Profile

Cover photo
Trafik Kontrol Merkezi
Worked at İstanbul Büyükşehir Belediyesi
129 followers|74,779 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
LÜTFEN, 25 - 26 Kasım' da yapılacak TEOG sınavları için duyarlı olalım.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
Kabataş-Mahmutbey Metrosu Mecidiyeköy İstasyonunda Çalışma,
Mecidiyeköy Metro İstasyonu 2. Etap inşaat çalışmaları sebebiyle, inşaat alanı trafiğe kapatılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
http://tkm.ibb.gov.tr/News.aspx?HaberID=76
 ·  Translate
1
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
İstanbul trafiğinde artık yeni bir dönem başlıyor. Park, duraklama, emniyet şeridi, hız ihlali tespitleri ve olay yönetimi gibi birçok işlevi bir arada gerçekleştirebilen Mobil EDS teknolojisi hizmete sunuluyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile koordineli yürütülen çalışmalar başlıyor.  
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin sebep olduğu olumsuzlukları engelleyebilmek amacıyla ‘Mobil Elektronik Denetleme Sistemi’ni (Mobil EDS) uygulamaya geçiriyor. Bir sürücünün kural ihlali nedeniyle yüzlerce kişinin etkilendiği İstanbul trafiğinde, Mobil EDS’ler ile yeni bir dönem başlıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi mühendisleri tarafından, kural ihlallerinin önüne geçmek, daha konforlu ve güvenli İstanbul trafiği için Mobil EDS teknolojisi geliştirildi. Yerli tasarım ve üretim olan, birçok fonksiyonu üzerinde barındırması açısından dünyada ilk olan Mobil EDS araçları; Park İhlali, Duraklama İhlali, Emniyet Şeridi İhlali, Hız İhlali Tespitleri ve Olay Yönetimi gibi pek çok uygulamayı gerçekleştiriyor.
Araç üstü kameraları, görüntü işleme teknolojisi ve gelişmiş radarları ile trafik düzeninin sağlanması için önemli bir katkı sunacak Mobil EDS teknolojisi; Akıllı Gözlük teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Mobil EDS araçlarının çevresel etkiler nedeniyle ulaşamadığı noktalarda, operatörün kullandığı Akıllı Gözlük Kamerası ile trafik denetimi yapılmaya devam ediliyor. Mobil EDS ile tespit edilen ihlaller, kablosuz haberleşme aracılığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü Kontrol Merkezi’ne iletiliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından ihlaller belgelenerek, ceza tutanakları sürücülere gönderilecektir.
Mobil EDS ile, ihlallerin yoğun olarak yapıldığı aşağıdaki caddeler başta olmak üzere, kent genelinde 400’ün üzerinde farklı bölgede ihlal denetimi yapılacak:
Fevzipaşa Caddesi
Vatan Caddesi
Ihlamur Yıldız Caddesi
Cevahir AVM Önü
Valikonağı Caddesi
İstinye Devlet Hastanesi Önü
Soğanlı Meydan
Fetih Caddesi
Alibeyköy Meydanı Çevresi
İstanbul Caddesi
Prof.Turan Güneş Caddesi
Seyit Nizam Caddesi
Ahmet Kutsi Tecer Caddesi
Fatih Caddesi
Nadide Caddesi
Alemdağ Caddesi
Tavukçuoğlu Caddesi
Mostar Bulvarı
Spor Caddesi
Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi
Bağdat Caddesi 
Mobil EDS teknolojisinin amacı, sürücüleri cezalandırmak değil; caydırıcı özelliği ile yol ağının verimli ve güvenli kullanımını sağlamaktır.
 ·  Translate
29
5
Semih Ds's profile photoIstanbul il Saglik Mudurlugu Bilgiislem Subesi's profile photoİbrahim BAL's profile photoşenol ürek's profile photo
4 comments
 
Bu millet cezadan anlıyor malesef batıda kurallar inanılmaz bir şekilde uygulanırken bir kural tanımlamazlikta lideriz ne diyeyim Allah kurallara uymayanları ıslah etsin
 ·  Translate
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
TRAFİK KONTROL MERKEZİ’Nİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN! 

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü tarafından kent genelinde kurulan Akıllı Ulaşım Sistemleri’nden elde edilen veriler; anlık trafik bilgisi olarak internet, mobil platformlar, değişken mesaj sistemleri, akıllı televizyonlar, sosyal medya hesapları, Trafik Çağrı Merkezi (Tel No: 44 44 154), İBB Trafik Radyosu gibi birçok farklı kanaldan vatandaşlarımızla paylaşılmaktadır.

Kent trafiğini etkileyen her türlü yol çalışması, kazalar, araç arızaları, yol kapatmaları, etkinlikler, olumsuz hava koşulları gibi durumlar hakkında, Trafik Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Trafik Kontrol Merkezi Çağrı Merkezi personellerimiz 7/24 bilgilendirme ve yönlendirme yapmakta; gerekli durumlarda önceden tedbir alınmasını sağlayarak daha güvenli bir ulaşım bilgilendirme ağı oluşturma amacımıza hizmet etmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu amaçla sahada sistemler kurmaya devam etmekte, anlık veri elde ettiği yol ağını genişleterek, bilgisayar ve mobil ortamlar üzerinde çalıştırılabilecek etkileşimli uygulamalar geliştirmektedir. Ayrıca toplanan bilgi ve verilerin, en kısa sürede daha fazla vatandaşımıza ulaştırılabilmesi için Trafik Kontrol Merkezi sosyal medya hesaplarını da aktif olarak kullanmaktadır.

Trafik Kontrol Merkezi Twitter hesabımızı (@4444154) takip ederek, Trafik Kontrol Merkezi tarafından paylaşılan, trafiğe ilişkin her türlü bilgilendirmeden hızlıca haberdar olabilirsiniz. 

Ayrıca trafikte seyir halinde iken karşılaştığınız yol bakım çalışması, trafik kazası, araç arızalarını, sinyalizasyon sistemleri arızaları gibi trafiği etkileyen durumları bizlere bildirebilir, bulunduğunuz bölgedeki anlık trafik yoğunluk bilgisini bizimle paylaşabilir, trafik levha eksiklikleri, hasarları veya çalıntı durumlarını bizimle paylaşarak, gerekli çalışmaların en kısa zamanda yapılmasına yardımcı olabilirsiniz. Paylaşımlarınız, çağrı merkezi personelimiz tarafından twitter hesabımızda yayınlanarak, sizlerin katkılarıyla, trafik bilgi kaynaklarımız daha kapsamlı bir hale gelecek ve daha fazla vatandaşımızın bilgilendirilmesi sağlanacaktır. 
 ·  Translate
2
1
Turgut Erdem's profile photoAydeniz Fermuar's profile photo
 
Tem sultangazi için bi çözüm bulun
Aklınız ermiyosa
Sorun yardımcı olurum
 ·  Translate
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
İBB CepTrafik güncel versiyondaki yeni özellikleri biliyor musunuz?

http://issuu.com/trafikkontrolmerkezi/docs/ibbceptrafik2015
 ·  Translate
Trafik Kontrol Merkezi
2
1
Turgut Erdem's profile photoAydeniz Fermuar's profile photo
 
Ekranı açtıgımda konum istemesi
Kapatırken tekrar sorması yanlış olmuş eskisi daha kullanışlıydı
İnşallah dikkate alır düzeltirsiniz
Yinede çok işe yarıyor iyi çalışmalar


 ·  Translate
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
"Trafiği Ne Kadar Biliyoruz?" Bilgi Yarışmamız yayında.
http://tkm.ibb.gov.tr/yarisma linkinden ulaşabilirsiniz.
 ·  Translate
3
1
Mehmet Tugal's profile photo
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
tkm.ibb.gov.tr yeni arayüzü ile yayında!
 ·  Translate
2
Yahya Şahin's profile photoAlphan Çepni's profile photo
2 comments
 
Gerçektende eskisine oranla daha kullanışlı ve anlaşılır. Ayrıca hızlı olmuş. Yapanların ellerine sağlık. Geliştirmeye devam. Saygılarımla.
 ·  Translate
Add a comment...
In their circles
1 person
Have them in circles
129 people
Aysun Utkular's profile photo
İzzet BEŞKARDEŞ's profile photo
Faruk KARAKAŞ's profile photo
Ramin Mamedov's profile photo
Yunus İşlek's profile photo
Ahmet Turan ÖZBEY's profile photo
Oktay Büyükkeskin's profile photo
Suat Kurter's profile photo
Mehmet Şanlı's profile photo

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü üst düzey yöneticileri Trafik Kontrol Merkezimizi ziyaret ederek detaylı bilgi edindi.
 ·  Translate
1
Istanbul il Saglik Mudurlugu Bilgiislem Subesi's profile photo
 
Kocaeli buyuksehir belefiyesi trafik hizmetleri muduru mehmet akkaya beye basarilarindan ve hizmetlerinden dolayi tesekkur ederiz
 ·  Translate
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
Park,duraklama,emniyet şeridi,hız ihlali tespitleri,olay yönetimi işlevlerini gerçekleştirebilen Mobil EDS hizmette.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
R4E Enerji Yol Haritaları Avrupa Birliği Projesi İdari Komite Toplantısı

Avrupa Birliği Horizon 2020 Araştırma ve İnovasyon Programı kapsamında fonlanan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin ortağı olduğu R4E (RoadMaps For Energy) Projesi’nin ikinci idari komite toplantısı 19-20 Ekim tarihlerinde İtalya’nın Palermo şehrinde yapıldı. Palermo Belediyesi yöneticilerinin, sektör paydaşlarının ve tüm proje ortaklarının katılımı ile gerçekleşen toplantılarda, tüm ortaklar, her şehirde düzenlenen “Hedefler Çalıştayı” sonucunda belirlenen, ortak şehirlerin projedeki hedeflerini anlatan sunumlar yaptı. İBB Trafik Müdür Yardımcısı Esma Dilek “Akıllı Trafik Yönetimi (Smart Traffic Management)” konulu sunumu, İBB Avrupa Yakası Raylı Sistemler Müdürlüğü’nde görev yapan İnşaat Yüksek Mühendisi Uğur Kızılok “Akıllı Toplu Ulaşım (Smart Public Transport)” konulu sunumu yaptı.

İki gün devam eden toplantıda, projenin ilk altı aylık periyodunda gerçekleştirilen iş paketleri ve finansal raporlamaların ne şekilde yapılacağı hakkında proje ortaklarına bilgi verildi, Palermo şehrinde uygulanan akıllı hareketlilik ve enerji verimliliği sağlayan saha uygulamaları gösterildi.

Kentlerde enerji verimliliği sağlayacak politikaların belirleneceği, 2050 yılı enerji verimliliği hedeflerinin ortaya çıkarılacağı R4E Projesi’nde, bu hedeflere ulaşabilmek için proje ortağı olan her şehirde, enerji yol haritaları oluşturularak,  iki uygulama senaryosu geliştirilecek. R4E projesinde İBB ile İETT ortak yer alarak, Akıllı Trafik Yönetimi ve Akıllı Toplu Ulaşım alanlarında uygulama senaryoları geliştirecektir.

İBB Trafik Müdürlüğü, AB İlişkileri Müdürlüğü, Avrupa Yakası Raylı Sistemler Müdürlüğü ve İETT ortak çalışması ile sürdürülecek R4E Projesi Mart 2015’te başlamış olup, 36 ay sürecektir.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
 
İSTANBUL’DA EDS’LER YAYGINLAŞIYOR!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Elektronik Denetleme Sistemleri (EDS) ile, trafik ihlalleri 2007 yılından bu yana gelişen teknolojiler ile birlikte otomatik olarak tespit edilmeye devam etmektedir. Bu kapsamda, ayrılma ve katılma kollarındaki refüj başlarında, ofset tarama alan ihlalleri de artık otomatik olarak tespit edilmeye ve ihlal yapan sürücülere cezai yaptırım uygulanmaya başlandı.

Trafik akışını olumsuz etkileyerek kuyruklanmalara ve sürücülerin trafikte daha fazla zaman kaybetmeleri neticesinde maddi kayıplara sebep olan taralı alan ihlallerinin otomatik olarak tespiti ile, ihlaller nedeniyle oluşan kayıpların önüne geçilmesi, trafik akışının düzene girmesi, kentteki yol trafik güvenliğinin üst seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Trafik Kontrol Merkezi

Shared publicly  - 
2
1
Trafik Kontrol Merkezi's profile photoAydeniz Fermuar's profile photo
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi mühendisleri tarafından hazırlanan, 2007 yılından bu yana, İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımıza hizmet sunan “İBB CepTrafik” mobil uygulaması; yeni harita altlığı, yazılım optimizasyonları ve görsel tasarımıyla tamamen yenilenmiştir. Yenilenen “İBB CepTrafik” ile;

- İstanbul genelinde daha fazla güzergahın anlık trafik durumu bilgisine ulaşabilir,

- Kent trafiğine etkisi yüksek duyuru ve haberlere ilişkin bildirimler (push notifikasyonlar) alabilir,

- Kent genelindeki trafik kameralarını canlı olarak izleyebilir,

- Kent genelindeki daha fazla otoparkın anlık doluluk durumları görüntüleyebilir,

- İBB meteorolojik gözlem istasyonlarından alınan hava ve yol yüzeyi durumu bilgilerine ulaşabilir,

- Sıklıkla baktığınız kameraları favorilerinize ekleyerek, tek bir ekranda favori kamera görüntülerine erişebilir,

- İşitme engelli vatandaşlarımız, İBB Trafik Kontrol Merkezi çağrı operatörleri ile görüntü olarak görüşme yapabilir ve trafik bilgisi alabilir,

- Anlık kent trafiğini sosyal medyada (Facebook, Twitter) paylaşabilir,

- Trafikte karşılaştığınız kaza, yoğunluk, yol çalışması bilgilerini Trafik Kontrol Merkezi’ne göndererek, uygulama kullanıcıları ile paylaşılmasını sağlayabilir; görüş/önerilerinizi paylaşabilir,

- İBB CepTrafik Android versiyonunda, uygulamanın widget'ını ekleyerek, tanımladığınız güzergaha ait anlık trafik durumuna, duyurulara ve hava/yol yüzeyi durumu bilgilerine hızlıca ulaşabilirsiniz.
 ·  Translate
Add a comment...
People
In their circles
1 person
Have them in circles
129 people
Aysun Utkular's profile photo
İzzet BEŞKARDEŞ's profile photo
Faruk KARAKAŞ's profile photo
Ramin Mamedov's profile photo
Yunus İşlek's profile photo
Ahmet Turan ÖZBEY's profile photo
Oktay Büyükkeskin's profile photo
Suat Kurter's profile photo
Mehmet Şanlı's profile photo
Basic Information
Gender
Decline to State
Work
Employment
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
    Trafik Kontrol Merkezi
Links
Other profiles