Profile cover photo
Profile photo
ApplicaDev
9 followers -
ApplicaDev - Tworzenie Innowacyjnych Aplikacji, Profesjonalne usługi informatyczne, Wsparcie techniczne 24h / 7 dni w tygodniu.
ApplicaDev - Tworzenie Innowacyjnych Aplikacji, Profesjonalne usługi informatyczne, Wsparcie techniczne 24h / 7 dni w tygodniu.

9 followers
About
Posts

Korzystaj z dobrodziejstw Internetu.

Internet to najpotężniejsze dzisiaj medium, wciąż rosnący w siłę kanał sprzedaży, miejsce budowania wizerunku i zdobywania popularności przez miliony marek, źródło informacji, nauki i poznania świata, a także podstawowe narzędzie pracy wielu ludzi, których działalność opiera się o wirtualną rzeczywistość. Internet jest swoistym dobrodziejstwem XXI wieku i z pewnością jednym z najważniejszych osiągnięć w dziejach ludzkości. Chociaż znajdują się ludzie, którzy walczą z siecią, widząc w niej swoiste zło i próbując ochronić przed możliwymi zagrożeniami swoje dzieci, to jednak większość z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Bardzo popularną diagnozą ostatnimi czasy jest nawet uzależnienie od Internetu. Reakcja uzależnionego na pozbawienie go możliwości surfowania, jest bardzo zbliżona do zachowania trzeźwiejących alkoholików czy narkomanów na odwyku. Internet będzie dobrodziejstwem tylko wówczas, gdy umiemy z niego z rozwagą, odpowiedzialnością i umiarem korzystać. 

Mało który student wyobraża sobie dzisiaj napisanie pracy zaliczeniowej czy dyplomowej bez dostępu do Internetu. Wiele książek, które dotąd dostępne były wyłącznie w dużych bibliotekach i za horrendalne sumy w specjalistycznych księgarniach, znajduje się dzisiaj w sieci. I niekoniecznie musimy posuwać się do nadużyć, ściągając pdf-y z popularnych serwisów, jak chomik, ale można np. zamówić profesjonalnego e-booka. Ceny są symboliczne. E-booki są także dostępne w wirtualnych bibliotekach, do których dostęp jest bezpłatny albo bardzo tani. Książki takie, w przeciwieństwie do różnych informacji w google, encyklopedii, tworzonych przez użytkowników czy notatek znalezionych w sieci, posiadają pełną wartość naukową, co oznacza, że możemy z nich swobodnie korzystać, pisząc publikacje naukowe czy pracę magisterką. 
W wielu domach, Internet zastępuje telewizor i radio. Filmy możemy oglądać online, często w bardzo dobrej jakości. Możemy też słuchać najnowszych przebojów i internetowego radia, dobierając stacje do własnych, aktualnych upodobań. Kiedy chcemy, obejrzymy ostatnie wydanie wiadomości. Wystarczy wejść na ulubiony portal informacyjny. 

Internet kochamy dzisiaj przede wszystkim ze względu na wygodę, szybkość i bezpieczeństwo wirtualnych transakcji – zarówno zakupów internetowych, jak i przelewów bankowych. Internet to także możliwość nawiązania i podtrzymywania wielu interesujących znajomości, dzięki licznym portalom społecznościowym (wiodące to Facebook, Nasza-klasa, Twitter) i serwisom randkowym (m.in. Sympatia, eDarling). 

Bez względu na wiek, coraz więcej osób docenia Internet, jako niewyczerpalne źródło dobrodziejstw, o bezcennym wpływie na naszą wiedzę, rozwój osobisty, samopoczucie, komfort życia i karierę zawodową. Pobyt w wirtualnej rzeczywistości potrafi zaspokoić nie tylko podstawowe potrzeby człowieka, o których pisał dawno temu Maslow, ale także te wyższe. 
Add a comment...

Jak ważna jest wyszukiwarka Google?

Zjawiska, które spędzają sen z powiek specjalistom do spraw marketingu internetowego i są przedmiotem badań największych autorytetów w dziedzinie IT, całkiem prawdopodobnie nie ingerują w świadomość przeciętnego internauty, który korzysta z sieci, żeby po prostu coś znaleźć. I właśnie to „coś”, a przede wszystkim sposób, w jaki wyszukują produkty i usługi użytkownicy, staje się podstawą dla rozwoju najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej na świecie – Google oraz innych narzędzi jednego z najpotężniejszych, informatycznych koncernów. 

