Profile

Cover photo
TÜRKİYE
3 followers|176,241 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

TÜRKİYE

Shared publicly  - 
 
‎+ Sana Mehmet'in selamı var.
- Hangi Burak ?
+ Adnan Şenses.
 ·  Translate
1
Add a comment...

TÜRKİYE

Shared publicly  - 
1
1
Add a comment...

TÜRKİYE

Shared publicly  - 
 
ŞANLI BAYRAĞIMIZ İLE BİSMİLLAH DEYİP BAŞLAMAK EN İYİSİ....
 ·  Translate
1
Add a comment...

TÜRKİYE

Shared publicly  - 
 
PKK'nın yılda 200 milyon lira topladığı il!
Teröre karşı dikkat çeken operasyonlara imza atan güvenlik birimleri, PKK'nın finans kaynaklarını da deşifre ediyor.
Güncelleme:04 Mart 2012 11:53
Yılda bin ile bin 500 arasında kaçakçı katırının geçtiği Hakkâri sınırında, örgütün ciddi oranlarda vergi topladığı ortaya çıktı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki ihaleleri de mercek altına alan güvenlik güçleri, 2011 yılında, Hakkâri'deki 900 milyon lirayı bulan ihalelerin 90 milyon lirasına PKK'nın el koyduğunu tespit etti.

Zaman'ın haberine göre Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), terörün finansmanını iki önemli toplantıda masaya yatırdı. Ocak ayında düzenlenen 'Terörizmin finansmanının önlenmesini sağlayacak işbirliği' konulu toplantıda 81 ilin Terörle Mücadele (TEM) birimleri yer aldı. Ardından, Ankara'da il emniyet müdürlerinin katıldığı toplantıda terörün finansmanının bitirilmesi için atılması gerekli adımlar anlatıldı. Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan emniyet müdürleri, karşılaşılan aksaklıklara dikkat çekti. Hakkâri'yle ilgili raporda ilginç tespitler yer aldı. Raporun içeriğinde terörün finansman kaynakları açıkça ortaya konuluyor. Terör örgütünün mali kaynakları arasında devletin bölgeye yaptığı yatırımlardan elde edilen yasa dışı para toplamanın önemli yer tuttuğu belirtiliyor. Örgütün işadamları üzerinde baskı kurduğuna dikkat çekiliyor. Örgüte sempati duyan ya da duymayan pek çok işadamının baskı ve tehditle ihalelerden pay vermek zorunda bırakıldığı anlatılarak bu oranın ihale bedelinin yüzde 10'una kadar yükseldiğine vurgu yapılıyor.

Rapora göre en fazla kaçakçılığın yapıldığı Hakkâri sınırından yılda bin ile bin 500 arasında katır geçiyor. Bu kanalla, 50 ton uyuşturucu, 50 milyon adet sigara ve 10 bin ton da akaryakıt kaçakçılığı yapılıyor. PKK, kaçakçılardan ciddi oranlarda vergi alıyor. Hakkâri'nin "Türkiye'nin Sicilya"sı olarak anıldığına dikkat çeken bilgilendirme raporunda, örgütün Hakkâri sınırında yapılan kaçakçılıktan yılda 200 milyon lira topladığının altı çiziliyor.
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır Toprak,eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
Introduction
Türkiye