Profile cover photo
Profile photo
دستگاه تصفیه آب
24 followers -
برند معتبر تصفیه آب ایلیا گستر وارد کننده ، تولید کننده و فروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و تصفیه آب صنعتی با بهترین قیمت می باشد.
برند معتبر تصفیه آب ایلیا گستر وارد کننده ، تولید کننده و فروش انواع دستگاه تصفیه آب خانگی و تصفیه آب صنعتی با بهترین قیمت می باشد.

24 followers
About
Posts

Post has attachment
علت تلخی آب تصفیه شده

حتما بخوانید ...

چرا آب تصفیه شده تلخ است ؟

این سوال را میتوان یکی از بیشترین سوالات مشتریان (خصوصا آنهایی که به تازگی خرید کرده اند ) به شمار آورد .
اگر برای شما هم این سوال هست و به دنبال پاسخ آن میگردید این مقاله را با دقت مطالعه فرمایید ؛ حتما به نتایج خوبی می رسید.

در ابتدا تلخی را به دو نوع تقسیم میکنیم :

۱- احساس تلخی زیاد :
در این حالت به محض رسیدن آب به محیط دهان ، احساس تلخی شدید به همراه طعم گندیدگی میکنیم .

در این حالت حتما با سرویس خدمات پس از فروش تماس بگیرید و درخواست اعزام تکنسین جهت بررسی و رفع عیب نمایید . این مشکل عموما مربوط به کربن فیلترها میباشد.

۲- احساس تلخی کم (بیشترین حالت ) :

در این حالت بعد از نوشیدن آب و هنگام خارج شدن آب از محیط دهان مقداری طعم گس و تلخی حس میکنیم .

این حالت معمولا برای افرادی اتفاق می افتد که به تازگی دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس خریداری کرده اند و یا افرادی که برای اولین بار از آب دستگاه تصفیه استفاده میکنند . بعنوان مثال مهمانی که از آب تصفیه شده استفاده نکرده و در منزل میزبان از آب تصفیه شده استفاده میکند به طور قطع حس تلخی آب را متوجه میشود (که البته اگر رودربایستی نداشته باشد حتما با میزبان مطرح میکند!)
علت تلخی آب تصفیه شده

Bitter water

حال بررسی میکنیم علت این تلخی چیست ؟

لازمه ی بررسی علت تلخی آب تصفیه شده دانستن علت طعم آب است .
طعم آب چگونه بوجود می آید ؟
چرا آب دارای طعم است ؟
پاسخ این سوالات بسیار ساده است . علت طعم آب ، وجود املاح محلول در آب است .

حتما میدانید آب مناطق مختلف جغرافیایی با یکدیگر متفاوت است و هرکدام بر اساس جغرافیا و نوع تامین آب منطقه (سد ، چاه و سفره های زیر زمینی ، چشمه و …) از میزان املاح متفاوتی برخوردار است . به همین دلیل طعم آب مناطق و شهرستان ها با هم تفاوت دارند .

حال پاسخ سوال اصلی ما :

با کاهش املاح محلول در آب ، چگالی آن در یک واحد کاهش یافته و در نتیجه ی آن طعم آب هم کاهش می یابد . به طور ساده تر هرچه املاح آب بالاتر ، طعم آب هم بیشتر و هرچه کمتر ، آب سبک تر و بدون طعم .

با در نظر گرفتن این موضوع ، کاهش املاح و در نتیجه ی آن کاهش طعم آب ، احساس تلخی (دقت کنید احساس تلخی ) نسبت به حالت قبل از کاهش املاح را دارد نه اینکه واقعا تلخ شده باشد . در حقیقت این احساس تلخی کاملا نسبی است ؛ نسبت های بین قبل از کاهش املاح (عمل تصفیه) و بعد از آن.

تشریح بیشتر موضوع با یک مثال از گفته ی پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها:

سالیان گذشته به علت تامین آب کل تهران از سد کرج و وجود چشمه های فعال آب شیرین و نبود مشکل کم آبی ، از آب تهران بعنوان یکی از بهترین آب های لوله کشی شده ی جهان نام برده میشد ؛ این موضوع تقریبا در تمام ایران مشهور بود به حدی که جمله ای در زبان ها افتاد که “هرکی آب تهرون بخوره دیگه برنمیگرده!!!” این جمله که الان هم رواج دارد بعلت آب درجه ۱ تهران قدیم بود .

حال با این کیفیت آب تهران قدیم ، آن زمان برخی از شهرستان ها مثلا قم ، یزد ، اصفهان و … به تهران سفر میکردند وقتی از آب تهران می نوشیدند میگفتند” آب تهران که میگن اینه ؟!!! این آب که تلخه !!!”
علت احساس تلخی برای این افراد چه بود؟ بدیهی است آنها بعلت عادت ذائقه ی آنها به آب با املاح بالا و بعضا شور ، بهترین آب شیرین جهان را آب تلخ بیان میکردند!

چگونگی رفع احساس تلخی آب تصفیه شده :

طبیعی است پس از مدتی استفاده از آب تصفیه شده ی سبک و با کیفیت ، نه تنها احساس تلخی رفع خواهد شد ، بلکه احساس طعم واقعی آب را خواهیم چشید .

نکات مهم و اساسی مربوط به تلخی آب تصفیه :

۱- دستگاه تصفیه آب را حتما ۶ مرحله ای و با فیلتر مینرال و یا قلیایی خریداری کنید چرا که تلخی آب در دستگاه پنج مرحله ای میتواند مربوط به اسیدی شدن آب هم باشد. مقاله تصفیه آب ۵ مرحله ای نخرید را مطالعه کنید .
۲- متاسفانه بسیاری از همکاران ، برای راحت شدن از ابراز شکایت مشتری بابت تلخی آب (خصوصا هنگام خرید) شیر میکس دستگاه را باز میکنند تا آب قبل تصفیه با آب تصفیه شده مخلوط شود و طعم آب به حالت قبل برگردد .
شاید ابتدا به ساکن این موضوع باعث رضایت مشتری شود اما در نظر بگیرید ، این عمل یعنی شما یک دستگاه تصفیه آب خرید کرده اید ولی از آب شهری استفاده می کنید !!!
به همین دلیل در برخی از دستگاه های تصفیه آب مانند دستگاه تصفیه آب اکوسافت آلمان از شیر میکس بعلت غیر علمی و غیر بهداشتی بودن آن، استفاده نشده است .
۳- فیلتر مینرال و فیلتر قلیایی بعلت افزودن مواد معدنی مفید به آب ، هم باعث افزایش کیفیت و سلامت آب میشوند و هم میتوانند تا حدودی مشکل احساس طعم تلخی آب را برطرف نمایند.

و در آخر اگر به دنبال یک تصفیه آب مناسب هستید در لینک دستگاه تصفیه آب مدلها و قیمت ها را مشاهده نمایید .

امیدواریم این مقاله که حاصل تجربیات و مطالعات فراوان در این زمینه است برای شما مفید و کاربردی باشد.

بعلت اهمیت موضوع ، کپی این مقاله بلا مانع است.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
تصفیه آب برای انواع ترکیبات
تعداد بازدید : 10
دسته بندی : مقالات تصفیه آب, همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب
همانطور که مطلع هستید انواع مختلف ترکیبات ممکن است در آب یافت شوند ، ممکن است برای رسیدن به اهداف خاص تصفیه مورد بررسی قرار گیرند.در ذیل  فرآیندها و عملیات تصفیه به کار گرفته شده برای حذف آلاینده ها شرح داده شده است. از این فرآیندها می توان برای بسیاری از ترکیبات استفاده نمود.انتخاب فرآیند نهایی به ترکیبات شاخصی که می بایست حذف شوند بستگی دارد و چگونگی انجام فرآیند را تحت الشعاع خود قرار می دهد.
تصفیه آب
گسترش سیستم های تصفیه آب
به دنبال فرآیند نیاز به آب آشامیدنی سالم،طراحی،ساخت و بهره برداری تجهیزات تصفیه آب آغاز می گردد.
طراحی اولیه بر اساس اطلاعات و مباحث تصفیه آب ،و امکان سنجی اقتصادی صورت می گیرد. این موارد همراه با خلاقیت انسان به منظور توسعه طراحی تصفیه خانه به کار گرفته می شود.طراحی از طریق فرآیندهای ساخت و به کارگیری تجهیزات عملیاتی تصفیه به تأسیسات زیربنایی تبدیل می شود.
ملاحظات عمومی توسعه سیستم های تصفیه آب شامل:
۱- انتخاب فرآیند
۲- ایجاد فرآیندهای تصفیه آب سطحی و زیرزمینی
۳- فرآیندهای تصفیه مدیریت پسماند
۴- درجه بندی زنجیره فرآیندهای تصفیه و تجهیزات کمکی
۵- اجرای مطالعات پایلوت می باشد.
مفهوم موانع چندگانه به عنوان یک مفهوم کاربردی در طراحی سیستم های تصفیه آب به کار برده می شود.
ترکیب:
۱- کدورت-ذرات :
فرآیندها:
الف)تصفیه آب در فیلتراسیون در خط
در آب های با کدورت کم و رنگ کم،بسیار خوب کار می کنند.برای اجرا و تخمین معیارهای طراحی باید مطالعات پایلوت صورت گیرد.
ب)فیلتراسیون مستقیم
برای آب های با کدورت و رنگ کم تا متوسط کاربرد دارد.برای اجرا و تخمین معیارهای طراحی باید مطالعات پایلوت صورت گیرد.برای جریان های کوچکتر از تصفیه متداول قابل اجرا است.
ج)تصفیه آب متداول
برای آب های با کدورت متوسط تا زیاد خوب کار می کند.قابلیت انعطاف عملیاتی بیشتری از روش فیلتراسیون مستقیم یا در خط دارد.زمان ماند در تانک ته نشینی منجر به حذف مواد آلی طبیعی،طعم و بو و رنگ همراه با ذرات می گردد.گاهی اوقات به شرط استفاده از رهنمودهای سازمان های قانونگذار محلی می توان طراحی را بدون مطالعات پایلوت انجام داد.
د)تصفیه آب فیلتراسیون غشایی میکروفیلتراسیون – اولترا فیلتراسیون
در حذف ذرات پروتوزوا،باکتری و کدورت مؤثر است.ویروس ها ممکن است به وسیله برخی از انواع اولترافیلتراسیون غشایی حذف شوند.برای آب های با کدورت کم یا آب هایی که تصفیه مقدماتی بر روی آن صورت گرفته خوب کار می کند.مواد آلی طبیعی غشاها را کثیف می کنند.آزمایش پایلوت برای اثبات و تخمین پتانسیل حذف مواد آلی لازم است.طراحی فرآیند ساده و فضای مورد نیاز بسیار کمتر از تصفیه متداول است.
هـ) فیلتر تصفیه آب شنی کند
مکانیزم اصلی حذف،فیزیکی و بیولوژیکی است و در آب های با کدورت کم خوب کار می کند.همراه با کربن فعال گرانولی(GAC) برای حذف طعم و بو مؤثر و مورد استفاده است.میزان بارگذاری سطحی ۵۰ تا ۱۰۰ مرتبه کمتر از فیلتراسیون تند است به همین دلیل دارای ابعاد بسیار بزرگی هستند.متداول ترین کاربرد آن ها استفاده در جوامع کوچک است.این صافی ها در تصفیه خانه های سراسر دنیا مورد بهره برداری قرار گرفته اند.
۲- سختی:
الف) سختی گیری و تصفیه آب با آهک و سودا
برای آب های با سختی متوسط تا زیاد کاربرد دارد.از نظر تاریخی متداول ترین روش برای حذف سختی است.
ب)تصفیه آب با تبادل یون
در تأسیسات کوچک بسیار متداول است.دفع و بازیابی مجدد محلول ها می تواند یکی از مشکلات باشد.
ج) تصفیه آب با نانوفیلتراسیون
اغلب به غشاهای اسمز معکوس (RO) با فشار کم اشاره دارد.برای آب های با سختی متوسط تا زیاد کاربرد دارد.دفع مواد تغلیظ شده ممکن است فاکتور محدود کننده در استفاده از تصفیه آب نانوفیلتراسیون باشد.
۳-کل جامدات محلول
اسمز معکوس،تبادل یون،تقطیر:
برای نمک زدایی آب های لب شور کاربرد دارد.دفع مواد تغلیظ شده و تولید مجدد محلول تبادل یون فاکتور محدود کننده در انتخاب این فرآیند تصفیه آب می باشد.
پارامترهای شیمیایی معدنی:
۱- نیترات
فرآیند دنیتریفیکاسیون بیولوژیکی،اسمز معکوس،تبادل یون
دنیتریفیکاسیون بیولوژیکی نیازمند استفاده از ارگانیسم های خاص است که نیترات را به گاز نیتروژن احیا کنند.اسمز معکوس سطح نیترات در آب آشامیدنی را کاهش می دهد،روش تصفیه آب اسمز معکوس به عنوان یک فرآیند اصلی برای تصفیه آب هایی با TDS و نمک بالا کاربرد دارد.تبادل یون با رزین های آنیونی می تواند برای دفع آب های شور مورد توجه قرار گیرد.
۲- فلوراید
سختی گیری با آهک،انعقاد/ترسیب،آلومینای فعال
سختی گیری با آهک فلوراید را هم به صورت رسوب نامحلول و هم به صورت ترسیب مشترک با هیدروکسید منیزیم از آب حذف خواهد کرد.انعقاد آلوم سطح فلوراید را تا سطح استاندارد قابل قبول آب آشامیدنی کاهش می دهد اما برای انجام این کاربه مقادیر خیلی زیاد آلوم نیاز است.تماس آب حاوی فلوراید با آلومینای فعال نیز فلوراید را حذف خواهد کرد.
۳- آرسنیک
انعقاد/ترسیب،آلومینای فعال،تبادل یون،اسمز معکوس
انعقاد متداول با نمک های آهن یا آلومینیوم در حذف بیش از ۹۰ درصد آرسنیک (V) (با غلظت اولیه تقریبا ۰٫۱ میلی گرم بر لیتر) در Ph 7 یا کمتر مؤثر است.
آرسنیک و فلوراید به طور گسترده ای به وسیله آلومینای فعال جذب/تبادل می شوند.
آرسنیک (III) به سختی حذف می شود اما به وسیله ی کلر به سرعت به آرسنیک (V) تبدیل می شود.
۴- سلنیوم
انعقاد/ترسیب،آلومینای فعال،تبادل یون،اسمز معکوس
برای حذف سلنیوم روش های تصفیه متداولی با استفاده از منعقد کننده های سولفات فریک یا آلوم و سختی گیری با آهک انجام شده است.آلومینای فعال نیز برای تعیین پتانسیل حذف سلنیوم (IV) و (VI) مورد بررسی قرار گرفته شده است.گرچه عملکرد رزین های تبادل آنیونی بنیان قوی به طور جدی برای حذف سلنیوم بررسی نشده است،اما واضح است که آن ها می توانند سلنیوم را با موفقیت حذف کنند،ولی حذف آن ها برای سلنیوم انتخابی نمی باشد.
۵- سولفید
اکسیداسیون
همانند H2S در آب های زیرزمینی یافت می شود و طعم و بویی شبیه به تخم مرغ گندیده دارد.متداول ترین روش حذف هوادهی و کلرزنی در تصفیه آب است.
۶- آهن/منگنز
اکسیداسیون،پلی فسفات ها،تبادل یون
به طور مشخص در آب های زیرزمینی یا آب دریاچه هایی با اکسیژن محلول کم یافت می شوند.متداول ترین روش حذف ترسیب به وسیله اکسیداسیون با استفاده از هوادهی با افزودن مواد شیمیایی (پرمنگنات پتاسیم یا کلر) و ته نشینی یا فیلتراسیون است.در فیلتراسیون با شن سبز،اکسیداسیون و فیلتراسیون همزمان اتفاق می افتد که این روش نیز متداول است.استفاده از ترسیب پلی فسفات روش دیگری است که می تواند برای حذف آهن و منگنز مورد استفاده قرار گیرد.اکسیداسیون آهن بسیار آسان تر از منگنز صورت می گیرد.
۷- سولفات
تصفیه آب با روش اسمز معکوس
اسمز معکوس متداول ترین روش برای حذف سولفات از آب دریا است.
ترکیبات شیمیایی آلی
۱- مواد آلی فرّار،آفت کش ها/علف کش ها
حذف به کمک هوادهی،انعقاد،جذب،اکسیداسیون پیشرفته
برای ترکیبات فرار،فرآیند حذف به کمک هوادهی توصیه شده است.معمولا حذف ترکیبات آلی فرار از فاز گازی نیازمند تصفیه نهایی است.برای ترکیبات غیرفرار،انعقاد یا فرآیند جذب می تواند مورد استفاده قرار گیرد.انعقاد در pH پایین (روش انعقاد پیشرفته) می تواند مقادیر قابل توجهی از TOC و برخی ترکیبات آلی غیرفرار را حذف نماید.
۲-مواد آلی طبیعی
انعقاد پیشرفته،جذب،تبادل یون،اسمز معکوس
انعقاد پیشرفته (انعقاد در pH پایین) می تواند به منظور حذف مقادیر قابل توجهی از مواد آلی طبیعی به کار گرفته شود و گسترده ترین فرآیند مورد استفاده برای حذف مواد آلی طبیعی است.
جذب با GAC و فیلتراسیون نهایی نیز در حذف مواد آلی طبیعی بسیار مؤثر است.استفاده از تبادل یون به علت دفع مقادیر زیاد TDS در زمان احیا و بازیابی آب شور،با محدودیت همراه است.
هزینه های بالای تصفیه آب با روش اسمز معکوس و معضل دفع مواد تغلیظ شده،از عوامل محدود کننده این فرآیند در کاربرد آن برای حذف مواد آلی طبیعی است.
۳- محصولات جانبی گندزدایی
انعقاد پیشرفته،جذب،گندزداهای متناوب
استراتژی های کنترل محصولات جانبی گندزدایی (DBPs) شامل گندزداهای جایگزین (ازن،دی اکسید کلر،کلر آمین ها و اشعه ی ماورای بنفش) یا حذف مواد پیش سازهای محصولات جانبی گندزدایی (NOM) به وسیله انعقاد پیشرفته یا جذب بر روی کربن فعال (کربن فعال گرانوله (GAC) یا پودر کربن فعال (PAC)) است.کربن فعال گرانوله می تواند برومات (محصول جانبی حاصل از ازن و بروماید) را حذف کند.
رادیونوکلوئیدها
رادون
الف)هوادهی،زمان ماند
هوادهی ساده بسیار مؤثر است.هوادهی به روش سینی می تواند برای حذف مقادیر بسیار بالا مورد استفاده قرار گیرد.اختلاط و زمان ماند ممکن است سطح پایین آلودگی رادون را کنترل نماید.
ب)جذب
استفاده از کربن برای جذب،ممکن است مشکلات دفع رادیواکتیو در سطح پایین را ایجاد کند.
۱-رادیوم
انعقاد
فرآیند انتخابی بستگی به سطح آلودگی دارد.پسماندها ممکن است مشکل دفع مواد زائد رادیواکتیو با سطح پایین را نشان دهند.
۲-اورانیوم
سختی گیری با آهک،تبادل یون،اسمز معکوس
فرآیند انتخابی بستگی به سطح آلودگی دارد.پسماندها ممکن است مشکل دفع مواد زائد رادیواکتیو با سطح پایین را نشان دهند.
پارامترهای میکروبی
۱- باکتری ها
تصفیه متداول،فیلتراسیون غشایی،اسمز معکوس،گندزدایی
باکتری می توانند از طریق فرآیندهای متداول شامل ته نشینی و فیلتراسیون حذف شوند.فرآیندهای غشایی عامل مثبت برای حذف اکثر باکتری ها در نظر گرفته می شود.دوز و زمان تماس کافی،برای تمام گندزداهای متداول (کلر،دی اکسید کلر،کلروآمین ها،UV،ازن) در غیرفعال کردن باکتری ها مؤثر است.
۲- ویروس ها
تصفیه متداول، فیلتراسیون غشایی،اسمز معکوس،گندزدایی
ویروس ها از طریق فرآیندهای متداول شامل ته نشینی و فیلتراسیون حذف می شوند.فرآیندهای غشایی با وزن مولکولی پایین مانند برخی اولترافیلتراسیون های غشایی می تواند در حذف ویروس مورد استفاده قرار گیرد.
مطالعات پایلوت برای اثبات فرآیند حذف در غشاها ضروری است.همه گندزداهای متداول به جز کلروآمین ها در غیرفعال سازی بیشتر ویروس ها مؤثر هستند.کلروآمین ها برای گندزدایی مؤثر ویروس ها نیاز به زمان تماس طولانی در غلظت بالا دارند.
۳- کیست های پروتوزا
تصفیه متداول،فیلتراسیون با بستر گرانولی،اسمز معکوس،غشا با فشار بالا،گندزدایی
برای غیرفعال سازی کیست ها و ااسیت های پاتوژنیک (ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم) به مقادیر بالایی از گندزداها نیاز است.اولویت کاربرد مؤثر گندزداها به منظور حذف بو به ترتیب شامل :
ازن>دی اکسید کلر>کلر>>کلروآمین ها می باشد.تصفیه متداول و همچنین فیلتراسیون با بستر گرانولی در حذف کیست و ااسیت مؤثر است.پرتوافکنی UV نیز در حذف این عامل بسیار مؤثر است.
۴- جلبک
سولفات مس،تصفیه متداول،شناورسازی با هوای محلول،آشغال گیری میکرونی
سولفات مس در مخازن ذخیره آب خام (مخازن،برکه ها و دریاچه ها)به منظور کنترل شکوفایی جلبکی مورد استفاده قرار می گیرد.وضعیت های تشدید یافته شکوفایی جلبک فصلی می تواند به وسیله ی کنترل دقیق فرآیندهای متداولی از قبیل ته نشینی و فیلتراسیون صورت گیرد.
فیلتراسیون مستقیم و در خط با جریان های کوتاه می تواند به طور گسترده مؤثر واقع شود.به منظور رفع وضعیت های پایدار جلبکی،فرآیندهای شناورسازی با هوای محلول یا زلال سازی تماسی می تواند مورد بررسی قرار گیرد.آشغال گیری میکرونی ممکن است در رأس همه فعالیت های تصفیه خانه برای حذف جلبک فیلامنتوس باشد.
۵- طعم و بو
الف)کنترل منبع با سولفات مس و مخازن بدون لایه بندی(در وضعیت هوادهی)
بسیاری از مشکلات طعم و بو در فصول چرخش آب و رشد جلبک ها در مخازن ذخیره رخ می دهد. سولفات مس در کنترل رشد جلبک مؤثر در منبع آب است.
هوادهی در مناطق نسبتا کم عمق منبع آب خام جایی که چرخش فصلی آب لایه بندی شده باعث آزادسازی ترکیبات مولد طعم و بو می شود مناسب است.
ب)اکسیداسیون با کلر،ازن،پرمنگنات پتاسیم،و دی اکسید کلر
برای کنترل طعم و بو ناشی از H2S ممکن است از کلر استفاده شود ولی بر روی طعم  و بو ناشی از جلبک ها کلر مؤثر نیست و حتی ممکن است این طعم و بوها را تشدید نماید.کلرزنی مواد شیمیایی صنایع مانند فنول ها موجب تشدید این مشکلات در آب می گردد.یکی از مؤثرترین اکسیدکننده های کاهش طعم و بو ازن است با این مزیت که می تواند به عنوان گندزدا نیز مورد استفاده قرار گیرد.پرمنگنات پتاسیم در حذف طعم و بو ناشی از برخی جلبک ها در Ph قلیایی مؤثر است ولی برای طعم و بو ترکیبات متیل ایزوبورنئول (MIB) و ژئوسمین متداول نیست.همچنین،استفاده از مقادیر بالای پرمنگنات پتاسیم به آب رنگ صورتی داده و باعث تشکیل رسوب سیاه در شبکه توزیع،وسایل صنعتی و خانگی می گردد.
دی اکسید کلر در کنترل بسیاری از طعم و بوها به جز ژئوسمین و MIB مؤثر است.برای تعیین بهترین روش آزمایش پایلوت ضروری است.
ج)جذب با GAC یا PAC
کربن فعال گرانولی به عنوان بستر فیلتر می تواند در حذف سطوح پایین تا متوسط عامل طعم و بو بسیار مؤثر باشد.جایگزینی بستر معمولا در یک دوره ی ۳ تا ۵ ساله صورت می گیرد.PAC به شکل دوغاب می تواند برای کنترل طعم و بو به فرآیندهای انعقاد اضافه گردد.این فرآیند(PAC) به طور ویژه در حوضچه تماس زلال ساز مؤثر است.
۶- رنگ
الف)انعقاد/ترسیب
مقادیر زیاد انعقاد کننده و PH پایین می تواند حتی برای سطوح خیلی بالای رنگ مؤثر باشند.آزمایش پایلوت یا مقیاس نیمه صنعتی توصیه شده است.
ب) تصفیه آب جذب با GAC
عمر بستر کربن فعال گرانولی می تواند بستگی کمی به سطوح و زمان تماس بستر خالی (EBCT) داشته باشد.
ج)اکسیداسیون با کلر،ازن،پرمنگنات پتاسیم،و دی اکسید کلر،اسمز معکوس با فشار پایین
تأثیرگذاری معمولا به ترتیب:
ازن>کلر>دی اکسید کلر>KMnO4 است.pH می تواند در راندمان مؤثر باشد و برخی رنگ ها ممکن است بعد از اکسیداسیون برگشت پذیر باشند.مطالعات پایلوت یا در مقیاس نیمه صنعتی توصیه شده است و در این مورد اسمز معکوس روش بسیار مؤثر ولی گران قیمت است.
http://www.xinode.org/%D8%AA%D8%B5%D9%81%DB%8C%D9%87-%D8%A2%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D8%AA/
Add a comment...