Wyszukiwarka Google jest niezwykle ważna nie tylko dla osób, surfujących w sieci w celach prywatnych, ale coraz częściej stanowi jeden z najważniejszych kanałów docierania do klientów dla przedsiębiorstw. Szacuje się, że aż 95% polskich internautów korzysta z Google. Jeśli po wpisaniu danej frazy w wyszukiwarkę, jakaś firma znajdzie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, to w 92% jest pewne, że wywoła to ruch na firmowej witrynie. Okazuje się bowiem, że większość użytkowników patrzy wyłącznie na pierwsze trzy pozycje w Google. Dla podmiotów oznacza to, że jeśli link do ich strony pojawi się w TOP3 wyników wyszukiwania, to prawdopodobieństwo, że odbiorca wejdzie na nią, wynosi niemal 100%.
Add a comment...

Zakupy w sieci stają się coraz popularniejsze. Wiele osób traktuje tą formę nie tylko jak bardzo wygodną, lecz także stwierdza, że kupując w taki sposób może oszczędzić dość spore pieniądze. Czy jednak zawsze jest to możliwe i zawsze zakupy w sieci umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy? Na pewno, pod warunkiem jednak iż dobrze do tego podejdziemy.  Przede wszystkim musimy uważać na wszelkiego rodzaju promocje i obniżki, a raczej produkty reklamowane w ten sposób. Bywa, że cena konkretnego produktu w jednym sklepie, nawet jeżeli jest reklamowana jako bardzo promocyjna i obniżona będzie wyższa niż cena identycznego artykułu w innym sklepie.

Dobrym pomysłem na wyszukanie interesujących nas towarów po jak najbardziej korzystnych cenach może być skorzystanie z tak zwanych porównywarek cen. Są to strony w Internecie, gdzie możemy zobaczyć oferty sklepów dotyczących interesującego nas produktu. Poza tym niezwykle często możemy tam znaleźć opinie innych osób na temat danego produktu czy nawet sklepu w którym zostały one zakupione. To z pewnością także jest bardzo pomocne w wyszukaniu najbardziej interesujących nas przedmiotów. 
Inną pułapką, jaka może czekać na tych którzy zdecydują się na zakupy online są promocje związane z wysyłką towarów. Często przy zakupie za określoną kwotę możemy liczyć na darmową wysyłkę kupionych przedmiotów. Bardzo wiele osób chcąc skorzystać z takiej możliwości podczas zakupów wybiera więc więcej przedmiotów, aby z tej możliwości skorzystać. Oszczędność jednak może być pozorna, ponieważ często przez to kupujemy te produkty, które wcale nie są nam przydatne.  Dlatego gdy decydujemy się na zakupy w sieci, podobnie jak w momencie gdy dokonujemy zakupów w tradycyjnych sklepach, dobrze jest sobie zrobić listę niezbędnych dla nas produktów. I jeżeli kupujemy, wybierać tylko to, co jest nam potrzebne.

Bardzo często decydujemy się na zakupy na aukcjach internetowych. Wówczas cena końcowa zależy od tego, jak wysoką cenę zaoferują osoby biorące udział w licytacjach. Kupując w ten sposób należy jednak być dość ostrożnym. Zazwyczaj większość oferowanych produktów można kupić także bez konieczności licytacji. Dobrze jest więc sprawdzić, jaka jest standardowa cena takich produktów, aby nie przepłacić. Bywa, że licytujący tak się zagubią w przebijaniu kolejnych użytkowników, że cena końcowa kilkakrotnie przewyższa cenę normalną danej rzeczy. Jeżeli więc decydujemy się na udział w licytacji, dobrze jest określić maksymalną kwotę, jaką jesteśmy w stanie zapłacić za dany przedmiot i nie podwyższać jej, nawet jeżeli wydaje się nam,  iż przebicie czyjejś oferty o kilka kolejnych złotych przybliży nas do wygranej. 

