Profile cover photo
Profile photo
Wojtek Tyluś
1,636 followers -
WojtekTylus.com
WojtekTylus.com

1,636 followers
About
Wojtek's posts

Post has attachment
Park Narodowy Paklenica. Velika Paklenica

Chorwacja posiada osiem parków narodowych. Dwa najbardziej znane, czyli PN Jezior Plitwickich i PN Krka opisaliśmy już na blogu. Czas na kolejny, a jest nim Park Narodowy Paklenica, który odwiedziliśmy w maju. Niestety nie odwiedziliśmy całego parku, a tylko część kanionu Velika Paklenica. Powodem skrócenia naszej wizyty była znana nad całym Adriatykiem Bura, przez którą zmuszeni byliśmy ewakuować się z wyższych partii trasy. Jeśli nie macie zbyt dużo czasu, koniecznie odwiedźcie chociaż tą część parku.

#Croatia #Travel #Chorwacja #CroatiaFullOfLife

Post has attachment
Grono.

"Wśród gości byli m.in. Krzesimir Dębski (kompozytor), Agnieszka i Wojciech Tyluś (CroLove), Izabela Kopeć (mezzosopranistka)" 

Post has attachment
Modro i Crveno Jezero w Imotski
Kolejne chorwackie NAJ :)
W miejscowości Imotski znajduje się Crveno Jezero - największy lej krasowy w Europie i jeden z największych na świecie!
Ale to nie koniec ciekawostek, w znajdującym się obok jeziorze krasowym Modro Jezero gdzie poziom wody może sięgać 100m, woda potrafi wyschnąć, a na dnie rozgrywane są ...mecze piłkarskie :)

#Travel #Chorwacja #Croatia #Imotski

http://crolove.pl/modro-i-crveno-jezero-w-imotski/ 

Post has attachment
Parkowanie w Dubrowniku – mapa i przewodnik
Każdy, kto odwiedził swoim autem Perłę Adriatyku wie, że parkowanie w Dubrowniku nie należy do przyjemności, a znalezienie w sezonie wolnego miejsca blisko starego miasta graniczy z cudem. Ponadto, ceny za postój w centrum należą do najwyższych w Chorwacji. Pamiętajcie by pod żadnym pozorem nie zostawiać auta w miejscach do tego nie przeznaczonych. Służby porządkowe bardzo skutecznie radzą sobie z wywożeniem źle zaparkowanych pojazdów na parkingi poza miastem, skąd odbiór z pewnością będzie o wiele droższy. Gdzie zatem parkować w Dubrowniku tak aby nie uszczuplić zbyt mocno wakacyjnego budżetu? Przygotowaliśmy szybki przewodnik po parkingach w Dubrowniku, który pozwoli oszczędzić Wam zbędnych nerwów.

#Travel #Croatia #Dubrovnik #Chorwacja

Post has attachment
Ston i najdłuższe mury obronne w Europie
Ston to niewielkie miasteczko na południu Dalmacji, które kryje w sobie tak wiele atrakcji, że nie sposób pominąć go w swoich planach poznawania tej części Chorwacji. Sam fakt, że znajdują się tam najdłuższe mury obronne w Europie już działa na wyobraźnie. A to tylko jedna z wielu ciekawostek o Ston. Z tych bardziej rozpoznawalnych to solana oraz hodowle znanych i cenionych w całej Europie ostryg.

#Ston #Chorwacja #Croatia #Travel

http://crolove.pl/ston-i-najdluzsze-mury-obronne-w-europie/

Post has attachment
Ceny produktów spożywczych w Chorwacji [2017]
Przygotowaliśmy przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych w Chorwacji w 2017 roku. W stosunku do ubiegłego roku, obecne ceny w chorwackich sklepach nie różnią się znacznie. Wcześniej przygotowaliśmy już dla Was zestawienia cen paliw oraz cen autostrad w Chorwacji. W miarę czasu będziemy aktualizować to zestawienie cen. Ceny w poszczególnych sklepach i miejscowościach mogą się różnić między sobą. Robiąc większe zakupy omijajmy sklepy, które mieszczą się blisko plaży lub znajdują się w ścisłym centrum.

http://crolove.pl/ceny-produktow-spozywczych-w-chorwacji-2017/

Post has attachment
Ceny autostrad w Chorwacji [2017]
Przedstawiamy aktualne ceny autostrad w Chorwacji w 2017 roku. Mamy dla Was dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że opłaty za autostrady w Chorwacji, od co najmniej trzech lat pozostają na tym samym poziomie. Zła jest taka, że nie staniały. Tak jak niemalże w całej Unii Europejskiej tak i w Chorwacji autostrady są płatne. Co roku pojawia się z Waszej strony pytanie o ceny winiet w Chorwacji – informujemy – w Chorwacji nie ma winiet, opłaty dokonujemy przy bramkach zjazdowych z autostrady.

#Chorwacja #Travel

http://crolove.pl/ceny-autostrad-w-chorwacji-2017/

Post has attachment
Ceny paliw w Chorwacji [2017]
Przedstawiamy Wam aktualne ceny paliw w Chorwacji. Co prawda do pierwszej fali wyjazdów nad Adriatyk jeszcze kilka miesięcy, poprzednie lata pokazują jednak, że ceny benzyny i LPG w Chorwacji nie odbiegały mocno od tych przedstawianych na początku roku. O ile nic złego nie wydarzy się na światowych rynkach paliw, w tym roku zapłacimy więcej średnio o 0,5 Kuny za benzynę E95 i Diesla oraz o 0,9 Kuny za LPG.

#Travel #Chorwacja #Croatia

http://crolove.pl/ceny-paliw-w-chorwacji-2017/

Post has attachment
Kajaki w Dubrowniku, czyli zwiedzanie z poziomu morza
Zwiedzanie Dubrownika i wyspy Lokrum z poziomu Adriatyku? Czemu nie! Spacerując murami miejskimi, widząc grupy w kajakach, postanowiliśmy, że również musimy spróbować. Spróbowaliśmy w ubiegłym roku, było warto! Widok murów starego miasta z tej perspektywy jest nieziemski. Ponadto, dzięki tak aktywnie spędzonym kilku godzinom na wodzie udało się spalić kilka kalorii oraz złapać kolejny poziom opalenizny. Sama trasa nie jest wymagająca, z pewnością każdy da sobie radę.

http://crolove.pl/kajaki-w-dubrowniku-czyli-zwiedzanie-z-poziomu-morza/

Post has attachment
Ranking Polskich Blogów Podróżniczych 2016
W Internecie znajduje się blisko tysiąc polskich blogów podróżniczych, aktywnych w 2016 roku. Tak duża ich liczba sprawia, że, w gąszczu blogów możemy przegapić bardzo wartościowe pamiętniki z podróży. Postanowiłem zebrać je w jednym miejscu, by niczego nie przegapić, a przy okazji podzielić się z Wami tą listą. Od 2010 roku pracuję w jednej z wiodących agencji marketingu internetowego w Polsce jako Specjalista SEO. Stąd właśnie pomysł na ranking oparty, nie na subiektywnej ocenie, a na sztywnych danych analitycznych.

http://crolove.pl/ranking-polskich-blogow-podrozniczych-2016/
Wait while more posts are being loaded