Post has attachment
تصفیه آب
تعداد بازدید : 217
دسته بندی : مطالب پیشنهادی
تصفیه آب یا Water purification به عملی گفته میشود که در آن مواد نامطلوب مخلوط یا محلول در آب جهت مصارف متفاوت جداسازی شده و آب تصفیه شده را ایجاد میکند .تصفیه آب
 از زمانی که بشر خودش را شناخته مورد استفاده قرار گرفته و در طول این سالیان به تدریج تکامل یافته است . در این مقاله تصمیم گرفته ایم به صورت فنی و در عین حال تا حد امکان ساده روشهای تصفیه آب را بیان کنیم .
این مقاله به عنوان یکی از کامل ترین مقالات موجود درباره ی روشهای تصفیه آب بوده و امیدواریم این جمع بندی و دسته بندی هم برای مشتریان و هم همکاران ،طراحان و سازندگان تصفیه آب مفید فایده باشد .
تصفیه آب
الف : روشهای تصفیه آب فیزیکی
روش جذب سطحی تصفیه آب
تجمع مواد در سطح مشترک بین دو فاز
کاربرد در تصفیه آب:
حذف مواد آلی محلول از آب با استفاده از کربن فعال گرانولی (GAC) یا کربن فعال پودری (PAC) – بعنوان مثال فیلترهای کارتریجی استفاده شده در دستگاه تصفیه آب خانگی مرحله ۲
روش هوادهی تصفیه آب
فرآیند تماس مایع با هوا بوسیله گازی که انتقال دهنده از یک فاز به فاز دیگر است . فاز گاز به فاز مایع (جذب گاز) یا فاز مایع به فاز گاز (حذف گاز )
کاربرد در تصفیه آب :
حذف گازها از آب زیرزمینی (مانند H2S ، VOCS،CO2 و رادون ) اکسیژن رسانی به آب برای حذف آهن و منگنز است .
روش تصفیه آب تقطیر 
جداسازی ترکیبات مایع از مایع بوسیله تبخیر و میعان
کاربرد در تصفیه آب :
برای نمک زدایی (شیرین کردن ) آب دریا استفاده میشود .
تصفیه آب با روش فیلتراسیون (بستر)
حذف مواد ذره ای در بستر فیلتر تشکیل شده از بستر گرانولی از طریق انتقال و پیوستگی به بستر فیلتر
کاربرد در تصفیه آب :
حذف جامدات بدنبال انعقاد ، لخته سازی ، ته نشینی ثقلی ، یا شناور سازی
تصفیه آب با فیلتراسیون (فیلتراسیون ریز غشایی) 
صافی غشایی برای حذف ذرات ریز میکرومتر ( ۰/۰۰۱ تا ۰/۰۳ میکرومتر) به وسیله فشار با در نظر گرفتن معیار اندازه ذرات استفاده میشود .
کاربرد درتصفیه آب :
برای حذف کدورت ، برخی ویروسها ، باکتری ها ، پروتوزوا مثل ژیاردیا و کریپتوسپوریدیوم استفاده میشود .
تصفیه آب با لخته سازی 
تجمع ذرات ریز لخته شده با وزن مخصوص کمتر از آب یا سرعت ته نشینی خیلی پایین
کاربرد در تصفیه آب :
به وجود آوردن ذرات برگتری که بتوان آنها را به وسیله سایر فرآیندها مثل ته نشینی ثقلی یا فیلتراسیون حذف کرد .
تصفیه آب با شناور سازی با هوای محلول 
حذف ذرات ریز لخته شده با وزن مخصوص کمتر از آب یا سرعت ته نشینی خیلی پایین
کاربرد در تصفیه آب :
حذف ذرات بعد از انعقاد و لخته سازی برای تخلیه به آبهای خام با کیفیت بالا که کدورت پایین ، رنگ و یا TOC یا سابقه شکوفایی جلبکی شدید دارند .
تصفیه آب با متعادل سازی جریان 
تانک ذخیره در بخشی از فرآیند است که میتواند آب را برای متعادل کردن جریان و به حداقل رساندن نوسان کیفیت آب ذخیره نماید .
کاربرد در تصفیه آب :
شامل تانکهای ذخیره بزرگ به منظور جمع آوری فاضلاب ناشی از شستشوهای مداوم برگشت داده شده به اول جریان تصفیه خانه و یا چاه های ذخیره آب تصفیه شده در تصفیه خانه جهت تامین میزان بهره برداری ثابت مورد نیاز علیرغم تغییرات کوتاه مدت مصرف آب می باشد .
تصفیه آب با جداسازی ثقلی تسریع شده 
زلال سازهای تماس جامدات و زلال سازهای تماس با پتوی لجن واحدهایی هستند که انعقاد ، لخته سازی، و ته نشینی در یک تانک انجام میشود .
کاربرد در تصفیه آب :
در مکانهایی که زمین محدود باشد و میزان بارگزاری سطحی ۲/۴ متر بر ساعت و یا بیشتر باشد سبک سازی با آهک و سودا انجام میشود .
روش تصفیه آب اختلاط 
مخلوط کردن یا به هم زدن ۲ یا چند محلول از طریق مصرف انرژی
کاربرد در تصفیه آب :
در اختلاط و مخلوط کردن مواد شیمایی استفاده میشود .
روش تصفیه آب نانوفیلتراسیون 
فیلتراسیون غشایی با فشار بالا برای حذف ذرات ریز میکرونی محلول ۰/۰۱ تا ۰/۰۰۱ میکرومتر با در نظر گرفتن معیار اندازه ذرات استفاده میشود .
کاربرد در تصفیه آب :
برای تولید آب آشامیدنی از اقیانوس ، دریا یا ابهای لب شور ، سبک سازی آب ، حذف ترکیبات محلول خاص مانند آفت کش ها و مواد آلی طبیعی به منظور کنترل محصولات جانبی گندزدایی استفاده میشود .
روش تصفیه آب اسمز معکوس RO
فیلتراسیون غشایی با فشار بالا برای حذف ذرات محلول زیر میکرومتر ۰/۰۰۵ تا ۰/۰۰۰۱ میکرون بوسیله انحلال یا انتشار
کاربرد در تصفیه آب :
برای تولید آب آشامیدنی از اقیانوس ، دریا یا آبهای لب شور ، سبک سازی آب ، حذف ترکیبات محلول خاص مانند آفت کشها و مواد آلی طبیعی به منظور کنترل محصولات جانبی گندزدایی استفاده میشود . این روش به عنوان محبوبترین روشهای مورد استفاده برای تصفیه آب آشامیدنی در سطح خانگی , نیمه صنعتی و صنعتی میباشد .
تصفیه آب با آشغالگیر درشت 
عبور آب تصفیه نشده از میان آشغالگیر درشت به منظور حذف ذرات بزرگ در گستره ی ۲۰ تا ۱۵۰ میلی متر و بزرگتر صورت میگیرد .
کاربرد در تصفیه آب :
در ساختمان آبگیر به منظور حذف چوب ها ، آشغال ها و سایر مواد بزرگ در آب تصفیه نشده از توری آشغالگیر (جداسازی ) استفاده میگردد .
تصفیه آب با آشغالگیر ریز 
آب تصفیه نشده از میان بسترهای فولاد ضد زنگ یا پلی استر عبور داده میشود و ذرات کوچک ۰/۰۲۵ تا ۱/۵ میلی متری بوسیله توری آشغالگیر (جداسازی) حذف میگردند .
کاربرد در تصفیه آب :
برای حذف جلبک فیلامنتوس استفاده میشود .
تصفیه آب با روش ته نشینی 
جداسازی جامدات قابل ته نشینی بوسیله نیروی ثقلی
کاربرد در تصفیه آب :
برای حذف ذرات بزرگتر از ۰/۵ میلی متر استفاده است و معمولا پس از واحد انعقاد و لخته سازی تعبیه میشود .
تصفیه آب به روش گندزدایی با UV
برای غیر فعال کردن میگروارگانیسم ها از اشعه UV استفاده میشود .
کاربرد در تصفیه آب :
معمولا همراه یک ماده شیمیایی با باقیمانده پایدار در سیستم توزیع به منظور غیر فعال کردن میکروارگانیسم هایی از قبیل ویروس ها ، باکتریها و پروتوزوا به کاربرده میشود  .
روش تصفیه آب اکسیداسیون با UV
برای اکسید نمودن مولکولها و ترکیبات آلی پیچیده از اشعه UV استفاده میشود  .
کاربرد در تصفیه آب :
برای اکسیداسیون N  نیتروز دی متیل آمین (NDMA) استفاده میشود .
ب : روشهای تصفیه آب شیمیایی
روش تصفیه آب اکسیداسیون پیشرفته 
کاربرد واکنشهای شیمیایی به منظور تولید رادیکالهای هیدروکسل با واکنش پذیری بسیار بالا و عمر کوتاه (OH) جهت اکسیداسیون ترکیبات شیمایی است . موارد زیر ترتیب کاهشی از متداول ترین واکنشهای تولید رادیکالهای آزاد است : O3 , پروکسون (O3,H2O2) , O3 و UV , H2O2 و UV
کاربرد در تصفیه آب :
اکسیداسیون ترکیبات خاص هیومیک ، افت کش ها ، و مواد آلی کلردار و برخی ترکیبات تولید کننده ی طعم و بو از قبیل MIB و ژئوسمین یافت شده در آبهای سطحی و زیرزمینی آلوده .
تصفیه آب با روش گندزدایی شیمایی
اضافه کردن عوامل اکسید کننده شیمیایی به منظور غیر فعال نمودن ارگانیسم های پاتوژن در آب
کاربرد در تصفیه آب :
گندزدایی آب با کلر ، ترکیبات کلر یا ازن
تصفیه آب با روش خنثی سازی شیمیایی
خنثی سازی محلول با اضافه کردن عوامل شیمیایی .
کاربرد در تصفیه آب :
کنترل PH و گستره ی بهره برداری بهینه برای سایر فرآیندهای تصفیه آب
تصفیه آب با ترسیب شیمیایی
افزودن مواد شیمیایی باعث حذف ترکیبات خاص از طریق ترسیب فاز جامد میگردد .
کاربرد در تصفیه آب :
حذف فلزات سنگین ، فسفر
تصفیه آب با روش انعقاد 
فرآیند ناپایدارسازی کلوئیدها منجر به بزرگتر شدن ذرات میشود و میتواند در طول لخته سازی رخ دهد.
کاربرد در تصفیه آب :
افزودن مواد شیمیایی مانند کلرید فریک، آلوم، پلیمرها به منظور ناپایدارسازی ذرات موجود در آب .
روش تصفیه آب تبادل یون 
فرآیندی که در آن یونهای ویژه ای از مواد مبادله کننده ی نامحلول جانشین (تعویض) یونهای محلول میشوند .
کاربرد در تصفیه آب :
حذف سختی ، نیترات ، مواد آلی طبیعی ، بروماید و همچنین حذف کامل مواد معدنی از آب
روش تصفیه آب تثبیت 
افزودن مواد شیمیایی به آب تصفیه شده جهت تشکیل رسوب کربنات کلسیم
کاربرد در تصفیه آب :
تثبیت آب تصفیه شده قبل از ورود به سیستم توزیع
ج : روش تصفیه آب بیولوژیکی
روش تصفیه آب بیوفیلتراسیون ( فاز مایع ) 
فیلتر سریع با بستر گرانوله به منظور دستیابی به دو هدف حذف ذرات و حذف مواد آلی قابل تجزیه بیولوژیکی به وسیله اکسیداسیون بیولوژیکی مورد بهره برداری قرار میگیرد .
کاربرد در تصفیه آب :
حذف مواد آلی قابل تجزیه بیولوژیکی BOM به دنبال ازن زنی و آنیون های اکسیژن دار هالوژنی (مانند برومات ، کلرات)
روش تصفیه آب دنیتریفیکاسیون 
تبدیل بیولوژیکی نیترات NO 3  به گاز نیتروژن N2
کاربرد در تصفیه آب :
تبدیل نیترات موجود در برخی مواد زائد سطحی به گاز نیتروژن
روش تصفیه آب نیتریفیکاسیون 
تبدیل بیولوژیکی آمونیاک NH3  به نیترات NO3
کاربرد در تصفیه آب :
تبدیل آمونیاک موجود در برخی مواد زائد سطحی به نیترات و پیگیری حذف آن بوسیله ی انجام فرآیند دنیتریفیکاسیون .
تمامی روشهای فوق کاربردی بوده اما استفاده از آنها نیاز به تحقیق و بررسی کارشناسی بیشتری دارد . همانطور که ملاحظه میفرمایید مطالب کاملا به اختصار در آمده و توضیحات بیشتر خارج از حوصله ی این مقاله میباشد . بسیاری از این روشها در مقالات مختلف این سایت مورد نقد و بررسی قرار گرفته است .
عزیزانی که تمایل به کپی برداری از این مقاله دارند با ذکر منبع مجاز هستند .
Add a comment...

Post has attachment

معیارهای قابل قبول در تصفیه آب
دستگاه تصفیه آب

اجزا زیادی به منظور تبیین تطبیق پذیری یک شبکه ی آب با قوانین آب آشامیدنی وجود دارد . برای آلاینده هایی که با حداقل سطح آلاینده قانون گذاری شده اند ، موارد پذیرش شامل موارد زیر است:

۱- استفاده از روش های آزمایشگاهی صحیح
۲- جمع آوری همه نمونه ها و نگهداری موارد مورد نیاز
۳- برنامه زمان بندی و تعداد موارد نمونه برداری لازم
۴- گزارش نتایج نمونه به ایالت و نگهداری و ثبت آنها در محل
۵- نگهداری غلظت اندازه گیری شده کمتر از حداقل سطح آلاینده

برای آلاینده هایی که بر اساس حداقل سطح آلاینده قانون گذاری شده اند ، مقبولیت میتواند بر اساس یک نمونه مجزا (برای مثال هنگامی که شبکه بر اساس اطلاعات سالیانه پایش شود ) صورت گیرد ؛ درحالی که در سایر شرایط مقبولیت میتواند بر اساس متوسط چهار بار ( درهر سه ماه از سال یکبار نمونه برداری ) صورت گیرد .
مقبولیت برای فن آوریهای تصفیه آب میتواند شامل دستیابی به معیارهای بهره برداری تصفیه خانه (مانند لزوم دستیابی سیستمهای آب به سطح خاصی از کدورت در خروجی تصفیه در قانون تصفیه آب سطحی ) و یا انجام مراحل خاص جهت کاهش خاصیت خورندگی آب بوسیله دستورالعمل های معین (مانند قانون سرب و مس) باشد.
گزارش و ثبت نگهداری موارد مورد نیاز در تصفیه آب
شبکه های عمومی آب میبایست گزارش اطلاعات مقبولیت را به سازمان های ایالتی اجرایی مسئول در ضرب العجلهای معین گزارش دهند ، بطور کلی این چنین ضرب العجلهایی دهم هر ماه یا ۱۰ روز پس از هر دوره ی پایش (چنان که پایشها هر سه ماه یکبار صورت گیرد) انجام میپذیرد .
علاوه بر گزارش اطلاعات مقبولیت به ایالات در ضرب العجلهای معین شده ، شبکه های آب عمومی میبایست گزارشات را در محل نگهداری و نتایج حاصل را در دوره های معین زمانی پایش نمایند . برای مثال در قوانین فعلی ، شبکه عمومی آب میبایست رونوشتی از گزارشات ماهانه کلی فرم در ۵ سال قبل نگهداری و بایگانی نماید.

معیارهای قابل قبول در تصفیه آب

معیارهای قابل قبول در تصفیه آب
Add a comment...

Post has attachment
فیلتر کربن پودری udf
 دستگاه تصفیه آب

یکی از فیلتر هایی که در دستگاه تصفیه آب خانگی ، نیمه صنعتی و برخی صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد ، فیلتر کربن پودری یا udf میباشد . مقاله ای که مطالعه میفرمایید در هیچ یک از سایت های مشابه به این شفافیت ارائه نشده و با مطالعه ی آن دیدی روشن به فیلتر کربن پودری پیدا میکنید .
udf مختصر شده ی Ultrafine Depth Filtration میباشد . همانطور که از اسم این فیلتر مشخص است این فیلتر شامل دانه هایی است که دارای روزنه های بسیار بسیار ریز بوده که جنس آن از کربن میباشد و هنگامی که به آب برخورد میکند ، آب به تمامی روزنه ها ، ورود کرده و در ارتباط با کربن قرار میگیرد .
کربن داخل این فیلتر باید حالت فعال active داشته باشد تا قدرت واکنش با مواد شیمیایی و منشقات کلر با آب را داشته باشد . در نظر داشته باشید : کربن به خودی خود خاصیت تصفیه آب دارد اما اکتیو شدن آن باعث افزایش سطح بهره وری و در نتیجه تصفیه ی بهتر آب از مواد شیمیایی میگردد .
سوالی که مطرح میگردد این است که کربن گستره ی بسیار زیادی داشته و از زغال چوب تا زغال سنگ ، همگی کربن هستند ؛ چه کربنی توان تصفیه آب را دارد ؟
جواب این است که تمامی کربن ها قادر به تصفیه هستند اما نیاز به فرآوری داشته تا آماده تصفیه شوند . با این حال کربن هایی که برای تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد متنوع هستند و هرکدام به یک سطح کیفیت توان تصفیه آب را دارند .
بهترین نوع کربن برای تصفیه آب ، کربنی است که از مواد گیاهی تولید میشود . کشور هند یکی از کشورهایی است که به واسطه ی وضعیت اقلیمی خاص و نیروی کار ارزان ، برخی کشورهای توسعه یافته در آن سرمایه گذاری کرده اند . در این کشور به علت وجود نارگیل های بسیار فراوان ، از پوسته ی آن برای تولید کربن استفاده میگردد . کربن کوکونات یا همان نارگیل از بهترین انواع کربن بوده و بیشترین توان تصفیه را دارد . البته در کشورهای دیگر هم دست به تولید کربن تصفیه آب زده اند و با استفاده از مرکبات ، پوست گردو ، فندق و … کربنهای با کیفیتی تولید کرده اند . کشور تایوان نیز بعنوان یکی از بهترین تولید کننده های کربن کوکونات و کربن گیاهی فعالیت میکند .
کربن زغال سنگ هم قابلیت تصفیه آب را برخلاف تصور برخی همکاران، دارد اما به کیفیت کربنهای گیاهی نمیرسد .
فیلتر udf نیز از این کربنها به صورت پودری تهیه میگردد . بهترین حالت برای کربن پودری ، آمیخته شدن ۷۵ درصد کوکونات اکسید شده و ۲۵ درصد زئولیت میباشد .
شناخت کیفیت کربن پودری
تعیین سطح کیفیت کربن پودری ، امری مشکل و آزمایشگاهی است و نیاز به آزمایش و بررسی دارد اما بسیاری از همکاران کربن داخل فیلتر را درون آب میریزند ، هرچقدر میزان حباب هایی که این کربن ها درون آب تولید میکنند بیشتر باشد و اصطلاحا مانند قرص جوشان ایجاد حباب بیشتری کنند کیفیت واکنش با آب بیشتری دارند و در نتیجه کیفیت بیشتری دارند .
محل استفاده فیلتر کربن پودری udf
این فیلتر بعنوان دومین مرحله دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. سایز این کارتریج برای تصفیه آب خانگی ۱۰ اینچ و برای صنعتی ۲۰ اینچ میباشد .
فیلتر کربن پودری
Add a comment...

Post has attachment
تصفیه آب چیست؟


تعریف های متفاوتی از تصفیه آب توسط متخصصان بیان شده است که هر کدام از نگاهی خاص به این مقوله نگاه کرده است . به طور کلی تصفیه آب یک موضوع بسیار گسترده ایست هم از لحاظ نوع استفاده و نقطه هدف و هم از لحاظ روش عملیات .
در ویکی پدیا تعریفی از تصفیه آب آورده شده که در ذیل مشاهده میفرمایید :
تصفیه آب (به انگلیسی: Water purification)، به فرایندهایی گفته می‌شود که طی آن مواد شیمیایی نامطلوب، آلاینده‌های بیولوژیکی، جامدات معلق و گازها از آب آلوده حذف می‌شوند، تا قابل آشامیدن یا مصرف کشاورزی گردد. به طور کلی روش‌های مورد استفاده عبارتند از فرایندهای فیزیکی مانند فیلتراسیون، ته‌نشینی، تقطیر و فرایندهای زیستی مانند فیلترهای شنی و ماسه‌ای کند، کربن اکتیو (کربن فعال) و فرایندهای شیمیایی مانند کلرزنی، ازن‌زنی، دفلوکولانت، استفاده از تابش الکترومغناطیسی مانند میکروب‌کشی با پرتو فرابنفش.
فرایند تصفیه آب ممکن است به کاهش غلظت ذرات معلق یا ذرات محلول در آب از جمله ذرات معلق، انگل‌ها باکتری‌ها، جلبک‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و طیف وسیعی از مواد محلول و ذرات معلق موجود در آب منجر شود.
منبع : ویکی پدیا
تصفیه آب در ویکی پدیای انگلیسی:
Water purification is the process of removing undesirable chemicals, biological contaminants, suspended solids and gases from contaminated water.The goal is to produce water fit for a specific purpose. Most water is disinfected for human consumption (drinking water), but water purification may also be designed for a variety of other purposes, including fulfilling the requirements of medical, pharmacological, chemical and industrial applications. The methods used include physical processes such as filtration, sedimentation, and distillation; biological processes such as slow sand filters or biologically active carbon; chemical processes such as flocculation and chlorination and the use of electromagnetic radiation such as ultraviolet light.
Purifying water may reduce the concentration of particulate matter including suspended particles, parasites, bacteria, algae, viruses, fungi, as well as reducing the amount of a range of dissolved and particulate material derived from the surfaces that come from runoff due to rain.
The standards for drinking water quality are typically set by governments or by international standards. These standards usually include minimum and maximum concentrations of contaminants, depending on the intended purpose of water use.
Visual inspection cannot determine if water is of appropriate quality. Simple procedures such as boiling or the use of a household activated carbon filter are not sufficient for treating all the possible contaminants that may be present in water from an unknown source. Even natural spring water – considered safe for all practical purposes in the 19th century – must now be tested before determining what kind of treatment, if any, is needed. Chemical and microbiological analysis, while expensive, are the only way to obtain the information necessary for deciding on the appropriate method of purification.
According to a 2007 World Health Organization (WHO) report, 1.1 billion people lack access to an improved drinking water supply, 88 percent of the 4 billion annual cases of diarrheal disease are attributed to unsafe water and inadequate sanitation and hygiene, while 1.8 million people die from diarrheal diseases each year. The WHO estimates that 94 percent of these diarrheal cases are preventable through modifications to the environment, including access to safe water.[1] Simple techniques for treating water at home, such as chlorination, filters, and solar disinfection, and storing it in safe containers could save a huge number of lives each year.[2] Reducing deaths from waterborne diseases is a major public health goal in developing countries.
منبع : ویکی پدیای انگلیسی
در تعریفی که توسط برخی افراد تهیه و ویرایش شده نیاز به ویرایش تخصصی است که انجام شود . بعنوان مثال اهداف تصفیه آب در این تعریف آشامیدن و کشاورزی تعریف شده که در علم و صنعت تصفیه آب امروزه بسیار فراتر از این دو هدف مورد استفاده قرار میگیرد . از جمله جهت مصارف آزمایشگاهی , صنعتی و پرورش ماهی, استخر ها و … با تنوع بسیار زیاد از تصفیه آب استفاده میگردد.
در تعریفی که در سایت جامع تصفیه آب ایلیا گستر بیان شده ؛ استفاده از تصفیه آب برای رسیدن به هدفهای متفاوت قابل اجرا معرفی گردیده است . امروزه با در اختیار داشتن روشهای متفاوت تصفیه آب ، بستگی به نوع نیاز ، طراحی های متفاوتی در این زمینه انجام میگیرد . مطالب متفاوتی در این سایت ارائه شده که به تمامی متقاضیانی که تمایل به مطالعه دارند پیشنهاد میگردد .
تصفیه آب چیست؟
Add a comment...

Post has attachment
رابطه تصفیه آب خانگی و سلامتی

تصفیه آب خانگی و سلامتی
تعداد بازدید : 434
دسته بندی : مطالب پیشنهادی, مقالات تصفیه آب, همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب
تصفیه آب خانگی به دستگاه هایی گفته میشود که با استفاده از برخی روش های فیزیکی و یا گاهی شیمیایی ، آب را از املاح مضر تصفیه میکند . با توجه به حجم تصفیه آب در این نوع دستگاه ها به آنها لقب تصفیه آب خانگی داده شده است . قبل از اینکه به این بپردازیم که روش تصفیه در این دستگاه چگونه است ؛ تصفیه آب خانگی و سلامتی ، آلودگی های آب و لزوم حذف آنها از آب را تشریح میکنیم.
آب ، اهمیت بسیار زیادی برای تمامی موجودات جهان ، مخصوصا انسان ها دارد و از اینرو به آن مایه ی حیات گفته میشود . همه میدانیم که از ترکیب شیمیایی یک هیدروژن و دو اکسیژن ، آب تولید میشود اما توجه به این نکته ضروری است این ترکیب به صورت خالص در تمام دنیا ، نایاب و علت این نایابی نیز قوی ترین حلال بودن آب است ؛ به طوری که آب در کوچکترین تماس با یک محلول ، بلافاصله آن را در خود حل میکند . حتی در غیر آلوده ترین نقاط جهان نیز اب باران با برخی ترکیبات اتمسفر حل شده و باعث آغشته شدن آب آن منطقه میشود . آبهای طبیعی و چشمه ها با برخورد به سنگها و فلزات ، دارای املاح فلزی مانند منیزیم ، کلسیم و غیره میباشند . با این تفسیر آب با خلوص صفر تقریبا در طبیعت وجود ندارد و تنها توسط برخی آزمایشهای شیمیایی و یا فیزیکی توسط یکسری دستگاه ها از نوع تصفیه آب صنعتی تولید میشود.
اما آیا طبیعت به آب با خلوص صفر و بدون هیچ گونه املاحی نیاز دارد ؟ پاسخ برای همگان روشن است که خیر . اصلا در موضوع آب آشامیدنی ، آب بدون هیچ گونه املاح نیز مناسب نیست و با اینکه در تصفیه آب ذرات معلق زیادی تصفیه میشوند و باکتری ها و ویروس ها نیز از بین میروند اما املاح آب به صفر نمیرسد . حال به بررسی با دقت بیشتری به آب ها و املاح آن میپردازیم .
تصفیه آب و سلامتی
حتما درباره ی بزرگترین آبهای جهان ، اقیانوس ها و دریا ها مطالعه کرده اید . هر اقیانوسی و حتی قسمت های متفاوت اقیانوس ها دارای آب با املاح متفاوتی هستند . برخی تقسیم بندی ها که به صورت کلی انجام شده است عبارتند از : آبهای شور و آبهای شیرین . که برخی ماهی ها فقط در محیط آب شیرین میتوانند زیست کنند و برخی فقط در آب شور . این نشان میدهد که نیاز موجودات زنده به آب نیز دارای تقسیم بندی است . این موضوع برای انسانها و موجودات دیگر نیز صدق میکند . آبی که برای مصرف گیاهان مناسب است و خاصیت بالایی نیز دارد برای انسان ها به عنوان سم مهلک شناخته میشود .
بعنوان مثال ؛ یکی از این املاح مضر و سمی ، خانواده ی نیترات است که بسیار سرطانزاست . طبق تحقیقات پژوهشکده ی کبد و گوارش ایران ، نیترات یکی از عوامل اصلی بروز سرطان معده و مری است که متاسفانه میزان آن نیز کم نیست . متخصصان و پژوهشگران در دنیا نیز بسیار به این موضوع پرداخته اند و از میزان بالای آن در بسیاری از آب های جهان خبر داده اند که این موضوع بسیار نگران کننده است . اما وجود همین نیترات برای گیاهان بسیار مفید فایده است .
به طور کل موضوع آلودگی آب در جهان توسط انجمن حفاظت محیط زیست آمریکا مطرح شده که میزان آن تقریبا ثلث کل آبها است . آلودگی به معنی منحرف شدن از پاکیزگی است و پاکیزگی نیز به حالت سلامت و معمولی بودن آب معنی میشود . علائم ساده ی آلوده شدن آب عبارتند از : طعم بد آب ، بوی ناخوشآیند برخی مرداب ها ، توده ی عظیم علف های هرزه در آب ، حجم زیادی از فساد ماهی های اقیانوس ها ، وجود روغن های آلوده کننده که به صورت کف در کنار اقیانوس ها و دریاها دیده میشود و … که این نشانه ها از پیچیدگی این اتفاق خبر میدهد.
آلوده کننده ها بسیار متنوع هستند و یکی از آنها برخی زباله هایی است که باعث کم شدن اکسیژن محلول در آب میشود ؛ همانطور که میدانید آب دارای اکسیژن است و موجودات آبزی به آن وابسته اند؛ ماهی ها بیشترین مصرف ، بی مهره گان متوسط و باکتریها به کمترین میزان آن در آب نیاز دارند . پس از همین جا نتیجه میگیریم با کم شدن میزان اکسیژن آب ، مقدار باکتریها افزایش و موجودات دیگر اعم از ماهی ها و موجودات دیگر دریایی کاهش میابند . حال ، زباله های اکسیژن خواه به چه زباله هایی گفته میشود که باعث تخلیه ی اکسیژن آب میگردد؟ این آلوده کننده ها عبارتند از : فاضلاب خانگی و حیوانی ، زباله های صنعتی ، تولید زباله کارخانه ی تولید کاغذ ، تولید زباله کشارگاه ها و غیره .
با یک ازمایش در انتهای تابستان و اوایل پاییز که میزان حجم آب پایین میاید میتوان کمبود اکسیژن آب و همچنین افزایش غلظت املاح مضر مانند شوینده ها ، نیتریت ، نیترات ، کانی ها و غیره را مشاهده نمود .
بسیاری دیگر از الوده کننده های آب وجود دارد که میتوان از عوامل بیماریزا و ویروس ها ، انواع رسوبات ، مواد شیمیایی معدنی و انواع کانیها ، انواع ترکیبات نفتی و شمیایی و شوینده ها و غیره که در تمامی آب های جهان دیده میشوند را نام برد . اگر نگاه مختصری به این الوده کننده ها بیاندازید متوجه یک موضوع مهم میشوید و آنهم نقش پر رنگ خود ما انسانها در ایجاد این آلودگی ها به آبهای اقیانوس ها ، دریاها ، چاه ها ، سدها و رودخانه و … میباشد . که این موضوع به صورت یک نگرانی جهانی در آمده است . اما بشر در طول قرون مختلف همیشه احتیاجات اصلی و ضروری خود را برآورده کرده است . و با این همه آلودگی ها میتوان آب سالم و گوارا را تهیه کرد .
با توجه به وجود این همه ویروسها و باکتری ها در آب ، نیاز به یک سیستم پیشرفته ی گندزدایی وجود دارد که این امر در تصفیه خانه های شهری انجام میشود . سیستم های تصفیه آب شهری بسیار پیشرفته میباشند به طوریکه ابی که از لوله کشی منزلمان برداشت میکنیم متحمل هزینه های زیادی در تصفیه ی آن شده است . در تصفیه خانه ی شهری در تمامی جهان ، املاح تا حدودی و میکروبها و ویروسها به طور کامل حذف میشوند . اگر ابی که به تصفیه خانه وارد میشود از کیفیت خوبی بخوردار باشد ، این آب مناسب است ، اما اگر از چاه ها و آب های به نسبت با کیفیت پایین تهیه شود ، نیاز به تصفیه آب مجدد هنگام مصرف آشامیدن است .
انواع دستگاه تصفیه آب خانگی با روش های عملکرد متفاوت وجود دارد که بهترین آنها ، دستگاههایی است که با روش اسمز معکوس یا همان RO عمل میکند . روش اسمز معکوس توسط دانشمندان آمریکایی تولید و از آنجا این صنعت به تمامی کشورها انتقال داده شد . روش اسمز معکوس هم از کیفیت بسیار بالایی در تصفیه آب داشته و هم استفاده از ان در تصفیه آب خانگی مقرون به صرفه است . روش این تصفیه آب خانگی به این صورت است که یک انشعاب از آب لوله کشی شهری وارد آن شده و از یک طرف میتوان آب گوارا و تصفیه شده را مصرف نمود . این نوع تصفیه آب خانگی یک خروجی دیگر نیز دارد که املاح مضری که از وجود آنها در اب گفتیم را به سمت فاضلاب هدایت میکند .
حال ممکن است سوالاتی بوجود بیاید که ما برخی از متداولترین آنها را در اینجا مطرح میکنیم:
چرا املاح مضری که از آنها صحبت شده در تصفیه خانه های شهری حذف نمیشود ؛ یا به نحوی هزینه ی بیشتری در تصفیه خانه ها انجام نمیشود تا آب کاملا از املاح تصفیه شود ؟
پاسخ : شاید این سوال بسیاری از ما باشد ؛ به راستی ؛ چرا این املاح در تصفیه خانه ها تصفیه نمیشوند ؟ پاسخ این است که سیستم های تصفیه خانه ی شهری بسیار پیچیده بوده و هزینه ی بسیار بالایی نیز در تصفیه آب انجام میشود به طوریکه در قسمت گندزدایی آب ، که وظیفه ی از بین بردن میکروب ها و ویروسهای آب است ، تمامی آنها را نابود میکند و اگر اینکار به درستی انجام نشود امکان بوجود آمدن اپیدمی های بیماری وجود دارد مانند بیماری وبا ، اسهال خونی و غیره . پس نتیجه میگیریم عمل گندزدایی آب به خوبی انجام میشود اما در رابطه املاح نیز عمل تصفیه خانه ها بسیار خوب است و کار خودشان را به خوبی انجام میدهند ولی نکته اینجاست که برخی املاح انقدر داراری قطر کمی هستند که حذف انها نه تنها در کشور ما بلکه در تصفیه خانه هیچ شهری از دنیا امکان تصفیه آن وجود ندارد . به عنوان مثال قطرنیترات چیزی در حدود شش ده هزارم میکرون است که به صورت عملی نمیتوان حجم عظیم آب لوله کشی شهری را تا این مقدار تصفیه کرد . اما این محلول به سادگی در تصفیه آب خانگی حذف میشود چراکه در این دستگاه ، آب تا یک ده هزارم میکرون تصفیه میشود .
ایا همه ی انواع دستگاه تصفیه آب خانگی میتواند نیترات را حذف کند ؟
پاسخ : خیر ؛ تنها انواعی از دستگاه تصفیه آب خانگی که با روش اسمز معکوس عمل تصفیه را انجام میدهند میتوانند نیترات را حذف کنند . متاسفانه بسیاری ازانواع تصفیه آب خانگی تقلبی نیز وجود دارد که به اسم دستگاه تصفیه آب اسمز معکوسی به فروش میرسد که باید دقت کافی در خرید انجام شود .
چگونه میتوان یک تصفیه آب شش مرحله ای تقلبی را از دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله ای با روش اسمز معکوس تشخیص داد؟
پاسخ : بسیار ساده است ؛ دستگاه تصفیه آب با روش اسمزمعکوس حتما دارای مخزن ، پمپ ، سوییچ های برقی و ترانس میباشد که بدون آنها امکان تصفیه آب به صورت صحیح وجود ندارد . دستگاه تصفیه آب خانگی به صورت برقی عمل میکند . نکته دیگری که میتواند کمک بسیاری به شما در تشخیص صحت گفته های فروشنده کند این است که بگویید حتما پس از نصب دستگاه تصفیه آب ، میزان سختی آب را با دستگاه تی دی اس متر ، قبل از تصفیه و بعد از تصفیه ، به شما نشان دهد . توجه داشته باشید برای مثال اگر آب لوله کشی سختی آب ۲۵۰ داشته باشد ، میزان سختی آب تصفیه شده توسط دستگاه ، باید چیزی حدود ۵۰ باشد .
آیا تصفیه آب خانگی فقط در کشور ایران وجود دارد و مورد استفاده قرار میگیرد؟
پاسخ : خیر
دستگاه تصفیه آب خانگی در تمامی کشور ها اعم از آمریکا ، کشورهای اروپایی ، چین ، هند و به طور کل در تمامی جهان مورد استفاده قرار میگیرد .
از کجا میتوان مطمئن شد که نیترات آب لوله کشی توسط تصفیه آب خانگی حذف میشود ؟
پاسخ : هیچ دستگاه پرتابلی جهت نشان دادن میزان نیترات در آب لوله کشی و یا آب تصفیه شده وجود ندارد تا بتوان مانند میزان سختی آب آن را مشاهده و مقایسه نمود . برای این موضوع لازم است آب قبل از تصفیه و بعد از تصفیه به آزمایشگاه های مخصوص داده شود تا آنها با آنالیز دقیق آب ، میزان نیترات قبل از تصفیه و بعد از آنرا به صورت مکتوب به شما تحویل دهند . به صورت تئوری دستگاه تصفیه آب خانگی توان حذف نیترات را تا ۹۹ درصد داشته و به صورت عمل طبق گزارشی که از آزمایشگاه پارس آزما طب دریافت نموده ایم حذف نیترات را تا بیش از ۹۵ درصد مشاهده کرده ایم. هر کسی میتواند این آزمایش را با بردن آب لوله کشی و آب تصفیه شده به آزمایشگاه ، به صورت شخصی انجام دهد تا از صحت آن مطمئن شود .
قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر است؟
دستگاه تصفیه آب خانگی به نسبت کار بزرگی که انجام داده و سلامت خانواده را تضمین میکند ، قیمت مناسبی دارد . قیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی با توجه به کیفیت فیلترها وقطعات ، نوع زیر سینکی یا رومیزی و کشور سازنده ی آن متفاوت است که در لینک تصفیه آب خانگی میتوانید به تفکیک مشاهده نمایید .
با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی ، میتوانید چشمه ای با آب بسیار گوارا به منزل خود برده و از سلامتی و شادی خانواده ی خود لذت ببرید .
Add a comment...

Post has attachment
دستگاه تصفیه آب صنعتی

قیمت تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی-دستگاه آب شیرین کن
دستگاه تصفیه آب صنعتی
تصفیه آب صنعتی ؛ به دستگاه تصفیه آبی گفته میشود که برای مصارف مختلف استفاده شده و بر اساس نیاز ، در ظرفیت ها و آنالیزهای مختلف تولید میگردد . در کل ظرفیتی که انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی روش کار میکنه به نسبت ظرفیتهای بالاییه . در اینجا سعی میکنیم تا اونجایی که میشه یک مقدار دستگاه تصفیه آب صنعتی را بصورت خیلی ساده توضیح بدیم . البته به تعداد پروژه هایی که تصفیه آب صنعتی لازم دارن میشه انواع طراحی ها رو داشت ، اما روشهای تصفیه آبی که در سیستم های صنعتی استفاده میشه کاملا مشخصه فقط طراحی تصفیه آب صنعتی ، جنس قطعات و فیلترها و ممبران ها و رزین ها و … متفاوته . مثلا دستگاه تصفیه آب صنعتی که برای تصفیه آب فاضلاب استفاده میشه با یه دستگاه آب شیرین کن متفاوته .
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب تصفیه کن از نوع نیمه صنعتی به مواردی گفته میشود که نه از نوع خانگی بوده و نه از صنعتی . این مدل از دستگاه تصفیه آب عموما از ۲۰۰ گالن شروع و نهایت تا ۶۰۰ گالن طراحی میشوند. موارد استفاده از تصفیه آب نیمه صنعتی ، مدارس ، ادارجات و کارخانجات و … میباشند . در انتهای این مقاله انواع دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی آنورده شده اند.
کاربردهای دستگاه های تصفیه آب صنعتی
دستگاه تصفیه آب صنعتی برای کشاورزی
تصفیه آب کاربردهای بسیار متفاوتی داره . یکی از اونها استفاده برای مصارف کشاورزیه . با توجه به پیشرفت علم و کمبود منابع آبی ، کشاورزی تبدیل به یک صنعتی شده که هر چقدر از علم روز استفاده بشه در نتیجه میزان بهره برداری هم بالا میره . حتما در جرائد و روزنامه ها و حتی صدا و سیما شنیدید بسیاری از زمین های کشاورزی به علت افت کیفیت آب دارن از بین میرن . مثلا اخرین موردی که شنیدم این بود که چنیدن هکتار باغ پسته در یکی از شهرهای کشورمون از بین رفته و تمامی درختان خشک شدن .
سیستم آبیاری قطره ای چند سالیه که وارد حوزه ی کشاورزی کشورمون شده تمامی کشاورزانی که از این سیستم در زمین ها و گلخانه های خودشون استفاده کردن به مراتب موفق تر از رقبای خود در همان رشته شدند . فرضا دو باغداری که هر دو به یک اندازه باغ میوه داشتند در تحول کشاورزی سنتی به صنعتی ، اون باغداری که از سیستم آبیاری قطره ای استفاده کرد نسبت به باغداری که با همان روش جوب آب و روش سنتی کشاورزی کرد ، از درختان پر بارتری بخوردار شد .
و در بعضی اوقات بسیاری از کشاورزان سنتی به علت عدم توان رقابت با کشاورزی نوین به مشکلات بزرگی برخورد کردند . همین داستان اکنون به علت افت کیفیت آب آنهم به خاطر کمبود آن ، در بین کشاورزان اتفاق افتاده است . برخی کشاورزان که همیشه سعی در استفاده از علم روز در کار خود داشته اند اکنون با یک مقدار هزینه و استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی توانسته اند با مشکل افت کیفیت آب مقابله کنند . این موضوع خیلی طبیعیه که با کاهش آب و تبخیر آن نسبت میزان املاح اعم از نمک ، آهک و … در اب زیادتر بشه ؛
در نتیجه با استفاده از دستگاه آب شیرین کن یا تصفیه آب صنعتی میشود با این مشکل مقابله کرد .کسانی که در حوزه ی کشاورزی به صورت آکادمیک و علمی فعالیت میکنند توانسته اند در محیط هایی که قیمت زمین ارزان است و در حقیقت کسی توانایی کشاورزی در آن مناطق را ندارد با استفاده از تنظیم و بهبود خاک منطقه با روش های موجود و استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی و سیستم آبرسانی مناسب ، محصولات مورد نظر خودشون رو تولید کنند . کسانی که در حوزه ی کشاورزی فعالیت میکنند و تمایل دارند برای بقای کارشون از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده کنند باید بر اساس مشاوره تصمیم به این عمل بگیرند تا بر اساس انالیز و میزان حجم آب مورد نیاز در شبانه روز بهترین دستگاه تصفیه آب صنعتی با کمترین هزینه ی ممکن رو تهیه کنند .
تصفیه آب صنعتی در پرورش ماهی
یکی دیگه از جاهایی که نیاز به دستگاه تصفیه آب صنعتی وجود داره در حوزه ی پرورش ماهیه . شاید بعضی از شما دیده باشید در برخی از شهرهای کشورمان مخصوصا در خطه ی شمال ایران ، در برخی روستاها که آب مصرفی و کشاورزیشان از یک یا چند چشمه تامین میشود ، شورای ده یا شهر مجوز احداث استخرهای پرورش ماهی در نقطه ی اولیه ی چشمه مورد نظر رو میده تا هم استفاده بهینه از اون آب بشه (بحث تولید و اشتغال زایی و غیره ) و هم اون آب با فضولات ماهی ها غنی بشه و تا حدودی کود شالیزارها و یا زمینهای کشاورزی رو تامین کنه ؛ به این صورتکه آب از چشمه وارد استخرها شده و و از آنجا نیز به داخل شاهرگ های آبی ده وارد میشود که این موضوع فقط در مواردی قابل اجراست که همین مشخصات وجود داشته باشه . اما در اکثر مواقع اینطور نیست و هم میزان آب مثل چشمه زیاد و روان نیست و هم کیفیت آب به خوبی آب چشمه نیست .
در این صورت از دستگاه های تصفیه آب صنعتی با شرایط مورد نظر تهیه و استفاده میشود .مثلا آب یک چاه برای پرورش ماهی استفاده میشود که با توجه به نوع ماهی که قراره پرورش داده بشه نیاز به تغییراتی در کیفیت و آنالیزش داره در این حالت اولا طبق آنالیز مورد نظر دستگاه تصفیه اب صنعتی برای چاه تهیه و طراحی میشه تا بهترین و مناسبترین آب رو برای اون نوع ماهی داخل استخر بفرسته و نکته ی بعدی که وجود داره تصفیه آب داخل خود استخره . اگر آب به مقداری کافی باشه در این حالت معمولا یک زمین کشاورزی در کنار پرورش ماهی تنظیم میکنن تا آب خروجی اون به داخل زمین کشاورزی بره اما اگر میزان آب آنقدری نباشه که به اصطلاح از یک طرف آب بیاد و از طرف دیگر بره فلذا نیاز تعبیه ی یک دستگاه تصفیه آب صنعتی برای خود آب استخر هستیم . اگر تمایل به خرید تصفیه آب صنعتی برای پرورش ماهی مورد نظرتون هستید باید با مشاوره اقدام کنید . تا هم پولتون رو هدر نداده باشید و هم بهترین استفاده رو با حداقل هزینه ممکن برده باشید .
تصفیه آب صنعتی در کارخانجات و کارگاه ها
در برخی از کارخانجات و کارگاه ها ، بسته به نوع تجهیزات و ماشین آلاتشون نیاز به دستگاه های تصفیه آب صنعتی دارن که در این حوزه تنوع بسیار زیاد است . بعضی ماشین الات و تجهیزات نیاز به آب مقطر دارن تا بتونن فعالیت کنند . اگر میزان مصرف خیلی پایین باشه که از بطری های اب مقطر استفاده میکنند اما اگر مصرف به صورت مداوم و یا حجم بیشتری از آب مقطر باشد نیاز به دستگاه تصفیه اب صنعتی از نوع اب مقطر ساز وجود داره . بعضی تجهیزات از آب مقطر ساز به عنوان خنک کننده استفاده میکنند برخی هم برای تولید محصول و یا برخی از محصول . شاید برخی تصور کنند که خوب از اب لوله معمولی هم میشه به عنوان خنک کننده استفاده کرد اما جواب اینه که بعضی دستگاه ها بسیار حساسه و در طول مدت کار اگر با اب معمولی و یا لوله کشی یا چاه به عنوان خنک کننده استفاده بشه باعث بوجود اومدن جرم در لوله ها و اتصالات دستگاه شده و نه تنها ممکنه به علت گرفتی و یا خرابی دستگاه یک مدت طولانی خط تولید متوقف بشه بلکه میتونه هزنیه های بسیار گزافی هم برای تولید کننده بوجود بیاره .
اما در برخی صنعت ها هم از آب مقطر به عنوان بخشی از مواد اولیه تولید یک محصول استفاده میشه که این موضوع رو در بسیاری از تولیدی هایی که از مواد شیمیایی استفاده میکنند میشه مشاهده کرد . برخی از دستگاه ها نیز باید از آب با انالیز خاص استفاده کنند مثلا آب باید اسیدی باشه تا کمترین ضرر به دستگاه وارد بشه یا برعکس ؛ حتی بعضی اوقات نیازه که نوع محلول خاص در آب با یک میزان خاص وجود داشته باشه و بسیاری از موارد مشابه دیگر که تمامی اینها با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی ممکن و قابل حله . البته در این زمینه اگر کسی نیاز به دستگاه تصفیه اب صنعتی یا آب مقطر ساز و یا … داره باید حتما با مشاوره ی خوب ، بهترین طراحی رو انتخاب کنه .
تصفیه آب صنعتی برای تولید آب های بطری شده (اصطلاحا آب معدنی )
بسیاری تصورشون درباره ی آب معدنی های موجود در بازار اینه که تمام این مارکها و برندهای مختلف آب معدنی هر کدام یک چشمه ای رو پیدا کردن و با لوله کشی و تجهیزات پرکردن و پلمپ بطری ها اونها رو بسته میکنند و به فروش میرسونند در صورتی که اینطور نیست . اولا فقط بعضی از برندهای آب معدنی هستند که واقعا از چشمه پر میشن که اونهم با توجه به کمبود آب و افت کیفیتش که همه گیر هم شده نیاز به دستگاه تصفیه آب صنعتی جهت تعدیل املاح آب دارن . بسته بندی وارد بطری ها میکنند و با برندهای مختلف به فروش میرسانند . نیز بهتره .اما بحث اینکه کلا استفاده از آب معدنی به خاطر بطری اون مضره و هر چقدر استفاده نشه بهتره بماند ولی در بسیاری از مواقع هم بهترین گزینه برای اب آشامیدنی انتخاب همین آب های بطری شده هست ولی در شرایط معمول هر چقدر آب داخل این بطری ها نشه و نوشیده بشه بهتره .
بسیاری از افرادی که تمایل داشتند در زمینه ی تولید آب های بطری شده یا اصطلاحا آب های معدنی فعالیت داشته باشن تنها کافی بود فضای مورد نظرشون رو تهیه کنن بعلاوه ی منبعی برای آب اولیه ایندستگاه تصفیه آب صنعتی را در ظرفیتهای متفاوتی میتوان طراحی کرد و اینکه از چه ظرفیتی به بالا صرف اقتصادی داره رو با تماس تلفنی میتونید مشاوره بگیرید . اما معمولا دستگاه تصفیه آبی صنعتی که برای تولید آب های بطری شده طراحی میشود فقط برای آب آشامیدنی ساخته نمیشه ؛ یعنی صرف اقتصادی هم به تنهایی نداره . این دستگاه ها به غیر از تولید و تصفیه آب آشامیدنی با انالیز و ph ، امکان خروجی های دیگری هم داره . یکی از اونها تولید شیشه شور ماشینه . به خاطر اینکه شیشه شور ماشین باید سختی آب پایینی داشته باشه تا لوله ها و اتصالات و چشمی آبپاش خودرو رو جرم نگیره و از این نوع دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده میشود. یکی دیگه از خروجی هایی که میتونه داشته باشه تولید آب رادیاتور ماشینه . داره محلول میشه و از اونجا به داخل بطری های مخصوص رفته و بسته بندی میشه .
دستگاه تصفیه آب صنعتی – تصفیه آب نیمه صنعتی
دستگاه آب شیرین کن
در کشور آمریکا اولین دستگاه آب شیرین کن اختراع شد با روش اسمز معکوس توانست بخش عمده ی املاح آب شور دریا رو بگیره و تبدیل به اب شیرین بکنه . دستگاه آب شیرین کن وجود نداره . دستگاه آب شیرین کن بیشتر برای تصفیه ی آب دریا استفاده میشه . پروژه های بسیار زیادی در کشور ما برای استفاده از دستگاه های اب شیرین کن وجود داره . برای مثال در جنوب کشور ما در جزیره های کیش ، قشم ، خارک و غیره با توجه به عدم وجود منابع آبی به غیر از دریا استفاده از دستگاه آب شیرین کن به صورت یک روش معمول درآمده و بسیار هم مورد پسند واقع شده . نیز در شهرهایی که دارای آب شور و یا طعم دار هستند دستگاه آب شیرین کن میگویند .
تصفیه آب صنعتی برای رستوران ها و ادارجات و …
همانطور که در مطالب گذشته بیان شد یکی از کاربردهای دستگاه تصفیه اب صنعتی تولید و تصفیه آب جهت آشامیدن و مصرف خوراکی است . تصفیه آب صنعتی دارند . کنه . برای مثال بارها ما شاهد این موضوع بودیم که فرضا در یک کارخانه به خاطر اینکه هزینه ی کمتری برای خرید تصفیه اب انجام بده و یا اینکه مشاوره ی درستی نگرفته ؛ به تعداد زیادی دستگاه تصفیه اب خانگی خریداری کرده و در اتاقها و بخش های مختلف کار گذاشته اما نتوانسته جواب دلخواه خودش رو از تصفیه آب ها بگیره . در همین مورد اگر مشاوره گرفته بود با خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی با شرایط مناسب خودش هم میتونست با توجه به میزان سختی اب اون منطقه از اب با کیفیت بهتری برخوردار بشه و هم هزینه ی کمتری رو چه در هنگام خرید و چه در حین استفاده و خدمات پس از فروش متحمل بشه . پیشنهاد میکنیم در چنین شرایطی حتما از مشاوره استفاده کنید . خانگی ساده اکتفا کرده و همان باعث بیماری گوارش و اسهال برای مصرف کنندگان از ان آب بوده . در این مواقع از هزینه کردن اصلا نترسید چون پای سلامتی در میونه . در اینجور مواقع حتما باید از روشهای گندزدایی آب استفاده بشه و بعد به نسبت میزان مصرف تعیین بشه که چه نوع تصفیه ابی میتونه جوابگو باشه . شاید برخی موارد استفاده از یک دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی کافی باشه . و یا حتی به جای استفاده از دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی استفاده از دستگاه تصفیه اب خانگی هم کافی باشه و یا نه حتما نیاز به دستگاه تصفیه آب صنعتی وجود داشته باشه .
در رستوران ها نیز به همین صورت لازمه برای تعبیه ی تصفیه آب از مشاوره متخصص در این زمینه استفاده بشه . بسیاری از رستوران هایی که با مشاوره دست به خرید تصفیه آب صنعتی و یا نیمه صنعتی بسته به میزان مصرف و نوع کیفیت آب شان کاملا راضی هستند و انتخابشان با میزان و نوع مصرفشان کاملا مطابقه و در نتیجه هزینه تعمیر و نگهداری کمتری هم پرداخت میکنه و از همه مهمتر برای همیشه آبی گوارا رو به مشتریهای خودش عرضه میکنه .   اینها تنها بخشی از کاربردهای تصفیه آب صنعتی بودند که در این بخش به انها پرداخته شد و سعی شد که مباحث علمی تصفیه آب در اینجا مطرح نشه . در رابطه به مسائل علمی و دقیق و محاسباتی تصفیه آب هم در سایت های دیگرمون در قسمت مقالات تخصصی بهش پرداخته شده که همکاران و یا کسانی که مایل باشند میتونن اونها رو مطالعه کنند .
تصفیه آب صنعتی – تصفیه آب نیمه صنعتی
برخی از انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیتهای متفاوت عبارتند از :
دستگاه تصفیه آب صنعتی ۱۵۰۰ گالن
دستگاه تصفیه آب صنعتی ۴۵۰۰ گالن
دستگاه تصفیه آب صنعتی ۶۰۰۰ گالن
دستگاه تصفیه آب صنعتی ۱۵۰۰۰ گالن
دستگاه تصفیه آب صنعتی ۳۶۰۰۰ گالن
برخی از انواع دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی: 
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ۴۰۰ گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ۳۰۰ گالن
دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی ۲۰۰ گالن
 
Add a comment...

Post has attachment
تصفیه آب خانگی

مدلها و انواع دستگاه تصفیه آب خانگی با قیمت

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی-قیمت تصفیه آب خانگی
بررسی اجمالی بر فروش تصفیه آب خانگی
دستگاه های تصفیه آب خانگی انواع متعددی داره و بهترین نوع این دستگاه ها ، دستگاه هایی است که با روش اسمز معکوس عمل کنه . دستگاه های تصفیه آب خانگی با این روش حتما پمپ داره ، مخزن داره ، شیرهای برقی داره و … اینو میگم که یه وقت تصفیه آب خانگی اون هم شش مرحله ای جای اسمز معکوس بهتون نفروشن .
دقت داشته باشین دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای دو نوع داره و نوع تقلبی اون قیمتش کمتر از نصف قیمتیه که به شما فروخته میشه .
مثلا این دستگاه تصفیه آب خانگی نصف قیمت گفته میشه ۳۲۰ هزار تومن ، قیمتش هست حدود ۱۴۰ هزار تومن! . اصلا اگر کسی علاقه داشته باشه در اینجا تولید این تصفیه آب را آموزش میدم .
برای این نوع تصفیه آب شما کافیهفقط یک دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای خانگی خرید کنید با قیمت مصرف کننده میشود حدود ۸۰ هزار تومن و بعد دو نوع متفاوت فیلتر پست کربن با مارکهای مختلف و رنگهای متفاوت خرید کنید ؛ با قیمت مصرف کننده ای میشه حدود ۳۰ هزار تومن و یک فیلتر مینرال نیز خریداری کنید ؛ اون با قیمت مصرف کننده میشه حدود ۱۵ هزار تومن . حالا چیزی حدود ۵ هزار تومن اتصالات و کلیپس جهت اتصال فیلترها باهمدیگر و بدنه دستگاه سه مرحله ای خرید کنید . حالا از خروجی آب دستگاه سه مرحله ای یک شلنگ به ورودی فیلتر اولی پست کربن و از خروجی آن بسمت ورودی فیلتر پست کربن دومی و از خروجی آن به ورودی فیلتر ششم (مینرال ) و از خروجی آن به شیر برداشت متصل کنید .
حالا شما یک تولید کننده ی دستگاه تصفیه آب شش مرحله ای خانگی بدون مخزن هستید . با این قیمتهای گفته شده و همه قیمت مصرف کننده ی تکی است ؛ قیمت نهایی خرید دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله ای برای شما میشه ۱۳۰ هزار تومان !!! و حالا خیلی از مشتریان خانگی متاسفانه گولبرخیکلاه بردارانرومیخورن و چیزی حدود ۳۰۰ هزار تومن هزینه میکنند و البته بعد از مدت کوتاهی متوجه این کلاه بزرگی که سرشون رفته میشن . تعداد بسیار زیادی؛ از مشتریان ما تماس میگیرن و میگن دستگاه تصفیه آب خانگی خریدیم احساس میکنیم خوب کار نمیکنه؛ و با یکی دو تا سوال کاملا مشخص میشه که به دام این کلاهبرداران افتادن . این مطلبو گفتم که نگین نگفتین !!!
دستگاه تصفیه آب خانگی
دستگاه تصفیه آب خانگی با برند های متنوعی در بازار وجود داره و با مارک های مخلتفی بفروش میرسه . دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی ، چینی و ایرانی از متداول ترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی هستن که در ایران وجود دارن .
دستگاه تصفیه آب خانگی که توسط ایلیا گستر بفروش میرسه ؛ در ذیل آمده و قیمت آنها نیز مشخص شده . البته همونطور که ملاحظه می کنید قیمتها همه با تخفیف خیلی خوبی گذاشته شده . قیمت انواع دستگاه تصفیه آب خانگی زیر همگی با محاسبه ی هزینه ایاب و ذهاب و هزینه نصب و یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروشه . البته این موضوع را در نظر داشته باشید قیمتهای ذکر شده بدون تخفیف قیمت اصلی دستگاه هست و این تخفیف فقط در محیط این سایت دارای اعتباره . پس اگر دستگاه تصفیه آب خانگی را مثلا از یک مغازه ای خریدید اگه از قیمت واقعی مشخص شده بالاتره میتونید به فروشنده اعتراض کنید و اصلا با قیمت با تخفیف ما مقایسه نکنید .
اینجا تقریبا تمامی انواع دستگاه تصفیه آب موجود در بازار وجود داره پس اگه هر کدام از انواع دستگاه تصفیه آب خانگی مشخص شده رو انتخاب کردید میتونید خرید کنید . ما نیز به انتخاب شما احترام میذاریم . اما اگر محصولی را انتخاب نکردید میتونید تماس بگیرید و از ما مشاوره بگیرید . البته کلیه ی دستگاه تصفیه آب خاگی که ما کار میکنیم ؛ دستگاه تصفیه آب خانگی مطرح و پر فروش بوده و از کیفیت اونها کاملا مطمئنیم . اما در هر حال تنوع وجود داره و تصمیم نهایی رو شما میگیرین.
نحوه ی خرید دستگاه تصفیه آب خانگی
برای خرید دستگاه تصفیه اب خانگی مورد نظرتون فقط کافیه با ما تماس گرفته و ثبت سفارش انجام بدید . ثبت سفارش باین صورته که محصولتون بعلاوه ی شماره تلفنتون رو به اپراتور فروش میدید . بعد از زمان کوتاهی همکاران ما ؛ قسمت نصب و پشتیبانی با شما تماس گرفته و آدرس و زمان ارسال دستگاه تصفیه آب خانگی رو باهاتون هماهنگ میکنه . زمان تعیین شده نصاب؛ محل شما میاد و پس از نصب دستگاه ، میزان سختی آب قبل تصفیه و بعد تصفیه را با دستگاه تی دی اس متر اندازه گیری کرده و به شما اختلاف و صحت عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی را نشان میده . سپس کارت گارانتی شما تکمیل شده و با ارائه ی کد اشتراک آن وجه دستگاه از شما دریافت میشه . پس از اون زمان نصب دستگاه تصفیه آب خانگی با اون کد اشتراک در سیستم ثبت شده و زمان تعویض فیلتر با شما تماس گرفته میشه .
دستگاه تصفیه آب خانگی نایس واتر nice water
دستگاه تصفیه آب نایس واتر ، یکی از بهترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی از نوع زیر سینکیه . این دستگاه با روش اسمز معکوس عمل تصفیه را انجام میده . شش مرحله ی تصفیه در دستگاه نایس واتر nice water به بهترین نوع کیفیت انجام میشه . به طور مختصر میشود گفت که تصفیه آب نایس واتر؛ یک دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب از لحاظ کیفیت ، از لحاظ قیمت (به نسبت کیفیت آن) ، از لحاظ گارانتی ، از لحاظ قطعات و غیره میباشد. با توجه به کیفیت قطعات تصفیه آب نایس واتر NICE WATER ، این دستگاه بیشترین زمان گارانتی را در بین تمامی برندها و شرکت های تصفیه آب داره. گارانتی تصفیه آب نایس واتر ۵ سال میباشد . دستگاه تصفیه آب خانگی نایس واتر ؛ گیج بزرگ و پایه ی فلزی با رنگ کوره ای سفید دارد .
قیمت : ۹۵۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۷۶۰،۰۰۰ تومان
nice water دستگاه تصفیه آب خانگی نایس واتر
دستگاه تصفیه آب خانگی شور آکوا
تصفیه آب خانگی شور آکوا محصول کشور تایوانه و کیفیت بسیار خوبی داره . این تصفیه آب خانگی شش مرحله ای و سبک کارش با روش اسمز معکوسه . همانطور که شکل این تصفیه آب را میبینید سه هوزینگ ایستاده داره ؛درون آن فیلتر های پیش تصفیه هست و بالای صفحه ی فلزی اون سه فیلتر ممبران و پست کربن و مینرال قرار داره . تصفیه آب شور آکوا مخزن تانک پک اصلی داره و ۱۹ لیتر اسمی و حدود ۱۶ لیتر عملی آب رو میتونه ذخیره کنه . کارتن این دستگاه تصفیه آب خانگی هم به صورت مکعب مستطیلی و یا اصطلاحا کارتن ایستاده است . لیبل روی دستگاه تصفیه آب خانگی شورآکوا کاغذیه و برچسب ساده ای داره . روی هوزینگ ها نیز لیبل اون فیلتر بخصوص چسبیده شده .
قیمت : ۶۵۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخیف ویژه : ۵۴۰،۰۰۰ تومان
aqua sure دستگاه تصفیه آب خانگی – آکوا شور
دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر
دستگاه تصفیه آب سافت واتر یکی از معروفترین انواع دستگاه تصفیه آب خانگی موجوده . اصل این دستگاه مربوط به کشور آمریکا است و تولید اون داخل ایران و کشور های دیگر انجام میشه . حقیقت اینه یک مقدار تشخیص این دستگاه از مدل های فیکش سخت تره . چون با این برند چینی وجود داره ؛ تایوانی ( بسیار معدوده – و تقلب در این زمینه زیاده ) وجود داره و این دستگاه تصفیه آب خانگی داخل ایران توسط چندین شرکت مونتاژ میشه . البته اینکه دستگاه تصفیه آب خانگی تو ایران مونتاژ میشه از لحاظ اقتصادی بد نیست و میتونه طولانی مدت کشورمون رو به جایی برسونه که کلیه ی قطعاتش داخل ایران تولید بشه و کیفیت خوبی داشته باشه؛ اما برخی قطعات را از تایوان میارن و مونتاژ میکنند بعضی هم قطعات از چین . اما در هر حال این دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر ی که ما ازش صحبت میکنیم از کیفیت بالایی برخورداره . خیلی هم از این مدل پخش کردیم و مشتری ناراضی نداشتیم . چون پمپش کیفیت خوبی داره ، اتصالاتش ارگانیکه و شیرهای برقی و سوئیچ های تایوانی با کیفیتی داره .
قیمت : ۵۵۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۴۶۰،۰۰۰ تومان
soft water فروش دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر
دستگاه تصفیه آب خانگی کویر
شرکت کویر CAWARE یکی از شرکت های معروف و مطرح تایوانیه و در زمینه تولید دستگاه تصفیه آب خانگی فعالیت میکنه . تصفیه آب کویر از کیفیت عالی برخورداره . این مدل تصفیه آب؛ نوع زیر سینکی بوده و شامل شش مرحله تصفیه است . پمپ و مخزن این دستگاه تصفیه اب خانگی بسیار عالیه و در نوع خودش خیلی خوبه .
قیمت : ۷۲۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۶۲۰،۰۰۰ تومان
caware دستگاه تصفیه آب خانگی کویر
دستگاه تصفیه آب خانگی رویال