Zakupy internetowe to przede wszystkim płatności online. W większości możemy od razu wykonać przelew z konta lub na przykład zapłacić przy pomocy karty kredytowej. To sprawia, że nie mamy często pojęcia, jak wiele pieniędzy przeznaczamy na zakupy. Dzisiaj jednak możemy skorzystać z pomocy banków. Wiele z nich oferuje bardzo często możliwość ustawienia budżetu oraz określenia kwoty, jaką chcemy na zakupy przeznaczyć. Czasem nawet jest możliwość otrzymania informacji z banku, jeżeli określona przez nas kwota zbliża się do granicy.  To na pewno może być pomocne podczas planowania wydatków. Jednakże potrzebna jest jeszcze przede wszystkim spora doza samokontroli, aby nie przekraczać narzuconych sobie progów. Jeżeli zastosujemy kilka prostych zabiegów, zakupy online na pewno będą dla nas przyjemnością i jednocześnie będziemy pewni, iż nie przepłacamy za kupowane przedmioty. 
Add a comment...

Dlaczego klient kupuje w sieci: czym się sugeruje?

Wirtualna sieć jest miejscem pełnym możliwości zakupowych. Coraz częściej okazuje się bowiem, że Polacy podejmują decyzję o zamawianiu zakupów za pośrednictwem wirtualnej sieci, zamiast kupować w tradycyjnych sklepach. Dawniej, na internetowe podboje sklepów decydowali się wyłącznie ludzie młodsi, a obecnie z możliwości sieci globalnej korzystają już wszyscy. Co kupujemy? Gdzie kupujemy i czym się sugerujemy? Większość dużych sklepów, niezależnie od rodzaju branży, w jakiejś się porusza, podjęła więc decyzję o stworzeniu strony i uruchomieniu sprzedaży internetowej – świetnym przykładem jest choćby najbardziej znane przedsiębiorstwo związane z nowoczesnymi technologiami, Microsoft. Mnóstwo naszych rodaków rezygnuje zatem ze stania w kolejkach w dużych sklepach i zamawia wszystko za pośrednictwem sieci. Co ciekawe, zakupy takie mogą być tańsze, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z oprogramowaniem, ponieważ nie mamy wersji pudełkowej, ale otrzymujemy jedynie kod weryfikacyjny. Co zatem działa na Polaków, gdy podejmują decyzję o wybraniu jakiegokolwiek produktu? Pierwszym z najważniejszych kryteriów jest cena. Polacy poszukują jak najtańszych produktów – wirtualna sieć znacznie to ułatwia, ponieważ istnieją możliwości korzystania z porównywarek cenowych, jak chociażby ceneo. Te przydatne narzędzia wyświetlają nam, w jakich sklepach dostępne są wybrane towary, a także gdzie można dostać je najtaniej. Można także znaleźć dokładny adres sklepu lub dane kontaktowe, by mieć możliwość zamówienia towaru w dowolnym momencie. Internet pełen jest także popularnych portali aukcyjnych, jak allegro czy ebay – oznacza to, iż użytkownicy podobnych aukcji mają możliwość wylicytowania interesującego nas towaru znacznie, niż gdybyśmy zamawiali go w tradycyjnym sklepie. Kupujący może mieć także wybór czy zamawiamy towar używany czy też nowy produkt. Istnieje także możliwość skorzystania z portali z ogłoszeniami, na których wstawia się krótkie informacje ze zdjęciami i proponowaną cenę – większość tego typu stron umożliwia całkowicie bezpłatne wstawianie ogłoszeń. Najczęściej, zanim zamówimy cokolwiek poszukujemy jak najtańszej oferty. Kolejnym kryterium jest komentarz czy opinia innych użytkowników produktu. Na forach internetowych, a także na stronach internetowych, na których znajdują się specyfikacje produktów, możemy mieć nadzieję na znalezienie podobnych opinii. Na allegro znajdują się komentarze sugerujące czy mamy do czynienia z godnym polecenia sprzedawcą – informacji o samych produktach najlepiej znaleźć specjalne strony, które zajmują się porównywaniem produktów w przeróżnych dziedzinach. Szczególnie popularnymi okazują się domeny internetowe porównujące sprzęt elektroniczny np. telefony komórkowe – przy każdym wybranym modelu znajdują się nie tylko informacje, o częściach i możliwościach, jakie daje sprzęt, ale przede wszystkim są tam umieszczane w kilku zdaniach opinie ludzi, którzy mieli styczność z danym urządzeniem. Często zdarza się także, iż dany portal wprowadza jakąś punktację, związaną z głosowaniem wśród użytkowników np. rangi czy ilość gwiazdek. Wielu młodych ludzi decyduje także na zamawianie produktów wyłącznie najbardziej znanych marek, ponieważ kojarzy się to z wysoką jakością wykonania. Niektórzy należą do grup stałych klientów, którzy gdy raz skorzystali z usług czy produktów danego przedsiębiorstwa i są z tego zadowoleni, podejmują decyzję o dalszym kupowaniu towarów wyłącznie tej firmy. Jeszcze inni sugerują się reklamami, jakie rozsiane są nie tylko w wirtualnej sieci, to jeszcze umieszczane są w gazetach i emitowane w telewizji. Reklamy takie najczęściej o wiele wcześniej przygotowane i dostosowane odpowiednio do grupy targetowej, do jakiej kierowany jest dany towar czy usługa. Bardziej dociekliwi przedsiębiorcy, badający rynek decydują się na przeprowadzanie ankiet i innego rodzaju badań rynkowych, zanim wprowadzą jakikolwiek produkt na rynek – chodzi o to, by jak najlepiej dopasować się do potrzeb rynkowych.
Add a comment...

Wyszukiwarka Google- sprzymierzeniec każdej firmy handlowo-usługowej.

Najbardziej znaną wyszukiwarką obecnie jest oczywiście Google. Zamieszczając w niej ofertę możemy mieć pewność, iż zostanie ona zauważona przez wielu klientów, którzy codziennie przeszukują Internet właśnie za pomocą tejże wyszukiwarki. Użytkownicy korzystają z for internetowych, portali opiniotwórczych, mediów społecznościowych. W każdej firmie, oprócz zysku i sprzedaży ważne jest także budowanie zaufania wśród klientów, prezentacja sprawdzonej i atrakcyjnej dla klienta oferty. Niezawodnym sprzymierzeńcem w tej dziedzinie także będzie wyszukiwarka Google, media społecznościowe. Dzięki nim firma handlowo-usługowa stanie się popularna oraz bardzo pozytywnie postrzegana przez klientów. Reklamując się w sieci mamy szansę także na popularność na rynku międzynarodowym, który bardzo często jest początkiem wielkiej kariery niemalże każdej firmy. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, by informacje zamieszczane w tejże wyszukiwarce były zawsze aktualne. Ułatwi to bowiem zachęconym klientom kontakt z nami, co gwarantować będzie pozytywne opinie oraz coraz większą popularność.
Add a comment...

Post has attachment
Build with us your Online Store!   Call now: +48 729 301 653 !
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Zalety zakupów online 

Co jest ich największą zaletą i dlaczego są aż tak popularne? eZakupy to nowy rewolucyjny sposób nabywania dóbr. We wcześniejszej fazie zainteresowania zakupami online dobra te były nie jako luksusowe, w tym momencie za pośrednictwem internetu kupujemy dosłownie wszystko. Zaczynając od podstawowych rzecz codziennego użytku, kończąc na inwestycjach długoterminowych i obligacjach. Głównym czynnikiem skłaniającym do robienia tego typu zakupów jest czas który możemy zaoszczędzić nie wychodząc z domu, oraz pieniądze - ponieważ nie poddajemy się efektom marketingowym stosowanym w różnego rodzaju centrach handlowych. Kupujemy to czego potrzebujemy i nie musimy podejmować decyzji o zakupie w momencie podejścia do kasy, mamy na to więcej czasu przez co kupujemy z rozwagą. Jest to bardzo dobra forma dokonywania zakupów, co potwierdza aż 17% wzrost zainteresowania esklepami w obecnym roku. Zachodnie rynki są otwarte na tego typu transakcje, ponieważ współczesny konsument potrzebuje towarów wielobranżowych, zebranie ich w obrębie jednego portalu lub ich sieci umożliwia wspaniałą podróż za pośrednictwem własnego komputera, komórki czy tabletu.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded