Profile

Cover photo
Mohammad Hussien
283 followers|180,271 views
AboutPostsPhotosVideos+1's

Stream

Mohammad Hussien

Shared publicly  - 
 
 
تله‌های انفجاری در کمین کودکان کو‌ل‌بر

حسین احمدی‌نیاز در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره وضعیت زندگی کودکان کول‌بر در مناطق کردنشین گفت: واقعیت این است که سیل عظیمی از جمعیت مناطق کردنشین ایران در استان‌های ایلام، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان برای امرار معاش مشغول کول‌بری هستند.

این حقوقدان با تاکید بر اینکه این افراد کارگر محسوب نشده و مشمول قوانین کار نمی‌شوند، عنوان کرد: بعد از مدتی این کول‌بران که معمولاً دارای خانواده‌های پرجمعیت هستند توان فیزیکی خود را از دست می‌دهند یا کشته می‌شوند و بعد از آنان نوبت به کودکانشان است که مشغول به کار کول‌بری شوند.

وی تصریح کرد: این کودکان نیز با همان مخاطراتی مواجه می‌شوند که والدینشان مواجه بودند و همان خطرات برایشان تکرار می‌شود.

احمدی‌نیاز با بیان اینکه حجم وسیعی از کودکان زیر 18 سال در مناطق یاد شده به کار کول‌بری اشتغال دارند، بیان کرد: این کودکان نه تنها در زندگی که در این شغل نیز مورد ستم‌های مضاعف قرار می‌گیرند و دچار صدمات بدنی شدید می‌شوند که متاسفانه این موضوع هرگز مورد بررسی قرار نگرفته و سازمان‌های حمایت از کودکان نیز هیچ اقدامی در این باره انجام نداده‌اند.

وی با اشاره به آسیب‌های جسمی، روحی و روانی که این کودکان در معرض آن قرار دارند، اظهار کرد: اکثر این کودکان بین 12 تا 18 سال سن دارند و قالب آنها پسر هستند اما دختران نیز در میان آنان دیده شده‌اند .

این وکیل دادگستری افزود: این کودکان نیز همچون والدین خود در تله انفجاری گیر می‌افتند یا روی مین می‌روند یا دچار شکستگی اندام به دلیل وزن بالای کالا می‌شوند. همچنین آنان مورد خشونت‌های مختلفی قرار می‌گیرند. همچنین به دلیل کودک بودن میزان دستمزد آنان بسیار ناچیز است.

احمدی‌نیاز با اشاره به اینکه وضعیت این کودکان وخیم‌تر از سایر کودکان کار در جامعه است و مورد ستم بیشتری قرار می‌گیرند، عنوان کرد: شرایط معیشتی و فقدان شغل و لزوم اخذ درآمد باعث می‌شود این کودکان که غالباً سرپرستان‌شان دچار معلولیت ناشی از کول‌بری شده‌اند، خود اقدام به کار کول‌بری کنند.
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...

Mohammad Hussien

Shared publicly  - 
 
تمایل بیش از حد کودکان به بازی با دستگاهای الکترونیکی در عوض اسباب بازی های رایج فیزیکی
 ·  Translate
 
“A disaster.”
“Largely gaming devices.”
“Students use them as toys. Word processing is near to impossible.”
“WE NEED LAPTOPS!!!”
These were the findings from a survey of high school students and teachers in a district in the US state of Maine on how effective iPads were for learning and teaching. Almost 90% of teachers and 74% of students preferred laptops over tablets, according to the Lewiston-Auburn Sun Journal.
6 comments on original post
1
Add a comment...

Mohammad Hussien
owner

اخبار Gullug  - 
 
 
امسال هم پنجشنبه ۲۵ شهریور برای مراسم «روز جهانی آزادی نرم‌اقزار» برنامه داریم. یه دور همی صمیمی خواهد بود با چند تا کارگاه آموزشی و بگو بخند فناورانه و اوپن سورس!
امسال همزمان با نمایشگاه الکامپ گیلان و در سالن نمایشگاهی منطقه آزاد بندرانزلی برگزار میشه
اگه گیلان هستید خوشحال میشیم شما رو اونجا ببینیم :)
اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام (رایگان) در لینک زیر


پ.ن: روز جهانی در اصل شنبه ۲۷ شهریور ماه است اما به علت اینکه شنبه در ایران روز کاریه ما امسال دو روز زودتر این برنامه رو اجرا می‌کنیم.
 ·  Translate
2 comments on original post
1
Add a comment...

Mohammad Hussien

Shared publicly  - 
 
 
صبح جمعه/ درکه

مرد حدود چهل سال سن داشت. با یه دست، دست دخترک چهار پنج ساله ای رو گرفته بود و با دست دیگه اش چوب مخصوص کوه نوردی. دخترک پرسید: بابا چرا عصا دستت گرفتی؟ مرد خودش رو برای دختربچه لوس کرد و آهی کشید و گفت: هی باباجون پیر شدم دیگه. دخترک خیلی جدی نگاهی به صورت و موهای مرد انداخت و سری با تاسف تکون داد و گفت: آره. موهات هم داره کم کم سفید میشه. و بعد همون طور جدی به راه خودش ادامه داد.
 ·  Translate
1 comment on original post
1
Add a comment...

Mohammad Hussien

Shared publicly  - 
 
 
«ومن فیلی» ساکن تراورس سیتی در ایالت میشیگان وقتی میبینه دختر سه ساله اش روی سنگ توالت ایستاده، فکر میکنه مشغول یک بازی بچه گانه اس و با خنده عکسش رو میگیره. ولی وقتی میبینه هیچ حرکتی نمیکنه و همونطور ساکت و بیصدا ایستاده، دلیل این کارش رو میپرسه که جوابی بس غمگین کننده دریافت میکنه.  دخترش در حقیقت در حال تمرین یکی از مانورهای نجات جان بچه ها بوده که در کودکستان به آنها یاد داده اند. به بچه ها گفته اند در صورت رخ دادن تیراندازی در محیط کودکستان به توالتها فرار کنند. چون دیوارهء توالتهای سبک امریکایی کوتاهه و از بیرون پاها دیده میشه، بر روی سنگ توالت بیحرکت و ساکت بایستند تا مجرم به وجود اونها پی نبره. شاید از این راه بتونن جان سالم به در ببرن. دخترک سه ساله در خانه هم تمرین زنده ماندن از حادثهء تیراندازی رو میکرده.
 
ومن فیلی با گذاشتن این عکس در فیسبوک و همچنین ارسالش به کنگره، خطاب به نمایندگان گفته که این وضعیت روحی فرزند شما، نوهء شما، نتیجهء شماست. تا زمانی که قوانین محدودیت خرید اسلحه رو اعمال نکنید، این دنیاییست که ما برای بچه هایمان میسازیم. هیچکس توقع نداره جرمهای با اسلحه صد در صد از بین بره، ولی کم کردن حتی یک تا دو درصدش و اگه شانس داشته باشیم، پنجاه درصدش هم دنیای بهتری برای بچه ها خواهد ساخت.
 
http://bit.ly/2aa12Hz
 ·  Translate
77 comments on original post
1
Add a comment...

Mohammad Hussien
owner

اخبار Gullug  - 
 
 
همونطور که قبلا گفته بودم ما پنجشنبه مراسم کوچکی داشتیم به مناسبت «روز جهانی آزادی نرم‌افزار»
یه بخش از مراسم ارائه من بود در مورد معرفی نرم‌افزارهای ازاد معادل برای نرم‌افزارهای غیرآزاد مشهوری که مردم ازش استفاده می‌کنند.
امروز اسلایدهای این ارائه رو گذاشتم تو Github تا اگه خواستید برای اهداف مشابه استفاده کنید.
این اسلایدها با کتابخانه Impress.js ساخته شده و مثل همه نرم‌افزارهای آزاد هیچ محدودیتی هم در استفاده ازش وجود نداره :)
با کلید های چپ و راست روی کیبرد بین اسلایدها حرکت کنید.
 ·  Translate
2 comments on original post
1
Add a comment...

Mohammad Hussien

Shared publicly  - 
 
 
Well, I'd be terrified too. I've lost count of the number of people who have died under mysterious circumstances just before they were about to testify against a Clinton. No, not joking.
WASHINGTON—Expressing regret over its reckless decision to infect the Democratic presidential nominee, the virus causing Hillary Clinton’s pneumonia was reportedly terrified Monday after remembering what the Clintons were capable of.
12 comments on original post
1
Add a comment...

Mohammad Hussien
owner

اخبار Gullug  - 
 
گروه کاربران گنو/لینوکس گیلان در نظر دارد در 25 شهریور 1395 به مثابه سالهای پیش اقدام به برگزاری جشن روز نرم افزار ازادا نماید.

زمان و مکان در آدرس پیوست شده است
حضور شما مایه دلگرمی ما خواهد بود
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mohammad Hussien

Shared publicly  - 
 
 
Photography, edition, MUAH & Stylism: Art-Drómeda Photography
Model: Mónica Sariego
Assistant: Dark Triskel
View original post
1
Add a comment...

Mohammad Hussien

Shared publicly  - 
 
 
از صبح مدام به زهرا فکر می کنم. دختر سیزده ساله افغانستانی که با جنینی چهارماه در شکم، در تنور خانه و توسط شوهرش سوزانده شد و در بیمارستان کابل جان داد. زهرایی که در یازده سالگی به زور به خانه شوهر فرستاده شد و دوسال بعد سهمش از زندگی، شعله های آتشی بود که تمام رویاهای کودکی اش را سوزاند.
 ·  Translate
10 comments on original post
1
Add a comment...

Mohammad Hussien

Shared publicly  - 
 
خشونت در هر زمینه ای محکوم است
 ·  Translate
 
هاسکن معتقد است که عمل نوع سوم با عمل لاتینی قلاب کردن ارتباط دارد. این عمل در روم باستان بر روی گلادیاتورها و بردگان اعمال می‌شد. در این روش حلقه‌ای به پوست ختنه‌گاه وصل می‌شد تا باعث شود که آنان از سپری کردن وقتشان با زنان بپرهیزند. در واقع هدف از این کار، منع آنان از آمیزش جنسی بود. در مورد زنان برده، حلقه به لب‌های آلت تناسلی‌شان متصل می‌شد تا نتوانند رابطه جنسی برقرار کنند و پاکدامن باقی بمانند. برخی اوقات نیز حلقه توسط یک قفل به هم بسته می‌شد.

تراژدی تن/ خشونت علیه زنان / نوشته فاطمه کریمی / انتشارات روشنگران و مطالعات زنان

پی‌نوشت:

ناقص سازی جنسی زنان سه نوع است:

نوع سوم: که در اصطلاح عامیانه «ختنه ی فرعونی» گفته می شود. قطع تمام یا بخشی از آلت تناسلی خارجی و بخیه زدن و تنگ کردن واژن و ایجاد یک سوراخ به اندازه ضخامت یک چوب کبریت برای عبور ادرار و خون قاعدگی

کتاب تراژدی تن کتابی ست در رابطه با ناقص سازی جنسی زنان(ختنه زنان) با این سرفصل‌ها:

خشونت به دلیل جنسیت/ اقدامات بین‌المللی/ ختنه و ادیان/ مبانی نظری ختنه زنان/ روش‌شناسی پژوهش
 ·  Translate
116 comments on original post
1
Add a comment...
Basic Information
Gender
Male
Links
Mohammad Hussien's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.