Profile cover photo
Profile photo
Centrum Kultury i Sportu w Skawinie
11 followers
11 followers
About
Centrum Kultury i Sportu w Skawinie's posts

Post has attachment
LONDYN - nieznanym szlakiem

Zapraszamy na spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności w londyńskiej odsłonie Andrzeja Pasławskiego, w piątek 25 stycznia 2013 o godzinie 18.00 do Pałacyku "Sokół".

Szczegóły: ckis.pl/londyn_nieznanym_szlakiem_,3915.html
Photo

Post has attachment
Konkurs „Najpiękniejsza świąteczna dekoracja w gminie Skawina”

Zimowe ozdoby domów i balkonów wzbudzają podziw przechodniów. Dlatego portal skawina24.com zachęca mieszkańców gminy Skawina do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejsze dekoracje posesji. Dla najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Zasady konkursu:
- zrób jedno lub kilka zdjęć swojej zewnętrznej dekoracji świątecznej (dekoracja domu, ogrodu lub balkonu w bloku),
- wyślij je na adres redakcja@skawina24.com lub przynieś do biura redakcji portalu skawina24.com ul. Korabnicka 5A (1 piętro nad AVITĄ),
- zdjęcia można wysyłać najpóźniej do 31 stycznia 2013r.
- jury będzie oceniać estetykę i pomysłowość dekoracji, a nie jakość i profesjonalizm zdjęć.

Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Pan Adam Najder.
Photo

Post has attachment
Defibrylator na basenie Camena

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zakupiło defibrylator AED, celem polepszenia warunków bezpieczeństwa w obiektach sportowych i w okolicy basenu Camena.

Defibrylator AED jest wysoce specjalistycznym, niezawodnym, skomputeryzowanym urządzeniem, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi, zarówno osoby z wykształceniem medycznym jak i bez przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia. Działa poprzez wyładowanie elektryczne, którego zadaniem jest przywrócenie sercu właściwego rytmu. Możemy użyć go przy podejrzeniu zawału serca (kiedy zaobserwujemy objawy takie jak ból w okolicach mostka, uczucie duszności, następnie utratę przytomności i oddechu).

W razie potrzeby Centrum służy pomocą, codziennie w godzinach 6.30 – 22.00 (basen Camena - ul. Żwirki i Wigury 11, Skawina).
Photo

Post has attachment
Rusza kolejna edycja kursu tańca towarzyskiego dla dorosłych. 

Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w poniedziałek o godzinie 19.45 lub 20.30 w „Olimpijce” w Hali Widowiskowo – Sportowej w Skawinie. Kurs poprowadzi trener tańca najwyższej klasy międzynarodowej, w grupach podstawowej oraz zaawansowanej.

Szczegóły: ckis.pl/kurs_tanca_karnawalowo_,3888.html
Photo

Post has attachment
Z myślą o zbliżających się feriach, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek oraz zajęć stacjonarnych dla dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. W tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem „Ferie w Sokole 2013” proponujemy osiem wycieczek oraz dwa zajęcia stacjonarne, które z pewnością nie pozwolą się nudzić w wolnym od szkoły czasie. 

Szczegóły: ckis.pl/ferie_w_sokole_2013_,3883.html
Photo

Post has attachment
Finał WOŚP w Skawinie
13 stycznia o 14:00
Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie przy ul. Konstytucji 3 Maja 4.
Photo

Post has attachment
Z przyjemnością zawiadamiamy o sukcesach najmłodszej sekcji sportowej CKiS w Skawinie => Speed Badmintona i jej zawodników!

Pierwszy start odbył się w drugiej połowie listopada, drugi na początku mijającego miesiąca 2012 roku.

W turnieju "Mistrzostwa Brzeszcz w Speed Badmintonie - XXVIII SpeedmintonCup Polska", który odbył się 17 listopada br. startowało 5 zawodników z sekcji Speed Badmintona, działającej w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Dwóch zawodników stanęło na podium, zajmując III miejsce: Mateusz Faska  w kat. Juniorzy poniżej 14 roku życia i Bartłomiej Kołodziejczyk, w kat. Juniorzy poniżej 18 roku życia. Po zaciętej walce na boisku zarówno Mateusz jak i Bartek zdobyli swoje pierwsze trofea i pierwsze punkty do Ogólnopolskiego Rankingu Speed Badmintona.

Zdjęcia z zawodów dostępne na stronie: ok.brzeszcze.pl/strona.php

Na udział w "Mistrzostwach Polski w Speed Badmintonie" odbywających się 8 grudnia w Warszawie, pojechał Bartłomiej Kołodziejczyk. W walce o kolejne punkty rankingowe musiał zmierzyć się z bardziej doświadczonymi od siebie przeciwnikami. W turniejowych pojedynkach wywalczył 5 miejsce, 300 pkt. do rankingu i tym samym jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszej sekcji. Po Mistrzostwach Polski, Bartek zajmuje 8 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom trenującym w sekcji Speed Badmintona.
Photo

Post has attachment
Spotkanie wigilijne przy rozświetlonej choince... 
W niedzielę 16 grudnia na Rynku Skawińskim odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne Burmistrza z mieszkańcami Skawiny.
PhotoPhotoPhotoPhoto
Spotkanie wigilijne przy rozświetlonej choince... (4 zdjęcia)
4 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded