Profile cover photo
Profile photo
Create Space
10 followers -
www.createspace.sk
www.createspace.sk

10 followers
About
Posts

Post has attachment
FOYER TECHNICKÉHO MÚZEA OŽILO RUKOU ARCHITEKTA

Pri rekonštrukcií vstupnej haly Technického múzea vo Viedni bolo hlavnou úlohou architektov vyriešiť niekoľko problémov - bol to neatraktívny priestor bez identity so zlou akustikou a problematickým prehrievaním v lete. Ateliér Querkraft rukou architekta hravo vyriešil všetky problémy jediným elementom - zasadil do priestoru mutlifunkčné objekty ktoré pripomínajú stromy - vzniklo tak atraktívne sedenie tvoriace plášť pre konštrukčné ocelove stĺpy. Horná textilná časť v lete poskytuje tieň a v noci osvetluje priestor, pôsobí ako akustický prvok na minimalizovanie hluku. 16 ľahko odlišných "stromov" dokonalo prispôsobených na potreby priestoru a jeho návštevníkov dodávajú hale jedinečný charakter.

architekti: Querkraft Architekten
Foto: createspace_for_art
Add a comment...

Post has attachment
SKETCHUP – 3D MODELOVANIE PRE KAŽDÉHO

SketchUp je výkonný 3D skicár a modelovací nástroj na tvorbu dizajnu a 3D modelov od koncepčnej fázy, až po podrobné spracovanie detailov. Je využiteľný všade tam, kde je potrebné prezentovať vlastnú myšlienku pomocou názorného návrhu v 3D a tým uľahčí komunikáciu so zákazníkom. SketchUp je ideálny nástroj na vyjadrenie myšlienky priamo v 3D priestore a na prezentovanie priamo pred zákazníkom. Tvorí sa v ňom jednoducho, rýchlo, efektívne.

spája filozofiu jednoduchého kreslenia ceruzkou na papier s výhodami, ktoré prináša výpočtová technika v CAD programoch
obsahuje flexibilný výkresový a prezentačný modul LayOut, ktorý je priamo prepojený s Vašimi modelmi vytvorenými v SketchUp.
Vkladanie hotových prvkov – komponentov, obsahuje zabudovanú knižnicu prvkov a celosvetovú knižnicu 3D Warehouse.
Zadávanie materiálu prvkom.
Tvoriť vlastný materiál.
Meniť štýly zobrazenia.
Vytvorenie modelu z fotografie.
Vloženie modelu do fotografie.
Exporty a importy - .3ds, .dwg, .dxf, .pdf, ...
SketchUp umožňuje rýchlo a jednoducho vytvárať 3D modely. Kompletné návody pomocou ktorých sa môžete naučiť ako používať nástroje v každom momente. Vytvorenie geometrických prvkov je veľmi jednoduché a intuitívne. Stačí nakresliť obdĺžnik s nástrojom ceruzka a pretiahniť ho myšou do výšky - objemu. Ihneď môžete tvoriť okná, dvere...

Zdroj: sketchup.sk
Add a comment...

Post has attachment
ZDRAVÉ SEDENIE NA SEDACÍCH VAKOCH

Dobré nápady môže mať ktokoľvek, no málokto si nájde cestu k ich uskutočneniu. Vzorový príklad, si môžeme odsledovať z dnes už úspešne realizovaného nápadu sedacích vakov. Nadšenie pre tento projekt zdieľame o to viac, že nesie značku Originálny Slovenský Výrobok.
Začiatky tohto inšpiratívneho príbehu sa datujú na rok 2008 a dokonca na opačnej strane glóbusu - prvotná myšlienka autora sa totiž zrodila na návšteve v Austrálii. Domov si ale firma Rimo Vak našla v Nitre, kde sa produkcia pýši vysokou kvalitou použitých materiálov a top štandardom ich spracovania, priateľským pracovným prostredím a rodinnou atmosférou, ktoré prajú kreatívnym a inovatívnym podnetom.

