Profile cover photo
Profile photo
TeleTeb - تله طب
3 followers -
خدمات پزشکی آنلاین
خدمات پزشکی آنلاین

3 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
اینجا اجازه دارید شکلات بخورید!

بله درست خوانده اید. خوردن یک مشت شکلات ژله ای یا پاستیل همراه با کمی تنقلات پروتئینی مثل مغزها، پس از بیرون آمدن از سالن ورزش به تجدید قوا و سرحال شدن شما کمک می کند. این تنقلات زود هضم به بدن شما کمک می کنند تا ذخیره قند کبدی مصرف شده خودتان را بازسازی کنید. علاوه بر این هوس خوردن شیرینی پس از ورزش را هم برایتان برآورده می کنند.

#سالم_باشیم
#تله_طب
Add a comment...

Post has attachment
سبک زندگی سالم -2

در جریان های آموزشی و روان شناسی، سبک زندگی سالم از نقطه نظر آگاهی، روانشناسی انسان و انگیزه بررسی می شود. دیدگاه های دیگری (مانند پزشکی و بیولوژیکی) نیز وجود دارند، اما مرز دقیقی میانشان نیست، چرا که آن ها فقط حل یک مشکل را مورد توجه قرار می دهند و آن تقویت سلامت افراد جامعه است.

سبک زندگی سالم، پیش نیازی برای توسعۀ ابعاد مختلف زندگی بشر، دستیابی به طول عمر فعال و عملکرد مناسب در فعالیت های اجتماعی است.

#سالم_باشیم
#تله_طب
Add a comment...

Post has attachment
سبک زندگی سالم -1

سبک زندگی سالم، یعنی شیوۀ زندگی فرد به منظور پیشگیری از بیماری و ارتقاء سلامت. سبک زندگی سالم، مفهوم فعالیت های انسانی، با هدف بهبود و حفظ سلامت از طریق تغذیه مناسب، آمادگی جسمانی، روحیه و امتناع از عادات بد است. نمایندگان جریان های فسلفی و اجتماعی، سبک زندگی سالم را به عنوان جنبۀ اجتماعی جهانی که سازندۀ جزئی از کل زندگی جامعه است بررسی می کنند.

#سالم_باشیم
#تله_طب
Add a comment...

Post has attachment
علل ابتلا به سرطان سینه:

سن: خطر ابتلا به سرطان سینه با بالا رفتن سن، افزایش می یابد. این وضعیت در میان زنان بالای 50 سال که روند یائسگی را طی می کنند، رایج است. حدود 80% موارد ابتلا به سرطان سینه، در زنان بالای 50 سال رخ می دهد. همه زنان 50 تا 70 ساله باید هر سه سال یک بار برای سرطان سینه غربالگری شوند.

سابقه خانوادگی: اگر دارای بستگان نزدیک هستید که سرطان سینه یا سرطان تخمدان داشته اند، ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه در شما افزایش یابد. با این حال، به دلیل اینکه سرطان سینه شایع ترین سرطان در زنان است، ممکن است به طور تصادفی در بیش از یک عضو از خانواده رخ دهد. اغلب موارد سرطان سینه موروثی نیستند، اما ژن های خاصی که به نام های BRCA1 و BRCA2 شناخته می شوند خطر ابتلا به سرطان سینه و تخمدان را افزایش می دهند. ممکن است این ژن ها از والدین به فرزندان منتقل شوند. دیگر ژن های شناسایی شده مانند TP53 و CHEK 2 نیز با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه ارتباط دارند. مثلا اگر دو یا چند نفر از بستگان نزدیکتان (همگی از سمت یک خانواده باشند؛ مانند مادر، خواهر یا دختر شما) مبتلا به سرطان سینه در سن 50 سالگی بوده اند، شما ممکن است برای دریافت مراقبت های سرطان سینه، یا غربالگری ژنتیکی [که ژن هایی را که احتمال ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهند، جستجو می کند] واجد شرایط باشید. اگر در مورد سابقه خانوادگیتان در سرطان سینه نگران هستید، با پزشک خود صحبت کنید.

#سالم_باشیم
#تله_طب

Add a comment...

Post has attachment
سرطان سینه

حدوداً از هر هشت زن، یک مورد مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود. اکثر زنانی که سرطان سینه در آنان تشخیص داده شده بیش از 50 سال دارند، اما زنان جوان نیز ممکن است به این بیماری مبتلا شوند. سرطان سینه اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود، شانس زیادی برای بهبودی وجود خواهد داشت. به همین دلیل بانوان باید به طور مرتب تغییرات سینه های خود را بررسی کنند و توسط پزشک معاینه شوند. در موارد نادر، ممکن است مردان نیز به سرطان سینه مبتلا گردند.

#سالم_باشیم
#تله_طب
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded