Profile cover photo
Profile photo
מרפאת אורן רוממה
1,029 followers -
טיפולי שיניים בילדים הילדים הם מרכז חיינו. אנחנו, במרפאת אורן חושבים שהטיפול בילדים חשוב מאוד ומעניקים להם תשומת לב מיוחדת. חשוב לנו, שהילדים ירצו להמשיך ולהגיע מרוצים ומחייכים למרפאה. הטיפול נעשה באווירה נעימה ורגועה, תוך שיתוף הילד בהחלטות הטיפול.
טיפולי שיניים בילדים הילדים הם מרכז חיינו. אנחנו, במרפאת אורן חושבים שהטיפול בילדים חשוב מאוד ומעניקים להם תשומת לב מיוחדת. חשוב לנו, שהילדים ירצו להמשיך ולהגיע מרוצים ומחייכים למרפאה. הטיפול נעשה באווירה נעימה ורגועה, תוך שיתוף הילד בהחלטות הטיפול.

1,029 followers
About
Posts

Post has attachment
רפואת שיניים לילדים

בריאות ילדינו היקרים נמצאת בראש סדרי העדיפויות שלנו, וכיוצא מכך בריאות שיניהם. שמירה על בריאות חלל הפה שלהם היא מנת חלקנו כהורים הדואגים לילדיהם, אך אין תפקידנו נגמר בזאת. כמובן שעל מנת לגרום להם ללמוד את חשיבות השמירה על בריאות חלל הפה, עלינו להוות דוגמה חיה ולהנחיל בהם חינוך לכך. כדאי להקפיד על בדיקות שגרתיות ושגרת צחצוח המעודדת מניעה של בעיות עתידיות אפשריות, וכמו כן, חשוב גם לבחור בחוכמה רופא שיניים לילדים. כזה שיותיר בהם רושם חיובי מהחוויה, דבר שיכול להשפיע גם על גישתם לנושא בהמשך הדרך.

כי אפשר גם אחרת

אז הגיע שוב הזמן הזה, וצריך לקבוע תור אצל רופא שיניים לילדים. יכול להיות שילדיכם אמיצים ולא חוששים כלל מהדבר, אך לרב אין זה המקרה. אפילו בדיקה שגרתית ללא שום טיפול נוסף, יכולה לעורר חששות מסוימות גם אצל הגיבורים שבינינו, במיוחד כשמדובר בילדים. חלק מהחששות הללו, אם לא כולן, יכולות להיעלם כשמטופלים בידיים הנכונות. ישנם מספר דרכים להנעים את הביקור אצל רופא שיניים לילדים- ממוזיקת רקע נעימה ועד מרפאה מזמינה עם צוות מקצועי וקשוב. בנוסף, כמובן שתפקידו של הרופא המטפל בעניין הוא מרכזי ומשפיע מאוד. עם הרגישות והגישה הנכונה, ילדיכם וגם אתם תוכלו לחוות חוויה נעימה אצל רופא השיניים, אולי אפילו לראשונה בחייכם. אכן כך, רפואת שיניים לילדים יכולה בהחלט להיות חוויה נעימה וקלילה.

אז איך לבחור ברופא שיניים הנכון לילדכם?

בבואכם לבחור רופא שיניים לילדים, מומלץ לשים דגש על מספר דברים. ראשית, כמובן שהוא צריך להוות דוגמה חיה לשמירה על היגיינת הפה. בנוסף לכך, רצוי שיוכל להציע לילדיכם מבחר טכניקות רחב ככל הניתן על מנת להפחית את חששותיו, באם קיימות כאלו. השילוב הנכון של רופא וצוות מקצועי, שיתוף הילד במתרחש וציוד חדשני ומודרני, ייצרו ביחד את החוויה האידיאלית. רפואת שיניים לילדים היא לא דבר של מה בכך, לשם העבודה נדרשת יצירת אווירה מרגיעה, נעימה ושיתופית. כל זאת ועוד, על מנת ליצור בילדיכם תחושת שליטה בנעשה, אמון ברופא המבצע וכמובן חוויה חיובית ככל הניתן.

http://www.orenclinic.com/%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D.html
Add a comment...

Post has attachment
השתלת שיניים ביום אחד


השתלות שיניים משרתות מטופלים רבים, ביניהם חלק הסובל מדלקות שיניים חוזרות ונשנות, וחלק המדווח על חוסר שביעות רצון אסתטית מנראות השיניים ואזור הפה. השיטה הקלאסית והרווחת עד כה בתחום השתלות השיניים מונה מספר חסרונות בולטים. ביניהם- אורך התהליך, השימוש בשיניים תותבות זמניות, הזיהומים האפשריים והסיכונים הבריאותיים אליהם נחשף המטופל בשיטה זו, לטווח זמן שנחשב יחסית ארוך.

השתלות של יום אחד - משנים את כללי המשחק

אך בימים אלו נכנס שחקן חדש לתחום ההשתלות, שמשנה את כללי המשחק- השתלת שיניים ביום אחד. אין ספק שהשתלה זו שינתה את פני השוק וגרמה למטופלים שקודם לכן חששו לבצע השתלות שיניים, לשקול את האפשרות בשנית.

השיטה החדשה של השתלת שיניים ביום אחד, מאפשרת לבצע הליך מייגע וארוך, בפרק זמן קצר של יום אחד בלבד. בהשוואה להליך המסורתי והישן של השתלות שיניים, אין ספק שזהו יתרון מובהק לטובת השיטה החדשה. כל שלבי טיפולי השיניים- החל מהעקירה ועד התקנת השן החלופית, מתבצעים בביקור אחד אצל רופא השיניים.
בנוסף לכך, השתלת שיניים ביום אחד בדרך כלל זולה יותר ביחס להשתלת השיניים הארוכה והקונבנציונאלית. מה שאומר, שבנוסף ליתרון החיסכון בזמן עבור המטופל, ישנו גם יתרון נוסף של חיסכון כלכלי. חשוב לציין, שלאחר כחודש נדרש המטופל לבקר פעם נוספת אצל רופא השיניים על מנת להתקין את הכתר הקבוע.

אם השתלת שיניים ביום אחד נשמעת לכם כאפשרות מפתה, כדאי לדעת שישנם תנאים מקדימים הכרחיים למטופל הרוצה השתלה מסוג זה. ראשית, חשוב שאיכות העצם תהיה צפופה דיה. שנית, יש צורך בנפח עצם משמעותי על מנת שתהיה אפשרות להעמסה מיידית. כמו כן, על המטופל להראות היעדר גורמי סיכון וחריקות שיניים, תופעה הנפוצה יחסית בחלק רחב מהציבור.


יתרונות השתלות שיניים ביום אחד

לסיכום, ניתן לומר שהאפשרות של השתלת שיניים ביום אחד חובה בתוכה יתרונות רבים.
משך הזמן הקצר לטיפול זה הופך אותו לאטרקטיבי מתמיד. בנוסף לכך, אפשרות זו גם שומרת על עצם הלסת על ידי חיבור מיידי של השתלים הדנטלים, מה שיוצר שימוש מחודש בעצם ומאט את ההליך המזיק לגוף המתקיים במקרה של חוסר בשיניים.
כך שגם מבחינת נוחות וגם מסיבות בריאותיות מאלצות, כגון מטופלים שאינם יכולים לעבור טיפולים ארוכים מסיבות בריאותיות, השתלת שיניים ביום אחד היא הפתרון האידיאלי.

http://www.orenclinic.com/%D7%94%D7%A9%D7%AA%D7%9C%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%90%D7%97%D7%93.html
Add a comment...

Post has attachment
טיפולי שיניים בגז צחוק


ביקור במרפאת שיניים יכול להיות חוויה מרתיעה, מאיימת או מפחידה לחלקנו. ישנם אנשים שאפילו חווים חרדה של ממש רק מהמחשבה על כך. בדיוק לשם כך, כמעט כל מרפאות השיניים כיום מציעות את האפשרות המקלה של לעבור טיפולי שיניים בגז צחוק. השימוש בגז צחוק משרת מגוון מטופלים רחב- מילדים ועד מבוגרים. מטופלים שונים משתמשים באפשרות של טיפולי שיניים בגז צחוק מסיבות שונות. ישנם שעוברים טיפולים מרובים בו זמנית, אחרים צורכים בו בגלל מגבלות פיזיות המפריעות למהלך הטיפול וחלקם פשוט משתמשים בו להפחתת חרדה. כך או כך, גז צחוק בהחלט יכול לשדרג את חוויית טיפולי השיניים ובכך לשרת את המטרה.

אז מה זו החיה הזאת גז צחוק?

גז צחוק, או בשמו הנוסף נייטרוס אוקסיד, הוא גז חלש ומעודן, הנעשה בו שימוש להרגעה והקלה במהלך טיפולי שיניים, הן בילדים והן במבוגרים. הוא ניתן בנשיפה דרך מסיכת אף, בשילוב של חמצן במינון גבוה, מה שהופך אותו למאוד בטיחותי. מטופלים שטופלו בגז צחוק מעידים שתוך מספר דקות חשו בדגדוג קל בשפתיים ובקצות האצבעות, על תחושת רגיעה נעימה, מן טשטוש או ריחוף קל, שעזר והקל מאוד על תחושות חרדה.


טיפול שיניים בגז צחוק – לפני ואחרי

השימוש בגז צחוק הוא עוד כלי הנועד להפוך את חוויית הטיפול להרבה יותר נעימה. במידה והחלטתם להיעזר באפשרות זו, חשוב לדעת מספר דברים לפני.
ראשית, ניתן לטפל בעזרת גז צחוק רק מעל גיל שנתיים.
בנוסף, במהלך צינון כשהאף סתום לא ניתן לטפל בעזרת גז צחוק, זאת מכיוון שצריך לשאוף את הגז דרך האף. כמו כן, על מנת למנוע אי נוחות כגון בחילות או אפילו הקאות, יש להימנע מאכילת ארוחה כבדה או מוצרי חלב מספר שעות לפני הטיפול.
במהלך הטיפול אפשר לצפות לתחושת רפיון קל ורוגע, אך בו זמנית להימצאות בהכרה מלאה. לאחר הטיפול, מומלץ לקחת מספר נשימות עמוקות של חמצן בלבד, ואז ניתן לצפות להפסקה כמעט מיידית של השפעת גז הצחוק, עם הסרת המסכה בעת סיום הטיפול.

http://www.orenclinic.com/%D7%92%D7%96-%D7%A6%D7%97%D7%95%D7%A7.html
Add a comment...

Post has attachment
הלבנת שיניים

בעידן של היום, המודעות והחשיבות למראה חיצוני אסתטי הולכת וגוברת. יש שרואים במראה חיצוני כרטיס ביקור אישי ומייצג שהולך לפניהם וחושף אותם ואת מעמדם, עוד לפני שבכלל פצו את פיהם. כידוע, אין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני. בדיוק מסיבה זו ציבור רחב של אנשים מוכן ורוצה להשקיע בטיפוח המראה החיצוני שלו, וכיוצא בזאת, טיפוח החיוך. ידוע שחיוך לבן ובוהק נתפס כמסמל בריאות, יופי ומעמד גבוה. לעומת זאת, חיוך מלא שיניים בגוונים צהבהבים, נחשב כמשדר מעמד נמוך, מראה לא אסתטי, עוני ואפילו חולי. משזה נאמר, אפשר להבין מדוע הלבנת שיניים הפכה לפופולארית מתמיד בימים אלו. הציבור הרחב שצורך טיפולי הלבנת שיניים רואה בהם השקעה כדאית ומשתלמת, שכיום עם התפתחות התחום ומבחר השיטות שהוא מציע, נחשבת להשקעה נגישה ולא יקרה כלל ביחס למה שהייתה בעבר.

הלבנת שיניים – מבחר שיטות

קיימות מגוון שיטות להלבנת השיניים המתבצעות במרפאה, בבית באופן עצמאי, או בשילוב של השניים. ביניהן ניתן למצוא הלבנת שיניים ביתית הנעשית באופן עצמאי, על ידי שימוש בסדים שמכינים במיוחד עבור כל מטופל, לפי תבנית אישית המותאמת לו. הלבנה זו אורכת כמספר שעות בכל יום, למשך כמה שבועות. שיטה זו נחשבת כבעלת תוצאה מדויקת יותר.
בנוסף ישנה הלבנת שיניים המתבצעת במרפאה בפגישה אחת ונעשית תוך זמן קצר. הלבנה זו נעשית באמצעות שילוב בין ג'ל הלבנה ואקטיבציה על ידי אור, ומחזיקה לאורך זמן. אפשרות נוספת היא הלבנת שיניים לא ויטלית המיועדת למקרים רגישים המצריכים תשומת לב מיוחדת והלבנה פנימית, בנוסף להלבנה חיצונית.

חשוב לדעת

במידה והחלטתם לפנק את עצמכם בהליך אסתטי של הלבנת שיניים, חשוב לדעת מספר דברים טרם התחלת התהליך. ראשית, הלבנת שיניים היא הליך בטוח, במידה ומבוצעת במרפאה המשתמשת בחומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות. לכן חשוב לבחור במרפאת שיניים מקצועית ומסודרת, בעלת היצע ציוד חדיש ומגוון. איכות החומרים שבה משתמש רופא השיניים שלכם, תשפיע בהכרח על תוצאות איכות ההלבנה. בנוסף, לפני תחילת תהליך ההלבנה יהיה עליכם לנקות את השיניים אצל שיננית, זאת על מנת להסיר אבנית וכתמי צביעה חיצונית. לסיום, הלבנת שיניים נעשית בהליך קל יחסית ומתאימה לכל אדם המעוניין בה, בכל גיל, בעודו בעל מצב חניכיים ושיניים תקין.

http://www.orenclinic.com/%D7%94%D7%9C%D7%91%D7%A0%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%93%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%97%D7%A9%D7%95%D7%91-%D7%9C%D7%93%D7%A2%D7%AA.html
Add a comment...

Post has attachment
הרמת סינוס בשיטה זעיר פולשנית

לאחרונה התקשר אלי מטופל חדש. הוא חיפש ב google על מרפאת שיניים בחיפה ומרפאת שיניים בקריות והגיע אלי. בטלפון הוא שאל אותי אם אני מבצע הרמת סינוס ובאיזו שיטה. התפתחה שיחה והזמנתי אותו להגיע לבדיקה עם הצילומים שלו. ובכן, מה זו הרמת סינוס, ומהי שיטה זעיר פולשנית?

בעצמות הגולגולת יש מספר חללים הקרויים סינוסים. אני מתייחס כאן לסינוס שנמצא מעל שורשי השיניים העליונות האחוריות, הסינוס המקסילרי.
חלל אוויר זה יכול לגדול עם הזמן ולרדת למטה, לכיוון השורשים. במקרה ששיניים נעקרות, החלל גדל לפעמים עוד יותר ולמעשה העצם שהייתה קיימת בעבר נעלמה.
כאשר אנו מעוניינים לבצע שתלים באזור הלסת העליונה האחורית אנו תלויים בכמות ובאיכות העצם. אם הסינוס צנח והעצם נעלמה עלינו לגרום לכך שעצם חדשה תיבנה במקום זו שנספגה. לשם כך יש מספר שיטות:

הרמת סינוס פתוחה.
שיטה זו נפוצה מאוד כאשר כמעט ואין עצם באזור שבו רוצים שתלים. בניתוח זה הרופא פותח חלון צדדי בדופן הסינוס ודרכו מכניס מכשיר קהה שמפריד בבסיס הסינוס את הממברנה הדקה שמצפה את חלל הסינוס מבפנים (הממברנה השניידריאנית) מרצפת הסינוס. זו פעולה עדינה מאוד והממברנה עלולה להיקרע, ובעיקר כאשר יש בסינוס מחיצות. לאחר הרמת הממברנה הרופא מחדיר חומר מילוי מעל רצפת הסינוס, לרוב גרגרי עצם ממקור בקר. לאחר הניתוח יש תקופה ארוכה של החלמה. בימים הראשונים המטופל צפוי לכאבים,שטפי דם ונפיחות בפנים. החזרה לחיים נורמלים יכולה לקחת כמה ימים. לאחר הניתוח ממתינים מספר חודשים, לפחות חצי שנה ולעיתים יותר, ומבצעים צילום CT חדש שמדגים את כמות העצם שהושגה. אם יש מספיק עצם, מבצעים השתלה, וממתינים שוב חצי שנה עד לתחילת השיקום. לסיכום, זו פרוצדורה שבה ממתינים זמן ממושך מאוד, היא כרוכה בסבל לא מבוטל ויקרה.

הרמת סינוס סגורה. 
שיטה זו מתאימה כאשר יש כמה מילימטרים של עצם, שמצד אחד לא מספיקים לשתל קונבנציונלי ומצד שני מאפשרים לייצב שתל באופן חלקי. מבצעים קדח עד רצפת הסינוס ושוברים את הרצפה, דרך הקדח מחדירים שבבי עצם ודוחסים אותם כלפי הסינוס. הממברנה מורמת על ידי שבבי העצם. מחדירים שתל באיטיות כאשר חלקו העליון פולש לחלל הסינוס ולמעשה סביבו יש שבבי עצם. השתל הרים בעצמו את הממברנה כאשר בינו לבין הממברנה יש שבבי עצם. ממתינים כחצי שנה עד השיקום.

לסיכום, זו פרוצדורה קלה יותר וזולה יותר וגם קצרה הרבה יותר מהרמה פתוחה, אבל לא תמיד היא מתאימה.

הרמת סינוס בשיטה זעיר פולשנית. בשנים האחרונות השיטה הזאת תופסת תאוצה. יש מספר שיטות זעיר פולשניות. אתאר כאן שיטה אחת שאני מבצע במרפאת השיניים שלי בחיפה, שיטת I-RAISE. מבצעים קדח עד רצפת הסינוס ומחדירים שתל מיוחד עד גובה הרצפה. השתל מכיל בתוכו תעלה מובנית שדרכה מזרימים סליין, מים פיסיולוגים. המים דוחקים את הממברנה ומנתקים אותה מרצפת הסינוס. ניתן להזרים יחסית הרבה מים, ככל שמזרימים יותר כך הממברנה מורמת יותר. לאחר מכן שואבים את הנוזל. בשלב זה הממברנה מנותקת מהרצפה ללא קרעים. מזרימים תרחיף שמכיל עצם במרקם של ג'ל (עצם סינתטית) דרך התעלה שבתוך השתל. תרחיף העצם למעשה ממלא את המקום שבו היו קודם לכן המים הפיסיולוגים. כעת מבריגים את השתל למלוא אורכו. נקבל הרמת סינוס שבה השתל מוחדר באותו המפגש (חסכנו חצי שנה) והרמת הסינוס קלה מאוד לביצוע והסיבוכים הנלווים מעטים וקלים בהרבה. המטופל יכול לחזור לחיים נורמלים למחרת הטיפול. ממתינים 9 חודשים ומשקמים. באותה ישיבה של הרמת הסינוס וההשתלה ניתן להתקין שתלים נוספים קונבנציונלים לפי הצורך.

לסיכום, שיטה זו מזרזת מאוד את השיקום ומקילה על המטופל מבחינת תופעות הלוואי, וקלה יותר לביצוע לרופא. יש פחות סיבוכים ונדיר שהממברנה נקרעת. רוב המטופלים שחווים את הטיפול בשיטה זו מדווחים על כאב או אי נוחות קלים בלבד, ולדעתי זה היתרון הגדול של השיטה.
 
רופא שיניים בחיפה, רופא שיניים חיפה, רופא שיניים קריות, רופא שיניים בקריות, השתלת שיניים בחיפה, השתלת שיניים חיפה, השתלת שיניים קריות, השתלת שיניים בקריות, מרפאת שיניים חיפה, מרפאת שיניים בחיפה, מרפאת שיניים קריות, מרפאת שיניים בקריות, שתלים דנטליים בחיפה, שתלים דנטליים חיפה, שתלים דנטליים קריות, שתלים דנטליים בקריות, טיפולי שיניים לילדים בחיפה, טיפולי שיניים לילדים חיפה, טיפולי שיניים לילדים בקריות, טיפולי שורש, הלבנת שיניים בחיפה, הלבנת שיניים חיפה, הלבנת שיניים קריות, הלבנת שיניים בקריות, השתלת שיניים, השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים בצפון, כמה עולה השתלת שיניים, רופא שניים חירום בקריות, רופא שיניים חירום בחיפה, השתלות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בחיפה, מרפאות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בקריות, רופא שיניים לילדים, רפואת שיניים לילדים, טיפולי שיניים בגז צחוק, גז צחוק 
Add a comment...

Post has attachment
נמק בעצם הלסת

בשבוע האחרון הגיעה מטופלת למרפאת השיניים שלי בחיפה. היא ביקשה לבצע שתלים דנטליים בלסת התחתונה. זו הייתה פגישת היכרות, שבה המטופלת רצתה להתרשם ממני ומהמרפאה שלי. היא שמעה אלי מחברה שהמליצה עלי ורצתה להגיע לבדיקה ולייעוץ.

בשיחה שהתפתחה, שאלתי אותה כמה שאלות בנושא העבר הרפואי שלה, התרופות שאותן היא נוטלת, וכיוצא בזה. היא סיפרה שהיא סובלת מאוסטיאופורוזיס ורופא המשפחה רשם לה תרופה שנקראת פוסלאן.

להפתעתה, השיחה שהיא ציפתה לה התפתחה לכיוון בלתי צפוי. במקום לספר לה איך מבצעים שתלים, כמה זמן ייקח הטיפול וכמובן כמה יעלה התענוג, דיברנו רק על נושא אחד: נמק בעצם הלסת.

פוסלאן היא תרופה ממשפחת הביספוספונטים, תרופות שמשנות את שיווי המשקל בעצם. תרופות אלו נועדו לשפר את מצבם של חולי אוסטיאופורוזיס והן ניתנות לטווח ארוך, חלקן בבליעה דרך הפה ובחלק מהמקרים הן ניתנות בעירוי דרך הוריד. רוב החולים (ובעיקר החולות) מקבלים את התרופה בבליעה.

לפני מספר שנים נאספו עדויות על מטופלים שעברו טיפולי שיניים כירורגיים ולאחריהם סבלו מתופעות קשות בפה. המשותף לכל המקרים היה שהם נטלו את התרופות ממשפחת הביספוספונטים. מסתבר, שתרופות אלו גורמות לכך שבחלק קטן מהמקרים בהם אנשים נוטלים את התרופה ועוברים טיפול כירורגי בפה, כגון עקירת שן או השתלה, האתר הכירורגי לא מתרפא. אנו מצפים לאחר כשבוע וחצי לראות את המקום מתחיל תהליך ריפוי. באתר העקירה או ההשתלה נשארת עצם נמקית וחשופה שאינה מתרפאת במשך תקופה ארוכה. נראה נפיחות, כאבים והפרשת מוגלה. במקרים אלה הסבל רב וקשה מאוד לפתור את הבעיה. הטיפול הקיים היום מתמקד במתן ארוך טווח של אנטיביוטיקה כדי למנוע הופעת זיהומים ביחד עם תרופות נגד כאבים.

היום יש בדיקת דם שנקראת ctx שמנבאת באופן חלקי את הסיכוי שחולה שנוטל ביספוספונטים ילקה בנמק בעצם הלסת בעקבות טיפול כירורגי. אני נוהג להפנות את המטופלים הללו לבדיקת הדם הזאת ולאחר מכן מפנה אותם לבדיקת מומחה באנדוקרינולוגיה. תהליך זה אורך מספר שבועות ובסופו המטופל חוזר עם תשובה מהאנדוקרינולוג האם יכול או לא יכול לבצע שתלים (או טיפולים כירורגים אחרים). אם מחליטים לעבור טיפול כירורגי, הפסקת התרופה היא חיונית אבל התרופה נשארת בעצמות תקופות ארוכות מאוד. לכן, גם אם מטופל הפסיק לקחת את התרופה אבל נטל אותה במשך תקופה ממושכת מומלץ מאוד לעבור את בדיקת הדם. כמו כן, לאחר הטיפול הכירורגי אני ממליץ שלא לחזור ולקחת את התרופה, כי יש דיווחים שגם אחרי השתלה מוצלחת כאשר המטופל חזר לקחת את התרופה פתאום יכול להופיע נמק בעצם הלסת.

היום אנו ממליצים לחולים שזקוקים לטיפול בביספוספונטים להגיע לפני התחלת הטיפול בתרופה לרופא השיניים ולעקור שיניים אבודות, ולטפל טיפולים משמרים בשיניים הנגועות.

לסיכום, רוב המטופלים שנוטלים או נטלו בעבר ביספוספונטים יכולים לבצע שתלים דנטלים. הסיכון ללקות בנמק נמוך מאוד, אך קיים, ואני מרגיש שחובת הזהירות היא לשלוח לבדיקות מקדימות וליידע היטב את המטופלים לגבי הסיכון בפרוצדורות כירורגיות.

רופא שיניים בחיפה, רופא שיניים חיפה, רופא שיניים קריות, רופא שיניים בקריות, השתלת שיניים בחיפה, השתלת שיניים חיפה, השתלת שיניים קריות, השתלת שיניים בקריות, מרפאת שיניים חיפה, מרפאת שיניים בחיפה, מרפאת שיניים קריות, מרפאת שיניים בקריות, שתלים דנטליים בחיפה, שתלים דנטליים חיפה, שתלים דנטליים קריות, שתלים דנטליים בקריות, טיפולי שיניים לילדים בחיפה, טיפולי שיניים לילדים חיפה, טיפולי שיניים לילדים בקריות, טיפולי שורש, הלבנת שיניים בחיפה, הלבנת שיניים חיפה, הלבנת שיניים קריות, הלבנת שיניים בקריות, השתלת שיניים, השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים בצפון, כמה עולה השתלת שיניים, רופא שניים חירום בקריות, רופא שיניים חירום בחיפה, השתלות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בחיפה, מרפאות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בקריות, רופא שיניים לילדים, רפואת שיניים לילדים, טיפולי שיניים בגז צחוק, גז צחוק 
Add a comment...

Post has attachment
איך לבחור מברשת שיניים?

הרבה מטופלים שואלים אותי, איך לבחור מברשת שיניים? בשוק קיימות מברשות שיניים רבות וחלקן מקודמות באמצעי שיווק ופרסום באמצעי התקשורת השונים. איך לבחור מברשת מתאימה?
נתחיל בילדים.
יש להבריש את השיניים החל מהשן הראשונה שבוקעת בפה בתינוק. בשלב ראשון יש מברשות שיניים לתינוקות שמלבישים על האצבע של ההורה או מברשת שיניים קטנה ורכה במיוחד שמתאימה לתינוקות. בהתחלה משתמשים במברשת בלי משחה כדי להרגיל את התינוק. בהמשך מוסיפים משחת שיניים לתינוקות בכמות מזערית, כמות בגודל אפון. התינוק בולע את המשחה והיות ואנו לא מעוניינים שיבלע כמויות של משחת שיניים המכילה פלואוריד נשתמש בכמויות קטנות.
ככל שהילד גדל משתמשים במברשות שיניים מעט גדולות יותר שמתאימות לפה של הילד.

מברשות השיניים לילדים ולמבוגרים צריכות להיות בעלות ראש קטן יחסית כדי שהמברשת תגיע בקלות לכל אזורי הפה. חשוב לבחור אך ורק מברשת בעלת סיבים רכים. סיבים קשים גורמים לפגיעה בחניכיים, שבתגובה לצחצוח אגרסיבי נסוגים. הרבה אנשים מדווחים שמברשת בעלת סיבים קשים נותנת להם תחושה שהיא מסירה את הלכלוך בצורה יעילה יותר, יחד עם זאת אני מבקש מכל המטופלים להשתמש אך ורק במברשת שיניים רכה.

ישנן מברשות שיניים שיש להן סיבים בכמה מישורים, יש מברשות בעלות מפרק גמיש (לפני החלק של ראש המברשת יש אזור גמיש) ועוד פטנטים שנועדו לעזור למכור מברשות לקהל הרחב. אני ממליץ על מברשת פשוטה שכל הסיבים שלה באותו המישור ואין לה מפרק גמיש. פשוט יותר, לרוב גם זול יותר, ועדיף מבחינת יעילות הצחצוח.

מברשות לאחר ניתוח חניכיים- מברשות שנועדו לשמור על החניכיים הרגישות לאחר הניתוח והן רכות במיוחד, יש גם מכשיר מגומי בצורת חרוט שהשימוש בו נועד ללחוץ בעדינות על החניכיים ולעסות אותן ולתת צורה נכונה למתאר החניכיים לאחר הניתוח.

פרוקסברש- מברשת דמוית מנקה מקטרות. מתאימה לאנשים שיש להם כתרים מחוברים שלא יכולים לנקות בחוט דנטאלי. יש דגמים שונים בשוק.

מברשת שיניים ידנית או חשמלית?

עד כה דיברתי על מברשות שיניים ידניות שהן נפוצות יותר וזולות יותר. מברשת שיניים חשמלית היא בעלת מספר יתרונות:
ראש קטן שמגיע לכל מקום בפה
המברשת רוטטת ומנקה בצורה יעילה מאוד בלי צורך להתאמץ
בכל 30 שניות המברשת מסמנת ע"י זמזום לעבור רבע פה. צריך לנקות במשך 2 דקות, בכל 30 שניות רבע מהפה
יש היום מברשות חשמליות שיודעות לסמן האם המצחצח משתמש בכוח רב מדי ומתקנות את הטעות
מברשת חשמלית היא לרוב אהובה יותר על ילדים ולפעמים זה מהווה יתרון בילדים שלא אוהבים לצחצח

מברשת חשמלית היא יקרה יותר, קנייה שלה דורשת לרכוש ראשים שמתאימים לאותה חברה בלבד. בסך הכל לדעתי יש לה יתרונות רבים. מי שמצחצח טוב במברשת ידנית ומרוצה ממנה, שימשיך להשתמש בה. מי שמחפש מברשת יעילה מאוד יכול לרכוש את החשמלית, ורצוי כזאת שנטענת בחשמל (לא על סוללות). יש מספר דגמים מובילים, ולא חייבים לרכוש את היקרה ביותר כדי ליהנות מהיתרונות לעיל. המברשת היקרה ביותר בשוק יודעת לסמן למצחצח שהוא מפעיל כוח רב מדי, האם פונקציה זאת שווה את העלות הנוספת יחסית למברשת חשמלית של אותה חברה בלי הפונקציה הזאת? כל אחד יחליט בעצמו לפי התקציב שלו.

רופא שיניים בחיפה, רופא שיניים חיפה, רופא שיניים קריות, רופא שיניים בקריות, השתלת שיניים בחיפה, השתלת שיניים חיפה, השתלת שיניים קריות, השתלת שיניים בקריות, מרפאת שיניים חיפה, מרפאת שיניים בחיפה, מרפאת שיניים קריות, מרפאת שיניים בקריות, שתלים דנטליים בחיפה, שתלים דנטליים חיפה, שתלים דנטליים קריות, שתלים דנטליים בקריות, טיפולי שיניים לילדים בחיפה, טיפולי שיניים לילדים חיפה, טיפולי שיניים לילדים בקריות, טיפולי שורש, הלבנת שיניים בחיפה, הלבנת שיניים חיפה, הלבנת שיניים קריות, הלבנת שיניים בקריות, השתלת שיניים, השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים בצפון, כמה עולה השתלת שיניים, רופא שניים חירום בקריות, רופא שיניים חירום בחיפה, השתלות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בחיפה, מרפאות שיניים בצפון, מרפאות שיניים בקריות, רופא שיניים לילדים, רפואת שיניים לילדים, טיפולי שיניים בגז צחוק, גז צחוק 
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
טיפולי שיניים בגז צחוק
Add a comment...

Post has attachment
רפואת שיניים לילדים
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded