Profile cover photo
Profile photo
Franczyza w Polsce
11 followers -
Portal wiedzy o franczyzie, franchisingu, systemach sieciowych. Franczyza, franchising w praktyce.
Portal wiedzy o franczyzie, franchisingu, systemach sieciowych. Franczyza, franchising w praktyce.

11 followers
About
Franczyza w Polsce's posts

Post has attachment
Kawa, kanapki, a nawet pełne dania obiadowe to oferta coraz częściej spotykana przy polskich stacjach paliw. Klienci coraz chętniej z niej korzystają. Dlatego warto pomyśleć o wprowadzeniu na stację tego typu oferty, zwłaszcza, że marże na gastronomii są znacznie wyższe niż na paliwach.

Post has attachment
Polskie firmy sieciowe praktykują kilka typów współpracy z przedsiębiorcami prowadzącymi ich jednostki. Sprawdź, czym się one różnią oraz jakie prawa i obowiązki ma agent, jakie partner, a jakie franczyzobiorca.

Post has attachment
Sieć APTEKI Curate® obecnie liczy już 14 aptek własnych zlokalizowanych na terenie Polski południowo-wschodniej. Oferta franczyzy skierowana przede wszystkim do inwestorów nie związanych dotychczas z branżą farmaceutyczną ma podwoić tempo rozwoju sieci.

Post has attachment
Segment restauracji z jedzeniem na wagę jest jednym z niewielu, który notuje dynamiczne wzrosty w branży gastronomicznej. Teraz potencjalni inwestorzy mogą wybrać również system Express Kuchnia Marche® - koncept, który wyróżnia wyjątkowa perfekcja i finezja kulinarna, bogata i przyciągająca wzrok wizualizacja – czynniki istotne z punktu widzenia konsumentów, a także zoptymalizowany model biznesowy – niezbędny czynnik sukcesu na tym wbrew pozorom trudnym rynku.

Post has attachment
Wartość rynku sprzedaży detalicznej w Internecie to 17,9 mld zł, według szacunków PMR prezentowanych w najnowszym raporcie „Handel internetowy w Polsce 2012. Analiza i prognoza rozwoju rynku e-commerce na lata 2012-2014”. Warto zaznaczyć, że pomimo kryzysu finansowego, e-handel funkcjonuje bardzo dobrze i w każdym roku odnotowuje kilkunastoprocentowe wzrosty.

Post has attachment
Jak wynika z raportu firmy Jones Lang LaSalle, polski rynek nowoczesnych powierzchni handlowych liczy już prawie dwadzieścia lat. Obecnie oferuje on dużą liczbę centrów handlowych zróżnicowanych pod względem typów, jak i jakości. Wiele z nich ma już ponad 10 lat i dotarło do etapu dojrzałości swojego cyklu życia. Obiekty te są przestarzałe, nieatrakcyjne i brakuje w nich powierzchni handlowej dla nowych najemców. Krótko mówiąc, wymagają modernizacji. Aby uniknąć wejścia w etap schyłkowy i przedłużyć dochodowy okres życia projektu, właściciele obiektów handlowych muszą podjąć stosowne działania.

Post has attachment
Sprzęt narciarski, snowboardowy oraz rowerowy - to produkty, których cena mogła być wynikiem zmów cenowych. Prezes UOKiK wszczęła trzy postępowania antymonopolowe dotyczące ustalania stawek przez dystrybutorów oraz sprzedawców detalicznych.

Post has attachment
Spośród konsumentów, którzy wydają na jedną parę butów minimum 100 złotych, ponad połowa (58%) kupuje rocznie nie więcej niż 3 pary obuwia - wynika z raportu ARC Rynek i Opinia „Rynek markowego obuwia 2012”.

Post has attachment
Rok 2011 był przełomowy dla rynku branży gastronomicznej, ponieważ przyniósł pierwsze oznaki wzrostu od początku kryzysu finansowego. Sam segment rynku restauracyjnego wzrósł o 0,8%, a był to najniższy wzrost wśród trzech segmentów HoReCa. Dalsza poprawa rynku jest spodziewana w bieżącym roku.

Post has attachment
Rok 2012 to okres zmian dla Spółki R&C Union S.A. Po zmianach w strukturze właścicielskiej Spółki i w składzie Zarządu, przeprowadzonej analizie rentowności lokali – zostały ustalone wspólne, nowe zasady współpracy z Operatorami i Franczyzobiorcami prowadzącymi restauracje i kluby muzyczne. Pozyskanie finansowania ma umożliwić restrukturyzację zadłużenia Spółki oraz wdrożenie nowego modelu biznesowego.
Wait while more posts are being loaded