Profile

Cover photo
Cem Yılmaz ( CM 101 | FUN )
289 followers|19,381 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

8
5
sen power's profile photoişsiz adam's profile photo
 
:) ha ha süpermiş...
Add a comment...
4
1
Add a comment...
 
Profile Photos
1
oktay oktay's profile photo
 
süper
Add a comment...
People
Have them in circles
289 people
Kaan Akyüz's profile photo
remzi demir's profile photo
Links
Story
Tagline
Cem Yılmaz'ın Fun Sayfası
Introduction
Hayatı [değiştir]

Çocukluğu 11 yaşına kadar Kocamustafapaşa - Samatya'da geçti. Kocamustafapaşa'da ki Mehmet Akif Ersoy İlkokulu'nda 4. sınıfta okurken ailesiyle birlikte Bahçelievler'e taşındı. Ortaokulu Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu'nda bitirdi. Lise öğrenimi Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde görmüştür. Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünde okurken, bir mizah dergisi olan Leman'da karikatür çizmeye başladı. İlk gösterisini Mayıs 1995'te Leman Kültür Merkezi'nde yaptı. Gösterilerine Beşiktaş Kültür Merkezi'nde devam etti. Bu gösteriler sırasında binlerce kişinin ilgisini çekmeyi başardı.

Sinema kariyeri 1998'de vizyona giren Herşey Çok Güzel Olacak'taki Altan rolü ile başlayarak, Vizontele'de Fikri, Organize İşler'de Müslüm Duralmaz ve Ramon filmlerindeki rollerle devam etti. Bunun yanında Hokkabaz adlı filmi vizyona girdi. Yüksek bütçeli bilim kurgu/komedi filmiG.O.R.A. 2004'de, A.R.O.G 2008'de ve Yahşi Batı 2010'da gösterime girdi. Filmin senaryosunu yazan Cem Yılmaz, filmde 4 ayrı karakteri canlandırmıştır.

Çeşitli reklam filmlerinde de oynamıştır. Panasonic marka cep telefonlarının reklam filmleri ile reklam filmlerinde oynamaya başlamıştır. Daha sonra askere gitmeden önce, içinde askere gitmeyi de konu eden Mavi Jeans reklamlarında oynadı. Bundan sonra sırasıyla; Telsimreklamlarında, DoritosOpet ve Türk Telekom gibi birçok reklam filminde yer aldı. En son 2011 yılında Türk Telekom'un Fiber Optik ve Motorola Xoom reklamlarında dikkatleri çekti. 2011-2012 eğitim öğretim yılında ilköğretim 4. sınıf sosyal bilgiler kitabında meslek seçimleri hakkındaki konuya örnek gösterildi.