Profile cover photo
Profile photo
Ars Dentana
About
Posts

Człowiek powinien posiadać 32 zęby stałe, ich wyrzynanie przebiega w kilku etapach. W wieku 6-9 lat wyrzynają się pierwsze szóstki tj. zęby trzonowe i siekacze. Kły oraz zęby przedtrzonowe wychodzą pomiędzy 9 – 11 rokiem życia. Kolejne zęby trzonowe pojawiają się u dzieci pomiędzy 11 – 13 rokiem życia. Po kilkuletniej przerwie pojawiają się również ósemki nazywane zębami mądrości: http://arsdentana.pl/.
Add a comment...

Post has attachment
Czy wiecie, że każdy ząb składa się z korony, korzenia i znajdującej się pomiędzy nimi szyjki zębowej? Masę i szkielet zęba tworzy tzw. zębina, która powyżej części koronnej pokryta jest szkliwem. Wnętrze zęba wypełnia tkanka nerwowa nazywana też miazgą oraz naczynka krwionośnie: http://arsdentana.pl/.
Photo
Add a comment...

Nasi pacjenci mogą liczyć na leczenie w komfortowych warunkach, przy zastosowaniu nowoczesnej technologii stomatologicznej. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Przyjdźcie i sami sprawdźcie: http://arsdentana.pl/.
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli chcecie cieszyć się pięknym, zdrowym i białym uśmiechem to koniecznie pamiętajcie o unikaniu produktów, które przyczyniają się do żółknięcia zębów. Mowa tu przede wszystkim o: czarnej herbacie, coli, czerwonym i białym winie, papierosach etc. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo pod adresem: http://arsdentana.pl/.
Photo
Add a comment...

Z myślą o komforcie naszych pacjentów przygotowaliśmy promocje na niektóre z zabiegów stomatologicznych wykonywanych w naszej klinice. Możecie zapoznać się z nimi Państwo przechodząc na naszą oficjalną stronę internetową: http://arsdentana.pl/promocje-2/.
Add a comment...

Post has attachment
Zaletą nylonowych protez jest ich elastyczność. Dzięki niej protezy dają wysoki komfort użytkowania i są mniej podatne na pęknięcia. Dodatkowo zaznaczyć trzeba, że nylon nie wywołuje alergii dzięki czemu jest on idealnym rozwiązaniem dla alergików. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo pod adresem: http://arsdentana.pl/zebowe-protezy-nylonowe/.
Photo
Add a comment...

Wszystkim naszym pacjentom zapewniamy miłą, bezstresową atmosferę oraz konkurencyjne ceny. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie, który umożliwia nam leczenie nawet najbardziej skomplikowanych chorób jamy ustnej. Po więcej informacji zapraszamy na: www.arsdentana.pl.
Add a comment...

Post has attachment
Zawsze przypominamy pacjentom o konieczności utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej. Pamiętajcie, że zęby powinno szczotkować się po każdym posiłku. Zaleca się również stosowanie płynów do płukania jamy ustnej oraz używanie nici dentystycznej. Jeżeli akurat nie możecie umyć zębów do skorzystajcie z bezcukrowej gumy do żucia: www.arsdentana.pl.
Photo
Add a comment...

Paradontoza nazywana również chorobą przyzębia to poważna choroba, która nieleczona może prowadzić nawet do wypadania zębów. Początkiem schorzenia jest zbierający się pod zębami kamień nazębny oraz żyjące na nim bakterie. Więcej informacji o chorobie znajdziecie Państwo pod adresem: http://arsdentana.pl/.
Add a comment...

Post has attachment
Pamiętajcie, że nadmiar fluoru niszczy szkliwo. W trakcie wyboru pasty do zębów najlepiej wybrać taką, która nie posiada fluoru, bądź taką która posiada jego śladowe ilości. Co prawda jest ona nieco droższa od swoich klasycznych odpowiedników, ale jest również bardziej wydajna: http://www.arsdentana.pl/.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded