Profile cover photo
Profile photo
Wojtek Tyluś
1,575 followers -
WojtekTylus.com
WojtekTylus.com

1,575 followers
About
Posts

Post has attachment
Varaždin – dawna stolica Chorwacji

Są takie miejsca w Chorwacji, które pomimo tego, iż są bardzo blisko, często są pomijane przez turystów. Takim miejscem jest Varaždin, dawna stolica Chorwacji, miasto znane z barokowej architektury.

Znajdujący się niecałe 10 kilometrów od autostrady, Varaždin odwiedziliśmy po raz pierwszy, dopiero po 7 latach od pierwszej wizyty w Chorwacji.

Byliście w Varaždinie? :)
Wojtek Tyluś
Wojtek Tyluś
crolove.pl

Post has attachment
Lot balonem nad regionem Zagorje
[NOWY WPIS NA BLOGU] ⤵️⤵️⤵️⤵️⤵️⤵️

Zagorje widziane z takiej wysokości wygląda bajkowo. Tak bardzo jest to wciągające przeżycie, że człowiek, nawet przez chwilę nie zastanawia się nad tym na jakiej właśnie wysokości się znajduje, bez żadnych zabezpieczeń, bez spadochronu…

Tylko my, stojący w wiklinowym koszu, piękne widoki oraz cisza, zakłócana co pewien czas przez palnik podgrzewający powietrze.

Jedną z atrakcji jest zejście balonu na wysokość korony drzew i przelot nad nimi, tak by gałęzie ocierały się o kosz. Koniec lotu zwieńczony został przepłoszeniem młodych saren, ukrywających się w kukurydzy.

https://crolove.pl/lot-balonem-nad-regionem-zagorje/
Wojtek Tyluś
Wojtek Tyluś
crolove.pl

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
*Slavonia i Baranja – miejsca, które warto odwiedzić *

Nie wiemy od czego zacząć. Tyle emocji towarzyszyło nam podczas pierwszego kontaktu ze Slavonią, a właściwie to ze Slavonią i Baranją. Regiony inne niż pozostałe. Nie szukajcie tam porównań ani z Dalmacją ani z Istrią. Przekleństwem Slavonii jest piękny Adriatyk, który zabiera jej niemalże wszystkich turystów. Czas to zmienić! Ta część Chorwacji zasługuje na poświęcenie jej chociażby kilku dni, nawet jeśli „gonimy” nad Adriatyk. Zostawcie swe serce Slavonii, a Slavonia odda Wam swoje!
Wojtek Tyluś
Wojtek Tyluś
crolove.pl

Post has attachment
5 powodów, dla których warto wynająć jacht w Chorwacji

Połączenie spokojnych wód Adriatyku z piękną Chorwacją sprawiło, że zakochaliśmy się w spędzaniu czasu na pokładzie jachtu ⛵. Do tego stopnia, że postanowiliśmy zostać ambasadorami marki Yachtic 💪💪💪
Plusów żeglowania po Chorwacji są dziesiątki, dzisiaj przedstawimy Wam 5 powodów, dla których warto wynająć jacht w Chorwacji.
Wojtek Tyluś
Wojtek Tyluś
crolove.pl

Post has attachment
Mamma Mia 2 w Chorwacji. Miejsca na wyspie Vis gdzie kręcono film

Do kin na całym świecie trafił film „Mamma Mia! Here We Go Again”, sequel przeboju z 2008 roku, z magiczną muzyką zespołu ABBA.
Od dziesięciu lat Mamma Mia podbija kolejne serca! Podbił również nasze!
Jak już wiecie lub właśnie domyślacie się, nie pisalibyśmy na CroLove o tym filmie, gdyby nie pewien związek z Chorwacją. Tak też właśnie się stało, a związek ten jest bardzo silny, o czym zaraz się przekonacie!
Wojtek Tyluś
Wojtek Tyluś
crolove.pl

Post has attachment
Co zabrać do Chorwacji? Pakujemy walizkę oraz ogłaszamy KONKURS

Pakowanie na wyjazd do Chorwacji, nie różni się niczym specjalnym w porównaniu z wyjazdem nad Polskie morze. Nie mniej jednak warto przypomnieć o podstawowych elementach naszego wakacyjnego ekwipunku o których nie powinniśmy zapominać wybierając się nad Adriatyk.

‼️KONKURS‼️
Wspólnie z Infoloty Challenge zapraszamy Was do udziału w konkursie w którym do wygrania jest aż 10 biletów lotniczych do wybranego miasta w Europie! Zadanie konkursowe jest niezwykle proste, wymaga jednak Waszego zaangażowania i kreatywnego podejścia, wierzymy w Was!

Więcej szczegółów we wpisie! Zapraszamy do udziału!
Wojtek Tyluś
Wojtek Tyluś
crolove.pl

Post has attachment
Wyspa Vis – atrakcje i miejsca, które musisz zobaczyć

Jeśli szukacie spokojnego miejsca w Chorwacji, które nie jest jeszcze zbyt mocno przesiąknięte turystyczną komercją, wyspa Vis wydaje się być odpowiednim kierunkiem. Tak niewielkie (jeszcze) natężenie turystów, w głównej mierze spowodowane jest dużą odległością wyspy od lądu, a także faktem, że Vis stał się dostępny dla turystów od kilkunastu lat, dopiero po upadku Jugosławii.

Z wpisu dowiecie się jak wygląda Zielona i Niebieska jaskinia, a także zobaczycie jaskinię, w której podczas wojny ukrywał się Tito! :)
Wojtek Tyluś
Wojtek Tyluś
crolove.pl

Post has attachment
Dišpet siłą Chorwatów

Stwierdzenie, że „Chorwacja to stan umysłu” ma naprawdę sens! Każdy kto poznał Chorwatów wie, że to silny i dumny naród. Ci, którzy jeszcze o tym nie wiedzieli, mogli się o tym przekonać podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji.

Leon Grubišić, autor świetnej książki pt. „Dalmacja poza czasem. Opowieści górala znad morza” wspomina o dišpecie – stanie umysłu, który znany jest głównie w Dalmacji.
Wait while more posts are being loaded