پایه حزب مانند جیانگ، همانطور که معمول است به جای اینکه توسط متخصصان در خانه یا در یک بیمارستان نظامی درمان شود، با درمان خود در بیمارستان دانشگاه پزشکی هواشان،شک و تردیدها را درباره وضعیت سلامتی خود بیشتر می‌کند.

🔻شکی نیست که جیانگ نقش مهمی در این آزار و شکنجه وحشیانه دارد و عدالت در انتظار اوست، و در نهایت تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

+PersianEpochTimes
Photo

Post has attachment
عربستان برای اولین بار یک زن را به عنوان سخنگوی سفارت خود در واشنگتن منصوب کرد.

🔹به گزارش العربیه این زن فاطمه باعشن نام دارد و خبر انتصاب خود را از طریق یک توئیت اعلام کرد.

+PersianEpochTimes
Photo

Post has attachment
🔹شکار لحظه عکاس عروسی : داماد کانادایی برای نجات پسربچه در آب پرید !

🔻درحالی که عروس و داماد کانادایی برای عکس گرفتن بر روی پلی در پارک ایستاده بودند، داماد ناگهان برای نجات پسربچه‌‌‌‌‌‌‌‏ای درحال غرق شدن، در آب پرید.

🔻به گزارش سی‌‏تی‌‏وی نیوز، این لحظه جالبی بود که عکاس، روز عروسی « کِلیتون کوک » و « بریتانی کوک » با دوربین خود شکار کرد و این اتفاق شگفت‌‌‌‌‌‌‌‏انگیز را به‌‌‌‌‌‌‌‏یاد ماندنی ساخت.

🔻هنگامی که داماد متوجه شد کودکی در زیر آب درحال تقلا کردن است، فورا در برکه پرید تا پسربچه را که هنگام بازی در پارک داخل آب افتاده بود نجات دهد.

🔻بنابر اظهارات این زوج، به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‏رسد حال پسر خوب است و پس‌‌‌‌‌‌‌‏از بیرون آمدن از آب یک کلمه هم نگفته است. پس‌‌‌‌‌‌‌‏از آن خواهر و برادر بزرگ‌‌‌‌‏ترش برای بردن او آمدند.

🔻« دارن هات »، عکاس عروسی، تمام اتفاق را با دوربینش ثبت کرد. دو عکس ارسال شده در صفحه فیسبوک کلیتون کوک، او را درحالی که تا کمر در آب است و پسربچه خیس‌‌‌‌‌‌‌‏شده را به سمت زمین خشک می‌‌‌‌‌‌‌‏کشد، نشان می‌‌‌‌‌‌‌‏دهد.

+PersianEpochTimes
Photo

Post has attachment
🚙 پادشاه عربستان با صدور فرمانی، مجوز رانندگی زنان این کشور را صادر کرد.

+PersianEpochTimes
Photo

Post has attachment
🔹مقابله با مشکلات را همچون یک امپراطور اداره کنید

🔻چطور می‌‏توان بر خود مسلط بوده و همانند یک امپراتور تضاد‌‌‌‌‌‏ها را اداره کرد

🔻همه ما این عناوین تکان‌دهنده را دیده‌ایم، مانند « متهم شدن مردی برای تلاش برای کشتن همکارش در حین عصبانیت » یا « خشونت به دلیل مصرف مواد مخدر. »

🔻با مهربانی و صلح‌جویی خود به دیگران آرامش دهید و بگذارید احساس خوبی داشته باشند. اگر به دیگران اجازه دهید که آرامش درونیتان را به هم بریزند، یعنی قدرت زیادی به آن‌‌‌‌‏ها می‌‌‌‌‏دهید.

🔻همچنین بخشش می‌تواند قلب افراد را تحت تاثیر قرار داده و باعث بهبود جامعه شود. در عین حال، اگر بتوانید در مواجهه با بی‌عدالتی‌ها ‌آرام‌ باقی بمانید، شما بر دنیای خود حکومت می‌‌‌‌‏کنید و آرامش‌تان را حفظ می‌کنید.

🔻در اینجا چند نمونه از داستان‌های شگفت‌آور از صبر و بردباری عظیم از فرهنگ سنتی چین‌ را آورده‌‌‌‌‏ایم که می‌توانند در اختلافات راهنمای شما باشند مانند زمانی که همکارتان ناهارتان را از یخچال اداره می‌قاپد و ...

متن کامل:https://goo.gl/S9kRd8

+PersianEpochTimes
Photo
Wait while more posts are being loaded