Profile cover photo
Profile photo
ertan urunga
About
ertan's posts

Post has attachment
Aşağıda İşçi Sendika önderlerinin 1 Mayıs 2017 ile ilgili ortak açıklamasını ve buna ilişkin sayın Dr. Ahmet Saltık'ın değerlendirmesini arkadaşlarla paylaşırken, ben de bütün işçi ve emekçi arkadaşların her yıl 1 Mayısları Bayram coşkusu içinde kutlayacakları günlere kavuşmalarını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım. Direnciniz, insanlığın onuru olacaktır.

Post has shared content
Gün geçmiyor ki bugünkü siyasal iktidarın yeni bir aymazlığıyla karşılaşmayalım! Daha dün Atatürk'ün ve onun işgalci Emperyalist ülkelere karşı kazandığı Kurtuluş savaşının MEB'lığı Tarih dersi öğretiminden kaldırıldığını, bugün de Başbakanlık uçağından           "TC-ATA"nın silinip, yerine "TC-GVA" resmi kaydının yapıldığını esef ve üzüntüyle öğreniyoruz. Bu da gösteriyor ki Atatürk'e ve onun emanet ve eserlerine karşı AKP.  İktidarınca resmen sinsi bir savaş açılmıştır.   Ancak yüce Türk ulusu bu kirli savaşa seyirci kalmayacak; hiçbir gücün onun Atasına olan sevgisini yüreğinden söküp atmasına, Türk devrimini de Tarihin kanla yazılan sayfalarından silmesine yetmeyeceğini dosta düşmana bir kez daha gösterecektir elbet!

Ancak bu konudaki inancımız bir yana, hemen her gün böylesi yersiz ve akıl almaz uygulamalarına tanık olduğumuz TC Başbakanlığınca yanıtlanması için sade bir yurttaş olarak buradan sormak isteriz:                                       

1- Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletinde İktidar olmanın, bir siyasal partiye her şeyi yapmak hak ve yetkisini vermediği, üstünlüğün Anayasa ve yasalarda bulunduğu; hiçbir kimse veya organın kaynağını Anayasadan almayan bir devlet yetkisini de keyfi kullanamayacağının Anayasanın bir buyruğu olduğu bilindiğine göre, bu uygulamalara kalkışmakla halk yararına ne yapmak istediğinizi ve Anayasanın hangi hükümlerine uygun düştüğünü açıklayabilir misiniz?                                 

 2- Bu ve bunun gibi daha bir çok soruya tutarlı bir yanıt veremezseniz  eğer; o zaman da Anayasa ve  hukuk dışı tutum ve davranışlarınızla meşruluğunuzu yitirmiş olacağınız için yıllarca darbe paranoyası ile sindirdiğiniz halkın direnme hakkının doğacağını hiç düşündünüz mü?
ATA'MIZI YÜREĞİMİZDEN SİLEMEZSİNİZ !!!
SON ÇILDIRIŞLARINIZ !
SON ÇABALARINIZ !
Photo

Post has attachment
BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR!
Photo
Wait while more posts are being loaded