Profile

Cover photo
Martin Štochl (BlackChar)
334 followers|308,187 views
AboutPostsPhotos

Stream

 
 
Tentokrát nás vyzpovídali v herní rubrice na iDNES! Kromě rozhovoru s trojkou organizátorů najdete v článku taky videoreportáž z naší výstavy v Národním muzeu.

http://bonusweb.idnes.cz/retroherna-muzeum-herni-historie-rozhovor-bonusweb-pc5-/Magazin.aspx?c=A160701_123805_bw-magazin_oz
 ·  Translate
V Praze vzniká interaktivní muzeum herní historie, které zároveň bude fungovat i jako herna. Na co se mohou návštěvníci těšit a jaká jsou úskalí? Zavřené vitríny a suchý výklad, to není náš styl a věříme, že by to nezajímalo ani naše návštěvníky, vysvětluje jeden z autorů projektu Martin Štochl.
View original post
1
Add a comment...
 
Bricks have been shat.
 
It's a truly great day for gaming! Bethesda's Quake, DOOM, and five Elder Scrolls classics, including Daggerfall and Morrowind, are now available DRM-free, and the Fallout series has made its grand return to GOG.

See all the goodness:  http://j.mp/1Jy07ug 

Celebrate with us and complete your gaming collections while discounts last - and get yourself the two final The Elder Scrolls classics, TES: Daggerfall and TES: Arena free with any Bethesda purchase!
15 comments on original post
1
Add a comment...
 
 
Resident Evil remaster is Capcom’s fastest-selling download ever
Gamers have given a thumbs up to old school Resident Evil action, but will the game’s success affect Resident Evil 7 and beyond?

The new remaster of the original Resident Evil has become the fastest-selling digital download in Capcom’s history, in both North America and Europe.

Not only that but it broke day one sales records for PSN, and ended up as the best-selling digital game for the PlayStation 4 in January – and the second best selling for the PlayStation 3, after Minecraft.

Source: Metro.uk #ResidentEvil #Capcom #Download #remastered  
16 comments on original post
1
Add a comment...
 
No neke...
aojensen writes: ExtremeTech reports that the most recent build of Windows 10 Technical Preview shows that Windows is finally getting a package manager. The package manager is built for the PowerShell command line based on OneGet. OneGet is a command line utility for PowerShell very similar to class...
1
Add a comment...
 
 
Prostě další normální den na pražském sídlišti...
 ·  Translate
13 comments on original post
1
Add a comment...
 
Zdravím hlavně pražáky a okolní! Chtěl bych vás pozvat tuto středu na akci, kterou pořádáme s RetroHernou (možná si pamatujete, že jsem tu spamoval asi před rokem) a kavárnou Geekárna. Máme propůjčenou část kavárny, kde budu osobně, spolu se mnou dvě obskurní konzole z devadesátek a bar plný pití. Vstup je samozřejmě zdarma :)
Přijďte si zahrát nebo pokecat.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Máte rádi staré hry? Co je to za otázku, jistěže máte rádi staré hry. Skoro každý má rád staré hry. Tak nebuďte statistickou odchylkou a pomozte nám s budováním muzea herní historie. Startovač už běží, teď už chybí jenom vaše podpora!
 ·  Translate
Vytvořte s námi unikátní živé muzeum videoher - místo, kde strávíte celý den hraním a zároveň se něco nového dozvíte!
1
Add a comment...
 
Předem se omlouvám za self-promo, ale má to svůj důvod. Rád bych poprosil všechny hráče a vlastníky starších herních zařízení, aby prošli své sbírky a popřemýšleli, zda jim náhodou jejich retro-harampádí doma nechytá jen prach.

Rozjíždíme v těchto dnech projekt RetroHerna (www.retroherna.cz) a do inventáře sháníme v podstatě veškerý herní a počítačový hardware z 20. století. Vše od konzolí, handheldů až po různé počítače a obskurní zařízení. Kvůli potenciální chybovosti historických přístrojů jich budeme potřebovat hodně (to se týká hlavně starých PC) a tak vás zde otravuji. Pokud máte něco, co doma nevyužíváte a jste ochotní se toho zbavit pro dobro ostatních, ozvěte se, prosím, zde nebo na kanálech zmíněných na webu. Jsme neziskový projekt a na funding teprve čekáme, takže Vám můžeme nabídnout maximálně symbolické částky na odkup, ale vězte, že se u nás vaši stařečci budou mít jako v bavlnce a že poslouží pro zábavu i poučení dalším generacím :)

Díky!
 ·  Translate
Videohry jsou součástí lidské historie, zasahují do oblasti relaxace, vzdělávání, sebezdokonalování, rozvoje motoriky, i mnoha dalších. Historie tohoto oboru trvá více jak půl století. Proto jsme se rozhodli začítat se této historické oblasti intenzivně a seriózně věnovat v zaměřeném muzeu.
8
1
Marek Melnyčok's profile photoMartin Štochl (BlackChar)'s profile photo
2 comments
 
Wii je trochu moc nové, ale nějaké užití by se pro něj snad našlo :) Ozvi se prosím mailem, napiš odkud jsi, v průběhu dubna rozesíláme kurýry po republice, tak bychom si to mohli odvézt. Díky moc!
 ·  Translate
Add a comment...
 
If +Ubisoft plans to iron out the AC Unity fiasco with this, I'm all in.
1
1
Add a comment...
 
Jak vyřešit rasovou nerovnoprávnost? Budeme prosazovat lepší nadávky!
"The white folks had sure brought their white to work with them that morning." -- Chester Himes
1
Add a comment...
 
just... lol
wabrandsma writes From WinBeta: "One of the more interesting bits of data the company is collecting is text entered. Some are calling this a keylogger within the Windows 10 Technical Preview, which isn't good news. Taking a closer look at the Privacy Policy for the Windows Insider Program, it looks ...
1
Add a comment...
Story
Tagline
IT ║ Music ║ Retro ║ Gaming ║ Books
Bragging rights
Dissected nearly every piece of hardware/software in sight.
Basic Information
Gender
Male
Work
Occupation
Nerd