دستگاه تصفیه آب خاگی رویال  شش مرحله ایه و با روش اسمز معکوس عمل میکنه و کیفیت بسیار خوبی داره . تصفیه آب رویال نیز مانند تصفیه اب سافت واتر پر فروشه . و اکثر مشخصاتش همانند دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر هست .
قیمت : ۵۵۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۴۶۰،۰۰۰ تومان
royal قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی رویال
دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریتک سی سی کا
دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریتک سی سی کا یک دستگاه تصفیه آب کیفیت بالای تایوانیه که شش تا فیلتر داره و همراه پمپ و مخزن تانک پک اصلی میتونه آب آشامیدنی بسیار دلچسبی برای شما تهیه و تصفیه کنه . کارتن این تصفیه آب خانگی بصورت مکعبی بوده و طراحی زیبایی نیز داره . مزیت این دستگاه تصفیه آب خانگی اینکه پمپ سی سی کای اصلی داره و کیفیتش بسیار بالاست .دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریتک سی سی کا یک دستگاه زیر سینکیه .
قیمت : ۷۲۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۶۲۰،۰۰۰ تومان
دستگاه تصفیه آب خانگی پیور تک سی سی کا – PURE TEC
دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریتک CE4
دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریتک CE4 ؛ دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله ای بوده و اینکه ظاهرش یک مقدار با دیگر دستگاه های تصفیه آب متفاوته . بدنه ی این تصفیه آب فلزی نیست و هوزینگ های اون به صورت ۹۰ درجه قابلیت چرخش داره و این موضوع خیلی به کار تعویض فیلتر های پیش تصفیه میاد . معایب تصفیه آب پیوریتک CE4 اینکه گیج نداره . کیفیت مخزن و پمپ اون هم قابل قبوله .
قیمت : ۶۸۰،۰۰۰ تومان
قمیت با تخفیف ویژه: ۵۶۰،۰۰۰ تومان
ce4 دستگاه تصفیه آب خانگی پیورتک
دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریکام CE6 A
دستگاه تصفیه آب پیوریکام CE6 A یک دستگاه تصفیه اب خانگی است که با روش RO آب را تصفیه میکنه .اگه در نگاه اول به این دستگاه تصفیه آب خانگی نگاه کنید شاید تصور بشه که این دستگاه تصفیه آب خانگی ۶ مرحله ای نباشه؛ درصورتیکه هوزینگهای جلویی تصفیه آب خانگی پیوریکام CE6 A دوتاییه اما فیلتر سوم پیش تصفیه ی اون به صورت اینلاینیه به این معنی که دیگه نیاز به هوزینگ نداره .
قیمت : ۶۲۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۵۵۰،۰۰۰ تومان
puricom ce6 دستگاه تصفیه آب پیوریکام
دستگاه تصفیه آب خانگی کلر واتر
دستگاه تصفیه آب کلر واتر یک دستگاه تصفیه آب خانگی پایه دار و گیج دار بوده و بصورت اسمز معکوس عمل تصفیه را انجام میده . گیج این دستگاه تصفیه آب خانگی از نوع بزرگشه و روی هوزینگ سوم دستگاه تصفیه آب سوار میشه و فشار را از روی فیلتر سوم میسنجه . دستگاه تصفیه آب کلر واتر سه مرحله پیش تصفیه داره بعلاوه ی ممبران و پست کربن و مینرال . دستگاه تصفیه آب خانگی کلر واتر پایه داره .
قیمت : ۵۶۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۴۷۰،۰۰۰ تومان
دستگاه تصفیه آب کلر واتر – clear water
دستگاه تصفیه آب خانگی واتر پرو
دستگاه تصفیه آب واتر پرو تصفیه آب خانگی و مدل معروفش شش مرحله ای و با روش اسمز معکوس عمل میکنه . البته بعضی انواع دستگاه تصفیه آب خانگی واتر پرو به جای مینرال از فیلتر قلیایی استفاده شده . تصفیه آب خانگی واتر پرو دارای گیجه و  دارای پایه هست . البته نوع بدون پایه اون هم وجود داره ولی با توجه به اختلاف قیمتی پایین با نوع واتر پروی پایه دارش لذا صرف با خرید نوع پایه دارشه تا نوع بدون پایه .
قیمت : ۵۷۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف : ۴۶۰،۰۰۰ تومان
waater pro قیمت دستگاه تصفیه آب واتر پرو
دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک
دستگاه تصفیه آب خانگی واترتک با شش مرحله عمل تصفیه آب رو برای منزل و محل کارتون انجام میده . البته روش تصفیه ی واترتک هم اسمز معکوس هست. دستگاه واترتک یکی از تصفیه آب هاییه که شرکت وارد کننده ی اون تمایل به تبلیغ تلویزیونی نشون داده و یه مقدار همین موضوع روی قیمت تصفیه اب واترتک اثر گذاشته .
قمیت : ۵۸۰،۰۰۰ تومان
قمیت با تخفیف ویژه : ۴۷۰،۰۰۰ تومان
WaterTek فروش دستگاه تصفیه آب خانگی واتر تک
دستگاه تصفیه آب خانگی واتر سیف
دستگاه تصفیه آب خانگی واتر سیف ۶ تا فیلتر داره . با روش اسمز معکوس کار میکنه ، طراحی کارتنش خوبه و خود دستگاهش هم کیفیت مناسبی داره . تصفیه آب واتر سیف هم به علت تبلیغ تلویزیونی در بین هم ردیف های خودش از قیمت به نسبت بیشتری برخورداره .
قیمت : ۷۲۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۵۸۰،۰۰۰ تومان
water safe دستگاه تصفیه آب خانگی واتر سیف
دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا کلر
دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا کلر ؛ دستگاه تصفیه آب با کیفیته و شش مرحله ای و روش تصفیه ro داره . کیفیت شیر برداشتش خوبه . کارتن این دستگاه تصفیه آب خانگی بصورت مکعبیه . مدلش بصورت گیج کوچیک و پایه داره . پمپ و ترانس این دستگاه تصفیه آب خانگی  نیز از کیفیت خوبی برخورداره و پشت تصفیه آب است .
قیمت : ۵۶۰،۰۰۰
قیمت با تخفیف ویژه : ۴۶۰،۰۰۰ تومان
aqua clear دستگاه تصفیه آب خانگی – آکوا کلیر
دستگاه تصفیه آب خانگی فلوکستک
دستگاه تصفیه آب فلوکستک شیش مرحله ای و اسمز معکوس و محصول کشور تایوانه . حک برجسته ی made in tiwan روی پمپ این تصفیه آب خانگی خیلی جلب توجه میکنه . و انصافا کیفیتش خوبه . یه مزیت این دستگاه تصفیه آب خانگی داره ؛ اینکه شیر قطع کن روی تصفیه آب فلوکستک وجود داره که باعث قطع آب ورودی به دستگاه هنگام نشتی آب میشه . ممبران این دستگاه با همان برند فلوکستک است . به صورت پایه دار وگیج دار نیز هست .
قیمت : ۷۲۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۵۷۰،۰۰۰ تومان
دستگاه تصفیه آب Fluxtek – خانگی فلوکستک
دستگاه تصفیه آب خانگی کی فلو
دستگاه تصفیه آب کی فلو یک تصفیه آب خانگی است و زیر سینک ظرفشویی نصب میشه و پایه دار هست و گیج نیز داره . تصفیه آب کی فلو تصفیه آبی برای مصارف خانگی و اداری استفاده میشود و روش آن نیز اسمز معکوس است . دستگاه تصفیه آب کی فلو محصول کشور چینه . اما کیفیتش به نسبت خوبه
قیمت : ۵۲۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۴۵۰،۰۰۰ تومان
KFlow – دستگاه تصفیه آب خانگی کی فلو
دستگاه تصفیه آب خانگی پیور پرو
دستگاه تصفیه آب خانگی پیور پرو یک دستگاه تصفیه آب تایوانیه و کیفیتش هم خوبه و با روش اسمز معکوس عمل میکنه . تصفیه آب خانگی پیور پرو بدون پایه و بدون گیجه . اما کیفیت خوبی داره .
قمیت : ۶۷۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۵۷۰،۰۰۰ تومان
PUREPRO-دستگاه تصفیه آب خانگی پیور پرو با منبع تحت فشار
دستگاه تصفیه آب خانگی وست پوینت
دستگاه تصفیه آب وست پوینت ، یک تصفیه آب خانگی ۶ فیلتره بوده و روش تصفیه آب آن اسمز معکوس هست . این دستگاه هم از مدل زیر سینکیه و کیفیت خیلی خوبی داره .
قیمت : ۷۴۰،۰۰۰ تومان
west point قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی وست پوینت
دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجوی لجند
دستگاه تصفیه آب آکواجوی نوع لجند یک تصفیه آب خانگیه و کیفیت خوبی داره و پنچ مرحله تصفیه داره . پمپ و مخزن داره به همراه ترانس و شیرهای برقی .
قیمت : ۷۸۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۶۴۰،۰۰۰ تومان
Legend – تصفیه آب خانگی لجند
دستگاه تصفیه آب خانگی ایزیول مدل ۸۱۵
دستگاه تصفیه آب ایزیول مدل ۸۱۵ یک دستگاه تایوانی با کیفیت خوبه . گیج بزرگ داره ، بدنه ی قوی و با کیفیتی داره . مخزن این دستگاه تصفیه اب خانگی کیفتش خوبه . روش کار اسمز معکوس با ۶ مرحله .
قیمت : ۷۵۰،۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۵۹۰،۰۰۰ تومان
easy well 815 دستگاه تصفیه آب خانگی ایزی ۸۱۵ ول
تصفیه آب آلمانی اکوسافت ECOSOFT
تصفیه آب آلمانی اکوسافت یکی از دستگاه های تصفیه آب خانگی با کیفیت بسیار بالا بوده و با روش اسمز معکوس عمل میکند .تصفیه آب اکوسافت با توجه به اینکه از کشور آلمان میاد و مشخصا چون از لحاظ کیفیت بسیار بالاست دارای قیمت بیشتری نسبت به دستگاه های تصفیه آب دیگه هست و همچنین هزینه ی حمل این کالا هم از آلمان باعث بالارفتن قیمت تمام شده ی این محصول میباشد . اگر به کیفیت خیلی اهمیت میدهید این تصفیه آب را به شما پیشنهاد میدهیم .
قیمت : ۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۹۵۰,۰۰۰ تومان
تصفیه آب آلمانی اکوسافت ECOSOFT
دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریکام ce4
دستگاه تصفیه آب پیوریکام ce4 یکی از محصولات بسیار با کیفیت تایوانی بوده و بعنوان یک محصول پرفروش بحساب می آید. برای اطلاعات بیشتر درباره دستگاه تصفیه آب خانگی پیوریکام ce4 کلیک کنید .
قیمت : ۷۲۰,۰۰۰ تومان
قیمت با تخفیف ویژه : ۶۱۰,۰۰۰ تومان
تصفیه آب پیوریکام مدل ce4
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded