Profile

Cover photo
ertan urunga
Works at Emekli Askeri Yargıç
Attends İSTANBUL/Haydarpaşa Lisesi ve Hukuk Fakültesi Mezunu
Lives in ANTALYA/Lara
40,957 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

ertan urunga

Shared publicly  - 
 
Gün geçmiyor ki bugünkü siyasal iktidarın yeni bir aymazlığıyla karşılaşmayalım! Daha dün Atatürk'ün ve onun işgalci Emperyalist ülkelere karşı kazandığı Kurtuluş savaşının MEB'lığı Tarih dersi öğretiminden kaldırıldığını, bugün de Başbakanlık uçağından           "TC-ATA"nın silinip, yerine "TC-GVA" resmi kaydının yapıldığını esef ve üzüntüyle öğreniyoruz. Bu da gösteriyor ki Atatürk'e ve onun emanet ve eserlerine karşı AKP.  İktidarınca resmen sinsi bir savaş açılmıştır.   Ancak yüce Türk ulusu bu kirli savaşa seyirci kalmayacak; hiçbir gücün onun Atasına olan sevgisini yüreğinden söküp atmasına, Türk devrimini de Tarihin kanla yazılan sayfalarından silmesine yetmeyeceğini dosta düşmana bir kez daha gösterecektir elbet!

Ancak bu konudaki inancımız bir yana, hemen her gün böylesi yersiz ve akıl almaz uygulamalarına tanık olduğumuz TC Başbakanlığınca yanıtlanması için sade bir yurttaş olarak buradan sormak isteriz:                                       

1- Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletinde İktidar olmanın, bir siyasal partiye her şeyi yapmak hak ve yetkisini vermediği, üstünlüğün Anayasa ve yasalarda bulunduğu; hiçbir kimse veya organın kaynağını Anayasadan almayan bir devlet yetkisini de keyfi kullanamayacağının Anayasanın bir buyruğu olduğu bilindiğine göre, bu uygulamalara kalkışmakla halk yararına ne yapmak istediğinizi ve Anayasanın hangi hükümlerine uygun düştüğünü açıklayabilir misiniz?                                 

 2- Bu ve bunun gibi daha bir çok soruya tutarlı bir yanıt veremezseniz  eğer; o zaman da Anayasa ve  hukuk dışı tutum ve davranışlarınızla meşruluğunuzu yitirmiş olacağınız için yıllarca darbe paranoyası ile sindirdiğiniz halkın direnme hakkının doğacağını hiç düşündünüz mü?
 ·  Translate
 
ATA'MIZI YÜREĞİMİZDEN SİLEMEZSİNİZ !!!
SON ÇILDIRIŞLARINIZ !
SON ÇABALARINIZ !
1
Add a comment...

ertan urunga

Shared publicly  - 
 
BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR!
 ·  Translate
1
2
ertan urunga's profile photo
 
BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE KİMİN YERİ OLDUĞUNU RESMİN ÜZERİNE TIKLAYARAK GÖREBİLİRSİNİZ.
-- TAHMİN ETTİĞİNİZ GİBİ DEĞİL Mİ?
 ·  Translate

ertan urunga

Shared publicly  - 
 
 
BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR!
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...
Work
Employment
  • Emekli Askeri Yargıç
    1971 - present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
ANTALYA/Lara
Links
Education
  • İSTANBUL/Haydarpaşa Lisesi ve Hukuk Fakültesi Mezunu
    present
Basic Information
Gender
Male