V súčasnosti sa sedacie vaky stávajú rovnocenným prvkom nábytku v domácom prostredí, ba svojím spontánnym oddychovým charakterom oživujú bežný priestor. Hodí sa do detskej izby, do haly, nájde si miesto aj pri gauči v obývacej izbe, no a na terase resp. balkóne si obzvlášť zaslúži prítomnosť. Dôležité je spomenúť, že tieto sedacie vaky majú označenie zdravé sedenie, pretože ich výplňou sú desaťtisíce EPS guľôčok, čo znamená, že sa dokážu dokonale prispôsobiť tvaru tela a zvolenej polohe sedenia.

Na otázku, čo vlastne patrí do palety výrobkov Rimo Vak, odpovedá sám zakladateľ firmy a hlavný tvorca, pán Martin Michlik:

"Našou prvoradou ideou bolo povýšiť sedacie vaky na sedacie kreslá, čo sa nám aj skutočne podarilo. Takže okrem klasických bean bagov a vankúšov máme v ponuke aj sedacie vaky držiace tvar. Interiérová kolekcia vyrobená z poťahových látok sa kvalitou rovná štandardným sedacím zostavám. Exteriér wp (waterproof – vodeodolný) je vyrobený z exkluzívneho materiálu, vyznačujúceho sa dlhoročnou stálofarebnosťou, nepremokavosťou a protiplesňovou úpravou. No a kolekcia rimmoo Kids zase hrá farbami a tvarmi ideálnymi pre tých najmenších.”

Medzi doplnkami nájdeme aj vaky s návlekom, ktoré majú jednoduchú údržbu. Táto alternatíva je ideálna napríklad do spoločných oddychových priestorov v administratývnych budovách alebo do otvorených chillout zón na festivaloch. Možnosť je tiež výroby vakov s vlastnou potlačou, ktorá ponúka príležitosť na účelový marketingový doplnkový nástroj.

Fakt, že existuje značka na domácej platforme, ktorá dokáže akosťou a vlastnosťami konkurovať zahraničnej produkcii nás nesmierne teší. Nech sa darí, Rimo Vak!

Zdroj: rimmoo.sk
Add a comment...

Post has attachment
APPLE PREDSTAVIL IPHONE X ODOMKNE HO VAŠA TVÁR

Apple podľa očakávaní okrem nových smart hodiniek Watch Series 3 či Apple TV s podporou 4K Ultra HD predstavil nové verzie svojich populárnych Iphonov. Po prvýkrát sme sa dočkali až troch nových modelov – iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Od roku 2014 sa vo svete iPhonov nič zásadné nezmenilo. Nový dizajn s väčším displejom a každý rok sa len vylepšovali parametre. V úplne čerstvom Steve Jobs Theater, ktorý je súčasťou nového sídla firmy s názvom Apple Park nám predstavili Apple iPhone X s Oled displejom, ktorý tvorí takmer celú plochu mobilu. Apple nikdy neoznačoval smartfóny rímskymi číslicami, ale aj označenie 10, značí taktiež 10 výročie iPhonu na svete.
Materiály a Face ID

Bočná strana je vyrobená z nehrdzavejúcej oceľe, predná a zadná strana je tvorená sklom. Face ID využíva špeciálne senzory na prednej strane zariadenia, ktoré dokážu rozpoznať tvár používateľa. Face ID rozozná tvár aj v šere, dokonca aj bez okuliarov alebo čiapkou. Oklamať sa nedá fotografiou a dokonca ani profesionálnou maskou hollywoodskych tvorcov. Softvér je vraj dostatočne inteligentný na to, aby rozpoznal osobu i v prípade, že zmení účes, alebo si napríklad nechá narásť bradu. A na pobavenie sú novinkou aj animované ikony, ktoré menia výraz podľa výrazu používateľa.
Tchnické parametre

V hornej časti tak ostalo miesto na ukazovateľ času, batérie, signálu Wi-Fi a mobilnej siete. Displej Apple iPhone X má uhlopriečku 5,8 palca, pomer strán až 19,5:9 s rozlíšením 1 125 x 2 436 px. Fotoaparát je jednou z mála vecí, ktorá je takmer rovnaká s iPhone 8 Plus. Ultra HD video bude možné točiť pri 60 fps, Full HD video až pri 240 fps. Zväčší sa aj pamäť RAM, no len nepatrne na 3 GB.
Cena a farebné prevedenia

Apple iPhone X bude štartovať na sume 999 dolárov za 64 GB model a končiť na sume 1 199 dolárov za 256 GB model. V predaji budú pritom iba dve farebné verzie – čierny a strieborný.
Add a comment...

Post has attachment
MULTIFUNKČNÉ POLIČKY – PENDULUMSHELF

Pravdepodobne každý z nás pozná pocit, keď porozumieme niečomu, čo má dômyselnú funkciu a taktiež hlbší zmysel. Keď sa takýto filozofický moment spojí aj s adekvátnym zhmotnením - stáva sa z neho malý zázrak. Tentoraz máme možnosť nazrieť presne do takého druhu myšlienkového a umeleckého stvárnenia v jednom.

Tento vzrušujúci príbeh zrodenia Pendulum®Shelf sa odohráva v susednom Rakúsku. Mozgom, srdcom a remeselnou rukou série poličiek je návrhár Andreas Radlinger, ktorého láska k drevu začala, keď asistoval v stolárskej dielni, no potom ho viedla k štúdiu interiérovej architektúry. Od tej praktickej časti prešiel aj k teoretickému, oveľa abstraktnejšiemu pohľadu - vo svojom dizajne vidí viac než iba objekty a poličky. Neúnavne sa venuje téme zmeny týkajúcej sa vízie reinterpretácie našej schopnosti zmeniť vlastné fyzické prostredie. Andreasov ideologický koncept setu poličiek sa nezaoberá nachádzaním správnych odpovedí na riešenie priestorových otázok interiéru, je skôr založený na hľadaní neznámych možností pre ich užívateľov. Jeho dizajn mobilizuje, povzbudzuje užívateľa k interakcii, aby mohol odvážne vplývať na svoj privátny priestor. Skúma možnosti flexibility a neobmedzenosti, ponúka príležitosť na instantné vylepšenia priestoru, poukazuje na fakt, že séria relatívne malých kusov nábytku môže byť multifunkčná.

Pendulum®Shelf je kúsok poézie v každodennom živote, ktorý si užívateľ môže pretvárať na množstvo spôsobov. Skrýva v sebe policu, šatník, stôl, skriňu a oveľa viac, podľa toho, ako si ho nakonfigurujeme. Je navrhnutý tak, aby užívateľovi umožnil vykonať zmeny vo všetkých existujúcich častiach. Podľa zmeny životného štýlu užívateľa sa mení aj riešenie jeho nábytku a interiéru. Produkcia Pendulum®Shelf si zakladá na vysokej kvalite, poličky sú ručne vyrobené z lokálnych materiálov. Drevené časti z masívneho brezového dreva, ktoré sa vešajú na laná s ručne viazanými uzlíkmi a súčiastky na upevnenie na stenu sú z nehrdzavejúcej ocele alebo medi. Tlieskame nábytkovému chaméleonovi a tiež jeho tvorcovi!


Zdroj: pendulumshelf.store
Add a comment...

Post has attachment
ŠTÝLOVÝ LOFT PRICHÁDZA Z POĽSKA

Loft bol kedysi lacným bývaním pre umelcov, dnes sa jedná o najdrahšie bývanie určené pre pár vyvolených. Podľa štatistík je typickým obyvateľom loftu singel a nadpriemerne zarábajúci tridsiatnik alebo dobre situovaný bezdetný pár. Slovo loft sa v oblasti bývania skloňuje už dlhší čas. V preklade - povala alebo podkrovie, ktoré rekonštrukciou, alebo prestavbou nevyužitých priemyselných alebo skladovacích priestorov, získava novú funkciu. Príjemné otvorené priestory s vysokými stropmi, presvetlené obrovskými oknami ponúkajú skvelé bývanie. Kuchyňa s obývačkou tvoria jednu prepojenú miestnosť, extrémne príklady loftov majú kompletne otvorený priestor (denná, nočná časť) , kde je oddelená len kúpeľna a toaleta.

Drevené trámy navodia atmosféru "Ako na chalupe"

Jeden štýlový loft sa nachádza v Poľsku. O nádhernú kompozíciu sa postarali architekti vystupujúci pod názvom Superpozycja Kombinácia pôvodných drevených trámov s bielou farbou dodáva interiéru príchuť minimalizmu. Príjemné pastelové farby jemne podčiarkujú atmosféru domova v lofte.

Nevýhodou bývania v loftoch je zlá akustika, kúrenie a v spojitosti s otvorenou dispozíciou málo súkromia, čo samozrejme samostatne žijúcim nevadí. Loftové bývanie sa samozrejme tiež vyvíja a na trh prichádzajú novodobé materiály. Problém so zlou akustikou a únikom tepla sa v tomto type stavieb nedá celkom vyriešiť, ale určite sa dá optimalizovať. Štýlový loft je skvelou investíciou do budúcnosti, keďže ich cena bezpochyby porastie. Továrenských hál vhodných na rekonštrukciu totiž ubúda a nové nepribúdajú. Stanú sa teda za niekoľko rokov nedostatkovým tovarom.

Foto: www.superpozycja.com.pl
Add a comment...

Post has attachment
VERTIKÁLNY PARK V AMSTERDAME

MVRDV je architektonický ateliér, ktorý bol založený v Rotterdame, (Holandsko) roku 1991. Zakladatelmi sa stali Winy Maas, Jacob van Rijs a Nathalie de Vriesová. Názov MVRDV obsahuje začiatočné písmená priezvisk zakladateľov. Práce ateliéru majú obrovský rozsah. Týkajú sa nie len veľkých projektov, ale aj drobnej architektúry a dizajnu. Projekty tohto ateliéru rozmanito komunikujú s okolím. Okrem navrhovania a realizácie stavieb sa štúdio rovnako zaoberá urbanizmom, interiérovou tvorbou i navrhovaním nábytku.

Z ich tvorby vám predstavíme ich posledný návrh. Jedná sa o komplex s rozlohou neuveriteľných 75 000 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza v obchodnej štvrti Zuidas v Amsterdame. Vďaka multifunkčnosti a rôznym funkciám ako napríklad bývanie, kancelárie, parkovanie, vybavenosť, kultúrne priestory... budova prinesie do svojho okolia nový život a vzrušenie.

Z fasády sa stáva vertikálna záhrada – park. Formou zelených terasových boxov, ktoré sa rozpínajú v rôznych výškach po celom komplexe. Na samotnom vrchu sa nachádza reštaurácia a kaviareň s terasou, s výhľadom na panorámu strešnej krajiny celého Mesta. Vyrezávanie fasády dovoluje prenikanie slnečného svetla do všetkých 196 apartmánov, z ktorých všetky majú jedinečný pôdorys.
Add a comment...

Post has attachment
NOŽE NAGASAKI

Nože Nagasaki - bez ohľadu na to, či už robíme prácu päťhviezdičkového šéfkuchára alebo sa vykrúcame doma vo vlastnej kuchyni, zhodneme sa v jendom: máme radi, ak nôž, ktorý práve používame hravo zvláda každý úkon.

Sternsteiger - remeselnícká produkcia, ktorá má vášeň pre ostrie noža. Ich prvú kolekciu sme predstavili nedávno. Kvalita ich výrobkov si podmanila tisícky fanúšikov zo všetkých kútov sveta a tvorcovia neváhali dlho, predstavili novú kolekciu - nože Nagasaki. Ako aj názov signalizuje, tento set nesie istý moment medzinárodnej spolupráce. V prípade japonsko - nemeckej kolaborácie očakávame niečo geniálne.

Aj nôž dokáže svojou krásou očariť - oceľ upúta svojimi 67 vrstvami hneď na prvý pohľad. Táto jedinečná štruktúra nie je iba povrchová, vytvára sa totiž pri tradičnom ručnom kovaní prekladaním a vrstvením rôznych druhov ocele. Vďaka tejto kombinácii má vzácna damašková oceľ vlastnosti všetkých použitých kovov - aj ich tvrdosť, aj ohybnosť. Čepeľ je nabrúsená, ako inak, v nemeckom “meste čepelí” Solingen, kde jej definícia pre extrémnu ostrosť je ošetrená kryogénnym dusíkom. Rukoväť noží Micarta je typická svojou hladkosťou, vyberanou akosťou a ručnou výrobou, k dispozícii sú dve farebné kombinácie: čierna a hnedá. Naviac majú tieto nože vycibrenú aj fyzickú bilanciu pre praktickejšie používanie.

Kolekcia Nagasaki sa skladá z piatich nožov. Prvý, Chef’s knife, čiže Nôž šéfkuchára je ideálny na krájanie mäsa, ryby, zeleniny, ovocia. Druhý, Nôž Nakiri, dostal meno po japonskom noži na zeleninu a ovocie. Následne, Nôž Nakiri s dutým okrajom je prakticky rozdielny v tom, že malé dutiny na okraji zabraňujú priľňavosti tenkým, mastným alebo lepkavým plátkom surovín. Ďalším v poradí je Nôž na šúpanie, ktorý je oveľa menší, vhodný na detailnejšiu prácu, ako je napríklad vyrezávanie semienok z papričky alebo lúpanie vanilky. Kolekciu uzatvára Nôž Santoku - tento je tradičný japonský ekvivalent Noža šéfkuchára, ktorý ale limituje kolísavý pohyb, napríklad na rýchle krájanie petržlenovej vňate.

Zdroj: www.nagasaki-knife.com
Add a comment...

Post has attachment
BMW X7 – BUDÚCNOSŤ LUXUSU :)

BMW ohlásilo prípravu modelu BMW X7 v roku 2014, no s jeho realizáciou sa stretávame až v roku 2017-2018. Až v marci však BMW oficiálne potvrdilo, že projekt, na ktorom pracuje už približne dva roky, sa naozaj stane realitou. BMW X7 Pôjde o najväčšie SUV od bavorskej automobilky. Luxusná kabína bavorskej štúdie disponuje podľa očakávania tromi radmi sedadiel. SUV má technicky i dizajnovo vychádzať z budúcej generácie BMW X5, najzásadnejším rozdielom bude objemnejšia zadná časť. V prdom rade ide o plug-in hybrid, ktorý už poznáme zo súčasných modelov. V interiéri má vládnuť jednoduchosť, a zároveň luxus.

BMW X7 Concept ukazuje vizionárskym smerom do budúcnosti. "Miesto, vytvorené práve pre vás: Zažite novú dimenziu luxusu a sofistikovanosti vo forme BMW Concept X7 iPerformance. Interiér, ktorý nesie známky najvyššieho majstrovstva ručnej výroby, privíta posádku špičkovým komfortom a bezkonkurenčnou priestrannosťou na každom mieste v kabíne. Súhra moderného čistého dizajnu, vysoko kvalitných materiálov a najjemnejšej kože, vytvára atmosféru, charakterizovanú veľkorysou jedinečnosťou.” Adrian van Hooydonk, riaditeľ dizajnu BMW Group.

Bude to však drahá „hračka“. Ceny majú štartovať výške 130 000, pričom za 12-valec si bude BMW účtovať až 200 000 eur. Väčšina kusov by mala skončiť práve za oceánom. Bližšie informácie automobilka neprezradila. V tejto fáze sa viac sústredí na dizajn, tak si ho vychutnajte na záberoch.
Add a comment...

Post has attachment
SLUŽBY ARCHITEKTA

Radi Vám pripravíme cenovú ponuku a spracujeme všetko od interiéru bytov / rodinných domov / kancelárskych a obchodných priestorov... Ponúkame Vám komplexné služby architekta. Všetky štádia projektovej dokumentácie od prvotnej konzultácie až po samotnú realizáciu.

http://www.createspace.sk/produkty/sk/sluzby_architekta/

Pri každom projekte prihliadame na jedinečné potreby a požiadavky našich klientov. Po prvotných konzultáciách spracujeme 2D návrh dispozičného a funkčného riešenia. Na ňom si overíme možnosti, priestorové nároky, kapacitné riešenie úložných priestorov a podobne. Ako jeden z mála ateliérov, spracovávame v tomto stupni spolu s 2d návrhom aj 3d vizualizácie. Klient si vie tak ľahšie predstaviť podobu a priestor v jeho budúcom interiéry a vychytať drobné muchy, doladiť ho ešte pred realizačným projektom. Ponúkame Vám vysoko kvalitné vizualizácie. Prezrite si svoj interiér ešte pred jeho ralizáciou.

Ak máte záujem o služby architekta ,nezáväznú kalkuláciu, konzultáciu, alebo sa chcete len informovať, neváhajte nás kontaktovať

e-mail: info@createspace.sk
mobil: +421 915 934 808
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded